Proteini u urinu i visok pritisak??? (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Poslije porođaja



Poruka


Amra k -> Proteini u urinu i visok pritisak??? (16.7.2008 17:17:05)

Drage moje imam jedno pitanje. Moja sestra se porodila u nedelju, rodila je zdravu djevojcicu na UKC Tuzla. Jos je ne pustaju iz bolnice jer ima visok pritisak i svaki dan je sve veci. Ona ima 18 godina. S obzirom da je tesko u nasoj zemlji dobiti konkretan i detaljan odgovor koji je razlog povisenog pritiska nakon poroda, zanima me da li neka od vas ima slicno iskustvo ili je cula da proteini u urinu mogu biti razlog hipertonije? Naime samo to su nam rekli u bolnici kada smo pitali.
Hvala unaprijed.Puno pozdrava.




aloa -> RE: Proteini u urinu i visok pritisak??? (16.7.2008 20:23:07)

Ne znam sta moze biti uzrok povisenom pritisku nakon poroda, postoje stanja kad on nekontrolisano raste u zadnjem tromjesjecju.
Ono sto znam je da zdravi bubrezi ne propustaju proteine, tako da je normalan nalaz proteina u urinu negativano ili nekad pise opal, sto znaci opalescentno, blago zamucen urin od proteina, ali i to je ok.  Visok pritisak i povecani proteini u urinu, mogu imati neke veze sa radom bubrega. Ali ja to ovako vise laicki.
Dobro je da su u bolnici to odmah skontali, tako da ce sve biti ok.
A doktori su kriza, ili ti ne kazu nista jer misle da smo mi svi drugi glupi i da onako nista necemo skontati, ili ti objasnjavaju jezikom koji nije nimalo prilagodjen ako si neke druge struke.





Amra k -> RE: Proteini u urinu i visok pritisak??? (16.7.2008 20:43:44)

Sigurno si u pravu, to da ima veze sa bubrezima. Jer i sestra mi je rekla da mora piti nenormalne kolicine uvinog caja a meni to nije imalo nikakve logike jer bilo kakva tecnost povecava dodatno pritisak .To je onda to. Nesto nije u redu sa bubrezima. Hvala ti Aloe.
A za dr i medicinsko osoblje ponekad je bolje ne komentarisati. To sve kaze.
Pozzdrav i hvala puno na odgovoru




suncan_dan -> RE: Proteini u urinu i visok pritisak??? (17.7.2008 13:25:54)

Mozda je od bubrega, zvuci kao da jeste, jesi li isla snimat`??




Stranica: [1]