|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Faze dvogodišnjaka
3.9.2012 18:09:25   
mimh
iskreno nadam se stariji nije bio nikada ovakav on je bio jedna tiha mirna beba s kojom možeš otići gdje želiš, nikad nije galamio niti vrištao..ovaj je sušta suprotnost i nikako ne može proć a da svi prisutni ne znaju da je tu on mora biti u središtu pozornosti

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 751
   RE: Faze dvogodišnjaka
21.10.2012 11:52:44   
HNF
Mozete li mi reci kada su vasa djeca progovorila. Ja imam djecaka, njemu ce sad za mjesec dana biti 2 pune godine akobogda, on jos ne pricauser posted image . zna reci tata,mama,daj, on stalno nesto prica na svom jeziku, sve dobro razumije ,ali da progovori nikako. ja sjednem snjim pa mu pokazujem slikovnicu, pricam mu, to njega uopste ne interesuje, on je uzme, prelista i baci i ode se igrat. inace je jako zivahan, nema mira, uziva u igrackama, lego kockama, auticima itd.

(odgovor članu mimh)
Neposredna veza do poruke: 752
   RE: Faze dvogodišnjaka
21.10.2012 12:26:03   
malena sharena
Draga, moj je prvu rijec izgovorio cini mi se sa 21 mjesec, pisala sam vec negdje na nekoj temi. Do pune evije godine je imao fond od pet, sest rijeci. E bas nekako onih dana oko drugog rodjendana, on je otcepio. Utusi nas sad. Eh, primijetila sam da je njemu falio podsticaj jer smo mi imali pogresan nacin komunikacije s njim, tipa on okom, mi skokom. Kad smo ga malo poceli ignorisati, praviti se da ne cujemo nesto i on je poceo vise govoriti.

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu HNF)
Neposredna veza do poruke: 753
   RE: Faze dvogodišnjaka
21.10.2012 13:46:35   
HNF
E hvala na odgovoru. Ma i kod nas je bas tako kao sto kazes, on okom mi skokom. On nas vuce za ruku i pokazuje sta hoce, Bas nekad pomislim da ga malo ignorisemo, ne bi li rekao, jer on samo nama pokaze rukom sta hoce.

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 754
   RE: Faze dvogodišnjaka
21.10.2012 13:57:00   
malena sharena
I moj je isto tako, uzme me za ruku i odvede do sudopera. A onda se ja pravim da ne kontam, pa ga pitam -hoces keks, ljuti se, hoces sok, on odmahuje glavom, aaaa mlijeko hoces, a on se satra pokazujuci prema cesmi. Nakoj nekoliko takvih situacija je upalilo, pa kad je prvu put rekao - jode (vode) ja sam slavila. Opet, svako dijete je prica za sebe, moj je inace "na guranje" u mnogim stvarima. Ja vjerujem da ces ti za koji mjesec luditi od njegove price.

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu HNF)
Neposredna veza do poruke: 755
   RE: Faze dvogodišnjaka
21.10.2012 14:30:36   
reallove
Moj je poceo pricati sa godinu i po i od tada ne sutiuser posted image ..Sada mu je 3 godine i prica kao veliki,2 jezika prica,nekad se covjek iznenadi,sta sve ne "ispadne" iz njega..Svako dijete je prica za sebe,polako..Moja zaova,kazu kad je bila mala,3 godine nije pricala nista,samo mimikom pokazivala sta hoce,malo po malo i progovori ona samauser posted image ..Nemoj da brines i tvoj ce,pa ces onda moliti da usuti malouser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 756
   RE: Faze dvogodišnjaka
21.10.2012 14:42:53   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: reallove

Moj je poceo pricati sa godinu i po i od tada ne sutiuser posted image ..Sada mu je 3 godine i prica kao veliki,2 jezika prica,nekad se covjek iznenadi,sta sve ne "ispadne" iz njega..Svako dijete je prica za sebe,polako..Moja zaova,kazu kad je bila mala,3 godine nije pricala nista,samo mimikom pokazivala sta hoce,malo po malo i progovori ona samauser posted image ..Nemoj da brines i tvoj ce,pa ces onda moliti da usuti malouser posted image



ja sam se tako zalila drugaricam kako dijete ima 15 mjesecii nece da kaze mama. smijale su se i govorile samo ti cekaj... eno sad svakih 30 sekundi cujem mama user posted image

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 757
   RE: Faze dvogodišnjaka
21.10.2012 14:45:16   
reallove
Tako ti je to,lopovi su to mali...Moj nikad ne zatvara usta,neki dan tako,prica,prica,meni vise smijesno,kazem mu,dijete,sutis li ti ikad,a on onda jos viseuser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 758
   RE: Faze dvogodišnjaka
21.10.2012 20:09:44   
HNF
Hvala vam puno, ja sam se vec bila zabrinula, ali bit ce to OK akobogda user posted image

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 759
   RE: Faze dvogodišnjaka
21.10.2012 20:28:15   
MicoTico

IZVORNA PORUKA: HNF

Mozete li mi reci kada su vasa djeca progovorila. Ja imam djecaka, njemu ce sad za mjesec dana biti 2 pune godine akobogda, on jos ne pricauser posted image . zna reci tata,mama,daj, on stalno nesto prica na svom jeziku, sve dobro razumije ,ali da progovori nikako. ja sjednem snjim pa mu pokazujem slikovnicu, pricam mu, to njega uopste ne interesuje, on je uzme, prelista i baci i ode se igrat. inace je jako zivahan, nema mira, uziva u igrackama, lego kockama, auticima itd.

Moj T. je isti ovakav. Nije da ne priča, priča on, ali to je neki njegov jezik. Tek svaku desetu mu razumijem. Starija seka nam je prevodilac, ona ga sve razumije i nama prevodi šta je rekao.
A i isto je nemirko pravi,sjedi samo dok jede , a i tada mlati nogicama i vrpolji se.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu HNF)
Neposredna veza do poruke: 760
   RE: Faze dvogodišnjaka
27.10.2012 17:56:25   
sretna sam jako
Moja curica je bila ista takva...za svaku stvar ili dogadjaj je imala svoju rijec i sve je znala reci na svom jeziku.user posted image user posted image Negdje oko dvije godine je pocela pricati da valja- tj.pravim rijecima. Sad ima dvije godine i 3mj i za poneku novu rijec koju tek nauci ima ponovo svoj rijecnik. Tako to kod nas ide.user posted image

< Poruku je uredio sretna sam jako -- 27.10.2012 17:57:19 >

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 761
   RE: Faze dvogodišnjaka
20.2.2013 9:47:06   
SailorMoon
Zene drage moja curica ima 2 god i 3mj. i tete u vrticu su mi rekle da nema bas neke maste. Sve se fino igra i to ali vecinom radi sta i druga djeca rade. Kuci se super sama igra ili sa nama tako da neznam sta bas o tome da mislim

_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu sretna sam jako)
Neposredna veza do poruke: 762
   RE: Faze dvogodišnjaka
12.3.2013 10:27:39   
ziki
Drugo dijete i opet "faze", doduše sad su ranije počeleuser posted image (ima učitelja)Gospodin samostalni bi sam sebi mijenjo pelenu, sam se pentra u hranilicu i pokušava da se zaveže, sipa sebi vodu, gura stolicu da dohvati šta treba user posted image

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 763
   RE: Faze dvogodišnjaka
12.3.2013 11:28:45   
mala_sa

IZVORNA PORUKA: ziki

Drugo dijete i opet "faze", doduše sad su ranije počeleuser posted image (ima učitelja)Gospodin samostalni bi sam sebi mijenjo pelenu, sam se pentra u hranilicu i pokušava da se zaveže, sipa sebi vodu, gura stolicu da dohvati šta treba user posted image


Samo da potpisem; definitivno cim otopli krecemo sa odvikavanjem od pelene; ovo je vise postao pakao i meni i njemu user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 764
   RE: Faze dvogodišnjaka
12.3.2013 11:47:22   
Kviki

IZVORNA PORUKA: SailorMoon

Zene drage moja curica ima 2 god i 3mj. i tete u vrticu su mi rekle da nema bas neke maste. Sve se fino igra i to ali vecinom radi sta i druga djeca rade. Kuci se super sama igra ili sa nama tako da neznam sta bas o tome da mislim


Je li u grupi u kojoj je jedna od najmlađih? Ako jeste, stariji su joj vjerovatno uzor i ugleda se na njih. Mislim, kakvu sad specijalnu maštu tete očekuju od dvogodišnjeg djeteta user posted image

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 765
   RE: Faze dvogodišnjaka
10.5.2013 14:26:57   
Teddy Bear
Moj sin ce sad napuniti 2 god, slabo prica, mislim prica na svom jeziku, to me ne brine, al sad smo u fazi vriske, od jutra do mraka on samo vristi, baca se(kao ljutito), i reve stalno... ubi me vise u pojam, dal je ljubomora problem ili to sto ne prica,,, ne znam, samo se nadam da je prolazna fazajer me izludi user posted image

(odgovor članu Kviki)
Neposredna veza do poruke: 766
   RE: Faze dvogodišnjaka
10.5.2013 14:44:30   
elmaL
jel mi moze neko odgovoriti da li ima tema o razvoju i fazama djeteta 12-24 mjeseca, ne mogu nigdje naci user posted image

izvinite sto ''ulijecem'' s ovakvim pitanjemuser posted image

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 767
   RE: Faze dvogodišnjaka
14.6.2013 20:22:31   
maja78 RR
Prenos posta:


IZVORNA PORUKA: bejbibi

zdravo
ne znam da li postoji slicna tema na forumu o dvogodisnjacima..nesto slicno kao moja beba do 1.rodjendana...nisam upratila da postoji i za dvogodisnjake..ako ima onda se unaprijed izvinjavam.....razlog zbog kojeg sam otvorila ovu temu jeste da bi voljela ovdje da iznesemo svoja iskustva, pitanja, brige o svojim dvogodisnjacima......moj M za dva mjeseca puni dvije godine (malo smo fulili temu:))ali to nije razlog da ovdje ne pisem jer je ,eto, opet, blize 2. godini:).....a evo sta me muci:smatram da je moj beban jakoooo hiperaktivan:(...ne znaam jesu li sva djeca takva al evo jednog konkretnog primjera: poceo je jako da vuce zavjesu i otkacio je skoro svu.medjutim , ja mu govorim da to ne valja ,da ne radi to a on me pogleda u oci (onako ko da provocira),nasmijesi se i opet povuce:S.....i tako po milion puta na dan.......drugi primjer,prosipa vodu kad god ima casu u ruke:(....sve ko da namjerno radi......ne znam vise kako i na koji nacin da mu objasnim nesto:( ..plz utjesite me i recite da su sva djeca takva, da je to samo period itd....dalje, imamo jednog rodjaka bebu koji je dva mjeseca manji od njega i zna ga nekad zveknut...nista jako,al opet:(...........iskreno da vam kazem , izludi meeeeeeeeee.................jel to normalno:)



IZVORNA PORUKA: bejbibi

pa hajde zene pisite o svojim iskustvima s malim vragolanima:)))))).......jel normalno da su djeca u toj dobi tolikoooooo aktivna il je ovaj moj special case:)...........



_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 768
   RE: Faze dvogodišnjaka
14.6.2013 20:28:22   
mishkica
Bejbibi, imam i ja jednu zivahnu dvogodisnjakinju, radoznala, zvrckava, svima se pod kozu uvuce, u zijanu je uvijek, kad hoda trci, ima raznih nestasluka, ali smatram to dijelom razvoja, puna je nekih pitanja i izvala sada. user posted image user posted image

_____________________________

M&M

Sreću čine male stvari...

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 769
   RE: Faze dvogodišnjaka
14.6.2013 21:23:11   
bejbibi

IZVORNA PORUKA: MicoTico


IZVORNA PORUKA: HNF

Mozete li mi reci kada su vasa djeca progovorila. Ja imam djecaka, njemu ce sad za mjesec dana biti 2 pune godine akobogda, on jos ne pricauser posted image . zna reci tata,mama,daj, on stalno nesto prica na svom jeziku, sve dobro razumije ,ali da progovori nikako. ja sjednem snjim pa mu pokazujem slikovnicu, pricam mu, to njega uopste ne interesuje, on je uzme, prelista i baci i ode se igrat. inace je jako zivahan, nema mira, uziva u igrackama, lego kockama, auticima itd.

Moj T. je isti ovakav. Nije da ne priča, priča on, ali to je neki njegov jezik. Tek svaku desetu mu razumijem. Starija seka nam je prevodilac, ona ga sve razumije i nama prevodi šta je rekao.
A i isto je nemirko pravi,sjedi samo dok jede , a i tada mlati nogicama i vrpolji se.



isti slucaj.......moj ni ne sjedi kad jede..uvijek je u pokretu ..samo kad spava odmara a i tada napravi hiljadu poza hehhehee....uglavnom pao mi kamen sa srca kad vidim da su svi uglavnom isti.....vec sam se bila prepala da je hiperaktivan....uglavnom ,njemu ce tek u avgustu dvije godine...ne prica ,osim po koju rijec al ne sastavlja recenice..prica na nekom svom jeziku...uglavno m ga skontam sta hoce....ziv je da ne moze bit zivlji....ima fazu da vristi, udara druge (rijetko al desi se),prosipa sve zivo,sve ga zivo zanima...sve hoce da vidi,dira itd......provocira meeeeeeee stalno...kad god mu nesto zabranim on to namjerno uradi opet......eto otprilike tako mi je svaki dan.......nekad se plasim da grijesim u odgoju,da nesto poputim il zabranim..ma ne znam ni ja ....uglavnom me svremena na vrijeme izbaci iz takta:) toliko za sad

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 770
   RE: Faze dvogodišnjaka
15.6.2013 11:47:45   
beba bu
draga bejbibi i meni ti je isto tako užassamo zijane neke pravi on je prije 10 dana napunijo 2 godine,bude dana kada samo pače po čitav dana nadam se samo da će to proć i da će se smiriti koliko toliko pa da i mi malo odmorimo glave user posted image

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 771
   RE: Faze dvogodišnjaka
20.9.2013 19:59:44   
maja78 RR
Prenos posta:


IZVORNA PORUKA: zivotnisan

Drage moje, ne znam da li ima ova tema pa ja otvorih novu.
Imam djevojcicu od 2 godine i 3 mjeseca. Ona je jako bila vezana za mene, sve zeli sa mnom, da je hranim, uspavam, igram se s njom, da idem s njom u grad, kad je neko pita koga najvise voli, ona kaze:mamu i to glasno i sl. Dojila je. Sada vise ne doji i kako je prestala dojiti bila je i dalje takva, ali prije nekoliko dana odjednom se promijenila. Sad vise mene ne zeli, sada samo trazi tatu. ako ja uzmem da je nahranim ona kaze: nemoj ti, tata ce, ako treba da ide spavat, opet kaze: tata ce me uspavat, ako se treba presvuci: tata ce, u grad, tata ce, sada najvise voli tatu, a cak kaze: ne voji mamu, tatu voji. I sl. Stvarno se trudim od rodjenja da joj budem najbolja mama, da joj u granicama udovoljim, da budem uz nju i za nju. Sta se desilo? Da li ovo ima veze sa prestankom dojenja ili njenim polaskom u vrtic? Ima li neka od vas mama slicno iskustvo? Da li je ovo faza ili ipak zabrinjavajuca okolnost?



IZVORNA PORUKA: zivotnisan

Ma znam da je super da meni malo bude lakse, ali mene nekako tako boli kad mi kaze: nemoj ti mama, tata ce i to me ono bas odbije ostro. drugo, jos teze kad mi kaze: Ne vojim mamu, tatu vojim. Muci me, tesko mi eto nesto, tako sam vezana za nju. Nisam ljubomorna, daleko od toga, samo mi fali nekako ona njena ljubav i zelja za mnom. Da li je faza, imate li iskustva?



IZVORNA PORUKA: Lady26

Ja samo da kazem : Uzivaj user posted image
Moja mene ne popusta, ima nepune 4 godine....i sto bi mm htio ona ne zeli, samo mama...jesti, piskiti, kupati, prati zubice, uspavljivati...oblaciti i tako....
To malo ljubomora progovara iz tebe... user posted image




IZVORNA PORUKA: Apotekarka

Moj je A imao takvih faza s 3 godine i kad se seka rodila,tata mu bio zakon,sve ce tata,meni nije dao da ga obucem,nahranim i sl a sad opet hoce sve to podjednako i sa mnoim i mm...Tko ce znati sta im dodje....


IZVORNA PORUKA: animagical

neka sad malo i tata uziva u paznjiuser posted image a naravno da je faza, s obzorim da ne znam nijednu odraslu osobu koja se jos uvijek ponasa kao dvogodisnjakuser posted image


IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Problematična druga godina :) Faza nego šta, i to kod vas otišla u dobrom smjeru. Dijete te zapravo testira, koliko se može u tebe pouzdati i kad te neće. Ako se odmakne hoćeš li otići ili ćeš i dalje biti tu. Jesi li pouzdana. Slobodno je prepusti tati, jer to je izuzetno korisno za produbljivanje njihovog odnosa, a ti se fino posveti iznenadnom vremenu za sebe. pročitaj knjigu, izađi sama bez njih. I uživaj, jer će to 98% šanse kratko trajati user posted image

I nemoj biti najbolja mama, budi samo ti. To je sasvim dovoljno.


IZVORNA PORUKA: Alhemicarka

IZVORNA PORUKA: animagical

a naravno da je faza, s obzorim da ne znam nijednu odraslu osobu koja se jos uvijek ponasa kao dvogodisnjakuser posted image


user posted image user posted image

Ja te razumijem user posted image , ali promisli malo - nije počela odbijati nekog drugog pa da se zabrineš da se ružno ophodio prema njemu. To je samo njena faza.
Znam curicu koja je obožavala svog dedu i on nju, i onda je samo najednom počela da govori da ga ne voli jer je on sve udara po glavi, pri čemu to taj deda nije sigurno radio. Ko će znati šta bude u njihovim glavama. user posted image user posted image



IZVORNA PORUKA: zivotnisan

Kako da se postavim i sta da joj kazem kada je uzmem da je presvucem, a ona se cupa od mene i govori jako: tata ce me, nemoj ti? Sta joj reci tada?


IZVORNA PORUKA: hanabanana


IZVORNA PORUKA: zivotnisan

Ma znam da je super da meni malo bude lakse, ali mene nekako tako boli kad mi kaze: nemoj ti mama, tata ce i to me ono bas odbije ostro. drugo, jos teze kad mi kaze: Ne vojim mamu, tatu vojim. Muci me, tesko mi eto nesto, tako sam vezana za nju. Nisam ljubomorna, daleko od toga, samo mi fali nekako ona njena ljubav i zelja za mnom. Da li je faza, imate li iskustva?



Da! To je faza.
Uči se o tome u osnovama psihologije.
Ako je neko ima psihologiju u srednjoj školi.
Znači, dijete ženskog spola se nužno vezuje za oca u period 2-4 godine.
Onda se opet vraća mami, zato što se identifikuje sa osobom vlastitog spola.
U pubertetu će opet bliža biti ocu, jer će tvoja usmjeravanja shvatati kao da je ne shvataš.
Ali nakon 18 opet se vraća majci.

Ovo se pod uvjetom da dijete odrasta u normalnim obiteljskim uslovima.




IZVORNA PORUKA: hanabanana


IZVORNA PORUKA: zivotnisan

Kako da se postavim i sta da joj kazem kada je uzmem da je presvucem, a ona se cupa od mene i govori jako: tata ce me, nemoj ti? Sta joj reci tada?


Ma samo lagano, pusti neka tata presvuće.
Trebaš poravnati u sebi: to je faza i to je tako.
Ne inzistiraj, nikako nemoj da je ignorišeš.
Sa svakodnevnim aktivnostima nastavite kako je već bilo do tada.


IZVORNA PORUKA: hanabanana

I da....ja sam svoju djecu učila da prvo kažu Tata.

Ali avaj....budi sigurna da će u tri ujutro, kod začepljenog nosa, ipak zvati: Mamaaaaaaaaa


IZVORNA PORUKA: palachinken

Kod nas je trenutno MAMA faza. Slomi me user posted image



IZVORNA PORUKA: Lady26

IZVORNA PORUKA: zivotnisan

Kako da se postavim i sta da joj kazem kada je uzmem da je presvucem, a ona se cupa od mene i govori jako: tata ce me, nemoj ti? Sta joj reci tada?

Ma faza, vjeruj....
Kazes super, evo tajo izvoli, presvuci user posted image
Mozes izazvati kontaefekat ako se pobunis...
Imali smo i mi te faze, prvo ti bude krivo poslije se prepustis user posted image
A sad, kad kaze neka me tata nahrani, ja jedva docekam user posted image



_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu beba bu)
Neposredna veza do poruke: 772
   RE: Faze dvogodišnjaka
21.9.2013 10:21:46   
Mirkica
zovotnisan vidim nova si na forumu dobro nam dosla , kao prvo moras nauciti da ce se ovdje uvjek neko javiti da ismije tvoj problem to je u prvom planu ali uvjek ces i dobiti odgovor na postavljeno pitanje i prjedolog za rjesenje problema svajet ako te sta mucio i slicno , sve ces ti to dobiti ali ovo prvo st rekoh takodje :))).

NEgo to su ti samo faze kao sto ti je vec hanabanana napisala i ostale forumasice , mi smo imali istu fazu , kaze da je svejedno nije laze meni se srce cjepalo , kad kaze idi ti hocu babu user posted image user posted image jos smo mi u toj fazi imali i bebu malu u kuci pa se meni milion osjecaja vuklo kroz glavu , luda mama :))) al sve to bude i prodje , dobro je kada je otac ukljucen u odgoju mm je to od pocetka posbeno kod starijeg sina , i volim da se vole :))))) i tu njihovu povezanost UZIVAM aliiiii ipak nije mi bilo drago da mi kaze ne mamam idi ti neka dodje babi , iako radoooo prepustam muzu posao oko djece user posted image user posted image user posted image al bilo i proslo ima svako svoje mjesto :)))

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 773
   RE: Faze dvogodišnjaka
21.9.2013 10:24:15   
Mirkica
i d aznate da sam se rasplakala sad dok sam pisala , kad sam se sjetila kako je moj sin okretao glavu od mene akd sam dosla s bebom imala sam osjecaj da je mislio da sam se odrekla i luda mama ne volim gledati te slike od prvih mjeseci uvjek placem , ja a niko drugi samo ja vidim tugu na licu mog sina i stavrno placem user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 774
   RE: Faze dvogodišnjaka
20.1.2014 10:12:46   
ziki
Citam, obnavljam gradivo, dodajem nove faze user posted image user posted image user posted image
Trenuto je faza samosvijesti pri oblacenju i obuvanji... sou, jutros je bos otisao u obdaniste. U petak u patikicama oddd prosle godine, u cetvratk sa dvoje gacica(gacice, hulahopke, gacice, pantaloneuser posted image ) i faza NECU, i kad nesto hoce kaze prvo necu pa nastavi.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 775
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *