|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 10 11 [12]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako rasporedujete finansije
22.1.2013 16:03:26   
R&T@
Ima korisnih savjeta...

http://www.konsumentverket.se/Global/Konsumentverket.se/Best%C3%A4lla%20och%20ladda%20ner/Broschyrer/Dokument/KPP%202012%20%C3%B6vers%C3%A4ttningar/KPP_2012%20bks_web.pdf



_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 276
   RE: Kako rasporedujete finansije
22.1.2013 16:04:46   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: animagical

mi nemamo kredit, ne placamo vrtic, racuni nam nisu veliki, tako da smo skroz ok....a i izadjemo i na kafu i na rucak i u kino... jedino su ove kucne kupovine bas preskupe, i ona sezonska kupovina obuce, ali nije ni to stalno,pa je ok...u biti, ne zalimo se hB dobro je sasvim


i mi nemamo kredit hB, najvise ide za rezije i hranu, i gorivo jer idemo svaki vikend negdje al ja i mm nemamo nocnih izlazaka sad je vise porodicna atmosfera

samo mm radi, ja zavrsavam master, oboje privatno jos nesto ucolimo i ELHAMDULILLAH ne zalim seuser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 277
   RE: Kako rasporedujete finansije
22.1.2013 16:13:03   
chuci
samo da se razumijemo mi ne izlazimo na kafice jer to ne volimo, ne zato da bismo štedili na taj način. nismo izlazili u kafiće ni ko momak i cura a ni sada. odemo u kino, sada rjeđe jer je dojenje kočnica ali hajd neće ni to dovijeka.


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 278
   RE: Kako rasporedujete finansije
22.1.2013 16:13:57   
leona81

IZVORNA PORUKA: Neca xxx


IZVORNA PORUKA: chuci


IZVORNA PORUKA: leona81

najvise novca ode na nabavku kako je sad sve poskupilo, izadjes iz radnje s jednom kesom a ostavis ogromne pare...

ja neki dan u merkatoru kupila voće, meso, piletinu, hljeb i pavlaku, i kontam imam 30tak km biće mi dosta. kad ono račun 50 km. sve stalo u dvije kese.


Pa o tome ja govorim. Hrana je najskuplja + ostale kucne potrepstine. Izadjes iz Konzuma sa kesicom i ostavis 30 KM. A sutra opet moras ici.



ja sam prije narucivala online konzum jednom mjesecno i ostalo kupim onako kad sta treba, pijaca naravno i meso posebno...sad narucim 3 puta mjesecno a opet moram dokupiti. plus M je u vrticu dakle tamo jede kuci samo veceru i weekendom...sveki poslala zimnicu - apsolutno sve - kiseli krastavci, paprike, sarenu salatu, kiseli kupus, cveklu, ajvar, sokove...kod mame smo na rucku bar jednom sedmicno ili nam nesto posalje...ne znam fakat kako je sve tako skupo...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 279
   RE: Kako rasporedujete finansije
22.1.2013 16:18:46   
draguljče
Mi nemamo nekih posebnih troškova, ali od 1300 mjesečno ne ostane nam ništa već do 20. u mjesecu. A o uštedi ne smijem ni misliti.

_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, pa kad ću onda živjeti?!

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 280
   RE: Kako rasporedujete finansije
22.1.2013 16:23:06   
ajla86
chuci svaka cast.....
ja kredit 480 km,pusim 2 kutije
mm 460 rata pusi kutiju dnevno,radi van grada
izlazimo,pijemo kafice nekad i nocni izlazak....volimo i dobro pojesti user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
kad sve saberemo neznam ni odakle...a jos i beba......
mi zivimo ko pravi bosanci zaradzujemo 700 a trosimo 1400 user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 281
   RE: Kako rasporedujete finansije
22.1.2013 16:39:09   
mamina princeza
ja moram poceti pratiti kao chuci....
mi imamo prosjecna primanja svekupno oko 2000 malo vise ili mlo manje po mjesecu
al veliki dio odvajamo na placanje vrtica/tet s obzirom da j asad pocinjem raditi jedno ide u vrtic jedno cuva teta i to je zajedno oko 650-700 km ukljucujuci i prevoz jer curica ide prevozom u vrtic . velika stavka je i gorovi i skontali smo da nam je cak jeftinije placati prevoz za curicu nego gorivo da muz svaki dan ide autom na psao i po nju i d aje vodi - ovako ni on ne ide uvijek autom pa je manje trkova po tom pitanju.

inace nemam kredit al ove godine imamo 300 KM i nesto duga za auto koji vracamo mjesecno.

rezije nas ubise pogotov zimi .
kad sve saberem meni dodje otprilike da jedan plata ide na vrtic i tetu i hranu koju trebam na poslu i nesto minimalno mozda ostane . i sto jednom rece moja prijateljica da nije potrebe da radim i cuvam posao za kasnije i ispunim sebe je rmi se ne sjedi kuci meni se i ne ispalti ici na posao. opet ovo je sad takav perido dogodine ce biti jeftinije ako bog da kad otplatimo kredit, kad doje ljeto trudit se malo pristediti i tako ....

mi inace imamo bas los raspored s novcem niko se tim ne bavi kako treba ... a trebali bi definitivno poceti vise planirati i bolje paziti.
a ni mi niti idemo u kafice , niti pijemo alkohol niti pusimo ... samo imamo goste i ponekad mi idemo al to nije neki poseban trosak za naglasavati.



_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 282
   RE: Kako rasporedujete finansije
22.1.2013 16:40:21   
mamina princeza
i mi smo kao sto reci draguljce 20og bas kokuzi uvijek. zato uvijek psujem ovu porodiljsku sto sve vise kasni i kasni jer mi je bas neophodna.

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 283
   RE: Kako rasporedujete finansije
22.1.2013 16:45:17   
animagical

IZVORNA PORUKA: mamina princeza

i mi smo kao sto reci draguljce 20og bas kokuzi uvijek. zato uvijek psujem ovu porodiljsku sto sve vise kasni i kasni jer mi je bas neophodna.

ja samo da predlozim da ove ekonomiste prepuste kucne finansije nekom drugomuser posted image i mm je takav, pojma nema za rasporediti,a lafo mu struka, sto bi rekli u majstora kuca oborenauser posted image

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 284
   RE: Kako rasporedujete finansije
25.1.2013 17:36:22   
sporty mamaa
Ova me tema ubija svaki mjesecuser posted image Ali fakat. Mi imamo primanja ukupno 800 km, od toga kirija i rezije oko 370, sve zavisi je li ljeto ili zima, zimi samo struje dode oko 130 km. Pelene, kreme , maramice, hrana, higijena i sve ostalo.... I nekad mi mm kaze kako ne znam rasporedit, e onda bih ga oklagijom po glavi... Samo muz radi, ja iako imam diplomu saljem zovotopise i molim Boga da me netko zovne na posao. Neki dan sam bila na razgovoru i zena mi rece da se ne brinem da me imaju u vidu...
Ne izlazimo nesto previse, ponekad na kavu u kafic ili kino, uglavnom sve ode na hranu i rezije. A znate vec sve skupo Boze sacuvaj, ne mozes uc u prodavnicu bez 10 km....user posted image

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 285
   RE: Kako rasporedujete finansije
25.1.2013 17:40:44   
mamina princeza

IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: mamina princeza

i mi smo kao sto reci draguljce 20og bas kokuzi uvijek. zato uvijek psujem ovu porodiljsku sto sve vise kasni i kasni jer mi je bas neophodna.

ja samo da predlozim da ove ekonomiste prepuste kucne finansije nekom drugomuser posted image i mm je takav, pojma nema za rasporediti,a lafo mu struka, sto bi rekli u majstora kuca oborenauser posted image


bas tako .. jos onda neko kaze tebi to struka kako ne znas. pa nisma ja ucila ni na fakultetu kako rasporediti novac na danasnjem vaktu kad su trodkovi veci od primanja .. to ne zna niko :)
da ima takav fakultet zavrsila bih ga sada vanredno :)


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 286
   RE: Kako rasporedujete finansije
25.1.2013 17:42:15   
Hannica
Sporty navijamo da se jave.user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 287
   RE: Kako rasporedujete finansije
25.1.2013 17:46:45   
sporty mamaa
Hvala moja Hannice, nakon dugo vremena cekanja nadam se da ce uskoro biti. user posted image user posted image

< Poruku je uredio sporty mamaa -- 25.1.2013 17:47:02 >

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 288
   RE: Kako rasporedujete finansije
25.1.2013 17:51:52   
sabinos
sporty iskreno navijam jer sam i sama cesto bila u istoj situaciji.ali ne dade mi se nikako da pocnem raditiuser posted image
sad doduse i ne trazim zbog trudnoce..

_____________________________

nista nije ni dobro ni lose samo ga misljenje cini takvim.Sekspir

mamine paše i najbolji drugovi
veliki A 2009
mali A 2013

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 289
   RE: Kako rasporedujete finansije
24.11.2013 22:37:35   
tuga u ocima
drage moje imam samo 350 km mjesecnih primanja od tog 100 km mjesecno ide na rezije,50 malom za kartu i uzinu za skolu,50 km za lijekove mjesecno i 50 km curici za pelene znaci jedemo to jest kupujemo hranu za 100 km mjesecno i mora trajati mjesec,napominjem da godisnje moram uzet ugalji drva i djetu za skolu knjige i pribor...odjecu i obucu ne kupujem nego bukvalno zamolim koga da nam da kad iznosa jer nemogu kupit i kako ustedit kad vise puta legnem gladna nego sita user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sabinos)
Neposredna veza do poruke: 290
   RE: Kako rasporedujete finansije
23.7.2014 0:08:06   
ljubicica5
Da se i ja prikljucim ovoj zanimljivoj temi :)

Evo, ja i suprug smo podstanari, u braku smo 3 godine ( dakle tek se ucimo s budzetom baratati), imamo kcerku od 2 godine i platu od 600 km. I jedva spajamo kraj s krajem. Zivimo u Travniku.

Imam pitanje za ove hanumice koje imaju slicna primanja, procitala sam da se i vi zalite da je hrana najskuplja. Pa i nama najvise ode na hranu. Pa me zanima sta najcesce kuhate, koja su to jela da ustedite, neka obicna a najjeftinija? S tim da se i glavica luka kupuje.

:)

(odgovor članu tuga u ocima)
Neposredna veza do poruke: 291
   RE: Kako rasporedujete finansije
25.7.2014 0:42:04   
veeseelaa
sporty u kojem ti gradu živiš?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ljubicica5)
Neposredna veza do poruke: 292
   RE: Kako rasporedujete finansije
25.7.2014 1:00:19   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: R&T@


IZVORNA PORUKA: Emica_sa

Meni je zao,sto mi niko nista u zivotu nije pomogao niti olaksao,da je barem svekar napravio kucu,pa da imam gdje ziviti nego nista,imao neku zemlju i nju je prodao davno ,sve moramo samiuser posted image


Legendouser posted image user posted image

Ti kao mm...user posted image user posted image


to jeste
i tome sam se danas Emice i čudila

a ti me kao naruži


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 293
   RE: Kako rasporedujete finansije
25.7.2014 1:07:09   
veeseelaa
tema je teška ja se nasekirah user posted image

pročitah koju stranici

recimo ono što ja i meni moji bliski radimo, brat i mama , u cilju da se uštedi a možda i iz navike je da recimo je da jedno drugom nosimo isključivo stvari koje trebaju

recimo idem mami na kafu, znam da kafe i šećera ima pa joj kupim školjku jaja jer znam da je pri kraju sa istim

na sličan način i oni sa mnom postupaju

tako isto prema bratu, podjem njemu i ne kupim ono reda radi u kesi nego zovnem i pitam šta im fali,mislim da je, ako se u sehari ima čokolada a recimo niti jedna kesa tjestenine bolje da se pojavim na vratima sa 4-5 kesa tjestenine nego sa par čokolada user posted image

recimo kod mene Ajša slabo skroz jede slatko i moji joj radije donesu neki sokić koji voli i sl

ako ste me shvatile šta oću reći

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 294
   RE: Kako rasporedujete finansije
25.7.2014 1:13:16   
veeseelaa
i mislim da je super investicija kupiti zamrzivač
uvijek se može kupiti nešto što je na sniženju od mesa recimo i staviti u isti

pa kad je sezona odredjenog voća i povrća, pa je cijena pristupačna kupiti i zalediti

meni recimo sveki donese mlijeko domaće 2 l, u datom momentu mi ne treba toliko, prespem u manje flaše i zaledim dio, dio prokuham , kad ustreba odledim i imam mlijeka

da sam sve prokuhala , možda popili ne bi i dio bi se pokvario i bio bačen

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 295
   RE: Kako rasporedujete finansije
25.7.2014 1:16:27   
veeseelaa
takodje imam jednu ideju

recimo mi koje sadimo povrće/voće znam da u odredjenim momentima istog imamo viška
recimo kad je sezona boranije, tikvi i slično

lijepo bi bilo da se ukoliko je nekom viška a napunio je zamrzivač javi na ovoj temi da neko kom treba odredjeno voće il povrće preuzme

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 296
   RE: Kako rasporedujete finansije
25.7.2014 1:20:34   
Hannica
Vesela baš imaš inspiracije večeras. user posted image
U svakom slučaju. ....dobre su ti ideje, od jaja do poklanjanja zimnice.user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 297
   RE: Kako rasporedujete finansije
25.7.2014 1:24:24   
veeseelaa
ma nešto slučajno upadoh na ovu temu i krenu me

a vezano za zimnicu, ja znam da u jedan vakat nisam znala šta ću s boranijom,prošle godine

što onda nekom ne proslijediti, jaranski

mada kod nas je raja čudna , trpiće a neće se javiti, a ja bi se javila i preuzela, što da ne

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 298
   RE: Kako rasporedujete finansije
26.7.2014 23:06:39   
mimi_2in1
Evo da ae i ja javnem. Ovih dana bas razmisljam o zamrzivacu. Kod nas se to zove skrinja. Moja mama to ima i bas mnogo spremi u nju. Ja stavim u zamrzivac koliko moze stati. Recimo sada je vrijeme blitve i bas sam dosta spremila. Ceka me buranije isto da je sredim..no nema dovoljno mjesta za nesto vece. Sada nemamo mjesa za skrinju no aBd kada bude imali to je bas dobra investicija.

Ovo sto vesela kaze, za visak to je super..mozda se moze napraviti i neka razmjena. Ti i as nesto, ja nesto..itd..nemam pojma. Nabacujem ideje user posted image

Ovo za finansije..hjoj. Vidim ima cas koje deverate i sa manje finansija nego mi. I mi imamo jednu platu no nije ni mala oko 1200-1300..a opet se izvuce. Najvise ode na hranu, na rezije i imam neki kredit za namjestaj. Ako izadjemo uglavnom setamo, kafa rijetko. Caka jen sto smo se uvalali u minus kada sam bila u bolnici, 1000 nekih stvari trebalo..i nikako da se iscupamo.
Sidja mi se ovo sto vesela rece sto nose kada idu, morat cu pokusati to uvesti.

Iskreno mi vec mjesecima pokusavamo da izbalansiramo budzet..no ne ide nam bas. Stavim sve na papir, i fakat nema nekih gluspoti, rijetko sebi damo oduaka pa nesto bezveze potrosimo...a opet se sad sad izvuku pare, sto rece mamina princeza pred kraj smo uvjek kokuzi.

Ziva ne znam kako ustadim koju paru...odo da vas citam da vidim sta vi radite po tom pitanju.


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 299
   RE: Kako rasporedujete finansije
6.10.2017 16:50:42   
zutaiskra
tema jos iz 2007. a jos uvijek jako aktuelna ako ne I aktuelnija. Jeste li zenice dorazvile umjetnost prezivljavanja? Stedi li se nå jos necemu. Ja sam izgleda teme ovog tipa diplomirala.

(odgovor članu Anidae)
Neposredna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 10 11 [12]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 10 11 [12]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *