RE: odlazak zubaru (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


sara.at -> RE: odlazak zubaru (1.6.2012 10:37:06)


IZVORNA PORUKA: Bubisa

Ja sam maloprije tj predvecer bila kod zubara, (trazim uzrok glavobolji koja je neizdrziva), i popravljao mi je jedan zub, dao anesteziju i lijepo mi objasnio da to smije i da nije stetno, nego da je veca steta ako taj zub ostane tako tu pokvaren... a te Naf tabletice sam uzela na svoju ruku kad sam usla u 3 mjesec trudnoce, jer mnoge trudnice ga koriste, a meni su zubi jako loseg kvaliteta, pa bar malo da sprijecim mogucu stetu..[sm=smiley13.gif]


Meni je ginokolog objasnio da je normalno imati glavobolje u trudnoci,posebno u drugom trommesecju,jer tjelo sadrzi vecu kolicinu krvi na Koje tjelo Nije naviklo. Ja Sam dobila Tablete zbog glavobolje i pila Po Pola Po potrebi jer Sam plakala od glavobolje[sm=smiley13.gif]




Bubisa -> RE: odlazak zubaru (1.6.2012 21:57:26)


IZVORNA PORUKA: sara.at


IZVORNA PORUKA: Bubisa

Ja sam maloprije tj predvecer bila kod zubara, (trazim uzrok glavobolji koja je neizdrziva), i popravljao mi je jedan zub, dao anesteziju i lijepo mi objasnio da to smije i da nije stetno, nego da je veca steta ako taj zub ostane tako tu pokvaren... a te Naf tabletice sam uzela na svoju ruku kad sam usla u 3 mjesec trudnoce, jer mnoge trudnice ga koriste, a meni su zubi jako loseg kvaliteta, pa bar malo da sprijecim mogucu stetu..[sm=smiley13.gif]


Meni je ginokolog objasnio da je normalno imati glavobolje u trudnoci,posebno u drugom trommesecju,jer tjelo sadrzi vecu kolicinu krvi na Koje tjelo Nije naviklo. Ja Sam dobila Tablete zbog glavobolje i pila Po Pola Po potrebi jer Sam plakala od glavobolje[sm=smiley13.gif]


Ali meni je krvna slika losija dosta, nego inace, sad sam skroz na donjoj granici, uglavnom bol polahko nestaje..znaci da je imalo bar malo veze sa zubom...




didasa -> RE: odlazak zubaru (6.7.2012 23:37:15)

Pozdrav zenice,
ja sam prije mjesec dana slomila jedinicu i od tada sam stalno kod zubara priprema mi korijen za nadogradnju.jeli neka od vas stavljaal zub na saraf i koja je procedura jeli bolno??




Emica_sa -> RE: odlazak zubaru (6.7.2012 23:40:57)


IZVORNA PORUKA: didasa

Pozdrav zenice,
ja sam prije mjesec dana slomila jedinicu i od tada sam stalno kod zubara priprema mi korijen za nadogradnju.jeli neka od vas stavljaal zub na saraf i koja je procedura jeli bolno??



Nisam stavljala,ali znam da nije bolno,svakako radis pod anestezijom,nista se ne brini[sm=smiley1.gif]




didasa -> RE: odlazak zubaru (6.7.2012 23:42:56)

Hvala draga ma na kraju krajeva i da boli podnijeti moram bolje i to nego hodati ovako krezavo




Emica_sa -> RE: odlazak zubaru (6.7.2012 23:45:34)


IZVORNA PORUKA: didasa

Hvala draga ma na kraju krajeva i da boli podnijeti moram bolje i to nego hodati ovako krezavo



Naravno,ali moja sestra je stavljala i kaze da je nije nista bolilo specijalno vise od obicne popravke zuba[sm=smiley1.gif]




didasa -> RE: odlazak zubaru (16.7.2012 21:28:04)

Dobila sam zubic[sm=bravo.gif] nadogradjen bez anestezije i bezbolno




milenium -> RE: odlazak zubaru (14.9.2012 11:55:55)

ne znam dal otići zubaru ili ne u trudnoći,i buni me to s anestezijom,netko govori da nije štetna a netko govori da je,a netko opet kaže da može anestezija ol ona bez adrenalina.e sad da samo kažem anesteziju ili da pitam bez adrenalina[sm=zmeden.gif] tko zna uopće imaju li oni tu bez adrenalina[sm=zmeden.gif]na ogledalu ne vidim ništa jer je vjerovatno kvar sa strane između 2 zuba donja kutna,ali pod jezikom osijećam kao da je napuklo[sm=smiley13.gif]




Lejla Ka -> RE: odlazak zubaru (14.9.2012 12:25:32)

Pročitaj ovaj tekst. Jeste da se radi o anesteziji i dojenju, ali se zbog pojašnjenja može primjeniti i na trudnoću, posebno onu stariju od 20 sedmica http://www.djeca.org/index.php/sve-o-djeci/teme/dojenje1/1090-dojenje-i-upotreba-lokalnog-anestetika-prilikom-stomatolokih-intervencija




bebacha -> RE: odlazak zubaru (14.9.2012 12:38:21)

svaki zubar mora imati anesteziju bez adrenalina jer se ona koristi kod srcani i jos neki skupina bolesnika
ja sam u trudnica vadila zub sa anestezijom
a mozda ti moze i bez ako nije veliki kvar




djoisa -> RE: odlazak zubaru (14.9.2012 12:39:46)

zub mozes popraviti i bez anestezije




Alhemicarka -> RE: odlazak zubaru (14.9.2012 15:05:58)

milenium, imala sam istu dilemu i otišla kod svog zubara, čija je magistarska teza bila - anestezija u trudnoći. Elem, objasnio mi je, ako te zub ne boli, može se popraviti bez adrenalinske anestezije, međutim ako te boli, neadrenalinska ne djeluje, a sama bol proizvede više adrenalina nego ona što je daju u anesteziji. Mene je pred kraj trudnoće zub zabolio, dali su mi anesteziju i sve je prošlo ok. Sretno!




milenium -> RE: odlazak zubaru (14.9.2012 22:17:03)


IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Pročitaj ovaj tekst. Jeste da se radi o anesteziji i dojenju, ali se zbog pojašnjenja može primjeniti i na trudnoću, posebno onu stariju od 20 sedmica http://www.djeca.org/index.php/sve-o-djeci/teme/dojenje1/1090-dojenje-i-upotreba-lokalnog-anestetika-prilikom-stomatolokih-intervencija

hvala lejla. po ovome vidim da može i s adrenalinom[sm=smiley1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]