|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako rasporedujete finansije
28.9.2011 22:35:49   
Dalil@
IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

IZVORNA PORUKA: Dalil@

Pukla sam..opet pricam sama sa sobom user posted image user posted image user posted image
Nisi, evo i mene tu, sad sam ti citala postove.



IZVORNA PORUKA: Mjeseceva Pratilja

Ama nisi!
Citam te..I divno zboris. Svaka ti je zlatna.


Uff..dobro je user posted image user posted image


_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Kako rasporedujete finansije
28.9.2011 22:38:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dalil@

Djana, pocni odmanjih stvari.

Ja sam krenula s hranom. Prije mi se desavalo da rucak pravim neplanirano. Skontam - to mi se jede, odem u trgovinu, kupim sastojke i napravim. Sutra isto tako. A onda za 2 dana iz fridza bacim 2 namirnice u smece jer su se npr. pokvarile a mogle su se iskoristiti za taj prvi rucak. user posted image A ljudi u npr. Somaliji - umiru od gladi! user posted image

Dalje..napravim spisak za kupovinu pa ga onda opet predjem (jer bude ogroman) pa odbacim barem 1/4 stvari koje mi nisu nuzne nego spadaju u kategoriju luksuza (naravno, ponijelo me dok sam pisala spisak user posted image )

I tako..

Neke luksuze, nesto sto ce te obradovati s vremena na vrijeme sebi ostavis, naravno..a i to opet na ustrb nekih drugih. Inace kontrole nema..
Nesto kad razmislim..ja bih bila u stanju potrositi 1000 dnevno (u nista) i mislim da bi mi i to bilo malo user posted image ...da se ne kontrolisem...i da imam toliko user posted image

Ja npr. pravim rucak neplanirano, ono nemam sad neki spisak kad cu sta praviti, ali gledam da prvo iskoristim stvari koje ce se prije pokvariti. Ne znam kad sam bacila komad hljeba. Ako je hljeb star, napravim ujutro przenice. Te spiskove i ja znam srezati...user posted image Posebno one sto se tice kozmetike za kupatilo. Sad u kupatilu imam samo domestos, arf, staklicu i dax universaluser posted image Kupujem provjerene jeftinije proizvode, nisam povodljiva za nekim markicama. Npr. tjesteninu ne uzimam B. od 4Km, vec Filiz od 1.5 a meni odlicna i sl. Ponese i mene kad odem negdj, pa nakupujem nekih gluposti...ali onda sebi uvedem veto na ulaske u takve radnje dok to ne iskisem. user posted image

U zivotu sam bila u raznim situacijama...da imam para toliko da ne znam kako cu ih potrositi i da gledam kako da kupim kilogram mesa...HB, sada se uvijek nekako ima isto, ali taj period kad nisam imala naucio me je da znam cijeniti novac jer nikad ne zna covjek sta ce sutra donijeti.

(odgovor članu Dalil@)
  Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Kako rasporedujete finansije
28.9.2011 22:47:36   
Dalil@
IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa


U zivotu sam bila u raznim situacijama...da imam para toliko da ne znam kako cu ih potrositi i da gledam kako da kupim kilogram mesa...HB, sada se uvijek nekako ima isto, ali taj period kad nisam imala naucio me je da znam cijeniti novac jer nikad ne zna covjek sta ce sutra donijeti.



Meni ovo misao vodilja.

A to sto kazes za neplanirane ruckove...nisu oni neplanirani. To su oni kakvih se ja kod mame sjecam. Od malo se napravi puno user posted image I fino user posted image Plus jos zadrzis 30KM u dzepu i nisi bacila hranu user posted image
Ja sam jedno vrijeme "bacala" brdo hljeba (zapravo sam ga ostavljala u kesi zakacenog na kontejner). Nekako me bile ponijele obaveze pa sam slabo vodila racuna user posted image A ne volim bacati, pogotovo hljeb user posted image
Sad sam skontala. Prezlu kupim (ranije). Sada taj stari, osuseni hljeb smiksam u multipraktiku i imam brdo domace prezle user posted image I tako se dosta stvari moze iskoristiti..
I da. Ja isto ne uzimam Barillu. Pokusala sam cak napraviti i domace kore za lazanje - Bogami, bile su bolje nego kupovne user posted image No, dr put cu za to ipak trebati masinicu, malo su potvrde za praviti user posted image


_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Kako rasporedujete finansije
28.9.2011 23:21:37   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dalil@

IZVORNA PORUKA: MarinaDK

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

IZVORNA PORUKA: Dalil@

Veeseelaa, potpisala bih te u mnogocemu 

Ali, zaista mislim da su ti "enormno visoki troskovi" poprilicno subjektivna stvar. Npr. ja sjedim s kolegicom, kahvenisemo i komentarisemo kako je tesko, nema se a npr. pijemo NESS user posted image
Mislim, nije to neki trosak ali i jeste kada skontas da je 250gr ness kafe 12KM a 500gr obicne kahve 6-7KM user posted image

I npr. sto ja trebam, da zasladim, kupiti Pionir (sa citavim ljesnjacima, 200gr, mljac) koji kosta 3KM kada mogu uzeti i cokoladicu od pola marke pa zasladiti.

Itd, itd..

Ovu kategoriju pomoci drugima ja ne racunam. Ja volim ustediti, pa onda taj novac dati nekome u potrebi ..onda barem znam da ga nisam bacila u gluposti i luksuz nego je nekome olaksan zivot user posted image

naravno da su subjektivna stvar.
Danas ljudi silnim troskovima koje  bahato  prikazuju drustvu misle da sticu izgled bolje osobe, kupiju srecu tim velikim troskovima. Zalosno, ali istinito.



Bravo...Ja opet kazem e stedim jedino n svom djetetu ali i ne trosim pare u nekim bjesnim prodavnicama, ali kad vidim npr svoju drugaricu koja samo prvih 10 dana ima para ostatak mjeseca posudjuje , nekad mi je za bude, ali opet kad vidim sta radi user posted image user posted image user posted image Svako pola godine kupuje novi namjetaj, cilima , tepiha u podrumu ima sigurno 50-ak ako ne i vise, u kreditima je do guse , ali ikako da skontam kako vec jednm ne zna da se trzne i da skonta da bas ti njeni potezi koje cini , prave roba od nje tim slilim kreditima



Marina, moradoh se osvrnuti na ovo. Sta ovo znaci? Ne stedimo mi niko na djetetu. Normalno da ces, u sklopu svojih mogucnosti, gledati da ga i kvalitetno nahranis, i obuces i obrazujes...pa i obradujes. Ali misljenja sam da djetetu treba znati reci i NE!
Hoces svaki dan cokoladu? Ne mozes je dobiti svaki dan. Ima djece koja je vide mjesecno pa ima opet nista ne fali (osim mozda cokolade user posted image ). Bukvaliziram sad. Cokolada je nebitna u ovoj prici.
Dijete treba uciti da se nesto u zivotu ne moze dobiti ili eventualno da se za to mora potruditi, zasluziti to nesto. Nekako mi to izgleda kao zdraviji pristup od onog kada mu ti kao roditelj sve gotovo serviras...ili skocis na svaki njegov mig i ispunjavas zelje i zeljice..

Opet..svaki roditelj sebi odredjuje sta ce i kako ce..


Trebala si boldirati ili prvo procitati citavu recenicu, rekla sam ne stedim ali i ne trosim u bijesnim prodavnicama , uvijek ima nekog snizenja koje iskoristim , sad sam mu kupila npr kisno dvodijelno odijelo i platila 120 kr , caka je ta st je to garderoba od prosle godine , mogla sam od istog materijala iste boje samo drugih sara kupiti ovogodisnju sezonu i dala bih 800 kr....Ima sve ali mi nije vazna marka ni cijena....Ne znam gdje ti sebe nadje u mom postu i mojim finansijama ...Ako je zadnji dio tvog posta bio upucen savjet , svaka cas_t ali nisi se trebala zamarat ima ga ko odgajat

< Poruku je uredio MarinaDK -- 28.9.2011 23:22:34 >

(odgovor članu Dalil@)
  Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Kako rasporedujete finansije
28.9.2011 23:26:35   
Anoniman
Poenta svega je bila da ne bacam pare tek tako vec razmislim , iskoristim dobre prilike snizenja ....
I opet bih potpisala Pahuljicu i njen post ...Bila sam u istoj situaciji u svom zivotu, i da imam love da ne znam gdje bi i kako bi potrosila a i u situacijama da se stedilo maksimalno i kao sto je rekla taj zadnje naveden period me naucio da mucnem glavom

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Kako rasporedujete finansije
28.9.2011 23:33:47   
Dalil@
Marina, polako user posted image
Nije ovo bila kritika tebi, kao roditelju user posted image Svako odgaja svoje dijete onako kako misli da je najbolje.
Ja sam se povodila svojim iskustvom, tj. svojom greskom koju sam pravila kada sam djetetu dala SVE a njemu je to onda bilo NISTA user posted image
Jeste, procitala sam i ovo za bijesne trgovine, no sikiriki..ali ja sam svoje dijete umazila cokoladicama i grickalicama, kud ces jeftinije od toga.
Moja poenta je bila samo to da djeci treba znati reci NE, najvise zbog njihova dobra, da bi stekli realne predstave o zivotu koji, nazalost, nije ruzicast.
Kupi ti njemu najskuplje cipele, npr. pa neces valjda neke najjeftinije zimi u kojima ce mu nogica biti mokra user posted image ali mu za npr. 5-tu igracku (koja mu realno ne treba a za koju ti ocijenis da je visak i odraz "umazenosti") objasni da je sada ne moze dobiti, da ima takvu doma. Neki banalan primjer.

Ovo sve pod uslovom da ti nisi onaj roditelj koji je odlucio umaziti dijete do krajnje granice jer je tebi tako ceif i jer zelis svoje dijete odgojiti bas i samo tako. I to postujem. Svakom svoje. user posted image


_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Kako rasporedujete finansije
28.9.2011 23:45:41   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dalil@

Marina, polako user posted image
Nije ovo bila kritika tebi, kao roditelju user posted image Svako odgaja svoje dijete onako kako misli da je najbolje.
Ja sam se povodila svojim iskustvom, tj. svojom greskom koju sam pravila kada sam djetetu dala SVE a njemu je to onda bilo NISTA user posted image
Jeste, procitala sam i ovo za bijesne trgovine, no sikiriki..ali ja sam svoje dijete umazila cokoladicama i grickalicama, kud ces jeftinije od toga.
Moja poenta je bila samo to da djeci treba znati reci NE, najvise zbog njihova dobra, da bi stekli realne predstave o zivotu koji, nazalost, nije ruzicas_t.
Kupi ti njemu najskuplje cipele, npr. pa neces valjda neke najjeftinije zimi u kojima ce mu nogica biti mokra user posted image ali mu za npr. 5-tu igracku (koja mu realno ne treba a za koju ti ocijenis da je visak i odraz "umazenosti") objasni da je sada ne moze dobiti, da ima takvu doma. Neki banalan primjer.

Ovo sve pod uslovom da ti nisi onaj roditelj koji je odlucio umaziti dijete do krajnje granice jer je tebi tako ceif i jer zelis svoje dijete odgojiti bas i samo tako. I to postujem. Svakom svoje. user posted image

Ma to e danas malo teze u ovaj vakat kad djeca imaju sve barem ovdje , tv,kompjuter, raznorazne igrice , svaku caku , tesko je biti danas roditelj , samo kad se osvrnem na ovu dansku djecu imaju sve i opet se samo zale, a ja svog vec umazila ljubavlju a nadam se da cu ga uspjeti odgojiti da bude moralan i posten covjek , da zna cijeniti svoj ali i tudji trud ...Ali to nije tema ove teme ....sorry na ot

I da nije mi bila namjera nekog da povrijedim niti da uputim da bilo ko stedi na svojoj djeci , Boze sacuvaj , ja sam navela samo svoj novcanik

< Poruku je uredio MarinaDK -- 28.9.2011 23:48:03 >

(odgovor članu Dalil@)
  Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Kako rasporedujete finansije
28.9.2011 23:55:51   
Dalil@
IZVORNA PORUKA: MarinaDK

IZVORNA PORUKA: Dalil@

Marina, polako user posted image
Nije ovo bila kritika tebi, kao roditelju user posted image Svako odgaja svoje dijete onako kako misli da je najbolje.
Ja sam se povodila svojim iskustvom, tj. svojom greskom koju sam pravila kada sam djetetu dala SVE a njemu je to onda bilo NISTA user posted image
Jeste, procitala sam i ovo za bijesne trgovine, no sikiriki..ali ja sam svoje dijete umazila cokoladicama i grickalicama, kud ces jeftinije od toga.
Moja poenta je bila samo to da djeci treba znati reci NE, najvise zbog njihova dobra, da bi stekli realne predstave o zivotu koji, nazalost, nije ruzicas_t.
Kupi ti njemu najskuplje cipele, npr. pa neces valjda neke najjeftinije zimi u kojima ce mu nogica biti mokra user posted image ali mu za npr. 5-tu igracku (koja mu realno ne treba a za koju ti ocijenis da je visak i odraz "umazenosti") objasni da je sada ne moze dobiti, da ima takvu doma. Neki banalan primjer.

Ovo sve pod uslovom da ti nisi onaj roditelj koji je odlucio umaziti dijete do krajnje granice jer je tebi tako ceif i jer zelis svoje dijete odgojiti bas i samo tako. I to postujem. Svakom svoje. user posted image

Ma to e danas malo teze u ovaj vakat kad djeca imaju sve barem ovdje , tv,kompjuter, raznorazne igrice , svaku caku , tesko je biti danas roditelj , samo kad se osvrnem na ovu dansku djecu imaju sve i opet se samo zale, a ja svog vec umazila ljubavlju a nadam se da cu ga uspjeti odgojiti da bude moralan i posten covjek , da zna cijeniti svoj ali i tudji trud ...Ali to nije tema ove teme ....sorry na ot

I da nije mi bila namjera nekog da povrijedim niti da uputim da bilo ko stedi na svojoj djeci , Boze sacuvaj , ja sam navela samo svoj novcanik


OT. To ti i kazem user posted image Hajde ga odgoji normalno kada dok je mali ima sve a kada mu je vrijeme da se osamostali drzava mu ne pruzi nista ili gleda da mu uzme i ono sto ima (zaradi). Barem u Bosni..

Tesko je, ali ja mislim da su sada sitnice odlucujuce. Ja sam danas, npr. svojim djecacima ugasila racunar (nema crtanih niti igrica) i objasnila im da to ne mogu dobiti svaki dan, itd. Malo se bunili, ne dopada im se nikakvo uskracivanje...ali prihvatili. Zabavili se na drugi nacin user posted image I neka su, neka se znaju snaci..
Zato ce se sutra/prekosutra, kad god im ponovno uplaim, zbilja obradovati tom crtanom...i cijeniti ga vise user posted image

ONT. Isto mislim i za "bacanje novaca" na djecu. Sta im treba - treba da imaju sto kvalitetnije moguce. Sta ne treba - nek znaju da ne mogu imati i dobiti sve. Moje misljenje user posted image


_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Kako rasporedujete finansije
29.9.2011 7:56:21   
Lulu_08
Ja sam pokušala praviti sedmični jelovnik ali ne ide. Vjerovatno prvenstveno iz razloga što smo trenutno L. i ja same, ona jede 3 x u vrtiću, tako da je jako mala količina hrane u toku dana potrebna za nas 2.

U "normalnoj" situaciji (čitaj dok je MM bio tu) smo išli mjesečno 2 x u veliku nabavku a MM je kupovao voće-povrće-meso po potrebi (zaleđeno je uvijek u rezervi tu).

Eh sad ja se tješim da su veće količine novca otišle u toku ljetne sezone (more, izlasci, šetnje, luna park, sladoled, trampolina itd itd itd). Sada sam napravila neki plan troškova za narednih par mjeseci, ali evo već prvi mjesec (čitaj septembar) plan nije uspio (vanredni troškovi, Bajram, moj rođendan koji sam odlučila proslaviti nakon dugo godina, posjeta stare majke 7 dana - čitaj hodanje i trošenje, početak gimnastike i plesa za L. i još par sitnica + povećan trošak na gorivo zbog učestalog kretanja iz grada u grad). Sad kontam to je bila vanredna situacija - trebalo bi od ovog mjeseca da bude bolje? Ali evo opet cake, MM dolazi na godišnji odmor, iz iskustva do sadase za vrijeme njegovog boravka ovdje više potroši (poželimo se, želimo piti kafice, šetati, hodati i sl. što iziskuje novac).

Nešto minijaturno što bih mogla uraditi jeste izbjegavanje radnji u potpunosti, znači ne ulaziti sve do ljute muke....

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Kako rasporedujete finansije
29.9.2011 8:36:05   
Anoniman
Ja sam npr skupljala pare na jednu stranu njemu za kolica na rasklapanje ili kako se vec zovu kisobran kolica...Ako se uganja snizenje moze se dobro proci ako ne nema ispod 1000 km i trazila trazila ovog ljeta bas nista povoljno ....Drugarica mi kaze da odem na jednu stranicu tu se prodaju polovne stvari , danci zive od toga i nadjem kolica stara god dana jos uvijek garancijju imaju, nova, zena ih nije koristila svega par puta, cifra za koju sam ih dobila je smijesna naspram one koju bi dala u prodavnici za tu marku , ali ustedila sam oko 900 maraka mozda i vise . te pare sam ostavila za putovanje u Francusku u Disneyland....
Na tu istu stranicu sam stavila u prodaju neke svje stvari koje nam ne trebaju, 2 tv-a super funkcionisu i jos nekih sitnica, zao mi baciti jer su ispravne ...
Djana sto rece taj plan stednje mi imamo budzet za izlaske i uvijek ima nepredvidjenih troskova ali onda umanjim a nekom drugom kontu, mada t ni meni uvijek ne uspjeva, ali  balansiram

< Poruku je uredio MarinaDK -- 29.9.2011 8:38:36 >

(odgovor članu Lulu_08)
  Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Kako rasporedujete finansije
29.9.2011 8:58:48   
Dalil@
Svi mi sebi priustimo neke luksuze samo je bitno uciniti to s mjerom. I...snizenja. To treba obavezno pratiti. Ja sam ove god zeznula s tim..propustih snizenja, sada obucu moram uzimati po nenormalnim cijenama user posted image I to mi dodje kao da cu baciti novac u vodu..
Planiranje, planiranje..


_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Kako rasporedujete finansije
29.9.2011 11:05:53   
Anoniman
Ali i ta snizenja imaju dvije ostrice. Dobro je dok se na snizenjima kupuje ono sto nam zaita treba, ali ako se na snizenjima kupuje nesto eto zato sto je snizeno, a stajace nam u ormaru ili garazi...e to nije dobro.
Ja sam prije, kupovala na snizenjima sta god je bilo snizeno...a poslije bacala novo ili dijelila nekome.

(odgovor članu Dalil@)
  Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Kako rasporedujete finansije
29.9.2011 11:51:58   
Rabi
Dalil@, svidaj mi se ova ideja o pravljenju jelovnikauser posted image Ja sam to jednom pokusala napraviti i odustala....moram ponovo to uraditi prije kupovine! Drago mi je da ima smisao i nacin da barem malo ustedis, na ovaj nacin!
A Bome, sve sto pricate sve je istina! Neko rece ide frizeru 2-3 puta mjesecnouser posted image Ja se ne sjecam kad sam bilauser posted image Jbg...tako je!!!


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Kako rasporedujete finansije
29.9.2011 13:35:36   
koka i po

IZVORNA PORUKA: Dalil@

IZVORNA PORUKA: koka i po

jutros gledam u trznom opet sve poskupilo a plate mjesecima ostaju iste.


Koko, ja vam se stvarno divim na tome kako uspijevate opstati u takvim uslovima (mislim na taj nas kraj) user posted image Ja sam odatle otisla taman prije ove krize i ovih enormnih i nenormalnih porasta cijena hrane a i tada je bilo potesko..user posted image Sada..user posted image




carolija duso carolija....ni Koperfild nam nije ravan.
jednostavno...pokrivamo se koliko nam je jorgan dug.
ja sam jedna od sretnica koja svojoj djeci moze priustiti najosnovnije...ne izmisljam toplu vodu.
kupujemo duso nemarkiranu robu...to mi je bezveze jer je dijete brzo preraste.
pametnije mi je kupiti djetetu voca,povrca i mesa nego skupu igracku.skupa ili jeftina ionako ce biti pokvarena.
zivi se onako kako se mora...nista previse ...dovoljno.
zivot u nasem kraju je mnogima neshvatljiv ...tebi jeste jer si ovdje zivjela i znas kako je.
ja sam zadovoljna ...nBg.
toplo bih ti preporucila...ni za zivu glavu ne vracaj se ovamo.


_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Kako rasporedujete finansije
29.9.2011 13:47:11   
veeseelaa
meni je plata smanjena za 20%
eto nešto se i smanjuje user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Kako rasporedujete finansije
29.9.2011 15:09:06   
Nedi
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

meni je plata smanjena za 20%
eto nešto se i smanjuje user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



15%user posted image user posted image user posted image user posted image a jos malo pa je nece ni biti

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Kako rasporedujete finansije
29.9.2011 15:19:18   
anitaMO
meni je vala vise prekipilo,ja ostala bez posla,muz radi za 800 km,od kojih 300 vraca drugom kredit,bio zirant,kirija 300 km,a gdje rezije ,ostalo,ja sve vise razmisljam da napustim ovu drzavu,i mislim da ce to biti jako brzo.user posted image

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Kako rasporedujete finansije
30.9.2011 11:48:25   
kristijan
čula sam da su u carpisi tražili i neki butik tifany pa vidi znam da je kriza ja isto gledam nekim ljudima pomoć oko posla ja još uvjek ne mogu raditi pa bar da drugima pomognem

_____________________________

KRISTIJAN 24.12.2003
IVAN 24.06.2008
JAN 21.01.2010

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Kako rasporedujete finansije
30.9.2011 11:56:59   
Dalil@
IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

Ali i ta snizenja imaju dvije ostrice. Dobro je dok se na snizenjima kupuje ono sto nam zaita treba, ali ako se na snizenjima kupuje nesto eto zato sto je snizeno, a stajace nam u ormaru ili garazi...e to nije dobro.
Ja sam prije, kupovala na snizenjima sta god je bilo snizeno...a poslije bacala novo ili dijelila nekome.



E, juce sam razmisljala o ovome. Srecom, nisam podlozna kupovanje necego samo zato sto je snizeno. Meni se cesce desi da "oblijecem" oko necega snizenog dok njega ne nestane pa me onda depresija spuca user posted image Ma zapravo, bude mi i lakse user posted image
Cula sam jednom za uzrecicu "Bolje kupiti pa se pokajati nego ne kupiti pa se pokajati" user posted image Cesto je spominjem iako ne spadam u ovu dr grupu user posted image


_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Kako rasporedujete finansije
30.9.2011 11:59:06   
kristijan
http://www.posao.ba/job.php?user=fbdf831a4d25b98b9949e1996051bdff&jobID=57960

_____________________________

KRISTIJAN 24.12.2003
IVAN 24.06.2008
JAN 21.01.2010

(odgovor članu kristijan)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Kako rasporedujete finansije
30.9.2011 12:02:42   
anitaMO
kristijan,traze al do 30 godina,a sta ce mo mi sto imamo preko.user posted image

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu kristijan)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Kako rasporedujete finansije
30.9.2011 12:06:24   
Dalil@
IZVORNA PORUKA: koka i po


IZVORNA PORUKA: Dalil@

IZVORNA PORUKA: koka i po

jutros gledam u trznom opet sve poskupilo a plate mjesecima ostaju iste.


Koko, ja vam se stvarno divim na tome kako uspijevate opstati u takvim uslovima (mislim na taj nas kraj) user posted image Ja sam odatle otisla taman prije ove krize i ovih enormnih i nenormalnih porasta cijena hrane a i tada je bilo potesko..user posted image Sada..user posted image




carolija duso carolija....ni Koperfild nam nije ravan.
jednostavno...pokrivamo se koliko nam je jorgan dug.
ja sam jedna od sretnica koja svojoj djeci moze priustiti najosnovnije...ne izmisljam toplu vodu.
kupujemo duso nemarkiranu robu...to mi je bezveze jer je dijete brzo preraste.
pametnije mi je kupiti djetetu voca,povrca i mesa nego skupu igracku.skupa ili jeftina ionako ce biti pokvarena.
zivi se onako kako se mora...nista previse ...dovoljno.
zivot u nasem kraju je mnogima neshvatljiv ...tebi jeste jer si ovdje zivjela i znas kako je.
ja sam zadovoljna ...nBg.
toplo bih ti preporucila...ni za zivu glavu ne vracaj se ovamo.



Ne planiram, koko, aBd user posted image ali ne zbog teskih materijalnih uslova nego mentaliteta (nazalost). Dahnula sam kako sam u vecoj sredini, hB.

A ovo za markiranu robu..pa mislim da to nema veze sa prihodima user posted image Ili barem ne puno. Mi, npr, stvarno solidno zivimo, hvala Bogu. Znaci, mogli bi si priustiti markiran
o. A ne priustimo..zato jer smatram da to jeste bacanje novaca. Kvalitetna majica se moze kupiti i po maloj cijeni.
Meni nije niakakv bed reci da ja svom djetetu kupim polovnu odjecu, ako naletim na nesto sto mi treba. Vecinu smo dobili, dakle, ne odbijamuser posted image Volim uraditi tako, pa onda onaj novac za tu odjecu proslijediti nekome kome je potrebniji. ,I nadam se da cu uvijek tako razmisljati, aBd. A i moja djeca, aBd.
Eh, sad, ja imam odraslog brata (u nasem kraju doleuser posted image ) koji pati od "markiranosti" user posted image Skolu zavrsio, ne radi a i ne zanima ga puno a zeli markirano user posted image I sto je najgore, on zadnji dinar potrosi na npr. preskupu majicu user posted image Ili patike. Nigdje veze...
Eto, neka paralela u ljudskoj svijesti i razmisljanju..




_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Kako rasporedujete finansije
30.9.2011 12:07:49   
kristijan
tako  mi je i samoj kad krenemo u mirovinu imat ćemo 70g

_____________________________

KRISTIJAN 24.12.2003
IVAN 24.06.2008
JAN 21.01.2010

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Kako rasporedujete finansije
30.9.2011 12:08:40   
Dalil@
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

meni je plata smanjena za 20%
eto nešto se i smanjuje user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Veeseelaa, jel ovo zbog zimskog perioda?


_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Kako rasporedujete finansije
30.9.2011 12:08:49   
kristijan
nick mi je kristijan po mom sinu a inače sam žensko hahahhah 

_____________________________

KRISTIJAN 24.12.2003
IVAN 24.06.2008
JAN 21.01.2010

(odgovor članu kristijan)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *