|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: atopijski dermatitis
30.3.2012 13:16:38   
niki83

IZVORNA PORUKA: milenium


IZVORNA PORUKA: babilon


Citala sam za EUTEN kremu??? Htjjla bih je uzeti da ga namazem njome, jer mi ga ja teoliko zao kad se krene cesati isav se skupi tacno me dusa boli, da mogu prenijela bih to na sebe. Je li ima EUTEN kupiti u sarajevu, gdje, koliko para?



ja sam se isto raspitivala za euten i košta 140 kmuser posted image

Auuu, kako je to skupo..
Ona Bio eliksir cini mi se kosta oko 100 KM, bas su skupe..

_____________________________

N&N

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 751
   RE: atopijski dermatitis
30.3.2012 13:40:40   
amiboj
Samo da spomenem Ruzicevu mast koja se ima kupiti u Apoteci Sarajevo ali samo u Logavinoj ulici oko 15KM je i zaista je jako dobra.... nama je bas smirilia i drzimo pod kontrolom....



_____________________________

14.10.10 - nas sin nam stigao u zagrljaj

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 752
   RE: atopijski dermatitis
30.3.2012 15:30:10   
babilon
@Danica: hvala na savjetu, mi smo tjemenjacu haman kutarisali, ali je sada smao ono bijelo po tjeemenu kao kad se kozica peruta..
Danice, i ja isto mislim da je to neka infekcija. Ja bih ti savjetovala da odes kod dr.Alendara, on je meni super (nekome nije, kao i svi doktoiri ali eto nama je pomogao dosta :D meni licno i djeci mojih prijateljica)

A danas sam nabavila bioeliksir dermio kremu u apoteci, 110KM, namazala, nema rekaciju na nju hB, i ne smijem nista pricati, tek za 3 dana cu vam javiti da ne krene naopako!



_____________________________

Istina postoji! Izmisljati se moze samo laz.

(odgovor članu amiboj)
Neposredna veza do poruke: 753
   RE: atopijski dermatitis
30.3.2012 18:14:15   
niki83
Super babilon, bas javi kako vam Bioeliksir odgovara ..

_____________________________

N&N

(odgovor članu babilon)
Neposredna veza do poruke: 754
   RE: atopijski dermatitis
2.4.2012 10:34:57   
babilon
drage moje, nisam htjela ranije da se javljam da ne ureknem sto bi se kod nas reklo :))

DERMIO spas. Ne postoje rijeci koje mogu da upotrijebim da vam objasnim moju radost i srecu koju osjecam i koju sam osjetila nakon sto sam samo prvi put namazala.. ISTU noc je crvenilo spalo, TU istu noc se mali nije ni jednom pocesao. SUTRA ujutro sam nopet namazala i jos manje je bilo.

TRECI DAN sve se povuklo

ja ne mogu da vjerujem jos uvijek, ne mogu da vjerujem ali bukvalno, kremica koja je na biljnoj bazi (a uvijek sam vjerovala biljkama, jer nije Bog stvorio ovoliko biljki i zelenila samo da nam bude lijepo na oko) ali sam SHOKIRANA!!! ja sam za mjesec potrosila, izracunla, tacno 225KM, kupila kremicu od 110KM i za 3 dana sve rijeisla

ne smijem puno ni radovati se, luda mama, ove sedmice idemo na kontrolu i tacno cu ponijeti kremu i pedijatrici pokazati da zna da nije samo aderma potrebna i mustela i jos neke mazalice koje nama nisu nikako pomogle

eto moje, DERMIO i HOMEOPATI ZIVJELI ZIVJELI!!!!

_____________________________

Istina postoji! Izmisljati se moze samo laz.

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 755
   RE: atopijski dermatitis
2.4.2012 10:44:14   
ciciban26

IZVORNA PORUKA: babilon

drage moje, nisam htjela ranije da se javljam da ne ureknem sto bi se kod nas reklo :))

DERMIO spas. Ne postoje rijeci koje mogu da upotrijebim da vam objasnim moju radost i srecu koju osjecam i koju sam osjetila nakon sto sam samo prvi put namazala.. ISTU noc je crvenilo spalo, TU istu noc se mali nije ni jednom pocesao. SUTRA ujutro sam nopet namazala i jos manje je bilo.

