RE: Bolovi u stomaku (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


Neumorna -> RE: Bolovi u stomaku (20.1.2011 23:59:09)

Pozzz curke....u 6. nedjelji trudnoće sam 
Nikakvih problema nemam sem povremene mučnine i bolova u stomaku.  U srijedu idem na pregled, drugi po redu!!! Svi nalazi su u redu!!!! većina mojih prijateljica kažu da su imale bolove, kao pred mjesečnicu, ali mene ponekad zaboli i kičma. Bolovi nisu veliki tako da za tabletom protiv bolova nema potrebe. ne krvarim, što me jedino tješi. Toliko me to brine, da uopće ne uživam istinski u činjenici da ću postati mama. Molim vas za savjet!! Hvalaaaaaaaaaaaaaaaaa




Skvo RR -> RE: Bolovi u stomaku (21.1.2011 0:07:11)

Normalni su manji bolovi, ziguckanje i slicno. Da li ti je doktor prepisao magnezij? On je za opustanje.  Sta ti je uopce doktor rekao? Da li puno sjedis ili obratno da li dugo stojis,,,sve to moze dovesti do bolova u kicmi.




ajnur -> RE: Bolovi u stomaku (21.1.2011 8:55:15)

IZVORNA PORUKA: Neumorna

Pozzz curke....u 6. nedjelji trudnoće sam 
Nikakvih problema nemam sem povremene mučnine i bolova u stomaku.  U srijedu idem na pregled, drugi po redu!!! Svi nalazi su u redu!!!! većina mojih prijateljica kažu da su imale bolove, kao pred mjesečnicu, ali mene ponekad zaboli i kičma. Bolovi nisu veliki tako da za tabletom protiv bolova nema potrebe. ne krvarim, što me jedino tješi. Toliko me to brine, da uopće ne uživam istinski u činjenici da ću postati mama. Molim vas za savjet!! Hvalaaaaaaaaaaaaaaaaa


I ja sam imala jake bolove i pila sam utrogestan i vrlo brzo su bolovi prosli.Ne brini nije nista strasno[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Lulu_08 -> RE: Bolovi u stomaku (21.1.2011 9:26:06)

U prvoj trudnoci sam imala izrazito jake bolove u periodu kada još nisam ni znala da sam trudna! Nakon spoznaje o trudnoći dobila sam terapiju dabroston, koja je trajala mjesec dana.

Mislim da je određena bol normalna zbog promjena (u hormonima, u veličini materice itd.) ali ukoliko bol postane neizdrživa ili nedaj Bože praćena krvarenjem - pravac hitna/doktor!

Ja sam imala jake bolove početkom sedmice, međutim nakon gin.pregleda ustanovila sam da nisam [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/nosecka.gif[/image] već da je O. kasno nastupila pa je uzrokovala jače bolove, i smeđi iscjedak. Sada isčekujem 30.jan da dođe [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/hudicek1.gif[/image].




almix -> RE: Bolovi u stomaku (21.1.2011 9:26:49)

Drage moje odmah na pocetku da napisem da sam jako uplasena.Devet sedmica sam trudna. Prije par dana sam izasla iz bolnice jer mi se na vesu pojavila svjeza krv. Ukljucili su mi odmah progesteron injekcije i savjetovali strogo mirovanje. Hvala bogu krvarenja vise nije bilo osim tog jednog dana, ali ni to nije bilo obilno.
Utrogestan vag. vec koristim dva mjeseca 3x2. Moj problem pored sekiracije zbog tog krvarenja koje je bilo jesu i bolovi po dnu stomaka, tacnije u preponama i u donjem dijelu ledja.Citam kako pisete da je to normalno zbog sirenja materice, ali opet taj strah me izludjuje.Kako kazu dr. kod mene je skupa beba [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image], radila sam van tjelesnu oplodnju i hvala bogu uspjelo iz prvog puta....Veliki pozdrav za sve vas




Neumorna -> RE: Bolovi u stomaku (21.1.2011 12:34:16)

Samo sam jednom otišla ginekologu da mi ustanovi trudnoću i spomenula sam mu bolove. kazao je da nije ništa strašno. U utorak idem ponovno na pregled!!! Do tada ću crknuti od straha!!!! hahahahahah U svakom sluččaju hvala!!!




animagical -> RE: Bolovi u stomaku (21.1.2011 14:50:04)

neumorna tablete protiv bolova i ne smijes uzimati, analgin voltaren i sl. je bas zabranjeno, pazljivo sa lijekovima, uvijek pitaj ginekologa-. almix meni je gin reka da bolovi u prva tri mj nisu za brige, ako nema krvarenja i tamnog iscjetka, ne brini, vidis da je proslo.




Anoniman -> RE: Bolovi u stomaku (21.1.2011 15:41:47)

IZVORNA PORUKA: ajnur

IZVORNA PORUKA: Neumorna

Pozzz curke....u 6. nedjelji trudnoće sam 
Nikakvih problema nemam sem povremene mučnine i bolova u stomaku.  U srijedu idem na pregled, drugi po redu!!! Svi nalazi su u redu!!!! većina mojih prijateljica kažu da su imale bolove, kao pred mjesečnicu, ali mene ponekad zaboli i kičma. Bolovi nisu veliki tako da za tabletom protiv bolova nema potrebe. ne krvarim, što me jedino tješi. Toliko me to brine, da uopće ne uživam istinski u činjenici da ću postati mama. Molim vas za savjet!! Hvalaaaaaaaaaaaaaaaaa


I ja sam imala jake bolove i pila sam utrogestan i vrlo brzo su bolovi prosli.Ne brini nije nista strasno[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

I JA sam imala bolove pila dabraston bolovi se malkice smanjili al jesam i mirovala.




Neumorna -> RE: Bolovi u stomaku (22.1.2011 11:42:41)

Curke, na bolovanju sam....moram mirovati tako mi je gin kazao!!! kako iscjedka ni krvarenja (hvala Bogu nemam)....bit će potrebno samo mirovanje!!! Uh sad mi je lakše.....bolovi su normalni u prvom tromjesečju, to su mi potvrdili svi koje sam kontaktirala. Sve je ok, sem što moram jesti suhe šljive...hahahahaha imam problem sa probavom...hahahhahahahaha
Pusa i hvala vam!!!




lepao -> RE: Bolovi u stomaku (23.1.2011 12:38:17)

ja sam se porodila 09.01 nakon sto me stomak bolio noc i dan prije i nisam nista htjela reci kad sam otisla na ctg posto sam cula da je bolje pricekati da sve krene brzo a ne da provociraju sa dripovima i slicno...uglavnom odem ja u bolnicu na ctg samo i bezveze kazem boli me stomak i pitaju me dali zelim pregled ja kazem moze valjda zbunjena malo isprepadana da nije krenulo..preglade me neki uzasno grub doktor i kaze 2 prsta otvorena moras ostati...
nije mi jasno dali je stvarno neophodno da se tako brzo ostaje u bolnici???
ja sam uglavnom rodila ranije ne pune 38 sedmica beba se rodila bas mala voljela bih da je malo to sve kasnije bilo...sada me bas zanima dali je to moglo biti kasnije ili ne..




Lizy -> RE: Bolovi u stomaku (25.1.2011 15:30:59)

Draga lepao, ja sam isto tako povremeno imala bolove u stomaku, ali nista strasno.. Onda sam dobila trudove i to odmah na 5 min, otisla u bolnicu nakon skoro sat vremena i bila otvorena sedam prstiju, i porodila se nakon pola sata boravka u bolnici.. nisam mogla vjerovati da se to moze tako brzo odvijati..i ja sam bila u 38. nedelji i moja beba je bila mala, ali dobro doji, i vec je pocela dobivati na kilazi.. Moguce je da su tebi na CTG-u vidjeli da imas kontrakcije i uz nalaz otvorenosti grlica preporucili da ostanes u bolnici.. jesu li ti ipak davali drip? Ma hajde ne zamaraj se time, bitno je da ste ti i beba Ok!




lepao -> RE: Bolovi u stomaku (25.1.2011 17:07:52)

ne zamaram se onako pricam :)
jesu davali su mi drip odmah i onda sam se brzo otvorila...ma iskreno mislim da to ne bi promjenilo cinjenicu da sam otisla na carski ali eto jedino sto bi mozda beba bila veca i kasnije bih se porodila...mozda bi doktor lakse vakum koristio sa vecom bebom i to bi islo prirodno..ali sada je bezveze nagadjati na tu temu :)
drago mi je sto ti je sve proslo kako treba..uzivaj sa bebicom!

IZVORNA PORUKA: Lizy

Draga lepao, ja sam isto tako povremeno imala bolove u stomaku, ali nista strasno.. Onda sam dobila trudove i to odmah na 5 min, otisla u bolnicu nakon skoro sat vremena i bila otvorena sedam prstiju, i porodila se nakon pola sata boravka u bolnici.. nisam mogla vjerovati da se to moze tako brzo odvijati..i ja sam bila u 38. nedelji i moja beba je bila mala, ali dobro doji, i vec je pocela dobivati na kilazi.. Moguce je da su tebi na CTG-u vidjeli da imas kontrakcije i uz nalaz otvorenosti grlica preporucili da ostanes u bolnici.. jesu li ti ipak davali drip? Ma hajde ne zamaraj se time, bitno je da ste ti i beba Ok!




sanela.asja -> RE: Bolovi u stomaku (29.1.2011 16:44:38)

ja sam u 6-toj nedelji i isto omam povremene bolove u stomaku..
sprvom bebom nisam imala,tako da sam se sad jako uplasila kad god me je zabolilo,ne krvarim imam obilan sekret pa se ispirem kamilicom...bila sam jako uplasena sve dok nisam vidjela komentare
hvalla svim iskusnim mamama koje su sve to prosle i sad nas savjetuju..[sm=bravo.gif]




Zucchi -> RE: Bolovi u stomaku (1.2.2011 15:29:58)

Ja imam vec 20 dana bol u desnoj preponi - ne boli me kada mirujem ali kada pomijeram tu nogu (posebno kad je dizem) odnosno kada se oslanjam iskljucivo na nju bol je dosta intenzivan. Da li neko zna sto bi to moglo biti? ovih dana idem na kontrolu i svakako cu pitati doktora, ali ako je neko imao slicne probleme, javite pls. Isto tako, ponekad imam neki cudan osjecaj u stomaku - kao valove-udare prema dole (rodnici) - citala sam o Braxton-Hicks kontrakcijama i pitam se da li bi to moglo biti to. ako je neko imao ili ima slicne simptome, nek se javi pls :)




emma.L -> RE: Bolovi u stomaku (1.2.2011 15:40:30)

Zucchi, ako ti valovi prema dole liče na težinu utega (tako sam ja to opisivala), ja sam ih imala, kao i bol u preponi. Ne znam koji si mjesec, meni je to bilo negdje u 7. mjesecu, dakle nisam bila baš prevelika da kažem da je od težine. Smirila se malo, nisam pomjerala ništa što me boli ni forsirala i ni ne znam kako je prošlo (valjda je nekako prošlo [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]).




Zucchi -> RE: Bolovi u stomaku (1.2.2011 15:47:03)

Hvala puno na odgovoru ! I ja sam u 7. mjesecu i bas tako - kao uteg... dobila sam 12 kg sto pretpostavljam nije strasno. Malo me je kolegica uplasila sa svojim iskustvom - imala je nesto za sto se ispostavilo da su kontrakcije zbog kojih su joj dali da pije apaurin i preporucili mirovanje...




Lady26 -> RE: Bolovi u stomaku (1.2.2011 15:52:20)

Pozz, evo moje iskustvo
Ja sam imala od 6tog mjeseca bolove u preponama pa se bol spusti niz cijelu nogu (kao zivac kad se upali), i kosti dole su me boljele, curica se spustila u kanala i kako je ona rasla tako su se kosti sirile i to me je boljelo, poslali su me na bolovanje, pila sam apaurin...nisam mogla dugo da hodam, samo kratke relacije, i dobila sam malo vise kila nazalost...
Mene je to prestalo cim sam rodila [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley13.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley13.gif[/image] ne prije....ali i danas nekad kad duzem hodam kosti me dole zabole isto kao u trudnoci




emma.L -> RE: Bolovi u stomaku (1.2.2011 15:52:49)

Ja sam još prije toga bila na Apaurinu zbog kontrakcija i smanjivanja grlića (5-6 mjesec), tako da ne bih zanemarila to, ali ni paničila. Do sljedeće kontrole bih primirila koliko mogu, ali nipošto nemoj prešutiti ako prođe do tada. Ili nazovi doktora. Mislim da nije ništa strašno, eto, kod mene nije bilo.




stefania -> RE: Bolovi u stomaku (7.2.2011 13:01:02)

ja evo da se i na ovoj temi malo aktiviram

ja sam sad u 21-22. sedmici, tj 21+4...krvarenje tj nesto odvratno i smedje dobila sam iz cista mira, prije tri sedmice tacnije 21.01. otrcala sam doktorou u panici, to jest, moj dok murtezic je bio na godisnjem pa sam otisla kod dr. dizdarevica koji je divan, divan i divan i koji me bas svojski i detaljno pregledao i potpuno ozbiljno shvatio moje stanje i paniku. uglavnom, on mi nije znao navesti tacan uzeok krvarenja, pregledao je bebacha i tu sam se malo smirila kad sam vidjela da je on ok i da ga bas zaboli sto ja krvarim :)..zatim me je doktor pregledao vaginalno i plus onom vaginalnom sondom i rekao mi da mi je grlic relativno k, ali da je bebi dosta krupan i da je prilicno nisko, pa da mi stvara pritisak...terapija, apaurini, magnezij, strogo mirovanje...poslije par dana docekam i murtezica, odem na jezero on me pregleda u prilicnoj frci (tamo na jezeru vazda frka neka) i kaze da ni on ne zna sto sam krvarila, eto ko valjda je tu bio neki hematom i da ce mi se to krvarenje mozda malo opet vratiti, da se ne prepadam ako opet bude smedji iscjedak...frka je sto imam kontrakcija nekih, koje dolaze same od sebe tj, materica valjda odbija da se siti :S i dalje ultra strogo mirovanje...do hale i nazad :)...tako je i bilo, krvarila sam jos malo, sad je srecom, i mashallah prestalo i aBd nece se ponavljati (iskreno se nadam)...jos imam nekih kontrakcija, ja mislim da je to to, cesto me zaboli stomak ko da cu dobiti, pravi menstrualni bol, krsta, jajanici + ludi pritisak na stidnu kost...uglavnom, hocu ovo da vam kazem: otkako sam pocela da mirujem, ali zaista da mirujem a ne tipa, evo mirujem, nego samo da operem sudje, usisam, skonim ovo,ono i slicno, kuca jest znatno prljavija iako se moj divni muz maksimalno trudi da sve on uradi (jbg ko musko samo sve zamrljavi [sm=jezicek.gif] ), ali mene stomo manje boli...tako, nije zene moje isprazna prica ono sto doktori kazu, jbg ako kaze ne kaze bas bezze i mislim da svaka od nas jeste sklona da kaze, ma haj, nije mi nista, sad cu ja nesto na brzinu...barem znam da ja jesam takva sigurno..ali od sad druga prica, sto se meni tice moze sve da se srusi, samo da ovo dijete izadje iz mene zivo i zdravo, a dalje cemo lako aBd...dakle, ako imate bolove, a niste u prvom tromjesecju, moguce je da nisko nosite i ako se forsirate, ugrozavate sebe i bebu...zato, j.bo prozore prljave i pamet u glavu




ziki -> RE: Bolovi u stomaku (7.2.2011 13:11:45)

Jedno pitanjce, kad si otkrila da nisko nosiš. Ja sam prvu trudnoću prošla super al sad je druga priča. Nemam krvarenja hvala Bogu ali me stomak bolucka, ja sve prepisujem BH kontrakcijama, a bebica je dosta nemirna(bio je i nemirko zato sam ga tako i prozvala al ova ga prešišala) I da smeta mi sjedenje. U četvrtak idem na kontrolu al sam malo uspaničena




Simran -> RE: Bolovi u stomaku (7.2.2011 13:19:52)

Drage moje vidim da pišete o niskom nošenju u trudnoći,ovo mi je srega trudnoća sa prvom sa prošla super bez problema hvala Bogu,ova je malo rizičnija ali eto polako izlazimo iz četvrtog mjeseca,nemam bolova osim onih ponekad u kičmi,ali ono što me brine je osjećaj kada hodam kao da će sve ispasti iz mene i imam osjećaj da sve treba da čuvam stomak pa to i radim po kući kad se krećem jedna ruka obavezno "čuva"  stomak ispod...Tek sad 11 imam kontrolu ali eto da pitam vas da džabe ne paničim...




stefania -> RE: Bolovi u stomaku (7.2.2011 13:27:20)

Ziki ako mene pitas, ja sam prvi put cula da nisko nosim tek kad sam dobila krvarenje, to jest kad sam tada otisla doktoru..to je dakle bila 18 sedmica, a bebi je tad imao mjere za 20-21 sedmicu...dakle on je dosta tezak i veliki a smjestio se skroz nisko...prije toga niko mi nista niej rekao niti me upozorio na nesto slicno..tako sam ja do krvarenja bukvalno sve radila kao da nisam trudna, izvodila psa, cistila kucu, pentrala se da skidam zavjese i perem prozore, usisavala, ma sve zivo...i ta niska trudnoca nije tako opasna ako se pripazis, mene doduse cesto bole kukovi pored svega ostalog, zato sto je gospodin bas tu odlucio da raste,i ne mogu da sjedim dugo, bas osjetim pritisak nakon nekog vremena, tako da sam sad nabavila pojas za nisko nosenje i mnogo mi je lakse s njim iako i dalje uglavnom lezim...mislim da ce ti bolovi u kukovima i odlazak na wc doslovno svakih 15 minuta reci da li je i kod tebe niska trudnoca...nadam se da ipak nije, ali nemoj da se forsiras, samo polako i pitaj doktora na pregledu aBd...fino mu objasni kako te boli i sta pa neka ti kaze da li je babach nisko ili ne..pozz




Malenaoduvijek -> RE: Bolovi u stomaku (7.2.2011 13:34:02)

kod mene je prva beba bila nisko, ali bas nisko i vrsila mi je pritisak na donji dio.imala sam isto osjecaj kao da ce "ispasti".kod mene je bila i placenta previa tako da sam morala max da se cuvam, nisam smjela dugo sjediti da ne bih radi tog polozaja prokrvarila (pritiska).dr je smatrala da trebam da mirujem ali ja sam se sa dir dogovorila da radim krace tako da nisam isla na bolovanje, a sada nakon nekih stvari kazem da sam bogdo.a to da li je beba nisko ili ne vidi se i prostim okom, svaki dr ce ti to reci ako je tako.a meni je to bilo od 12 sedmice kada se placenta formirala i pozicionirala se gdje ne treba.




ziki -> RE: Bolovi u stomaku (7.2.2011 13:39:24)

I ovo sa wc-om na 15-20 min imam. Uh, znam da nije opasna niska trudnoća al da se mora ležat i mirovat a to je meni lično teško jer nisam taj tip a i ko će se sa Nemirkom igrat. Do sad je na svakoj kontroli dr konstatovala da je beba visoko i da je grlić čvrst, jedino ako nisam šta zeznula jednim putovanjem od sat vremena po lošem putu i baš sam se istruckala a od tada su i krenuli simptomi. Valja predeverat do četvrtka tad sam zakazala




stefania -> RE: Bolovi u stomaku (8.2.2011 18:45:07)

ma nemoj mnogo da se sekiras, to ti je glavno...zman da ti nije lako biti na jednom mjestu i nista ne raditi i ja sam takva, ali sta ces, bolje to, nego da ne daj Boze sutra sebi prebacujes sto si imala crve u gu[sm=smiley35.gif]ici [sm=smiley1.gif]..malo se smiri, s nemirkom mozes da se igras poslije pregleda i kad ti dokor kaze sta i kako..eto to je brzo, strpi se makar do cetvrtka, nikom nista nece faliti dotle[sm=smiley1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>