RE: namještaj od eko kože? (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Savjeti (za) domaćice



Poruka


breskvicaa -> RE: namještaj od eko kože? (25.6.2011 19:21:36)

Ja imam ugao sa stranicama od eko koze i zadovoljna sam pravo ocistim sa maramicama za bebe i namazem vazelinom i super mirna sam po 10 do 15 dana samo mahnem krpom [sm=smiley1.gif]




Galicia -> RE: namještaj od eko kože? (25.6.2011 19:34:22)

Idem OT, al zasto prekrivate kauce, fotelje, trosjede itd? Meni je to bas nekako ruzno vidjeti na nekoj garnituri. Deke se usmrde, potpare, ma fuj. Valjda se kupi kauc da na njemu sjedis onakav kakav je, a ne da jos deke na to stavljas.




hampsi -> RE: namještaj od eko kože? (26.6.2011 12:29:46)

breskvice zasto mazes vazelinom? Ja isto te stranice cistim maramicama i zadovoljna sam, malih problema imam sa stolicama, veca je povrsina i vise se prljaju. E sad imam jedan problem- "slucajno" se jedna stolica zamazala hemijskom olovkom, ako znas kako da to ocistim (ili neko drugi) ... Maramice su samo malo skinule, pokusala sam sa kremom ali nema efekta




breskvicaa -> RE: namještaj od eko kože? (26.6.2011 13:11:33)

Pokusaj sa sodom i limunom a mazem vazelinom jer mi je i dosao namazan sa tim a i ljpsi mi je boja dođe do izrazaja [sm=smiley1.gif]




de_de -> RE: namještaj od eko kože? (26.6.2011 13:15:36)

IZVORNA PORUKA: hampsi

breskvice zasto mazes vazelinom? Ja isto te stranice cistim maramicama i zadovoljna sam, malih problema imam sa stolicama, veca je povrsina i vise se prljaju. E sad imam jedan problem- "slucajno" se jedna stolica zamazala hemijskom olovkom, ako znas kako da to ocistim (ili neko drugi) ... Maramice su samo malo skinule, pokusala sam sa kremom ali nema efekta


Ma ja ih dobro operem arfom ili cifom i onda naprscem nekakvom tecnoscu za njegu eko koze. Budu ko nove.
Inace su nam stolice kuhinjske od eko koze - boja sampanjca




hampsi -> RE: namještaj od eko kože? (26.6.2011 20:16:09)

Hvala vam, pokusacu sa ovim sto ste savjetovale. I kod mene su stolice boja sampanjca pa znas vec kako je  [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image] Perem i ja arfom i brisem maramicama ali ova hemijska me bas "zadeverala"- ne da se [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
Vazelin cu maksuz kupiti da probam ovo




Crvena -> RE: namještaj od eko kože? (26.6.2011 21:00:45)

Imam isti problem sa hemijskom olovkom na stolici od eko koze[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Sutra cu probati ovo sa sodom i limunom. Javim rezultat [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




damma -> RE: namještaj od eko kože? (16.9.2011 13:12:29)

ja imam garnituru od eko kože, narandžasta, baš boja narandže, čistim je redovno, al se na pregibima zaprljala tolko da više ni sa čim ne može da se očisti. mm zvao čovjeka da presvučemo pa ćemo danas otić do njega da vidimo s njim. mm bi volio sad u platno da presvučemo pa vidjet ćemo.




zeze -> RE: namještaj od eko kože? (16.9.2011 17:06:28)

damma hajd molim te kad zavrsite presvlacenje ako nije problem da sttavis slike. i kod mene je garnitura od eko koze,bijela. Odrzavam je i bas lijepo izgleda, ali meni je pocelo piciti po zivcima. Ne mogu ni sjesti ni leci kako treba. I ja sam razmisljala o presvlacenju u platno.




damma -> RE: namještaj od eko kože? (22.9.2011 13:07:38)

nije još čovjek odvezo namještaj da presvuče, kobajagi ova dva tri dana, naručio platno.
postavit ću slike i ja jedva čekam da vidim na šta će ličit.




memom -> RE: namještaj od eko kože? (24.1.2013 9:34:40)

Ja sam isto cula da je kod malagica pravo los kvalitet... Ja imam iz kalee, mada nije od eko koze, zadovoljna sam, a cjenovno su tu negdje




ninuska -> RE: namještaj od eko kože? (24.1.2013 11:16:36)


IZVORNA PORUKA: memom

Ja sam isto cula da je kod malagica pravo los kvalitet... Ja imam iz kalee, mada nije od eko koze, zadovoljna sam, a cjenovno su tu negdje


zavisi sta kupujes u Malagiću. Mislim da jedan dio oni prave, a dio kupuju tako da sta potrefis. Nasi prijatelji su kupili dvosjed, trosjed i bas su zadovoljni, nije mu nista. A, recimo, moja sestra je kupila nedavno ugao i vec je poceo da skripi, a jos su je zavlacili vise od mjesec dana dok su ga dovezli.

Sa Kaleom nemam fino iskustvo. Nekad u svojoj sobi sam imala njihov trosjed koji sam skupo platila, tako brzo se unistio. letvice od latoflexa ispadale, na dr dijelu ppropao, ma uzas. Doduse, to je bilo nekad dok su jos bili na Zeljinom stadionu, pa se mozda nesto i promijenilo.




Anoniman -> RE: namještaj od eko kože? (24.1.2013 11:23:59)

Ja sam primjetila da Malagic prodaje neke stvari bukvalno duplo skuplje nego neki drugi salon, a stvar identicna. Kad smo mi trazili barske stolice kod njih jedne bile 116KM, a iste istovetne u Top Meblu 61KM...
Nije u skladu sa temom, ali eto na um pade mi kad spominjete Malagic.




ajla86 -> RE: namještaj od eko kože? (24.1.2013 11:28:54)


IZVORNA PORUKA: zeze

damma hajd molim te kad zavrsite presvlacenje ako nije problem da sttavis slike. i kod mene je garnitura od eko koze,bijela. Odrzavam je i bas lijepo izgleda, ali meni je pocelo piciti po zivcima. Ne mogu ni sjesti ni leci kako treba. I ja sam razmisljala o presvlacenju u platno.



cime ti cistis .....meni ruke otpadose ribajuci ga




Hanady RR -> RE: namještaj od eko kože? (24.1.2013 11:35:09)

Evo kad spominjete Malagić...
ja sma tako ljuta za vikend bila...u nevjerici totalnoj...

naime moja zaova je u stan unjela njihov nov namještaj...nekakvu tigrastu komodetinu za dnevni boravaka i ugaso kupljen kod njih...sve ukupno oko 3000 KM dala za to...

tri mjeseca kasnije...nisu došli da poprave na komodi oštećenja koja su postavljanjem i donošenjem iste napravili....na vrlo vidnim mjestima[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/hudicek1.gif[/image]
a ugao...nebi vjerovali propao na mjestu sjedenja čestoga njenoga muža...
da se razumijemo on jeste krupan čovjek al namještaj i spužva da se bukvalno udube do dubine od 10 cm na tom mjestu meni je strašno razočaranje...

zove ih telefonom...vozaju ih tamo-vamo[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




ninuska -> RE: namještaj od eko kože? (24.1.2013 11:41:43)


IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

Ja sam primjetila da Malagic prodaje neke stvari bukvalno duplo skuplje nego neki drugi salon, a stvar identicna. Kad smo mi trazili barske stolice kod njih jedne bile 116KM, a iste istovetne u Top Meblu 61KM...
Nije u skladu sa temom, ali eto na um pade mi kad spominjete Malagic.


i ja sam primjetila da imaju dosta istog namjestaja. Kad sam razgovarala sam prodavacem u Top meblu on mi je rekao da se taj namjestaj radi negdje u Kiseljaku i da Malagic od njih uzima.

HANADY tako su i moju sestru zavlacili. Treba danas doci ugao, pa sutra. Kao nazvace oni kad dodej i mi cekali nista i sesra nazove kazu oni da je ugao stigao jucer ali nisu stigli javiti[sm=hudicek1.gif].




Hanady RR -> RE: namještaj od eko kože? (24.1.2013 11:49:36)

ma baška to koliko su čekali d aim dovuku namještaj...
to i ne pišem...
al ovaj dio da isti ne vrijedi svojih para nikako...i da oni ne žele brzo regarirati do da koriguju...baš me razočaralo...
ipak oni imaju ''''pedigre'''' pa su im i cijene u skladu sa tim[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley13.gif[/image]
trebali bi biti ažurniji...efikasniji...itd




zeze -> RE: namještaj od eko kože? (24.1.2013 12:11:14)


IZVORNA PORUKA: ajla86


IZVORNA PORUKA: zeze

damma hajd molim te kad zavrsite presvlacenje ako nije problem da sttavis slike. i kod mene je garnitura od eko koze,bijela. Odrzavam je i bas lijepo izgleda, ali meni je pocelo piciti po zivcima. Ne mogu ni sjesti ni leci kako treba. I ja sam razmisljala o presvlacenju u platno.



cime ti cistis .....meni ruke otpadose ribajuci ga



Kad hocu na brzinu, onda vlaznim maramicama. Kad bas cistim detaljno, onda rastopim fax u vrucoj vodi, ocisti se sve, svaka packa. Poslije ga premazem baby uljem.




memom -> RE: namještaj od eko kože? (24.1.2013 22:09:55)

Upravu ste sto kazete da imaju razlicitog namjestaja.
Nedavno sam gledala neki bijeli sto koji je bio sav flekav. Kad sam pitala da li je svaki takav, kazu vjerovatno jeste da im je proizvodjac isporucio takve sve stolove... Tako da imaju i oni svasta




Neca xxx -> RE: namještaj od eko kože? (24.1.2013 22:34:41)

Ja sam takodje imala lose iskustvo sa Malagicem. Ne sa namjestajem, jer sam preko njih kupila namjestaj iz Kika programa, nego sa tim koliko su neprofesionalni. Čekaš sat vremena da samo daš narudžu, pa onda još sat vremena da platiš i dobiješ račun, pa rok isporuke 30 dana, a onda oni još kasne 15 dana, a ni ne javljaju da će kasniti. a kada ja nazovem i pitam, ma ni da se našale da se ispričaju zbog kašnjenja. Jednostavno, tako vam je gospođo. [sm=smiley21.gif]




kiki82 -> RE: namještaj od eko kože? (24.1.2013 23:20:26)

Pozdrav žene! Moj muž se bavi proizvodnjom i popravkom namještaja. Pa evo par savjeta! Koža i eko koža se nesmije prati svim ti silnim sredstvima koje ste nabrojale. Najbolje da eko kožu i kožu samo prebrisati vlažnom krpom, sa malo dječijeg sapuna ili šampona, i ne kvasit previše.




ajla86 -> RE: namještaj od eko kože? (27.1.2013 0:04:23)


IZVORNA PORUKA: zeze


IZVORNA PORUKA: ajla86


IZVORNA PORUKA: zeze

damma hajd molim te kad zavrsite presvlacenje ako nije problem da sttavis slike. i kod mene je garnitura od eko koze,bijela. Odrzavam je i bas lijepo izgleda, ali meni je pocelo piciti po zivcima. Ne mogu ni sjesti ni leci kako treba. I ja sam razmisljala o presvlacenju u platno.



cime ti cistis .....meni ruke otpadose ribajuci ga



Kad hocu na brzinu, onda vlaznim maramicama. Kad bas cistim detaljno, onda rastopim fax u vrucoj vodi, ocisti se sve, svaka packa. Poslije ga premazem baby uljem.




fax? ja se slomi ribajuci arfom pa nikad izaprati....hvala na info probam sutra




M kao Mama -> RE: namještaj od eko kože? (27.1.2013 0:26:58)

IZVORNA PORUKA: damma

ja imam garnituru od eko kože, narandžasta, baš boja narandže, čistim je redovno, al se na pregibima zaprljala tolko da više ni sa čim ne može da se očisti. mm zvao čovjeka da presvučemo pa ćemo danas otić do njega da vidimo s njim. mm bi volio sad u platno da presvučemo pa vidjet ćemo.



joj, živa bila javi koliko, gdje i kako, ako moeš preko PP, i ja imam neku garnituru bež, ali što neka reče na ćoškovim aje horor, više se ne može ni izribati, nema čime nisam probala, tako da bih vrlo rado presvukla ako se isplati, ako ne, ovog idiota da sklonim iz dnevne, unipti me

i moj namjeptaj je iz malagića, nama su dovukli za tri dana, ali to je bilo 2007. kad je kod njih sve bilo kako treba




minie -> RE: namještaj od eko kože? (27.1.2013 0:54:26)

I moj rodjak se bavi izradom i presvlacenjem namjestaja, a radi kod komsije koji ima fabriku namjestaja i tako ja dobih nekoliko finih savjeta. Eko kozu nikada ne prati tim raznoraznim sredstvima, a stelexom posebno (jer od njega odmah puca), samo vlaznom krpom i baby samponom, kasnije prebrisati suhom krpom i namazati baby losionom za tijelo. Ja tako radim vec dvije godine (mada su kod mene samo stranice i onaj dio iza jastuka od eko koze) i nema nikakvih problema.




salmy -> RE: namještaj od eko kože? (27.1.2013 16:55:01)

IZVORNA PORUKA: Galicia

Idem OT, al zasto prekrivate kauce, fotelje, trosjede itd? Meni je to bas nekako ruzno vidjeti na nekoj garnituri. Deke se usmrde, potpare, ma fuj. Valjda se kupi kauc da na njemu sjedis onakav kakav je, a ne da jos deke na to stavljas.
ako vjerujes doslo mi je da garnituru od koze prekrijem dekama...mi se smrzosmo kako je hladna[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley13.gif[/image] imam one kozice preko ali nista...tacno me jeza obuzme kad sjednem...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]