RE: Dokumentacija za porodiljski dopust (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Porodično zakonodavstvo



Poruka


M kao Mama -> RE: Dokumentacija za porodiljski dopust (15.2.2012 23:16:39)


IZVORNA PORUKA: mamma mumi

Mama Alma nemoras , nema vise 28 dana, sada je po zakonu na dan poroda mozes bolovanje porodiljsko otvoriti, meni komisija rekla, citaj gore sam pisala.



ma, mogu ja čitati, al dok mi se ne nacrta đaba, hahaha, hvala puno na odgovoru,




mamin_djecak -> RE: Dokumentacija za porodiljski dopust (26.3.2012 12:11:42)

Drage moje, zna li neko sta je potrebno od dokumentacije za otvaranje porodiljskog? Koja je procedura? Ja sam na opstini Novo Sarajevo. Planiram za nekih 15-20 dana da otvorim pa da pocnem skupljati papire ako ima toga puno[sm=zardeva.gif]




Super Beba -> RE: Dokumentacija za porodiljski dopust (26.3.2012 16:39:36)

IZVORNA PORUKA: mamin_djecak

Drage moje, zna li neko sta je potrebno od dokumentacije za otvaranje porodiljskog? Koja je procedura? Ja sam na opstini Novo Sarajevo. Planiram za nekih 15-20 dana da otvorim pa da pocnem skupljati papire ako ima toga puno[sm=zardeva.gif]


Zavisi ti od toga gdje radiš... kad kažem gdje radiš, mislim na to da ako si u državnoj instituciji, tad ti samo treba otvoreno p.o. na osnovu kojeg ti tvoja pravno kadrovska izdaje rješenje koje traje godinu dana.

U biti, porodiljsko otvaraš u Zavodu za materinstvo (kako si u Sa - u Skerlićevoj ili Kumrovac - možda čak i svaki Dom zdravlja (koji ima ginekologa) to može da uradi, al'''' nisam ti sigurna za to)...P.O. možeš otvoriti na dan poroda, ne moraš ga lično...možeš ranije (ne možeš unaprijed, tj. primjera radi da odeš 25. da ti otvore 28. u mjesecu)..možeš se naručiti, ali možeš i otići direktno, pa sačekati...Mene nisu pregledali, samo su me pitali kad mi je termin, dali mi veliku uputnicu za bolnicu i u knjižicu upisali - P.O. i datum otvaranja...

A gdje ćeš ostvariti pravo na naknadu za porodiljsko ovisi od toga u kojoj općini/kantonu ti je mjesto prebivališta...
Mislim da je to to za općinu N. Sarajevo: http://www.novosarajevo.ba/admin/slike/doc/123.pdf

Nadam se da sam malo pomogla :)




mamin_djecak -> RE: Dokumentacija za porodiljski dopust (27.3.2012 12:06:22)

Ti si zeno zmaj [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif], hvala ti puno, pa sve si mi rekla jos i obrazac poslala. hvala do neba




taze_mlada -> RE: Dokumentacija za porodiljski dopust (16.5.2012 9:09:01)


IZVORNA PORUKA: Super Beba

IZVORNA PORUKA: mamin_djecak

Drage moje, zna li neko sta je potrebno od dokumentacije za otvaranje porodiljskog? Koja je procedura? Ja sam na opstini Novo Sarajevo. Planiram za nekih 15-20 dana da otvorim pa da pocnem skupljati papire ako ima toga puno[sm=zardeva.gif]


Zavisi ti od toga gdje radiš... kad kažem gdje radiš, mislim na to da ako si u državnoj instituciji, tad ti samo treba otvoreno p.o. na osnovu kojeg ti tvoja pravno kadrovska izdaje rješenje koje traje godinu dana.

U biti, porodiljsko otvaraš u Zavodu za materinstvo (kako si u Sa - u Skerlićevoj ili Kumrovac - možda čak i svaki Dom zdravlja (koji ima ginekologa) to može da uradi, al'''' nisam ti sigurna za to)...P.O. možeš otvoriti na dan poroda, ne moraš ga lično...možeš ranije (ne možeš unaprijed, tj. primjera radi da odeš 25. da ti otvore 28. u mjesecu)..možeš se naručiti, ali možeš i otići direktno, pa sačekati...Mene nisu pregledali, samo su me pitali kad mi je termin, dali mi veliku uputnicu za bolnicu i u knjižicu upisali - P.O. i datum otvaranja...

A gdje ćeš ostvariti pravo na naknadu za porodiljsko ovisi od toga u kojoj općini/kantonu ti je mjesto prebivališta...
Mislim da je to to za općinu N. Sarajevo: http://www.novosarajevo.ba/admin/slike/doc/123.pdf

Nadam se da sam malo pomogla :)



dakle, zelim recimo da iskoristim dio od tih 28 dana n akoje imam pravo ali ne mogu otici u skerlicevu recimo sutra i reci "molim vas da mi otvorite od ponedjeljka?" ... zvacu ih svakako ali eto volim imati info iz iskustva [sm=smiley1.gif]




Malenaoduvijek -> RE: Dokumentacija za porodiljski dopust (16.5.2012 9:29:21)


IZVORNA PORUKA: taze_mlada


IZVORNA PORUKA: Super Beba

IZVORNA PORUKA: mamin_djecak

Drage moje, zna li neko sta je potrebno od dokumentacije za otvaranje porodiljskog? Koja je procedura? Ja sam na opstini Novo Sarajevo. Planiram za nekih 15-20 dana da otvorim pa da pocnem skupljati papire ako ima toga puno[sm=zardeva.gif]


Zavisi ti od toga gdje radiš... kad kažem gdje radiš, mislim na to da ako si u državnoj instituciji, tad ti samo treba otvoreno p.o. na osnovu kojeg ti tvoja pravno kadrovska izdaje rješenje koje traje godinu dana.

U biti, porodiljsko otvaraš u Zavodu za materinstvo (kako si u Sa - u Skerlićevoj ili Kumrovac - možda čak i svaki Dom zdravlja (koji ima ginekologa) to može da uradi, al'''' nisam ti sigurna za to)...P.O. možeš otvoriti na dan poroda, ne moraš ga lično...možeš ranije (ne možeš unaprijed, tj. primjera radi da odeš 25. da ti otvore 28. u mjesecu)..možeš se naručiti, ali možeš i otići direktno, pa sačekati...Mene nisu pregledali, samo su me pitali kad mi je termin, dali mi veliku uputnicu za bolnicu i u knjižicu upisali - P.O. i datum otvaranja...

A gdje ćeš ostvariti pravo na naknadu za porodiljsko ovisi od toga u kojoj općini/kantonu ti je mjesto prebivališta...
Mislim da je to to za općinu N. Sarajevo: http://www.novosarajevo.ba/admin/slike/doc/123.pdf

Nadam se da sam malo pomogla :)



dakle, zelim recimo da iskoristim dio od tih 28 dana n akoje imam pravo ali ne mogu otici u skerlicevu recimo sutra i reci "molim vas da mi otvorite od ponedjeljka?" ... zvacu ih svakako ali eto volim imati info iz iskustva [sm=smiley1.gif]


ne mozes u skerlicevoj mozes otici danas da ti otovre od danas ali ne unaprijed




taze_mlada -> RE: Dokumentacija za porodiljski dopust (16.5.2012 15:11:55)

e ok, da znam kad budem isla.. misila sam svakako prije porodiljnog iskorisiti jso nekih dana godisnjeg pa rekoh da "nadovezem" ;)




Alverde -> RE: Dokumentacija za porodiljski dopust (12.3.2013 12:00:28)

drage moje da li neko od vas zna uključuju li tih 28 dana i vikende ili je to 28 radnih dana?




srećicaa -> RE: Dokumentacija za porodiljski dopust (12.3.2013 13:22:03)

Ja koliko znam uključuje i vikende.




Melisica -> RE: Dokumentacija za porodiljski dopust (26.3.2013 10:16:30)

Da li se uopste mora otvarati porodiljno? Ja sam u nekim pregovorima sa poslodavcem koji me moze zastititi (davati mi placu) ako ne otvorim ni porodiljno ni nista (ne pitajte, cudna firma)... Svaki dan nesto novo otkrijem na poslu... Puno bi mi znacilo da ne moram uopste nista otvarati...?

Hvala svima [sm=zmeden.gif]




kaye -> RE: Dokumentacija za porodiljski dopust (24.9.2013 21:02:39)

Je li mora otvarati bas nad poroda ili moze nakon mjesec :)




Mirela_sa -> RE: Dokumentacija za porodiljski dopust (8.11.2013 13:47:10)

Drage moje imam jedno pitanje

Drzavna je firma... sad otvaram porodiljsko po porodu jer necu koristiti onih 28 dana koje mogu. Muz mi otvara kod ginekologa jeli u skerlicevoj ili u općini u kojoj pripada.. Trudnocu vodim privatno? to mi nije jasno.. Da li ja moram financijama u svojoj firmi dostavljati svaki mjesec doznake ili je samo papir da sam na porodiljskom od dr dovoljan. Molim za info




gvendolina -> RE: Dokumentacija za porodiljski dopust (5.4.2014 22:29:52)



drage da li ima neko s friskim iskustvom da odgovori, vidim gore pitanja slicna onom sto mene zanima ali niko nije odgovorio

Ja planiram aBd da otvorim porodiljsko po porodu ili par dana prije termina, zna li neko koja je procedura? koja je potrebna dokumentacija i da li moram ici u skerlic da mi oni otvore?





veeseelaa -> RE: Dokumentacija za porodiljski dopust (5.4.2014 23:13:38)

prvo ideš otvoriti bolovanje kod svog ginića, oni ti isto upišu u zdr.knjižicu, koji ćeš kasnije kopiorati i ovjeriti jer će ti trebato prilikom predaje dok za porodiljnu naknadu




gvendolina -> RE: Dokumentacija za porodiljski dopust (6.4.2014 18:24:44)

veselice hvala na odgovoru, ali to nije odg na ono sto mene zanima[sm=smiley13.gif]
dakle ukoliki bi ja da otvorim porodiljsko po porodu, koja je procedura za to da li neko zna[sm=zmeden.gif]




Super Beba -> RE: Dokumentacija za porodiljski dopust (7.4.2014 9:07:57)


IZVORNA PORUKA: gvendolina

veselice hvala na odgovoru, ali to nije odg na ono sto mene zanima[sm=smiley13.gif]
dakle ukoliki bi ja da otvorim porodiljsko po porodu, koja je procedura za to da li neko zna[sm=zmeden.gif]


Kod mene je bila procedura tako da sam otišla u Skerlićevu gdje su mi u knjižicu napisali otvoreno porodiljsko odsustvo (zatvaranje po želji) i dali su mi neki papirić mali. Ako ćeš to uraditi sa danom poroda, onda možeš poslat nekog sa otpusnim pismom i knjižicom u Skerlićevu ili kod svog ginekologa u Domu zdravlja da ti napiše otvaranje PO u knjižicu.
To je sva procedura. Ne znam šta sve više ima.




gvendolina -> RE: Dokumentacija za porodiljski dopust (7.4.2014 19:59:35)

hvala s.bebo na odgovoru, dakle ipak je ista procedura samo neko drugi da ode u skerlic ako otvaram po porodu...tnx[sm=smiley1.gif]




veeseelaa -> RE: Dokumentacija za porodiljski dopust (8.4.2014 0:27:29)

ja sam otvorila sebi bolovanej nakon poroda, otišla u Skerlićevu s otpusnim pismo i to je to




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]