TRECI DAN sve se povuklo

ja ne mogu da vjerujem jos uvijek, ne mogu da vjerujem ali bukvalno, kremica koja je na biljnoj bazi (a uvijek sam vjerovala biljkama, jer nije Bog stvorio ovoliko biljki i zelenila samo da nam bude lijepo na oko) ali sam SHOKIRANA!!! ja sam za mjesec potrosila, izracunla, tacno 225KM, kupila kremicu od 110KM i za 3 dana sve rijeisla

ne smijem puno ni radovati se, luda mama, ove sedmice idemo na kontrolu i tacno cu ponijeti kremu i pedijatrici pokazati da zna da nije samo aderma potrebna i mustela i jos neke mazalice koje nama nisu nikako pomogle

eto moje, DERMIO i HOMEOPATI ZIVJELI ZIVJELI!!!!

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image to je bas dobra vijest user posted image

_____________________________

Moj zivot,moja dusica,moja zvjezdica i suncica :) 22.09.2011 12:05

(odgovor članu babilon)
Neposredna veza do poruke: 756
   RE: atopijski dermatitis
11.4.2012 8:16:00   
babilon
eh zene,
bili smo jucer na kontroli kod pedijatrice u nadi da vise primimo HIB vakcinu, ali opet nista, jer doktorica, nakon sto sam joj rekla koju sam kremu koristila, je UBIJEDJENA da u njoj ima k.stereoida... jer naravano ne priznaju homeopate... rekla je, znate sve ove sastojke iz kreme kada bi nanijeli posebno ne bi pomoglo... rekla sam joj da naravno ne bi pomoglo zato i jeste smjesa a ne zasebni sastojci... helem, ona mene ubijedjeuje da ce se njemu to sad opet vratiti.. ali sam joj rekla da vec 2 sedmice nema ni traga AD-u, ona je malo zastala ali opet nastavila da ce se vratiti :))))
ugl ako nisi studirao medicinu i ako se nisi ubijao uceci za ispite ne priznaju nista tvoje sto se bavis.. i naravno, parola doktora, biljke? pa to je samo za ukras.
ah i kad sam spomenula da koristim sad nevenu mast - ok za neven :))))))
ugl sl sedmice idemo aBd na HiB bocu...

eh, htjelea sam mame pitati cije su bebice imale AD ili imaju jos uvijek a pocele su sa hranom... Ona je meni zivce pocupala sa pricom da cu ja sve morati razblazivati, ne smije svjeze ne smije nsita jer moze imati alergije osipe, napade gusenja bla bla bla.. mislim zlo m ije..

ja sam kontala sa mrkvicom prvo, da je onako sitno izrendam na onu sitnu rendu... pa poslije 4-5 dana krusku...
takoder je rekla da ima alergijski pojava na jabuku pa ?BUDITE JAAAKO PAAZLJIVI :)))))))))
a s jabukom sam je kontala iskuhati u vodi i onda sa malo vode onako propasirati???

jeste li vi ista mahsuzije dodatno pazili nego sto bi i inace pazili kad ste uvodili hranu??
Eto, svaki odgovor bi super dosao :D

ps. nema jos uvijek AD-a :D

_____________________________

Istina postoji! Izmisljati se moze samo laz.

(odgovor članu ciciban26)
Neposredna veza do poruke: 757
   RE: atopijski dermatitis
11.4.2012 8:22:30   
Miracle*3
Koja je to krema i kojem homeopati si isla?

(odgovor članu babilon)
Neposredna veza do poruke: 758
   RE: atopijski dermatitis
11.4.2012 18:14:33   
babilon
par postova iznad sam napisala cijelu pricu.
A krema je DERMIO od bioeliksir-a.
U apoteci se uzima.




_____________________________

Istina postoji! Izmisljati se moze samo laz.

(odgovor članu Miracle*3)
Neposredna veza do poruke: 759
   RE: atopijski dermatitis
11.4.2012 23:23:44   
milenium

IZVORNA PORUKA: babilon

eh zene,
bili smo jucer na kontroli kod pedijatrice u nadi da vise primimo HIB vakcinu, ali opet nista, jer doktorica, nakon sto sam joj rekla koju sam kremu koristila, je UBIJEDJENA da u njoj ima k.stereoida...

eh, htjelea sam mame pitati cije su bebice imale AD ili imaju jos uvijek a pocele su sa hranom...
ja sam kontala sa mrkvicom prvo, da je onako sitno izrendam na onu sitnu rendu... pa poslije 4-5 dana krusku...
takoder je rekla da ima alergijski pojava na jabuku pa ?BUDITE JAAAKO PAAZLJIVI :)))))))))
a s jabukom sam je kontala iskuhati u vodi i onda sa malo vode onako propasirati???

jeste li vi ista mahsuzije dodatno pazili nego sto bi i inace pazili kad ste uvodili hranu??
Eto, svaki odgovor bi super dosao :D

ps. nema jos uvijek AD-a :D


babilon i mi smo imali ad ali smo svaku vakcinu na vrijeme primili ukoliko je ad bio pod kontrolom(ono da ga je bilo samo malo)a ako su ruke ili djelovi tjela izgledali baš ono užas,katastrofa,da se zgroziš onda smo s vakcinom pričekali par dana dok se to povuče malo,a u međuvremenu mazali kremom ,i to nekad s kremom koja ima kort.a nekad bez kort. a za prehranu ništa posebno,sve je jeo.ukoliko ste izvadili alergotest naravno da mu nećete davati nešto na što je alergičan.ali ako nije bilo nikakve reakcije npr na mrk¸vu zašto mu onda nebi dala mrkvu?!

(odgovor članu babilon)
Neposredna veza do poruke: 760
   RE: atopijski dermatitis
11.4.2012 23:32:37   
niki83
Babilon, slobodno se opusti..user posted image
Ta divna pedijatrica te bas lijepo isprepadala..ma kakva jabuka i alergo reakcija..nista posebno, sve sto bi od voca i povrca davala "zdravoj" bebici, tako i sada, jednu po jednu namirnicu, po kalendaru ishrane i ne brini, ne budi u grcu..
Davno sam ja pisala da nama skoro nista prirodno ne izaziva jaku reakciju, vec bilo sta od gotove kupljene hrane sto u sebi sadrzi silne emulgatore i umjetne stvarcice..To nam stvara problem! Nikakav monte, smoki, cokolade, keksi itd...Samo svjeze voce i kuhano povrce, i nema problema! user posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 761
   RE: atopijski dermatitis
13.4.2012 7:11:11   
babilon
@Milenium: hvala draga na tvom iskustvu. Naime, kod nas nije nista strasno bilo, gdje ped rekla 'nikad gori slucaj da nije vidjela' kad sam isla na savjetovaliste alergoimunoreumatolosko na pedijatriji dokrotica ga pregledala i nasmijala se, rekla da je ovo najobicniji najblazi oblik AD-a, perutava suha koza..
ugl ped nije htjela da da vakcine.. hajde nije ni bitno, aBd sl sedmice idemo na HIB meni se cini pa se nadam da ce sve ok biti. Njemu se sa ovom kremom sve povuklo.. sad ga samom mazem nevenom.. nadajuci se da se nece vise pojaviti..

Juce sam bila na klinici da pokupim nalaze, jer eto kao uradili smo alergo test na kravlje mlijeko i jaja, i dijete nije alergicno ni na jedno ni na drugo, ali IgE mu je malo visi nego sto bi trebao da bude za njegovu dob. Tako rece doktor. Postoji neka minimalna osjetljivost na nesto... sad mi dodje da mu uradim alergo test na sve zivo. I takoder je savjetovao da predje na hipoalergeno mlijeko...?!? ne znam sta, s obzirom da je sad na hipp combiotic i nema nikakvih nus pojava... i to mi je savjetovao da uzmem od Milupe, tj Aptamil pretpostavljam i to ovaj: Aptamil Allergy Digestive Care
Medjutim kad sam ovo procitala:

Dokazane prednosti za imunitet Aptamil ADC je kompletna formula za ishranu sa semielementima zasnovana na ekstenzivno hidrolizovanim proteinima surutke, za bebe koje pate od izrazite malapsorpcije (slaba apsorpcija hranljivih sastojaka) ili alergije.

Primeri gastrointestinalnih stanja kod kojih se preporučuje Aptamil ADC:

Dijareja koja je hronična ili se teško kontroliše
Jaka intestinalna malapsorpcija uključujući sindrom kratkog creva
Bolest hroničnog zapaljenja creva
Izrazita neuhranjenost
Cistična fibroza
Mala težina na rođenju sa problemima malapsorpcije
Prelaz sa parenteralne na enteralnu ishranu


ni jedan od ovih navedenih nema moje dijete, pogotvoo ova neuhranjenost, jer je ce njemu aBd za 6 dana punih 6mj, dug je 72,5 i tezak 9450gr, znaci kao beba od 10mj :))))

kontam potraziti alergologa da odem na konsultaciju.

@Niki: hvala i tebi na savjetima :) opusticu se, nemam druge :) svakako ako bude kakva reakcija, odmah ce ili proljev/povracanje ili osip tako da necu da e brinem unaprijed za nesto sto tek dolazi.. Svakako sam planirala da mu ja pravim sve kasice.. da ne kupujem nista u teglicama osim ako bude ono stani pani.
Kontala sam krenuti sa mrkvicom, pa me interesuje jeste li je vi onako narendali na sitnoj onoj ili ste je skuhali pa stapnim mixerom ispasirali? :)
pa sam poslije toga kontala krusku... pa jabuku.. Uglavnom, gledacu da uvodim hranu sa naseg podneblja.. da ne dajem mango npr :))) koji ja inace obazavam :D

_____________________________

Istina postoji! Izmisljati se moze samo laz.

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 762
   RE: atopijski dermatitis
13.4.2012 10:54:41   
mama2009
babilon moja princeza je u 8 mj zivota dobila AD, krenulo je sa malim kruzicem na nozi i vremenom se proslirilo na istoj, mazali smo kremama i kremicama po preporukama pedijatara, dermatologa itd, no medjutim vremenom je postajalo sve cesce aktiviranje AD plus bronhitis, ja sam vise doktorirala na AD, iako je princeza stavljala sam i kreme sa kortikosteroidima jer su to postajale zive rane, radili alergo test (koji nije pouzdan kod djece do 3 godine) pokazao alergiju na citruse i orasaste plodove. Doslo vrijeme zime te samim tim viroza. Cak smo bili i u bolnici hospitalizovani zbog bronhitisa i AD, zavrsili na injekcijama kortikosteroida. Tako smo se vrtili u krug, ja kazem sebi ma dat cu joj narandzu nacijedjenu pa sta bude ...NIJE NISTA BILO....znaci nije pouzdan test
pojela je na rodjendan smoki i buknulo opet sve, dijete u ranama koje krvare jer ona to cese, klasicna slika AD budila se nocu, plakala cesala itd

Po savijetu jedne majke pocela sam mazati LINODERM MELEM ne smije ni napisati hvala Bogu moje dijete je NOVO, nema suhe, crvene, ispucale koze lice joj je cisto, noge, ruke sve je nevjerovatno.....jedino se vidi blijdi krug na nozi tj na onom mjestu gdje je prvi put se javio AD...

ovaj melem je smijesne cijene u odnosu na sve ostale kreme.....toplo ti ga preporucujem znam svima nama za zdravlje dijeteta je najmanje bitan novac, al vjeruj mi da ces bacati novce, na kozmeticke preparate koje dr. preporucuju, jer oni imaju koristi od tih proizvodjaca, ovo tvrdim jer na zalost i ja radim u jednoj takvoj firmi

sretno

_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu babilon)
Neposredna veza do poruke: 763
   RE: atopijski dermatitis
13.4.2012 17:12:33   
Ben 10
Slazem se mama2009,melem linoderm je strasno dobar ,mi sa njim mazemo redovno kozu i dosta nam je pomogao kod AD...

_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 764
   RE: atopijski dermatitis
13.4.2012 17:23:28   
lilylily
a gdje ste kupila taj melem linoderm

(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 765
   RE: atopijski dermatitis
13.4.2012 17:37:08   
mojbebac
trebalo bi da ima u svakoj malo bolje opremljenoj apoteci

_____________________________

mamina i tatina princeza stigla na svijet 14.05.2009

Nas mali princ stigao 07.10.2015. 54cm,4300 gr

(odgovor članu lilylily)
Neposredna veza do poruke: 766
   RE: atopijski dermatitis
13.4.2012 17:48:39   
Ben 10
Ja kupujem u DM-u,a vidjela sam da ima i u CM-u

_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu mojbebac)
Neposredna veza do poruke: 767
   RE: Atopijski dermatitis
14.4.2012 10:08:50   
babilon
mama2009, bas mije zao sto je malecku tolikot o mucilo :( vi ste bas prosli najgoru mogucu scenu sa AD-om :( nadam se da je malenoj sada super, da nema ni bronhitis i da je jedno veselo dijete :)
mom su na nogicama bila tri kruga,s uha i kako bi on peticama trljao tuda sve bi curila ona kao vodica.. ali sam to rijseila sa maslinovim uljem, tj zacijelilo se i samo je kasnije ostalo crveno i suho.. nama je mnogo pomogla ova dermio krema, u koju doktorica ne vjeruje jer je na biljnoj bazi, ja joj odnijela sastav i ona kaze ad 100% moraju biti kortikostereoidi u njoj jer je nemoguce da tako brzo prodje...
da se ne lazemo, meni je suhvu neku stvorila.. ja sad za sad mazem neevenom masti isuper je, ali cu rado uzeti taj melem o kojem ste pricali...

a sto se tice alergotesta mi radili na jaja i lmijeko, nije ni na jedno alergican ali IgE je povisen za njegov uzrast, sto znaci da kao postij neki tip alergije na NESTO... isto tako ad kad kazes da do 3. godine nista nije sigurno... opet se pitam..
doslo mi je da uraidm alergo test na sve moguce sto postoji sto semoze uraditi pa da vidim sta je u pitanju.

danas idem svakako kupiti taj melem, da mu mazem onako kozu time :) javicu se sa rezultatima nadam se pozitivnim! LP

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 25.5.2012 10:56:33 >


_____________________________

Istina postoji! Izmisljati se moze samo laz.

(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 768
   RE: Atopijski dermatitis
14.4.2012 10:26:01   
babilon
pojela je na rodjendan smoki i buknulo opet sve, dijete u ranama koje krvare jer ona to cese, klasicna slika AD budila se nocu, plakala cesala itd


ako je alergicna na orascas_te plodove, a pojela je smoki pa je sve buknulo, smoki se pravi od kikirikija...

ainace, meni je alergolog bas naglasio da AD nije alergijska reakcije vec stanje koze.. to sto se alergija pojavi, to je drugi razlog, znaci sama alergija na nesto, ali nema veze sa ADom, nama moze izgledati kao pogorsanje AD-a pogotovo ako je AD vec prisutan na kozi, ali ono se samo vise zacrveni jer ostatak koze je pod alergijom a ne sam AD...
joj sta napisah, valjda ste skontali sta sam htjela reci :)))

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 25.5.2012 10:56:47 >


_____________________________

Istina postoji! Izmisljati se moze samo laz.

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 769
   RE: Atopijski dermatitis
27.4.2012 22:49:16   
HappyTime
da li neko ima iskustva sa homeopatijom i atopijskim dermatitisom? Ja sam na preporuku jedne mame sa ovog foruma pocela sa tom vrstom lijecnje, ima pomaka..ali je sve to sporo, sto je i normalno..jednostavno mi treba neko da dijelimo iskustva..

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 25.5.2012 10:57:00 >

(odgovor članu babilon)
Neposredna veza do poruke: 770
   RE: Atopijski dermatitis
29.5.2012 14:59:02   
bobb
pitanje za Babilon.

primjetio sam da ste koristili Bieliksir dermio. Ako mi mozete, molim vas, reci kakvo je stanje sada nakon 50 dana. da li se crvenilo vratilo? koliko je često koristite... opisite mi sto vise detalja mozete. ja je koristim pet dana i za sada je super, ali se bojim da ce se vratiti kadda prestanem koristiti. hvala vam puno unaprijed.

(odgovor članu HappyTime)
Neposredna veza do poruke: 771
   RE: Atopijski dermatitis
30.7.2012 13:27:25   
BBubica
cao
mi smo imali problema sa AD od sestog mjeseca..tackica na bradi, pa se pocelo siriti..sve do infekcije i curenja limfe na vratu..strasno
probali smo sve mustele, aderme, sve meleme koji su se mogli kupiti ili napraviti, nevenove kreme, ulja, homeopatske lijekove..na kraju sam kupila i DERMIO kremu ( u hrvatskoj se zove EUTEN) i ona nam je pomogla, vec prvog dana se vidjelo poboljsanje. S obzirom da smo kratko koristili i korti. na kozi je vidna razlika izmedju njih i dermio kreme, tako da vjerujem da je zaista na biljnoj bazi
alergo test smo radili kad je bebac imao 11 mjeseci, nasli su alergiju na jaja preko mog mlijeka, sto mi je totalno bez veze jer smo prestali konzumirati i jaja i sve sto ima jaja u sebi i opet ponekad izadje poneka tackica

Dermio koristimo jos uvijek povremeno,pojavi se neka tackica i to je to, druga krema nam traje vec pola godine, s tim da smo narucili i gel za tusiranje koji je fantastican (takodje bioeliksir-trenutno mijenjaju informacije na web stranici ali se moze naruciti)
nadam se da ce nekome ovaj post biti od pomoci!
nas je spasila!!

(odgovor članu bobb)
Neposredna veza do poruke: 772
   RE: Atopijski dermatitis
15.9.2012 21:59:46   
Majčica
Imam jedno pitanje za iskusne mame djece sa AD-om - da li je moguće da je beba od 7,5 mjeseci nemirna zbog AD samo po noći? Znam da ga to muči, ali on je savršeno miran po danu, sve bude ok, ali po noći povremeno imamo takve krize da se budi u vrisci svako pola sata. Ima flekice po nogama od 2. mjeseca i ponekad u predjelu lica oko uha. Dajem mu Fenistil kapi po preporuci dermatologa i to samo pred spavanje i mažem mu Trixera kremom, mada iskreno ne mislim da mu je od nje bolje. Mazala sam i kortikosteroidnom kremom kad je bilo baš gadno ljetos. I sad mu nekad namažem ako je baš nemiran, ali meni je čudno pravo što on po danu ne pokaže nikakvu nervozu bilo kakve vrste, izrazito je mirna beba ali čim padne noć i on treba spavati krene haos, pa ne znam da li je to uopšte od AD ili su zubići, ili šta već...

_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu BBubica)
Neposredna veza do poruke: 773
   RE: Atopijski dermatitis
15.9.2012 22:17:15   
milenium
majčica,moguće je. po danu im pažnju odvuče igra ili nešto drugi pa se i nemaju kad toliko češati dok po noći ništa ih drugo ne ometa osim toga.neše dijete bi u snu govorilo ''češite me'' i onda bi ga mi blago češkili,to mu malo olakšauser posted image uh kad se sjetim.
a tvom je 7 mj prošlo pa moguće i da su mu zubići ako puno bali i ako su mu desni natečene i zadebljane,trpa rukice u usta itd.

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 774
   RE: Atopijski dermatitis
16.9.2012 20:25:55   
Ben 10
Moguce ,jer se i moj H znao cesati i buditi po citavu noc...

_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 775
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *