RE: Faze dvogodišnjaka (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Djeca



Poruka


niki83 -> RE: Faze dvogodišnjaka (8.2.2016 7:52:48)


IZVORNA PORUKA: ananas_ze

Ja dosla da vidim sta ima [sm=smiley36.gif]

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
Generacija, generacija..




Bambi09 -> RE: Faze dvogodišnjaka (8.2.2016 8:53:40)

Evo i ja opet samo da se prijavim [sm=jezicek.gif]




almondray -> RE: Faze dvogodišnjaka (10.2.2016 7:21:52)


IZVORNA PORUKA: niki83

Evo me na ovoj temi ponovo nakon 4.5god...taman kolika mi je razlika izmedju djece [sm=smiley36.gif]
Sreca pa pronadjoh svoje postove od ranije..inace bih ostala u ubjedjenju da nam je ovo dijete gore od prvog..[sm=smiley36.gif]
Koliko tvrdoglavosti..koliko ispitivanja nasih granica..ama da sjednes i places [sm=jezicek.gif] ali sam se ismijala na kraju zajedno s mm..kad smo se ustvari podsjetili da nam je i cura bila takva..pa ono ima nade i za ovog malca! [sm=smiley36.gif]

[sm=smiley36.gif] u pravu si,sve što se ne zapiše ,kao da se nije desilo[sm=smiley36.gif]
Ja sve mislim da će me preskočiti,kad vidim najmanji udara glavom od pod i urla...toliko o poštedi[sm=jezicek.gif]
Bože daj mi snage i zdravlj da izdržim dok pubertet nije došao[sm=smiley36.gif]




niki83 -> RE: Faze dvogodišnjaka (10.2.2016 9:49:55)

Hej, almond..malo ti je ostalo do puberteta..pozuri se [sm=smiley36.gif]
Evo da pohvalim decka..unazad dva dana se opet vratio u normalu..prenose ima [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




Maya_K -> RE: Faze dvogodišnjaka (3.3.2016 10:51:28)

I kod nas je stanje užasno. Redovno odbrojavam u sebi i saburam, a on na sve samo vrišti i plače i dere se [sm=smiley36.gif], ja stvrano nemam više snage. Još mi mm bio na putu 15 dana, ja sam poludila s njim. Tačno mi imunitet pao od njegove vriske [sm=jezicek.gif]
A to što velikog brata udara, to je posebna priča. Prolazi pored njega i iz čista mira ga zvekne, ne bira sredstva, da li to bila njegova rukica, igraška koju ima u ruci , ili bilo šta drugo, užas.
A kad ovaj bježi mali za njim sve dignute rukice ide i tersa što ga ne može stići [sm=smiley36.gif] Nekad je simpatično, ali samo nekad [sm=jezicek.gif]
Niki, ananas, almond- generacijo, vidim i kod vas opsadno stanje [sm=smiley36.gif]




ananas_ze -> RE: Faze dvogodišnjaka (3.3.2016 20:39:25)

Dajte konkretne primjere, S slusa [sm=smiley1.gif]




niki83 -> RE: Faze dvogodišnjaka (3.3.2016 21:40:47)

Mayo..mozda te utjesim kad kazem da se nas N popravio [sm=smiley36.gif]..trenutno je dobar, mashallah..ne urekao se [sm=smiley36.gif]. Prebacen je i u vrticu u stariju jaslicku grupu..gdje su djeca barem po nekoliko mj.starija od njega..pa i po godinu dana..i tamo je vec mjesec dana..osjetna je razlika..oponasa njih, ljepse izgovara rijeci, igra se dosta intenzivnije..i tako..da ga ne hvalim mnogo..znam da sve ide u krug [sm=smiley36.gif] opet cu da ga kudim [sm=smiley36.gif]
Ali neka su zivi..zdravi i veseli [sm=bravo.gif]
I da, ne znam kakvi su vasi..mi smo sve uspjeli ukinuti..dojenje..pelenu..odvajanje u sobu njihovu..samo mu cuclu navecer ne mogu ukinuti..inekako do pola noci izdrzi..ali od ranih jutarnjih sati nastaje drama ako mu ne dam..[sm=zmeden.gif]




niki83 -> RE: Faze dvogodišnjaka (7.3.2016 13:32:31)

Izbacili smo i cuclu [sm=bravo.gif]
Moj skoro pa dvogodisnjak se dobro drzi [sm=smiley36.gif] nije nervozan..nocu se budi po 2-3 puta..ali podnosljiv je [sm=smiley1.gif]




ananas_ze -> RE: Faze dvogodišnjaka (10.3.2016 20:18:12)

u pelenama
doji
cuce nemamo,nit smo ju kad imali[sm=smiley36.gif]
fond rijeci nije na zavidnom nivou,prica al ga ne razumijem, hoce ponoviti neku rijec kad je raspolozen, dodji ovamo, daj mi, uvijek govori kao frazu skupa [sm=smiley36.gif]
u vrtic aBd od ponedjeljka [sm=smiley1.gif]

motorika nam je puno razvijenija od govora, tako da se ne brinem mnogo [sm=smiley1.gif]






niki83 -> RE: Faze dvogodišnjaka (11.3.2016 8:45:14)

S u vrtic krece?! [sm=bravo.gif] Zelimo mu mnogo lijepih i veselih trenutaka [sm=smiley31.gif]




Maya_K -> RE: Faze dvogodišnjaka (14.3.2016 10:47:26)

Ananas, sretno drugaru u vrtiću, sa što manje virusa da prebrodi prilagođavanje [sm=bravo.gif]

Ah te faze, trenutna nam je da bacamo sve što nam se nađe pri ruci. Nije bitno šta je ni gdje će odletjeti [sm=smiley36.gif]
Za ugaonom sedmično izvadim gomilu igračaka, odjeće, olovki, flomastera itd...
Ne znam kad će ga ovo proći ali ludim polagano [sm=jezicek.gif]
I da, počeli su strahovi. Odjednom, ničim izazvan trči i govori "pepade, pepade" (prepade me). Baš nije nimalo prijatno,ali tako je bilo i kod starijeg i sve je to normalno.
Ima fin fond riječi, možemo ga fino razumjeti, samo je mala ljenguzica, kad se ne može negdje popeti, odmah zove brata u pomoć, neće da se potrudi. I kad se umori, on zalegne na pod dok ne odmori, taj ne ustaje. To mi je baš novo, zato jer stariji nikad nije bio umoran, i ne dao Bog da malo legne i odmori se, tako ni dan danas.




niki83 -> RE: Faze dvogodišnjaka (14.3.2016 13:06:01)

Mayo..nije ljencuga..dijete samo zna za sebe i svoje potrebe[sm=smiley31.gif] [sm=smiley36.gif][sm=bravo.gif]




vedada -> RE: Faze dvogodišnjaka (15.3.2016 13:23:35)

Ne znam jel na ovoj temi pripadamo, uglavnom maslac ima 14 mjeseci i budu se po noći stalno, doji nekoliko puta, pa onda nekad ustane, sjedne, plaće, baca se. Spava sa mnom jer ne mogu ustsjat stalno. Trenutni je prehladen, al inače ne može duže od 3 sata na vece prespavati. Dudu koristi sl opet?




Bambi09 -> RE: Faze dvogodišnjaka (17.3.2016 9:05:03)

Sve je to normala.
Moj Mini bacio cuclu oko prvog rodjendana, samo mu se zgadila. Isto tako flasicu za sok nece ni da pomirise, nego momak pije iz case.
Sto se tice vriske, vjerujte da nekad kad vrisne imam osjecaj da mi bubnjici pucaju u usima. To su takvi tonovi Boze dragi... [sm=smiley3.gif]
Ne svadja se sa bratom i sekom, ali kad ga puno gnjave zna uzvratiti. Neku noc Nane ga je gnjavio i dirao i ovaj ga ujeo za ruku. Ko biva ako ti ne mogu nista drugo mogu te ujesti.
Lijen je sto se tice price, ali sve razumije. A zna i da nas iznenadi, dosao nam moj rodjak sa porodicom na kahvu i oni imaju malu bebu zove se Esma. Ja joj prisla i tepam Eeesssmaaaaaaa, a on iza mene EEEESSSAAAAA!!!
Kad hoce vode, pridje sudoperi digne ruku i vristi. Ja mu kazem hajde reci daj vode, kaze necu i smije se... Mafijozo.
Olovka i flomasteri su na meti i pisanje po zidu [sm=hudicek1.gif]
Sto se tice pelene, jos i ne pomisljam da skidam, ali poceo je sam da pokazuje kad sta obavlja. Ako je mala nuzda drzi se naprijed, a ako je velika pozadi. Ja ga pitam jesi li se usr...? On odgovara jesss [sm=smiley1.gif]




ananas_ze -> RE: Faze dvogodišnjaka (20.3.2016 21:06:36)

hvala niki, mayo
vec kasljemo, al makar ne place[sm=smiley36.gif]
puno je bolji ako je duze u vrticu pa tamo i spava i jede [sm=smiley1.gif]
fond rijeci, ne znam, on kaze nesto, lijepo ga razumijem ali kad hoce i Bog zna kad ce tu rijec opet ponoviti, i nemam pojma sta da mislim o tome, valjda je ok
histerise samo kad je pospan
ne prihvata da nesto ne moze kako je on zamislio [sm=smiley36.gif]
i eto ako mi jos sta na um padne ja budem napisala [sm=smiley36.gif]




bejbibi -> RE: Faze dvogodišnjaka (30.5.2017 23:55:17)

Da malo dignem temu :)

Imam curicu koja je u martu napunila 2g ...ne znam odakle da pocnem sa pisanjem njenih belaja,ispada,neposlusnosti i sta sve ne [sm=smiley36.gif] nesto mi se cini da mi prvo dijete nije bilo ovakvo ...ova je prevazisla sve mjerw[sm=smiley36.gif]nista ne slusa sta joj se kaze ,samo kontru ubaci ...znaci ja kad kazem "nemoj" ona kaze "hocu" i hinjski se smije[sm=smiley36.gif] vwcinom mi je to simpaticno sve al nekad me izludjuje 😇
Pored onih "nomalnih " faza dvogodisnjaka ( saranje po zidovima,proljevanje,penjanje svugdje) ona ima i ovo sto sam navela .....znaci,uopste me ne registruje kad joj se obracam
Pogotovo je postala nepodnoaljiva kad smo dobili mladjeg bracu ,prije skoro 3mj sada....vjerovatno tako ispoljava ljubomoru jer bebaca ne dira previae ,ljubi ona njega,grli al ne udara ..izgnjavi ga dobro[sm=smiley36.gif] naravno ja pokusavamm svima posvetiti istu paznju al viae sam fizicki vezana za bebca logicno,dojenje,peesvlacenjw ,itd...

Jesu li i vasi dvogodisnjaci ovakvi ????

Moram priznati da primjecujem na sebi da njoj vise dopustam neke stvari u ovom uzrastu nego sto sam starijem braci dopustala... ( primjer: gledanje nekih glupih youtibe videa sto braci nisam nikad dopustila..i stosta nesto)
Mozda nemam sada toliko vremena da se svakom od njih detaljno posvetim sad kad su trojw[sm=zmeden.gif]




ninuska -> RE: Faze dvogodišnjaka (31.5.2017 7:32:17)

Pa ni moj nije nista bolji. S tim da on zna reci par rijeci. Al nista od njega ne mozemo. Ovaj opet samo place :). Za svaku sitnicu.
I ja imam osjecaj da vise dopustam njeđu nego sto dam curi. Al mislim da je to iz razloga sto imamo vise obaveza pa covjek da bi par minuta bio miran pusti :)




Sunašce2015 -> RE: Faze dvogodišnjaka (1.6.2017 10:33:30)

Evo napad bijesa ( valjanje po podu) , pokusavam da ga ignorisem, onda prestane da se valja i sam dodje. Radi kolut na prijed, poceo je hodat po prstima i to vidim pokusava da skoci ono klimne na prstima [sm=smiley36.gif], sta je jos poceo da radi...uzima djeci igracke




salmy -> RE: Faze dvogodišnjaka (1.6.2017 11:04:36)


IZVORNA PORUKA: salmy

Evo i nas na ovoj temi[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
Ja otisla  da uspavam momka,i lezimo mi tako kaze on:Idi mama na cunaj(racunar)a tajooooooo dođi upavaj AHana[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
Ja ne znam jesul faze?dvofazna..trofazna,ali moje djete mene totalno ignorise kad je tajo tu[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley13.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley13.gif[/image]
A "baska" sto psuje[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image] najnovija psovka:ebote mama kujac[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image] 

Hahaha o Boze dragi...[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]ovo je super




Sunašce2015 -> RE: Faze dvogodišnjaka (1.6.2017 11:07:11)

Zar dvogodisnjaci sklope recenicu od tri rijeci? [sm=smiley36.gif]

ja kad ovo procitam mene depresija drmne




vedada -> RE: Faze dvogodišnjaka (1.6.2017 13:23:28)

bejbi evo i mene. sve identićno. uzasno nemiran, ne slusa, ne mogu mu objasnit da nesto ne moze. ako kazem da ne moze vani sam side niz stepenice i otvara vrata, znaci kmoram zakljućat dnevnu da ne izade jer mu ne mogu objasnit. moj ima 2g i 5 mjeseci, a ne zeli trazit tutu, pitam ga hoces li tražit kaze on neću.
Savrseno sklapa recenice i zna sta hoce, al nece da poslusa. bacanje valjanje po podu to vec dugo radi.
A da vise popustam nego starijoj to sigurno.

A gdje tema za petogodisnjake.




Sunašce2015 -> RE: Faze dvogodišnjaka (1.6.2017 16:36:51)

Nema da ne slusa, makar pod cijenu batina... Zna sta znaci ne i ne moze.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 32 33 [34]