RE: Lekovito bilje (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Želimo novog člana



Poruka


bebana27 -> RE: Lekovito bilje (11.10.2008 17:47:58)

naravno moje je rodjak travar ali nije blizu mene jer ja sam se udala u drugi grad ovdje nikog ne znam pa zato pitam ima li tih trava u apoteci




sabas -> RE: Lekovito bilje (13.10.2008 23:39:16)

drage moje zelim da doprinesem ovoj temi tako da kazem da trave su pozitivne, ne nisam te srece da sam trudna bice akb
ali uvijek kada sam vadila papa test bakterije upale prije uzimanja uzorka u augusti pila sam macinu travu onu vrstu sto je zovu marulja skoro litar pa vrkutu ujutro i na vece po casa i jos sam jedno vrijeme stavljala bijeli luk na hig ulozak ali su mi rekli naravno moje forumasice da to unistava floru pa sam bijlei luk namakala preko noci u fildzan bezalkoholne pive i pila ujutro i tako ujutro potpila i pila navece - gadno je ja se zafurala pa sam pretjerala ujelo me za zeludac dovoljno je jedna cehna i da jos napomenem da sam jela mnogo lubenice i koliko nisam mogla na silu

i danas su mi gotovi nalazi pape prvi put uredan nalaz jupi

puna entuzijazma sam opet napravila kombinaciju vrkuta marulja i non stop trkam u wc ,
puse volim vas cestitke maloj na trudnoci da se i mi pridruzimo akb




dadakg -> RE: Lekovito bilje (14.10.2008 0:13:46)

dadakg da nam nebi opet bilo p[o nosi i da se nebi rasprava opet pokrenula procitaj ovo
http://www.ringeraja.ba/forum/Po%C5%A1tovani_korisnici%21/m_126248/tm.htm



Ovu temu sam otvorila 11.07.2008. iz naj boljih namera. Ako administratorima, moderatorima ili bilo kome smeta to kako je tema napisana neka je izbrišu. Mislim da je mnogo važniji pozitivan efekat, koji je ova tema donela kod pojedinih forumašica. Meni je drago kada pročitam da je nešto od svega napisanog, pomoglo da je neka, od nas toliko, ugledala svoj dugo čekani plusić. I dalje mislim da je to ovde najbitnije jer vidim da su svi razumeli šta tu piše.
Pozdrav svima.




Vedica -> RE: Lekovito bilje (14.10.2008 7:27:48)

tema je postavljena nekoliko mjeseci prije ove odluke administratora, a vjerujte da sam ja tek sad vidjela naziv teme nakon sto sam ovo procitala, znaci nisam ni obracala paznju na ijekavicu/ekavicu.
lulu_ ja vjerujem da si imala namjeru da izbjegnes raspravu ali upravo tvoj post  moze proizvesti kontra-efekat, jer nijedna od forumasica koje su pisale o cajevima ovdje nisu nista primjecivale niti im je smetao naziv teme.
dadu jako cijenim zbog njenih postova, koji su ja vjerujem pomogli mnogim novim ali i starim clanicama RR, i stoga zelim da i dalje uzivamo u njenom drustvu.

ukoliko imate primjedbi na neki post ili temu molim vas da pisete meni na pp, a ne da trolamo neku temu.

pozdrav





emy -> RE: Lekovito bilje (11.11.2008 18:08:06)

dugo niko nije bio na ovoj temi
s obzirom da sam krenula sa vrkutom imam pitanje
dobila sam inform. da se ista koristi kao pomoc pri mrsavljenju
odnosno da se tope kg. od nje
ja nisam jos nista primjetila na sebi

pa me zanima, ako neko ima iskustva




mynxlee -> RE: Lekovito bilje (12.11.2008 15:07:57)

savjet za zatrudnjivanje (ono sto je upalilo kod mene) je:
1. piti macinu travu,
2. sexati se bez opterecenja, misleci na to hoces li zatrudniti ili ne i
3. poslije svakog odnosa, cisto onako primjenjujuci pravilo broj 2., lezati na ledjima sa savijenim nogama u koljenima jedno 5-10 minuta.

ne kosta vas nista probati. kod mene je upalilo od prve. bitno je ne opterecavati psihu s trudnocom. samo opusteno!




Vedica -> RE: Lekovito bilje (14.11.2008 7:38:42)

prijenos postova sa druge teme

IZVORNA PORUKA: mala85
Zanima me dali postoji neki caj za izazivanje menstruacije i ovulacije,naime ja sam dobila menstruaciju sa 15god i od tada mi je neredovita nemam ju po godinu dana jedino uz tablete,kontracepciju i dabroston...sad sam kupila marulju i vrkutu pa neznam dali ce mi pomoc posto napominjem nemam menstruaciju kako treba cure,pomagajte


IZVORNA PORUKA: stella
A sta kaze dr?

Ja sam imala neredovne i bolne  po 7 dana,al se posle poroda sve promijenilo.Sada su svako 22/23dana traju 5 dana i bez bolova.Dok su bile neredovne maximalno nisam imala 2/3 mjeseca,al godina mi nesto puno.Takodje mi se desilo jednom,mjesec dana trajala .





Vedica -> RE: Lekovito bilje (18.11.2008 14:42:18)

prenos postova sa slicne teme

IZVORNA PORUKA: andrijanaj
Zdravo devojke,

Znam da se ovo vec ranije spominjalo ali me interesuje  da li iko od vas zna tacno latinsko ime za kediot/kediok.
Zivim u Australiji i pokusavam je naci ali mi ne ide od ruke.  Cula sam da je dobra za trudnocu i generalno za sve zenske probleme...
Bila bih vam veoma zahvalna ako mi mozete pomoci i unapred puno hvala...


IZVORNA PORUKA: budućamama
Mislim da pitaš za macinu travu kojoj je narodno ime i kediok. U principu se pod macina trava provlače dvije travke nepeta catharia i marrubum vulgare-marulja ili očajnica.
Nepeta catharia je u glavnom za smirenje i u tom pravcu pomaže zatrudnjenju. Blagog je okusa. Marrubium vulgare ili očajnica/marulja je za regulisanje ciklusa i pojačanje plodne sluzi kod ovulacije, tako da i ona pomaže zatrudnjivanju, a kažu da ima izrazito gorak okus.
Sretno!
Više o ovom imaš na temi macina trava.







bebana27 -> RE: Lekovito bilje (18.11.2008 14:46:54)

ja sam redovno pila macinu travu ali sam cula da ko pije macinu travu ne moze da ostane trudna?
pa sam se sad malo uplasila u vezi toga?
citam da mnoge piju tu travu i da im pomogne ako nemaju neki veci problem




zelja -> RE: Lekovito bilje (19.11.2008 20:24:57)

jedno pitanje za sve vas,[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image]

dali je VAMA poznat caj pod imenom PUTA????? 




emy -> RE: Lekovito bilje (19.11.2008 23:20:39)

zelja prvi put cujem za "putu"
postoji li neki drugi naziv
pogledat cu na google




zelja -> RE: Lekovito bilje (20.11.2008 18:16:05)

moja baka mi je dala taj caj, kaze da je dobar i da je pomogao mnogim zenama koje su imale poteskoca da zatrudne. Probat cu pa ako uspije javim vam.

bravo za sve bake mudrice[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Lilipop -> RE: Lekovito bilje (20.11.2008 18:21:20)

Jel moze da se pije Dostinex zajedno sa Vitexom ili ne? Citala sam da je Vitex dobar i za endometriozu, pa bih htela da ga pijem kako se ne daj Boze ova ne bi ponovo pojavila.




sabas -> RE: Lekovito bilje (22.11.2008 0:10:26)

jedna od forumasica me pitala za kombinaciju meda i cimeta pila je moja kolegica koja je imala ciste a dobro je takodje za opste stane organizma tj imunitet 1 kg meda i 250 gr cimeta u staklenu tegli naspe se cimet i zalije medom ostavi se tako preko noci sutradan se promjesa drvenom kasikom i svako jutro po jedna kasika kada se zavrsi tura odmara se mjesec i opet kaze da je ukusno ona je pravila manju mjeru ali je omjer orginalni gore naveden
puse




emy -> RE: Lekovito bilje (23.11.2008 11:58:18)

sabas hvala ti, ja sam trazila recept
koliko se sjecam djevojka je imala pcos
vec sam kupila i cimet
krecem od sutra
sto cu ojacati  [image]http://www.ani3.dk/sjov04/sjov660/yg99.gif[/image]




Anoniman -> RE: Lekovito bilje (23.11.2008 14:11:59)




Evo šta sam ja našla vezano za cimet i med
MED I CIMET KAO LIJEK

[image]http://www.zena.hr/images/spacer.gif[/image]

Otkriveno je da mješavina meda i cimeta liječi mnoge bolesti.
Proizvodnjom meda bavi se većina zemalja svijeta. Ayurvedska i  Yunani medicina koriste med kao glavni lijek već stoljećima.
Znanstvenici danas također prihvaćaju med kao vrlo efikasan lijek za sve vrste bolesti.
Med se može koristiti bez sporednih efekata za sve vrste bolesti.
Današnja znanost kaže da med, iako je sladak, ako se uzme u pravoj dozi kao lijek ne šteti dijabetičarima.
 Poznati magazin po imenu Weekly World News koji je objavljen u Kanadi 17. siječnja 1995. godine
dao je listu bolesti koje se mogu liječiti medom i cimetom u skladu sa istraživanjima zapadnih znanstvenika.
Artritis (upala zglobova)
  • Uzeti jedan dio meda na dva dijela mlake vode, te dodati malu čajnu žlicu cimetovog praha,
  •  napraviti masu i polako masirati na bolne dijelove tijela
  • Primijećeno je da se bol smanjuje u roku od jedne do dvije minute
    Ili, osobe koje boluju od artiritisa mogu ujutro i navečer uzeti jednu šalicu vruće vode sa dvije
  •  žlice meda i jednom malom čajnom žlicom cimetovog praha
  •  Ako se pije redovito, čak i kronični artritis može biti izliječen
    U nedavnom istraživanju Univerziteta u Kopenhagenu, otkriveno je da su doktori tretirali svoje pacijente sa mješavinom jedne žlice meda i pola čajne žlice cimetovog praha prije doručka. Rezultat je bio da je u roku od tjedan dana od 200 ljudi koji su tretirani, njih 73 bilo totalno oslobođeno bola, a u roku od jednog mjeseca skoro svi pacijenti koji nisu mogli hodati ili se kretati zbog artritisa  su počeli da hodaju bez bolova.
Gubitak kose
  • Oni koji pate od gubitka kose ili ćelavosti mogu primijeniti masu od vrućeg maslinovog ulja, jedne žlice meda i jedne čajne žlice cimetovog praha prije kupanja i držati otprilike 15 minuta, a nakon toga oprati kosu
  • Vrlo je učinkovito ako se drži čak i 5 minuta
Infekcije mokraćnog mjehura
  • Popiti dvije žlice cimetovog praha i jednu čajnu žlicu meda u čaši mlake vode
  • To uništava klice u mokraćnom mjehuru
Zubobolja
  • Napraviti masu od jedne čajne žlice cimetovog praha i pet čajnih žlica meda te staviti na bolni zub. Ovo možete ponavljati 3 puta dnevno dok vam traje zubobolja
Kolesterol
  • Ako se pacijentu koji ima povišen kolesterol daju dvije žlice meda i tri čajne žlice cimetovog praha pomiješane sa 4,5 dcl čaja, to će smanjiti nivo kolesterola u krvi za 10% u roku 2 sata
  • Kao što je navedeno za pacijente koji boluju od artritisa, ako se uzima 3 puta dnevno, liječi se bilo koje kronično povišenje kolesterola
  • Što se tiče informacije iz spomenutog magazina, uzimanje čistog meda dnevno uz hranu  smanjuje žalbe u vezi kolesterola
Prehlade

  • Oni koji pate od uobičajenih ili ozbiljnih prehlada trebaju uzeti 3 dana po jednu žlicu mlakog meda sa čajne žlice cimetovog praha dnevno
  • Ovaj proces će izliječiti većinu kroničnih kašljeva, prehlada te iščistiti sinuse
Nervoza i bolovi u trbuhu

  • Med uzet sa cimetovim prahom liječi bolove u trbuhu te također otklanja čireve u korijenu
  • Nadutost : u skladu sa studijama provedenim u Indiji i Japanu, otkriveno je da se, ukoliko se uzme med sa cimetovim prahom, smanjuje nadutost
Bolesti srca
  • Napraviti masu od meda i cimetovog praha i mazati na kruh umjesto želea ili marmelade i jesti redovno za doručak
  • To smanjuje kolesterol u arterijama i spašava pacijenta od srčanog udara
  • Također, oni koji su već preživjeli srčani udar miljama su daleko od slijedećeg udara, ako primijene ovaj proces dnevno
  • Redovna upotreba navedenog smanjuje gubitak daha i jača otkucaje srca
  • U Americi i Kanadi različiti domovi za brigu tretirali su svoje pacijente uspješno i našli da su arterije i vene koje gube svoju elastičnost i postanu začepljene starenjem bile revitalizirane
Imunološki sistem
  • Dnevna upotreba meda i cimetovog praha jača imunološki sistem i štiti tijelo od bakterija i napada virusa
  • Znanstvenici su pronašli da med sadrži različite vitamine i željezo u velikim količinama
  • Konstantna upotreba meda jača bijela krvna zrnca u borbi sa bakterijama i virusnim bolestima
Probava
  • Kada se cimetov prah posut u dvije žlice meda uzme prije jela, to smanjuje kiselinu i pomaže u probavi čak i "najtežih” jela
Gripa
  • Znanstvenik iz Španjolske je dokazao da med sadrži prirodni sastojak koji ubija klice početka gripe i sprječava da pacijent dobije gripu
Dugovječnost

  • Kada se redovito uzima čaj napravljen sa medom i cimetovim prahom to produžava dugovječnost
  • Uzeti 4 žlice meda, 1 žlicu cimetovog praha i 3 šalice vode te prokuhati i napraviti u obliku čaja
  • Popiti 1 šalice, 3 do 4 puta dnevno. To održava kožu svježom i nježnom te sprječava starenje
  • Životni vijek se također povećava tako da čak i osoba stara 100 godinu počne obavljati rutinske poslove nekoga mlađeg 20 godina
Prištevi
  • Od tri žlice meda i jedne čajne žlice cimetovog praha napravi se masa
  • Primijeniti ovu masu na prišteve prije spavanja i oprati ujutro toplom vodom
  • Ako se to radi svaki dan, u roku dva tjedna prištevi će nestati
Infekcije kože
  • Ekcemi, lišajevi te sve vrste kožnih infekcija se liječe primjenom meda i cimetovog praha u jednakim dijelovima na oboljela mjesta
Mršavljenje
  • Svako jutro, pola sata prije doručka, na prazan želudac i navečer prije spavanja popiti 2 žlice meda i 1 čajnu žlicu cimetovog praha prokuhano u jednoj šalici vode
  • Ako se uzima redovno, smanjuje težinu čak i najdeblje osobe
  • Također, uzimanje ove mješavine redovno ne dozvoljava masnoćama da se akumuliraju u tijelu čak i ako je osoba na visokokaloričnoj dijeti
Rak
  • Nedavno istraživanje u Japanu i Australiji otkrilo je da se uspješno liječi uznapredovani rak želuca i kostiju
  • Pacijenti koji boluju od ovih oblika raka trebaju dnevno uzimati jednu žlicu meda sa jednom čajnom žlicom cimetovog praha 3 puta dnevno u toku jednog mjeseca
Umor
  • Nedavne studije su pokazale da je šećer sadržan u medu više koristan nego štetan za snagu tijela
  • Ljudi srednje dobi koji uzimaju med i cimetov prah u jednakim dijelovima su pokretljiviji i fleksibilniji
  • Dr. Milton koji je radio istraživanje kaže da uzimanje pola žlice meda u jednoj čaši vode sa posutim cimetovim prahom, ujutro te nakon tri sata popodne kada vitalnost tijela počinje da opada, povećava vitalnost tijela u roku tjedan dana
Loš zadah
  • Ljudi u Južnoj Americi, ujutro prije svega grgljaju (ispiraju grlo) jednu čajnu žlicu meda i cimetovog praha pomiješane u toploj vodi, tako njihov dah ostaje svjež tokom cijelog dana
Gubitak sluha
  • Svakog jutra i večeri uzimanje jednakih dijelova meda i cimeta vraća sluh
Izvor:Žena.hr




princ -> RE: Lekovito bilje (23.11.2008 19:25:37)

gde moze da se nadje macina trava,imali u biljnim apotekama?[sm=zmeden.gif][sm=smiley19.gif]




maslačak82 -> RE: Lekovito bilje (23.11.2008 19:36:23)

Samo pročitaj temu, naći ćeš, ja ne znam otkud si ti, koji grad?
Uglavnom piše sve




emy -> RE: Lekovito bilje (23.11.2008 19:43:12)

mislim da je ima svaka biljna apoteka
kako maslacak rece neznamo u kojem si gradu
za mostar i saraj. sam sigurna
izbjegavaj travare ili biraj provjerene
nikako ne na pijaci, imam lose iskustvo




princ -> RE: Lekovito bilje (23.11.2008 19:58:11)

zivim u vojvodini blizu novog sada.




dadakg -> RE: Lekovito bilje (23.11.2008 22:55:22)

Macina trava - Ocajnica - Marrubium vulgare
pod tim nazivom potraži u biljnoj apoteci. U Novom Sadu ih imaš sigurno puno. Ili kod nekog proverenog travara da naručiš.




sanja977 -> RE: Lekovito bilje (25.11.2008 16:39:56)

Kad su u pitanju ljekovite trave, ja sam cula da je dobra smreka za zatrudnjivanje.

5 do 6 vrhova smreke na 1l vode.
Pije se po 250ml i ujutro i navece i muskarac i zena 40 dana

Imam 2 primjera da su zene i ostale trudne od tog caja, jedna nakon 18 godine, a druga nakon deset godina  neplodnosti.




orhideja -> RE: Lekovito bilje (26.11.2008 14:12:35)

IZVORNA PORUKA: sanja977

Kad su u pitanju ljekovite trave, ja sam cula da je dobra smreka za zatrudnjivanje.

5 do 6 vrhova smreke na 1l vode.
Pije se po 250ml i ujutro i navece i muskarac i zena 40 dana

Imam 2 primjera da su zene i ostale trudne od tog caja, jedna nakon 18 godine, a druga nakon deset godina  neplodnosti.
To se skuha ili?




jagodicabobica -> RE: Lekovito bilje (26.11.2008 17:13:17)

i mene zanima kako se priprema taj napitaak...




sabas -> RE: Lekovito bilje (29.11.2008 21:10:14)

Mersy, lijepo od tebe sto si se potrudila za info cimetu i medu ma nasa narodna medicina je zakon tek nakon dugo vremena medicina nadje za shodno da ispita odredjene 'narodne lijekove' i preporucuje ih kao da su oni to izumili Evo recimo macina trava koja god svi pisemo da je dobra za probleme oko zatrudnjavanja ali niti jedna od nas nije dobila preporuke od nasih dr da je pijemo
Stoga naprijed na bilje
Puse




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>