RE: Boja stolice kod bebe (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba >> Zdravlje beba



Poruka


Bebica11 -> RE: Boja stolice kod bebe (25.7.2012 10:01:49)

zenice heeelp

sad mi bebica kakila i bila je malo gusca stolica(inace ima tvrdu stolicu), standardne zlatne boje(malo tamnije) pomijesana s najblize da opisem bojom cigle, na prvi pogled sam pomislila krv, al kako sam gledala nisam sigurna dal je to krv, jel moguce da stolica bude boje cigle. pravo sam se prepala???beba je vesela i nista posebno ne primjecujem




Hanady RR -> RE: Boja stolice kod bebe (25.7.2012 10:03:28)

kolika je beba...
jeli jedete mrkvu




Bebica11 -> RE: Boja stolice kod bebe (25.7.2012 10:04:47)


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

kolika je beba...
jeli jedete mrkvu


ima 8mj jede i nije kakila od mrkve koliko se sjecam, pojela prekjucer najvise do sad cijelu teglicu, al i prije je jela mrkvu al manje pa nije bila obojena kakica[sm=zmeden.gif]




Hanady RR -> RE: Boja stolice kod bebe (25.7.2012 10:11:54)


IZVORNA PORUKA: Bebica11


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

kolika je beba...
jeli jedete mrkvu


ima 8mj jede i nije kakila od mrkve koliko se sjecam, pojela prekjucer najvise do sad cijelu teglicu, al i prije je jela mrkvu al manje pa nije bila obojena kakica[sm=zmeden.gif]


ma to ti je...
sve ovisi i do druge hrane, količine, mlijka pored toga...
mrkvica obojila malo...ne brini




smajli80 -> RE: Boja stolice kod bebe (25.7.2012 10:12:48)


IZVORNA PORUKA: Bebica11


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

kolika je beba...
jeli jedete mrkvu


ima 8mj jede i nije kakila od mrkve koliko se sjecam, pojela prekjucer najvise do sad cijelu teglicu, al i prije je jela mrkvu al manje pa nije bila obojena kakica[sm=zmeden.gif]



Ako je vesela i nema temp,najvjerovatnije da je od mrkve jer kažaš da je pojela cjelu teglicu.
Prati pa vidi ako bude plačljiva i vidiš da je boli stomačić pravac doktoru.

Stolica zna biti i zelena ako djete jede puno špinata ili brokule.




Hanady RR -> RE: Boja stolice kod bebe (25.7.2012 10:14:28)


IZVORNA PORUKA: smajli80


IZVORNA PORUKA: Bebica11


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

kolika je beba...
jeli jedete mrkvu


ima 8mj jede i nije kakila od mrkve koliko se sjecam, pojela prekjucer najvise do sad cijelu teglicu, al i prije je jela mrkvu al manje pa nije bila obojena kakica[sm=zmeden.gif]



Ako je vesela i nema temp,najvjerovatnije da je od mrkve jer kažaš da je pojela cjelu teglicu.
Prati pa vidi ako bude plačljiva i vidiš da je boli stomačić pravac doktoru.

Stolica zna biti i zelena ako djete jede puno špinata ili brokule.

i nebi vjerovali i banane...
nama se desilo[sm=smiley36.gif]
oksidira šta li i zamsili stolica zelenija nego do blitve[sm=smiley36.gif]




mamma mumi -> RE: Boja stolice kod bebe (27.7.2012 22:05:21)

Bebac mi vec sedmicu ima zelenu poput gline stolicu 1x na dan, a nekada u 2 dana da ima stolicu. Dojim ga, i dohranjujem sa hipp combioticom. Ne place, nema grceve, dobro napreduje, pa nemislim da je gladan. Da li moze mlijeko koje ja pijem biti uzrok, ili sto ne doji siku do kraja? Ima li ko kakav savjet ili iskustvo slicno?




Hanady RR -> RE: Boja stolice kod bebe (27.7.2012 22:12:19)

dali je njemu ta dohrana neophodna...
naime vrlo je moguće da je ona uzok stolici koja nije redovna i uredne boje...
međutim kako nema drugih tegoba vrlo lako može biti razlog ono što ti jedeš...
sve sa više željeza u hrani stolicu će pozeleniti...tipa špinat, krastavac, tikvica, sokovi od cvkele, malina, kupina, kompoti itd....

Zašto ne jede siku do kraja...
mislim ne fali njemu ...daješ dohranu al posljednje mlijeko je najmasnije mlijeko i do njega se napreduje...
a komletnim izdajanjem dojke postižeš i bolju uspostavu dojenja ...ponude i potražnje...
ako ne jedete do kraja i taj kraj hipp-om nadomjesšćujete mlijeko s emože povući...a kad već dojite neka vam cilj bude da smao na siki ostanete...





mamma mumi -> RE: Boja stolice kod bebe (27.7.2012 22:30:46)

Pa nedajem ja njemu hipp vise od 2-3 x i to bas kada nemam mlijeka, a doji po cijeli dan, Nisam nesto puno jela to sto nabrajas.




Hanady RR -> RE: Boja stolice kod bebe (28.7.2012 0:32:47)


IZVORNA PORUKA: mamma mumi

Pa nedajem ja njemu hipp vise od 2-3 x i to bas kada nemam mlijeka, a doji po cijeli dan, Nisam nesto puno jela to sto nabrajas.


možda mu hipp ne godi kao dohrana uz mlijeko...
da s eposavjetuješ sa pedijatrom...
najbolje...
jer sve ostalo što navodiš je savim OK ...nema grčeve, miran, veseo...lijepo ručki[sm=smiley1.gif]




mamma mumi -> RE: Boja stolice kod bebe (28.7.2012 20:09:37)

Mislim da nije od Hipp-a, danas je zuta stolica, a ja sam davala siku do kraja




yasemin -> RE: Boja stolice kod bebe (8.8.2012 20:17:12)

mojoj je bebe zelenkasta stolica , malo čvršća nego inače , na vještačkoj je hrani Ac novalac beba ima 2 mjeseca i 2 dana imsa 1-2 stolice dnevo većinomsu žute ali zna biti i žuto zelena i kašasata , al sad je zadnja baš zelena , pije čaj od kima i kamilice jer ima grčeve pa možda je i od toga , šta mislite ?




Hanady RR -> RE: Boja stolice kod bebe (8.8.2012 22:16:45)


IZVORNA PORUKA: yasemin

mojoj je bebe zelenkasta stolica , malo čvršća nego inače , na vještačkoj je hrani Ac novalac beba ima 2 mjeseca i 2 dana imsa 1-2 stolice dnevo većinomsu žute ali zna biti i žuto zelena i kašasata , al sad je zadnja baš zelena , pije čaj od kima i kamilice jer ima grčeve pa možda je i od toga , šta mislite ?


kada beba im grčeve zlena stolica je vrlo moguća pojava....
a i komorač i kim mogu je ododatno obojiti...
kad već koritite novalec možda da se posvajetuje sa pedijatrom o onome namjenskom za manje grčeva...ne znam sad tačan naziv...da bebi olakšate[sm=smiley1.gif]




mala_sa -> RE: Boja stolice kod bebe (8.8.2012 22:20:51)

Moze biti i da je malo prehladio stomacic, iako je jako toplo to se njima lahko desi; pa mu stavi neku pamucnu krpicu ispod bodija, da ga malo zgrije.




yasemin -> RE: Boja stolice kod bebe (9.8.2012 15:30:53)

hvala na odgovoru , mislim da i koristimo protiv kolika , zove se AC Novalac protiv dojenačkih kolika , ali nije baš od neke pomoći , dok jede već dobije grčeve , i tako po cijeli dan kenjka , ima vjetrove , hvala Bogu prestali su oni grčevi od kojih bi neutješno plakao i po 10 minuta , pedijatar mi je rekao da probam sa ovom antikolik Novalac AC , ali nije ni to nešto od pomoći , valjda će uskoro proći kažu da traju do 3 odnosno 4 mjeseca...




Bebica11 -> RE: Boja stolice kod bebe (24.9.2012 20:19:32)

hej zenice

evo i ja opet na ovoj temi, Naimi mi zelena stolica, pocela je malo vise jesti obicnu hranu a dugo je imala probavne smetnje(5 punih mj grceve, pa poslije od malo hrane grceve i tako, haos stomo joj se nikad nije u potpunosti smirio)....sad doji po svu noc, pelena joj bude bas teska, place budi se svako pola sata, po danu je vesela cesto je dojim, al u zadnjih dana sam smanjila unos masti i ugljikohidrata pa sam se prepala da mi nije mlijeko otanjilo...Lejla rece da nije do mlijeka jer je njoj vec 10mj, inace je zdrava vesela

al kaki zeleno 2 dana bas bas zeleno a prije toga je jedno 4-5dana kakila neku nedefinisanu boju licila je na zeleno al se nisam obazirala....danas je uz tu rjedju zelenu stolicu izbacila svo povrce koje je pojela NEPROVARENO mrkvica riza karfiol. stim da je mrkva ono standard a ostalo je zeleno....

da dodam da joj odnedavno ne blendam hranu, gnjecim je il dajem komadice

sta bi moglo biti heeelp???




Bebica11 -> RE: Boja stolice kod bebe (24.9.2012 21:05:30)

ima li iko savjet ili ideju zasto je stolica zelena???????????????????




hatepsut -> RE: Boja stolice kod bebe (24.9.2012 21:11:25)

Bebice,bas ne mogu biti pametna,nije mi se to desavalo.jedino ako sam recimo ja jela spinat ,salatu ili sl. zeleno povrce bude i kod njega zelena stolica(i kod starijeg dok je dojio).
ja bi sacekala da vidim jos neko misljenje ,ako nista odvela bi je pedijatru,mada mislim da nema potrebe ako je ona vesela.a ja bi joj sutra dala neku supicu(od onog sto ste poceli da jedete napravila bi ).




Visnja RR -> RE: Boja stolice kod bebe (24.9.2012 21:18:52)

IZVORNA PORUKA: Bebica11

ima li iko savjet ili ideju zasto je stolica zelena???????????????????


da li samo dojis ili i dodajes neku formulu?
zelena stolica se obicno desava bebama koje korste vjestacko mlijeko koje je bogato zeljezom




Lana_ -> RE: Boja stolice kod bebe (24.9.2012 21:22:09)

evo ja sam čitala neke članke o prehrani dojilje i piše da ako djetetu smeta neka hrana koju majka pojede da može imati zelenu stolicu..




Bebica11 -> RE: Boja stolice kod bebe (24.9.2012 22:12:12)


IZVORNA PORUKA: Visnja RR

IZVORNA PORUKA: Bebica11

ima li iko savjet ili ideju zasto je stolica zelena???????????????????


da li samo dojis ili i dodajes neku formulu?
zelena stolica se obicno desava bebama koje korste vjestacko mlijeko koje je bogato zeljezom


ne koristim vjestacko mlijeko samo dojim

hajde vidjecemo jos valjda ce se sutra stabilizovati malo

ja sam jela rostilj, i dosta crnog grozdja jedino od tog??:/




Lejla Ka -> RE: Boja stolice kod bebe (25.9.2012 1:26:29)

Zubići?
Bebice11, zaista nema potrebe da brineš ako stolice nisu česte i proljevaste, ako je dijete raspoloženo kao i obično. Boja stolice se mjenja. Naročito ako dijete unosi krutu hranu onda baš može da varira.

Boja stolice za starost tvoje bebe nije pokazatelj unosa kalorija. Može naravno biti neki simptom probavnih smetnji, ali kako rekoh gore, ako je sve ostalo uobičajeno onda nema razloga za brigu.

Da li ta zelena stolica ima neki karakterističan miris, drugačiji nego obično? Da li se bebi ojede guza nakon takve stolice?




Bebica11 -> RE: Boja stolice kod bebe (25.9.2012 9:15:42)


IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Zubići?
Bebice11, zaista nema potrebe da brineš ako stolice nisu česte i proljevaste, ako je dijete raspoloženo kao i obično. Boja stolice se mjenja. Naročito ako dijete unosi krutu hranu onda baš može da varira.

Boja stolice za starost tvoje bebe nije pokazatelj unosa kalorija. Može naravno biti neki simptom probavnih smetnji, ali kako rekoh gore, ako je sve ostalo uobičajeno onda nema razloga za brigu.

Da li ta zelena stolica ima neki karakterističan miris, drugačiji nego obično? Da li se bebi ojede guza nakon takve stolice?


lejlic hvala ti[sm=smiley31.gif]

ne ojeda se hB,

smrdi uzasno[sm=smiley13.gif] i jucer je bila najgora tj najtecnija i bas neprovarena hrana izasla

po svu noc doji, sinoc nisam nikako spavala, place mi se, svako pola sata je plakala i ja joj dam (.) i smiri se, malo povuce i zaspi za pola sata opet i bas cudno doji, cupa me, ono povlaci bradavicu bas me BOLI, dozlogrdilo mi dojenje i sve, valjda neispavanost i boli, [sm=smiley19.gif]

i ja kontam da nece vise ti zubi jer nema jos nijednog[sm=zmeden.gif] al to kontam od 6tog mjeseca pa nikad, a posebno je nervozna od petka a i ovo dojenje nocu postaje nemoguce[sm=smiley13.gif]




zanzibarka -> RE: Boja stolice kod bebe (25.9.2012 12:38:42)

Sto se tice stolice, nije mi se nista slicno desavalo, ali sto se tice ne spavanja i dojenja, isto mi je, budi se svakih pola sata, samo povuce 2 puta okrene se i zaspi ja dok je prenesem i tamam se namjestim ona isto...i tako po 20 puta znam u noci je prebaciti, nekad je ostavim pored sebe, svako jutro ustajem slomljena i ko zombi, ali sve su ti to "cari" dojenja, Nek su one nama zive i zdrave a naspavat cemo se insallah! Ljubi N :*




Lejla Ka -> RE: Boja stolice kod bebe (25.9.2012 13:25:39)

Ako smrdi to je nešto do probave, i mogli bi baš biti zubi. I to što vuče bradavicu bi moglo biti zbog toga što je svrbe desni i tako joj odgovara. Jesi li primjetila možda zažarene obraze (ili samo jedan), pojačano baljenje, trpanje ruku u usta? Probaj joj blago izmasirati desni čistim prstom.

Neće te utješiti, zubi rastu u fazama, i tad smetaju, a kraj faze u opće ne mora rezultirati probojem zuba.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>