RE: Bolovi u stomaku (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


Ilhana RR -> RE: Bolovi u stomaku (12.6.2010 8:08:59)

Curice imas li igdje da kupis brusnicu pravu? To je pravo dobro da jedes a nije lose... ili dzem od brusnice.... pravo je zdravo za urin....

Za urin je dobar i ždral, ovdje piju svedi sok od ždrala nonstop bas radi urina...




curicaa -> RE: Bolovi u stomaku (12.6.2010 8:48:58)

Nemam gdje da kupim ni ti svjezu brusnicu,ni ti dzem ma nista od brusnice nazalost, a sta je to ždrala ja za to cujem prvi put?




Ilhana RR -> RE: Bolovi u stomaku (12.6.2010 9:03:13)

to ti je slicno ribizli....

[img]http://www.alltomvetenskap.se/uploaded/image/2007/8/22/tranb__r.jpg[/img]

[img]http://svenska.yle.fi/matochfritid/bilder/mat/tranbar_penttikallinen.jpg[/img]





Srculence -> RE: Bolovi u stomaku (12.6.2010 9:06:00)

curice imaš pp




nikita -> RE: Bolovi u stomaku (12.6.2010 9:14:04)

IZVORNA PORUKA: curicaa

Mile moje evo da vam javim bila sam na pregledu i kaze dr. da je ok da nije problem dok se pojavljuje smedji iscjedak ali ne u velikim kolicinama,a problem je kada krene krv vjeruj te mi da sam se bila pravo uplasila [sm=smiley19.gif] [sm=smiley13.gif] .Radila sam UZ i rekla mi je jos dr. da nosim nisko bebu i kaze ona da u ovom mome slucaju da je 50:50% da li da ostane ili ne beba i to me je uplasilo[sm=smiley13.gif]


Curice nazalost sve sam to prosla , imam ti samo jedan savijet ako ti je rizicna trudnoca i previse nisko lezi lezi lezi i samo lezi. Iako sam pila silne tablete mislim da me je to spasilo.
Isto sam se sekirala i radi najmanjih bolova i cesto plakala , bojala se hocu li doci do kraja al hB ustrajala sam u tome, slusala sam sve dr i evo sad momak od 7 mj me osmjehom mami.




Ilhana RR -> RE: Bolovi u stomaku (12.6.2010 9:15:07)

curice gdje zivis?




rose 87 -> RE: Bolovi u stomaku (12.6.2010 9:18:44)

i ja bih ti savjetovala kao i nikita,moja jetrva je prosla sve to a i ja s njom,znale smo zajedno plakati,samo lezi,lezi,ona je samo do wc-a ustajala,eno sada ima preljepu djevojcicu od 1,5god. i probaj da se puno ne brines jer i to utice na bebu,uzmi neku finu knjigu i opusti se ako ikako mozes[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley31.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley31.gif[/image]




curicaa -> RE: Bolovi u stomaku (12.6.2010 9:36:30)

Ma ja se cuvam koliko mogu i koliko mi posao u kuci dozvoljava najgore ja sam sama sa muzom i ako ja necu raditi,spremati ko ce mi drugi,ali opet ja to polahko sve.

Hvala vam punoooooo mile moje[sm=smiley1.gif].




mynxlee -> RE: Bolovi u stomaku (12.6.2010 15:30:41)

Samo se opusti i ne pretjeruj ni u cemu. Sad ti je tvoja bebica najbitnija. Ko sisa poslove, uradice se, a muz ce imati razumijevanja sigurno, jer ste mu ipak ti i bebica na prvom mjestu. Uzivaj, ne misli na lose, misli pozitivno i svoju glavicu ne opterecuj s bezveznim stvarima. Bice to sve ok.




koka i po -> RE: Bolovi u stomaku (12.6.2010 21:24:41)

IZVORNA PORUKA: curicaa

Hvala ti mila moja KOKA I PO na pitanju dobro sam molim boga da samo ovako i potraje do kraja [sm=nosecka.gif] malo me ponekad zigne stomak, ali dobro je nije bas puno jak bol.Zadnji put kada sam bila na kontroli vidjela sam odkucaje bebinog srca[sm=smiley4.gif] i vadila sam nalaze i nasli su mi malo u urinu bakterija i prepisala mi je doktrica ampiciline ali nesto se bojim da nece naskoditi bebi ona kaze da nece, ali ja opet imam neke sumnje da li ti znas je li to ok ili ne?[sm=zmeden.gif] [sm=smiley13.gif]


Obavezno pij to što ti je doktorica propisala.Urinarne infekcije mogu biti opasne u trudnoći ako se ne liječe.Ne brini za [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/nosecka.gif[/image]ona će biti dobro.Sve mi se nešto mota po glavi,šta ima sa onom tvojom cistom ,jeli nestala ,raste ili šta?






curicaa -> RE: Bolovi u stomaku (13.6.2010 8:07:25)

Pa sada kada sam bila na kontroli bila je jos tu ne raste kolika je prije bila i sada je tolika 4-4cm kaze dr. da je to cesto u [sm=nosecka.gif] da se ne sikiram zbog toga ali eto nije meni svejedno zbog toga[sm=smiley13.gif].

Ako bogda nadam se da ce sve i dalje biti dobro hvala ti mila moja sto se brines za mene [sm=rozica.gif][sm=smiley1.gif].




nikita -> RE: Bolovi u stomaku (13.6.2010 9:51:26)

IZVORNA PORUKA: curicaa

Ma ja se cuvam koliko mogu i koliko mi posao u kuci dozvoljava najgore ja sam sama sa muzom i ako ja necu raditi,spremati ko ce mi drugi,ali opet ja to polahko sve.

Hvala vam punoooooo mile moje[sm=smiley1.gif] .

Ma kakvi poslovi u kuci ko ih smisli, svaka zena koja sebi moze pristiti zenu da joj cisti nek si priusti bila trudna ne bila, okani se svega te vazda treba cistiti...




aida. -> RE: Bolovi u stomaku (13.6.2010 9:55:12)

curicaa samo ti miruj i polahko sve..nigdje nece poso pobjec..misli na sebe, a koliko god radla nikad nece sve bit kako treba, zato uzivaj i misli na sebe i bebija [sm=smiley2.gif]




acudesa -> RE: Bolovi u stomaku (13.6.2010 10:12:20)

Evo da vam i ja napišem svoje iskustvo, mene je na početku trudnoće baš bolio stamak, nije ze ne izdržati, ali ni za ignorisanje, onako..moj dr. (Puzić )mi je dao da pijem 2 x 2mg apaurina...ja pila sam po jedan (bilo me strah više, a i osjećala sam se dobro sa jednim)...valjda zbog opuštanja mišića...
Ovo, naravno, ne možete piti na svoju ruku...ali možete pitati vašeg ljekara




nikita -> RE: Bolovi u stomaku (13.6.2010 10:17:09)

apaurincici 200 sam ih popila al doslovno...ako se bas budete lose osjecali i panika vas hvatala popite jedan jer zaista nista vam nece biti, naravno nemojte piti svaki dani ukoliko vam dr ne preporuci




acudesa -> RE: Bolovi u stomaku (13.6.2010 10:28:35)

Meni je najveselije bilo u trudnoći, svi mi i danas kažu: Kako si ti bila vesela trudnica (hmm..a, kontam ja...nije do mene...apaurini su me opalili, pa to ti je)




mynxlee -> RE: Bolovi u stomaku (14.6.2010 14:23:56)

Curice, ako imas velike ciste, probaj sa oblozima od svinjske masti. Meni je to pomoglo, jer sam i ja u prvoj trudnoci imala 2 ciste po 5 cm. Doktorica nije vjerovala da cu trudnocu iznijeti do kraja i rekla mi da sam joj ja treci slucaj sa takvim cistama. Stavljala sam svako vece obloge od svinjske masti i mislim da mi to pomoglo. U trecem mjesecu trudnoce nisam imala nista. Cijelu trudnocu sam bila na bolovanju jer se vodila kao visokorizicna trudnoca.




koka i po -> RE: Bolovi u stomaku (14.6.2010 14:31:05)

IZVORNA PORUKA: mynxlee

Curice, ako imas velike ciste, probaj sa oblozima od svinjske masti. Meni je to pomoglo, jer sam i ja u prvoj trudnoci imala 2 ciste po 5 cm. Doktorica nije vjerovala da cu trudnocu iznijeti do kraja i rekla mi da sam joj ja treci slucaj sa takvim cistama. Stavljala sam svako vece obloge od svinjske masti i mislim da mi to pomoglo. U trecem mjesecu trudnoce nisam imala nista. Cijelu trudnocu sam bila na bolovanju jer se vodila kao visokorizicna trudnoca.



Draga moja,sumnjam u takvu moć svinjske masti.Ali eto hB tebi je pomogla.Ja sam rodila sa cistom od devet kilograma i bila sam medicinski fenomen.Ciste u trudnoći su bezopasne ako ne rastu a ako rastu što je bio kod mene slučaj predstavljaju veliki problem,.
Curice bitno je samo da se redovno kontrolišeš.Sve će biti ok,vidjet ćeš.Kad je kod mene bilo biti će aBd i kod tebe.Sve je u Božijim rukama.




curicaa -> RE: Bolovi u stomaku (14.6.2010 15:48:42)

Ma bice kako Allah odredi ja tu nemogu nista da promjenim jer sto god me treba da potefi to me sigurno nije moglo nikako zaobici i obrnuto.

Hvala vama mile moje na paznji sto se brinete za mene[sm=smiley1.gif].




curicaa -> RE: Bolovi u stomaku (16.6.2010 16:30:22)

Mile moje evo javljam vam se da vas pitam nesto evo ovako:ja sutra aBd treba da idem s muzom na more na jedan dana pa sada neznam da li je uredu da se i ja kupam[sm=zmeden.gif] to vas pitam jer zbog svega ranijeg sto sam rekla za moju [sm=nosecka.gif] neznam je li to uredu ili nije molim vas da mi odgovorite posto vi imate vise iskustva od mene i znate ste je ok a sta ne za trudnicu?





Anidae -> RE: Bolovi u stomaku (16.6.2010 17:27:19)

Drage moje da li je neko imao iskustva sa miomima u trudnoci? Meni su jos u 13.-toj sedmici nasli miom na maternici od 2,5 cm, naziv submukozni, on haman ne raste cim mi vise nije niko nista spomenuo na UZ a nisam pila ni nikakvu terapiju. I mene ponekad nesto bocne na desnoj strani,ruzan,cudan bol (nije beba) ali eto, neke me zene utjesise da miomi puknu u trudnoci usljed sirenja maternice pa sad neznam jeli to istina? 




Miau -> RE: Bolovi u stomaku (16.6.2010 17:38:56)

IZVORNA PORUKA: acudesa RR

Meni je najveselije bilo u trudnoći, svi mi i danas kažu: Kako si ti bila vesela trudnica (hmm..a, kontam ja...nije do mene...apaurini su me opalili, pa to ti je)

A dobra si! Morati cu i ja svratiti do doktora da i meni prepise koji apaurincic! [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




koka i po -> RE: Bolovi u stomaku (16.6.2010 20:08:03)

IZVORNA PORUKA: curicaa

Mile moje evo javljam vam se da vas pitam nesto evo ovako:ja sutra aBd treba da idem s muzom na more na jedan dana pa sada neznam da li je uredu da se i ja kupam[sm=zmeden.gif] to vas pitam jer zbog svega ranijeg sto sam rekla za moju [sm=nosecka.gif] neznam je li to uredu ili nije molim vas da mi odgovorite posto vi imate vise iskustva od mene i znate ste je ok a sta ne za trudnicu?






Kupaj se bez pretjerivanja i obavezno mijenjaj donji dio kostima.Nipošto nemoj pusiti da se kostim na tebi osuši.Izbjegavaj pretjerano sunčanje.Lijepo nam se provedi[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley31.gif[/image]




ajnur -> RE: Bolovi u stomaku (16.6.2010 21:12:10)

IZVORNA PORUKA: curicaa

Mile moje evo javljam vam se da vas pitam nesto evo ovako:ja sutra aBd treba da idem s muzom na more na jedan dana pa sada neznam da li je uredu da se i ja kupam[sm=zmeden.gif] to vas pitam jer zbog svega ranijeg sto sam rekla za moju [sm=nosecka.gif] neznam je li to uredu ili nije molim vas da mi odgovorite posto vi imate vise iskustva od mene i znate ste je ok a sta ne za trudnicu?




Ja sam prije 2 dana sa mora.Dr mi rekla ne puno na sunce,dobru krenu ili sprej sa minimum 30 faktorom i plivaj sto vise.Ne mogu ti opisati koliko mi je prijalo. I pravite pauze tokom puta koliko mozete vise. Zelim ti lijep provod[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




curicaa -> RE: Bolovi u stomaku (16.6.2010 21:17:14)

Hvala ti mila moja[sm=smiley1.gif] i ja sam u posvjesti znala da mogu ali opet mi lakse da pitam vas neku koja znam bolje od mene,hocu trudit cu se da se sto bolje provedem[sm=smiley2.gif].

Hvala jos jednom dusice moja[sm=smiley31.gif][sm=rozica.gif][sm=smiley1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>