|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako rasporedujete finansije
30.5.2010 19:47:08   
maja78 RR
anidae jako si lijepo srocila, i svaka cast na rasporedjivanju

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Anidae)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Kako rasporedujete finansije
30.5.2010 21:34:58   
acudesa
ja sam totalni antitalenat za finansije...

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Kako rasporedujete finansije
30.5.2010 21:37:57   
maja78 RR
IZVORNA PORUKA: acudesa RR

ja sam totalni antitalenat za finansije...


zato jer imas muza finansijera user posted image

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Kako rasporedujete finansije
30.5.2010 21:41:54   
Emica_sa
Moj muz stalno u minusu i ja mu uvijek krpim rupe,ali me izludi vise

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Kako rasporedujete finansije
30.5.2010 21:44:08   
acudesa
e, nek si mi reklauser posted image
juh!user posted image
ne dičim se time, ali stvarno ne cijenim novac, a možda je i bolje tako..dok ima-ima, kad nema-ko ga šiša

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Kako rasporedujete finansije
30.5.2010 21:49:27   
Emica_sa
Acudesa ti ko moj muzuser posted image user posted image

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Kako rasporedujete finansije
30.5.2010 21:52:10   
acudesa
i ja sam skontala, i ovaj moj mene krpi gdje stigneuser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Kako rasporedujete finansije
31.5.2010 11:05:50   
Anidae
IZVORNA PORUKA: maja78 RR

anidae jako si lijepo srocila, i svaka cast na rasporedjivanju


Hvala, inace se jako dugo zadrzim kada pisem neki post jer po prirodi sam opsirna i sve nekako gledam da skratim al ne ide mi bas user posted image A stas, vec sam napisala sto se mora nije ni tesko... Nekad bi volila da je drukcije  tj. da se ima vise pa da se nekad covjek malo i opusti ali opet eto covjeki nadje zadovoljstvo i u nekim drugim stvarima, trenutno ponajvise u pokretima moje bebice koja me tuce svaki dan sve vise user posted image user posted image

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Kako rasporedujete finansije
31.5.2010 12:17:42   
salmy
Sreca je moja pa je MM to posao! inace da se JA pitam! hahahahahahah otisli bi u minus i nikad se ne bi vratili! user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anidae)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Kako rasporedujete finansije
31.5.2010 12:55:18   
Medić*
kod  nas M zaradjuje a ja razpolazem user posted image , i mogu vam reci da sa jednom finom platom dobro nam ide, prvo racune platimo i namirimo sta nam treba u kuci, mjesecno idemo u nabavku osnovnoh namirnica a voce, povrce i zezancije kupujemo po potrebi, garderobu malenom vrlo rijetko kupujemo jer sve skoro dobijemo od nama drage prijateljice ElmeB i hvala joj od srca. Inace i pored jedne plate svaki dan se izadje na kaficu, sve u svemu za sada je dobro a bit ce jos bolje aBg kad budem i ja pocela raditi.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Kako rasporedujete finansije
17.3.2011 12:57:06   
manuela RR
ja mislim da smo mi u BiH generalno svi mađioničari po pitanju raspoređivanja novca...
Svi se krpimo al uredno se svi troškovi plaćaju,pa uspijemo i djecu odgojiti bez dječijeg doplatka (koji se u drugim zemljama uredno dobija) pa i u obdanište djecu upisati (koje je recimo u Njemačkoj besplatno) pa kupiti i ciciban cipelice,i maxi cosi sjedalice,i kolica....ma sve mi to po PS,pa i sebi priuštimo kakav luksuz

..a da nepričam o tome kako je većina nas,odnosno naših muževa izbirljiva po pitanju hrane pa na meniju gotovo uvijek MORA biti meso...a realno sve to košta i to MNOGO....
Zato iz očitog primjera bosanci su ti koji gotovo uvijek dobro,ODLIČNo,raspoređuju svoje finansije...Pokrpe tamo gdje treba i još i uštede.
Ma bravo za nas...


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Kako rasporedujete finansije
23.3.2011 13:33:57   
chuci
joj kolika god je čovjeku plata sve nešto moramo raspoređivati, uštediti, dva tri mjeseca pa kupiti nešto i tako. menj plata bude prvi radni dan u mjesecu, a mm do 10og u mjesecu. kredit jedan sa moje jedan sa njegove plate se odbija, a ostalo mi raspoređujemo. tetu platimo od moje plate čim meni bude, iako ja pokušavam da uštedim da je plaćam od prethodne plate da imam rezervu, ali ne ide. račune plaća mm kao i gorivo. dva puta u mjesecu idemo u vaću nabavku. povrće i meso posebno kupujemo u toku mjeseca po potrebi. kanim se i ja da probam sa sedmičnim kupovinama i planom jelovnika ali nikako da nađem vremena.
mm radi još dva honorarna posla pa to kad mu se plati, i regres ako bude ostavimo za godišnji i registraciju.
najviše se kupuje za bebu, a za nas ako je potreba kupimo. nismo troškali ne pušimo, ne pijemo, ne izlazimo previše.

da mi je koji savjet kako da uštedim, da skupimo pare za porez za stan.


(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Kako rasporedujete finansije
23.3.2011 16:10:27   
mama2009
uhhh ovako, meni je plata 10. u mjesecu platim tetu, ratu kredita i velika nabavka, odvojim iznos za "stednju" i ostane nam taman do plate mm, koji plati racune sipa gorivo jos jedna velikaaaa nabavka, trosimo i ako sta ostane do moje plate  hvala Bogu opet ide u stek user posted image user posted image

_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Kako rasporedujete finansije
28.9.2011 14:36:15   
Dalil@
IZVORNA PORUKA: chuci

da mi je koji savjet kako da uštedim, da skupimo pare za porez za stan.




Mi smo vec godinama (ovih 5 god sto smo u braku) na jednoj plati. Ustvari, ja radila do 1. trudnoce pa prestala zbog cuvanja iste. Helem, jedna plata. Doduse, cijelo vrijeme solidna. Nekada veca, nekada manja ali u granicama normale.

Mi cijelo to vrijeme stedimo. I pri tome normalno zivimo. Pod ovim mislim na to da gledamo da kupimo stvari sto povoljnije i onda ako nam bas trebaju ali si ne uskracujemo nista od ovih svakodnevnih potreba oko hrane, odjece, obuce i sl.

U zadnje vrijeme sam ja dosla do sljedeceg zakljucka: Sto smo vise imali - to smo vise i trosili. Potrebe su odjednom narasle. Pa se u periodu dok smo bili na vecoj plati (pa recimo suma od vise od 2 prosjecne) stedilo isto kao i u periodu kada smo dobijali duplo manje user posted image Sto znaci da smo rasipali bezze. I jesmo.
Trosis novac bez kontrole. Kada odes u trgovinu uzimas sta god ti se ucini da bi moglo trebati. Hrana se baca..user posted image jer se ne planira i ne iskoristava pravilno.
Onda smo odlucili ozbiljnije poraditi na tome. Muz je ecc pa je napravio program u Excelu, za evidenciju troskova. Odmah smo rasplanirali za sta nam koliko treba a koliko ide na stranu. I nakon takvog mjeseca evidencije, dosli smo do zakljucka da se sa dosta manje novaca moze sasvim solidno zivjeti user posted image

Najvise novaca je islo na razne grickalice, slatkise i ostale gluposti.

I da, sve ovo zavisi od toga da li stvarno zelite trositi manje ili ne user posted image


_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Kako rasporedujete finansije
28.9.2011 14:40:27   
Rabi
a kako ustediti kad plata kasni po dva mjseca.....
ustvari, bolje receno kako prezivjeti a ne ustedjeti!!!!
Ovo je sve otislo u vraga...sve je preskupo za neke normalne plate, a da ne pricamo o tome kad kasni, po dva mjeseca i na kraju se nabesa cijelih 7 plata!!!!


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Kako rasporedujete finansije
28.9.2011 14:42:05   
koka i po
jutros gledam u trznom opet sve poskupilo a plate mjesecima ostaju iste.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Kako rasporedujete finansije
28.9.2011 14:46:38   
Dalil@
IZVORNA PORUKA: Rabi

a kako ustediti kad plata kasni po dva mjseca.....
ustvari, bolje receno kako prezivjeti a ne ustedjeti!!!!
Ovo je sve otislo u vraga...sve je preskupo za neke normalne plate, a da ne pricamo o tome kad kasni, po dva mjeseca i na kraju se nabesa cijelih 7 plata!!!!



Rabi, na ovo cu prvo reci da vam je Bog na pomoci..

A druga stvar je: stedi se dok se ima da bi se imalo kada nema user posted image Ja znam x porodica (ovdje u Sa) koje imaju jednu platu, pa i poprilicno malu a zive ko lordovi user posted image Nikakvog uskracivanja nema. Frizeri, markirane stvari, razni luksuzi..i sl.
To je sve ok dok imas. Sta kada dobijes npr otkaz (a to vise nije novost u nasoj drzavi) a nemas nikakve ustedjevine dok se ne snadjes...user posted image


_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Kako rasporedujete finansije
28.9.2011 14:49:18   
Dalil@
IZVORNA PORUKA: koka i po

jutros gledam u trznom opet sve poskupilo a plate mjesecima ostaju iste.


Koko, ja vam se stvarno divim na tome kako uspijevate opstati u takvim uslovima (mislim na taj nas kraj) user posted image Ja sam odatle otisla taman prije ove krize i ovih enormnih i nenormalnih porasta cijena hrane a i tada je bilo potesko..user posted image Sada..user posted image


_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Kako rasporedujete finansije
28.9.2011 14:56:36   
Dalil@
I shvatanja se mijenjaju s cijenama..
Ja sam iz manjeg mjesta, odrasla u nekoj skromnijoj okolini i bez obzira na to sto sam dosla na nivo da imam novac i da se ne moram kontati hocu li na neki luksuz potrositi 50-100KM (elhamdulillah) meni je jos uvijek puno i pretjerano kada neko kaze da je, npr. za donji dio djecje trenerke dao samouser posted image 20KM. Jer znam kakva nam je drzava i stanje u njoj i znam da neko zivi od tih novaca par dana, nazalost user posted image
Ili za djecije cipelice samo 60-70 KM...


_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Kako rasporedujete finansije
28.9.2011 14:57:53   
Dalil@
Dobro, ovo sada vec nema smisla...pricam sama sa sobom user posted image user posted image user posted image

_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Kako rasporedujete finansije
28.9.2011 15:04:26   
Lulu_08
Hahah Dalil@ ne pričaš, čitam te ja ali nemam vremena i žurim s' posla po malenu u vrtić. Nadam se da neću senilna postati te da ću večeras malo ćaskti jer mi je ova tema jako interesantna!

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Kako rasporedujete finansije
28.9.2011 15:05:21   
veeseelaa

svaki dan je sve teže i teže
kad imaš više trošiš više i troškovi ti se sami nameću, ako je veći stan treba ti više novca za grijanje, ako radiš plaćaš vrtić/tetu, djetetu treba više garderobe i obuće, treba ti prevoz i hrana na poslu, moraš se i sam pristojnije obući i imati na raspologanju više obuće i garderobe itd

kad ne rade oboje supružnika belaj opet ....
ne znam života mi.....

kako uštedjeti kad su plate mizerne a troškovi enormno veliki????

ja prva kad imam više novca na raspolaganju svakakve mi đakonije padnu na pamet.... odmah kupuješ i skuplju odjeću i obuću, i skuplje poklone itd
kad imaš malo više novca imaš potrebu i da nekom pomogneš i da više potrošiš od drugih na izlaske i zajednička druženja itd

kad nemaš u belaju si, jedva s kraj krajem sastavljaš.... danas čudan vakat došao ne može ti dijete krenuti u školu da se ne potrošiš bruku novca, roditelji se trude biti u korak s vremenom a ne ide

Danas svako dijete ima više odjeće, obuće i igračaka nego što smo to mi imale kao male.....


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Kako rasporedujete finansije
28.9.2011 15:07:28   
veeseelaa
... na svakom se ćošku roštilja, ne sjećam se kad sam popila sok kod nekog na razgađanje.... da se može uštedjeti garant može al danas je sve neki prestiž zavladao pa većina daj da se pokaže a onda nema platiti struju
Treba biti skroman koliko se može a Bog će pomoći, ne umire se od gladi tamo gdje hrane ima


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Kako rasporedujete finansije
28.9.2011 15:08:53   
muzika28
IZVORNA PORUKA: Dalil@

I shvatanja se mijenjaju s cijenama..
Ja sam iz manjeg mjesta, odrasla u nekoj skromnijoj okolini i bez obzira na to sto sam dosla na nivo da imam novac i da se ne moram kontati hocu li na neki luksuz potrositi 50-100KM (elhamdulillah) meni je jos uvijek puno i pretjerano kada neko kaze da je, npr. za donji dio djecje trenerke dao samouser posted image 20KM. Jer znam kakva nam je drzava i stanje u njoj i znam da neko zivi od tih novaca par dana, nazalost user posted image
Ili za djecije cipelice samo 60-70 KM...



OT ali bas sam svjeza u trazenju donjih dijelova trenerkica, i nigdje ne mogu naci ispod 22 KM, a bas bi mi bilo drago kupiti negdje jeftinije... ako si negdje vidjela molim te mi reci.

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Kako rasporedujete finansije
28.9.2011 15:09:49   
Rabi
IZVORNA PORUKA: Dalil@

Dobro, ovo sada vec nema smisla...pricam sama sa sobom user posted image user posted image user posted image

Hahahahahah.............user posted image user posted image user posted image
Ma nema price da se moze ustediti kad ti imas jednu platu, ali kako kad ni tu jednu ne znas kad ces dobiti, a jos imas kredit!!! Ma ne znam kako nismo u dugovima do grlauser posted image Da mi nije mame i seke, za glavu bi se fatali!!!
Ja sam hvala Bogu pocela raditi od 1.9. pa ce aBd biti bolje! Ali ja uvijek kazem, nek su meni moja djeca ziva i zdrava, i naravno mi svi....a para ce biti! Ako dodje 5do 12, pa nije sramota ni hale cistitiuser posted image


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *