|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: dr. Boris Nikulin
27.12.2012 15:55:36   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: Neca xxx

Uh AnLu, tvoje iskustvo mi zvuci kao iz horor filmova. user posted image Emicino mi se vise dopada. user posted image Ja sam imala ok iskustvo sa opcom anestezijom, pa bih se na spinalnu odlucila samo ako ima vise dobrih strana, a i da odmah vidim bebu. user posted image

A sto se anestezije tice, tu je bitno da je dobar anesteziolog. Svejedno je ko radi sekciju.





Meni je anesteziolog bio primarius dr,Ismet Suljevic i o tome covjeku sve najboljeuser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 301
   RE: dr. Boris Nikulin
27.12.2012 20:33:38   
novi kolacic
Mene su prvi put boli jednom, drugi put istina 3 puta ali oporavak bez problema, to da leda bole neke sam cula, ali smatram da su te osobe metereopate same od sebe, to su svakako oni tipovi koje boli svaka kost na promjenu vremena. I nije tako tesko potrefiti kicmu, na oba poroda sam isla sa po 130 kg, bukvalno, po 8 me prebacivalo sa stola na krevet ali i pored svog sala nisu imali problema da me anesteziraju i uvijek je bila dovoljna kolicina anestezije, na 130 kg i 1,83m visine. Nije sala ububati toliko tijelo! user posted image

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 302
   RE: dr. Boris Nikulin
28.12.2012 11:17:17   
tukica
Ja sam se porodila na c.rez kod dr.Nikulina, sa spinalnom anestezijom... odlucila sam se za nju jer su mi rekli da je oporavak puno brzi... i mene su uboli vise puta, kicma mi je, kao, kriva, pa nisu mogli potrefiti... Jesam se bila unervozila, ali sve je na kraju bilo ok... anesteziolog sve vrijeme sjedi pored tebe i prica sa tobom...jest da je malo neugodan osjecaj kada vade bebicu iz stomaka, osjecas kao neko cupanje (kao kad ti vade zub pod anestezijom - osjecas da se nesto desava i nije ugodno, ali nista ne boli)... jedina mana spinalne je sto sam bila umorna... od uzbudjenja nisam mogla spavati, a i maternica sve vrijeme kontrahuje, pa i to malo boli, ali inace sve ok... jos kad je dosla beba, tek tad nije bilo spavanja user posted image mene nikada poslije nije kicma boljela... znaci, kao da nisam ni rodila... niti rez boli, niti se vidi, niti me kicma ikada boljela... ja imam fino iskustvo user posted image

(odgovor članu novi kolacic)
Neposredna veza do poruke: 303
   RE: dr. Boris Nikulin
28.12.2012 11:41:22   
Anica1
Evo jos jedno super pozitivno iskustvo sa spinalnom, anesteziolog mi je bio primarius dr,Ismet Suljevic, definitivno covjek za 10, preporucujem ga svima!  Nisam imala problema oko uboda, nisam imala bolove u kicmi nikakve niti glavobolje, jedino sto su mi rekli je da odlezim minimalno 8 sati na intenzivnoj nakon carskog, da ne ustajem dok mi sestra ne kaze, jer ako ranije ustanes mozes dobiti glavobolju. Meni je ovo iskustvo sa spinalnom bilo predobro, brz oporavak sam imala, a momenat kad su mi spustili bebu je neopisiv!! Nisam cak imala ni nelagodnosti kada su bebu vadili, nekako sam bila preuzbudjena tako da mi je sve bilo divno user posted image E da, pustili su mi u sali muzikicu, CD Toseta tako da su bas napravili ugodjaj user posted image


_____________________________

18.11.2011. - nasa sreca

(odgovor članu tukica)
Neposredna veza do poruke: 304
   RE: dr. Boris Nikulin
28.12.2012 14:38:15   
AnLu
Ja ko da sam se onda porodila u Somaliji, a ne u istoj bolnici user posted image
meni su ga samo pokazali na brzinu, niko mi ga nije stavio na prsa, doduse mozda si i zurili da me sasiju jer sam imala bolove.

_____________________________

A. 10.02.2010.
L. 12.08.2011.

(odgovor članu Anica1)
Neposredna veza do poruke: 305
   RE: dr. Boris Nikulin
29.12.2012 11:24:46   
SelmaK
Iako je pod drugim nazovivom ova tema, vidim da razgovarate o spinalnoj tokom carskog, pa neka i meni moderatori oproste na ovo postu.

Prva trudnoca je bio iznenadni carski koji je morao ici sa opstom anestezijom. Evo ova druga (porod planiran otprilike oko 21-22 februara) ce takodjer biti carski. S obzirom da je vec inicijalno dogovoreno sa doktorom koji me vodi (niije Nikulin), razgovarali smo i o spinalnoj, te me je on ohrabrio, kazavs da to vise nije nesto sto se rijetko radi i da u nekoliko zadnjih godina carski sa spinalnom je posatao popriclicno cesta pojava na GAK-u. Kaze on sada imaju vec dosta obucenog kadra za to(anesteziologa). Takodjer sam citala vasa iskustva i vidim da su vecinom pozitivna, a i razogvarala sam sa nekoliko svojih poznanica koje su isti radile na GAK-u te i one imaju poprilicno fina iskustva.
Sve u svemu na dobrom sam putu da se i ja odlucim za istu, mada uvijek (valjda je to normalno) postoji odredjena odza straha.


U svakom slucaju, ako budem rdila sa spinalnom svima vam javim kako je proslo, a takodjer molim one najsvjezije da sa nama podjele svoja iskustva cim prije. user posted image

_____________________________

Aladin zivot mamin, 26.07.08.

(odgovor članu AnLu)
Neposredna veza do poruke: 306
   RE: dr. Boris Nikulin
29.12.2012 12:41:17   
Neca xxx

IZVORNA PORUKA: SelmaK

Iako je pod drugim nazovivom ova tema, vidim da razgovarate o spinalnoj tokom carskog, pa neka i meni moderatori oproste na ovo postu.

Prva trudnoca je bio iznenadni carski koji je morao ici sa opstom anestezijom. Evo ova druga (porod planiran otprilike oko 21-22 februara) ce takodjer biti carski. S obzirom da je vec inicijalno dogovoreno sa doktorom koji me vodi (niije Nikulin), razgovarali smo i o spinalnoj, te me je on ohrabrio, kazavs da to vise nije nesto sto se rijetko radi i da u nekoliko zadnjih godina carski sa spinalnom je posatao popriclicno cesta pojava na GAK-u. Kaze on sada imaju vec dosta obucenog kadra za to(anesteziologa). Takodjer sam citala vasa iskustva i vidim da su vecinom pozitivna, a i razogvarala sam sa nekoliko svojih poznanica koje su isti radile na GAK-u te i one imaju poprilicno fina iskustva.
Sve u svemu na dobrom sam putu da se i ja odlucim za istu, mada uvijek (valjda je to normalno) postoji odredjena odza straha.


U svakom slucaju, ako budem rdila sa spinalnom svima vam javim kako je proslo, a takodjer molim one najsvjezije da sa nama podjele svoja iskustva cim prije. user posted image


Sretno i javi kako je bilo! user posted image
Ja bih se trebala aBd poroditi krajem maja i rekli su mi da ce vjerovatno opet biti CR, pa i ja razmisljam o spinalnoj anesteziji. Pa me zato interesuju iskustva.

_____________________________

“Samo sam htjela da imam nešto tvoje… Zauvijek…”
“Želiš nešto moje? Zauvijek? Da li bi prezime moglo da posluži?”

(odgovor članu SelmaK)
Neposredna veza do poruke: 307
   RE: dr. Boris Nikulin
30.12.2012 23:02:22   
SelmaK
Neca xxx, hvala.

Samo da ispravim jer sam pogresno napisala, trebam se poroditi oko 21-22. januara, sto znaci da ako bude sa spinalnom, javim vam i mnogo ranije svoja iskustva.

U svakom slucaju i tebi sretno!user posted image

_____________________________

Aladin zivot mamin, 26.07.08.

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 308
   RE: dr. Boris Nikulin
7.1.2013 9:26:12   
kleoopatra
drage mame mozete li mi pomoci, koji je doktor dobar na jezeru ginekolog

_____________________________

22.02.2010. Sara

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 309
   RE: dr. Boris Nikulin
7.1.2013 10:19:14   
Neca xxx

IZVORNA PORUKA: SelmaK

Neca xxx, hvala.

Samo da ispravim jer sam pogresno napisala, trebam se poroditi oko 21-22. januara, sto znaci da ako bude sa spinalnom, javim vam i mnogo ranije svoja iskustva.

U svakom slucaju i tebi sretno!user posted image


Uh, onda eto tebe uskoro sa bebicom i informacijama iz prve ruke. user posted image Sretno! user posted image


_____________________________

“Samo sam htjela da imam nešto tvoje… Zauvijek…”
“Želiš nešto moje? Zauvijek? Da li bi prezime moglo da posluži?”

(odgovor članu SelmaK)
Neposredna veza do poruke: 310
   RE: dr. Boris Nikulin
25.1.2013 8:48:12   
Bambina.
I ja sam otisla kod Nikulina jer sam cula sve najbolje o njemu. Ucinio mi se prijatnim mada nije bio nesto pricljiv. A ja imam hiljadu pitanja jer sam k'o s marsa, nemam iskustva. user posted image

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 311
   RE: dr. Boris Nikulin
26.1.2013 23:17:55   
jasminaajdin
Meni je prvu trudnocu vodio Dr. Nikulin i mogu ga samo hvaliti, dosla 06.12.2010 na CTG u 36 nedelji i sestra mi govori da imam trudove i da ide nazvati doktora.
On dolazi, obavi ginekoloski pregled i kaze da sam otvorena 5 prstiju i da moramo u salu.
Dosli gore dadnu mi infuziju i za pola sata eto moje bebice tu..bili je epiziotomija ali nista strasno, doktorica koja me sila odma se prihvatila posla i za 10 minuta bila gotova.Beba je imala 3 Kg i mozda je zbog toga sve tako dobro proslo.
Sada 02.02 mi je termin sa drugom bebicom..Nadam se da ce sve biti brzo kao prvi put..Procitala sam sada vasa iskustva i bas mi je zao neki zena..Ali za nase bebice smo spremne na sve.
Sretno svim mamicama!

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 312
   RE: dr. Boris Nikulin
10.3.2013 9:36:29   
stoic
Samo da javim da ću, zahvaljujući "cijenjenom" gospodinu Nikulinu, morati na operaciju ili više njih, pitanje koliko uspješnih.

Ukoliko ijedna žena poslije velike epiziotomije doživi gasove na vaginu, neka se javi meni u inbox. To je ozbiljna stvar koju naši ginekolozi ignorišu da se valjda ne bi smatrali odgovornim.

(odgovor članu sabinos)
Neposredna veza do poruke: 313
   RE: dr. Boris Nikulin
10.3.2013 9:39:34   
Apotekarka
Je li bila krupna beba ili sta je reci,je li epiziotomiju Nikulin vrsio ili?
M eni je u prvoj trudnoci on prisustvbovao porodu i vodio cjelu trudnocu bila sam bas zadovoljna ali mi je sivala neka dr.mlada doktorica....

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 314
   RE: dr. Boris Nikulin
10.3.2013 10:00:53   
stoic
beba je krupna, ali se svaki dan u gradu rađaju tolike bebe (4050g)

i ja sam vrlo krupna, visoka, širokih bokova i ogromne karlice, ginekolozi kad su me vidjeli govorili su da ću vrlo lako da se porodim....

Nikulin je tražio "izdašnu epiziotomiju" a potom dozvolio da me naživo šiju (nisam bila mirna, epiziotomija je 4-og stepena, najveća i najdublja moguća), još je našao za shodno da me izvrjeđa na kraju

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 315
   RE: dr. Boris Nikulin
11.3.2013 8:58:53   
Arminaa

IZVORNA PORUKA: stoic

beba je krupna, ali se svaki dan u gradu rađaju tolike bebe (4050g)

i ja sam vrlo krupna, visoka, širokih bokova i ogromne karlice, ginekolozi kad su me vidjeli govorili su da ću vrlo lako da se porodim....

Nikulin je tražio "izdašnu epiziotomiju" a potom dozvolio da me naživo šiju (nisam bila mirna, epiziotomija je 4-og stepena, najveća i najdublja moguća), još je našao za shodno da me izvrjeđa na kraju


Ovo mi tako lici na njega, stvarno je idiot!

(odgovor članu stoic)
Neposredna veza do poruke: 316
   RE: dr. Boris Nikulin
30.3.2013 20:49:57   
CombatKitten
Moj prvi i nadam se posljedni susret sa dr. Nikulinom je bio kad sam u 6/7 sedmici završila na jezeru zbog prekomjernog povraćanja. On bio dežurni, nisam ni znala tad ko je taj famozni Nikulin. Ma nije me htio ni pogledati već odmah sestri rekao da zovu nekog specijalizanta da me preuzme. Meni svejedno bilo. Ali sad kako se porod bliži, nadam se da neću zapasti u njegovu dežuru. I na prvu mi je bio odbojan. A znam slučaj gdje je babica sve završila a on sačekao muža od porodilje na parkingu da mu prenese muštuluk i naravno uzme kovertu.

Jesam li dobro skontala da 5 doktora bude u dežuri pa koji te zapadne ili kako to ide kad dođeš sva u trudovima i bolovima? Ko prgleda, ko porađa?

(odgovor članu Arminaa)
Neposredna veza do poruke: 317
   RE: dr. Boris Nikulin
31.3.2013 9:31:11   
chuci
ako dođeš u bolovima i pred porod si vjeruj boli te briga ko te pregledasamo da ti je da se porodiš što prije

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu CombatKitten)
Neposredna veza do poruke: 318
   RE: dr. Boris Nikulin
31.3.2013 9:47:53   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: CombatKitten

Moj prvi i nadam se posljedni susret sa dr. Nikulinom je bio kad sam u 6/7 sedmici završila na jezeru zbog prekomjernog povraćanja. On bio dežurni, nisam ni znala tad ko je taj famozni Nikulin. Ma nije me htio ni pogledati već odmah sestri rekao da zovu nekog specijalizanta da me preuzme. Meni svejedno bilo. Ali sad kako se porod bliži, nadam se da neću zapasti u njegovu dežuru. I na prvu mi je bio odbojan. A znam slučaj gdje je babica sve završila a on sačekao muža od porodilje na parkingu da mu prenese muštuluk i naravno uzme kovertu.

Jesam li dobro skontala da 5 doktora bude u dežuri pa koji te zapadne ili kako to ide kad dođeš sva u trudovima i bolovima? Ko prgleda, ko porađa?


ja sam se poradjala na danu kad su bili dezurni moja dr i dr Nikulin, vjeruj da sam zavidila zenama koje je on poradjao, a jest jedno desetak dok sam bila jer moj porod je bio induciran i dugo je trajao

on je svoje pacijentice rukom nesto 'otvarao' znam da su vristale od tog al za pola sata svaka bi se porodila dok sam ja sate provodila na stolu kod svoje dr i opet sva isjecena

nije mi bio moj dr al lezala sam vise puta u trudn gore i od rijetkih je dr koje cijenim

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu CombatKitten)
Neposredna veza do poruke: 319
   RE: dr. Boris Nikulin
26.9.2013 11:09:11   
snjeguljicaa
Da li mi koja zena moze reci jel danas doktor dezurni dan i noc ili vec kako to ide, hvala unaprijed?

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 320
   RE: dr. Boris Nikulin
26.9.2013 11:23:12   
veeseelaa
on je svoje pacijentice rukom nesto 'otvarao'


mene je ovako babica prvi put
no meni je više bilo neugodno nego bolnouser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 321
   RE: dr. Boris Nikulin
26.9.2013 11:24:35   
veeseelaa
Jesam li dobro skontala da 5 doktora bude u dežuri pa koji te zapadne ili kako to ide kad dođeš sva u trudovima i bolovima? Ko prgleda, ko porađa?


bude par njih, al ako nije frka samo je jedan u sali, babice odrade posao i ostalo med.osoblje
oni dodju , malo pogledjau i eto ih na izgonu i na šivanju

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 322
   RE: dr. Boris Nikulin
26.9.2013 12:23:37   
snjeguljicaa
Niko ne zna odgovor za doktora user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 323
   RE: dr. Boris Nikulin
6.11.2013 14:15:01   
irmaMama
Ja samo želim da podijelim ovdje svoje pozitivno iskustvo sa Dr. Nikulinom... Jako prijatan čovjek, uvijek spreman da objasni i da uputi, a svaki put kad sam bila na pregledu bio je raspoložen s dozom humora ... nekako na svoj način :)))

(odgovor članu snjeguljicaa)
Neposredna veza do poruke: 324
   RE: dr. Boris Nikulin
22.11.2013 11:50:33   
sanelaceca
Cao interesuje me da li neko zna,da li dr.Nikulin ima privatno?

(odgovor članu irmaMama)
Neposredna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *