|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Osip po tijelu bebe
16.9.2010 1:09:26   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

ajd onda jos da te pitamuser posted image Hocel se osip vratiti i moze li to biti opasno??? i trebam li joj uopce davati flonidan???

mora ga popiti...
naime ako ga sada prekineš dijete može kasnije postati rezistentno na njega...što bi značilo neće reagirat...a to bi bilo šteta jer flonidan je ipak jedan od ''''najblažih'''' sredstava koja nam smiruju alergijske reakcije.
Osip se nebi trebao javiti više osim u slučaju ponovnog ujeda iste vrste mrava.

a opasno je kao i svaka fruga alergijska reakcija.
ova je dobra jer nije bila unutrašnja.
I zato neka flonidan popije po preporuci pedijatra.



< Poruku je uredio Hanady RR -- 16.9.2010 1:10:28 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Osip po tijelu bebe
16.9.2010 1:11:42   
sporty mamaa
Hvalauser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Osip po tijelu bebe
17.9.2010 23:13:51   
sporty mamaa
Evo mi danas bili na kontroli i kaze dr.nema sanse da je od mrava, kao da je bilo bi samo na tom mjestu. I da joj ne dajem vise taj jogurt koji je pojela prije osipa... E sad ko zna sta je... Flonidan nam je rekla da ne treba vise, jer joj se danas nije pojavio osipuser posted image user posted image

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Osip po tijelu bebe
21.9.2010 23:28:27   
sike
Mame pomozite.Evo vec neko vrijeme muku mucim sa osipom kod sina.Javio se prvo na podrucju genitalija,samo na prevojima prema nozi a onda se rasirio po cijelim genitalijama i pokoja tackica na ledjima i nogama.Ono na ledjima i nogama je kao da su ga izujedali komarci-sitne male crvene tackice,a na podrucju genitalija mi izgleda kao osip od pelena-nije tackasto nego svugdje ravnomjerno crveno.Kcerka je imala isti osip i rijesili smo obicnim puderom za bebe.Kod sina ne prolazi i muce me te tackice po ledjima i nogama.Nista ga ne boli i ne cese se.Na ledjima je bas u liniji pelena.Nikad ga ne drzim prljavih pelena i izbjegavam koristenje vlaznih maramica inace,ali eto opet se nesto pojavilo.Mozda pojede nesto sto mu mokracu cini jacom?user posted image

_____________________________

Duboko u srcu,znam kako zivot treba da tece...
Sanjin i Ines,9.februar 2009.

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Osip po tijelu bebe
6.11.2010 18:33:12   
Hanady RR
prenos postova
IZVORNA PORUKA: lanaja

Mom djecaku je nepuna 3 mjeseca i prije nekih 20-ak dana na koljenu mu se pojavila flekica koja je slabo vidljiva ali pod rukom je hrapava i suha. Prije 4 dana je dobio upalu uha i poceo piti antibiotike i sada ima te flekice po cijelim nogicama i postale su blago crvene.
Da li je neko imao slicno iskustvo?
Unaprijed hvala!


IZVORNA PORUKA: Breskva

koji je antibiotik pio, to je najvjerovatnije alergija na antibiotik

IZVORNA PORUKA: lanaja

Pije CEFACLOR. Ma buni me sto je imao tu flekicu prije antibiotika.... 

IZVORNA PORUKA: Breskva

Odvedi ga doktoru da pogleda te fleke, može biti da je alergičan na cefalosporine, imal još neke simptome




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu sike)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Osip po tijelu bebe
6.11.2010 18:35:01   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: lanaja

Mom djecaku je nepuna 3 mjeseca i prije nekih 20-ak dana na koljenu mu se pojavila flekica koja je slabo vidljiva ali pod rukom je hrapava i suha. Prije 4 dana je dobio upalu uha i poceo piti antibiotike i sada ima te flekice po cijelim nogicama i postale su blago crvene.
Da li je neko imao slicno iskustvo?
Unaprijed hvala!

IZVORNA PORUKA: MarinaDK

To moze biti reakcija na antibiotike, ali savjetujem ti da odes ipak kod pedijatra, da utvrdi...I moj maleni je dobio osip crvenkaste boje po nogicama, ali ustanovjeno je nesto sasvim drugo( to je dobio takodje kad mu je bilo 3 mj) ...
Imas teme na forumu o osipima  i alergijama , procitaj mozda nadjes nesto slicno...

http://www.ringeraja.ba/forum/Alergija/forumid_93/tt.htm
imas ovdje par tema

IZVORNA PORUKA: lanaja

e hvala puuuuno....naknadno sam skontala teme....



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Osip po tijelu bebe
22.11.2010 0:18:04   
idacha
dobro vece, zenice, treba mi pomoc, savjet, bilo sta, hitno...

Moj momak ima danas punih 7 mj, i deveramo sa visokim temp vec 5ti dan.. samo cepici pomazu, a nevjerovatn brzo spada i skace, sa 36,5-39 za 15ak min.. doduse, krenula su i 4 zubica gornja uporedo..

odvela sam imija juce dr, pregledala ga, kaze uplailo se grlo, najvjerovatnije od zubica, i dade odmah antibiotik - Ampicilin.. a, prije 4 dana ga isto vodila i druga doktorica mi rekla da su samo zubici i da ne treba nista posebno koristiti.. ha, ironije li.. i, uzmem antibiotik i pocnem terapiju juce, malko je bilo bolje, helem izdrzali smo da se tepm ne popne na 39 6 sati... do sada je 3-4 sata bila premija... i poce se nesto cudno desavati, kao sitan osip po stomacicu... sada je haos, a mislim da ce biti jos zesci.. imran mi je sav u osipu, narocito lice, celo, glava, stomak.. ledja mnogo manje, a po rukicama i nogicama nista... poludicu, ne znam sta sada da radim... da li je to osip od preznojavanja? da li je reakcija-alergija na antibiotik? (mada je poslije sunecenja pio antibiotik almacin i nije bilo nikakve reakcije)? mama me uplasi sa nekakvim krzamkom... tacno da covjek poludi...

zna li iko sta moze biti u pitanju?

osip je sitan, crven, osjetan pod rukom... nisam mu davala nista novo od hrane, dakle to odmah iskljucujem..

nosim se mislju i voditi ga u hitnu.. trebala bih mu dati antibiotik sada u ponoc, a strah me da dam..


_____________________________

21.04.2010. rodila se moja ljubav, moj zivot, moje sve...Imran moj..
28.06.2011. docekasmo drugog princa.... :)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Osip po tijelu bebe
22.11.2010 0:21:00   
leona81
i nama je poceo opet pelenski osip...4 zuba smo dobili izgleda da krecu i drugi...haos

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu idacha)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Osip po tijelu bebe
22.11.2010 0:24:31   
myb@by
Idacha zao mi je malenog a i tebe user posted image . Nisam imala sa ovim iskustva ali je moguce da je reakcija na antibiotik. Znam da se kod trodnevnog virusa javlja taj osip ali maleni temperaturu ima vec 5 dana. Mozda vam u isto vrijeme rastu zubi i taj trodnevni virususer posted image . Nadam se da ce se javiti neka mama sa iskustvom.

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Osip po tijelu bebe
22.11.2010 0:38:20   
leona81
i nas je osip od pelena bio sitan pa se sirio prema guzi a sad je krenuo i malo iznad guze i skoro do stomaka sitne male crvene tackice, a oko genitalija nam je prvi put bilo toliko crveno da je to bilo strasno...kao opeceno, i pod rukom oteceno

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Osip po tijelu bebe
22.11.2010 0:43:03   
Visnja RR
osip može biti od antibiotika i zubića...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Osip po tijelu bebe
22.11.2010 0:43:07   
myb@by
Leona to je kod vas sigurno od zubica, i kod moje user posted image bebe su genitalije identicno izgledale. Jadne male bebice, kako mi ih je samo zao user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Osip po tijelu bebe
22.11.2010 3:55:19   
Anoniman
Citala sam ovih zadnjih par postova pa se malo smirih, nedavno smo bili kod dr jer je mali dobio gljivice ali en na pisi vec okolo i na preponama, pa se to jos vise prosirilo nize na nogice, dala mi neku kremu, mazem ja ali samo se malo povuklo...jutros dok sam ga presvlacila primjetim da je sav saren po ledjima i stomacicu, sitne crvene fekice...Primjetila sam ja prekjuce na vratu malo prosarano ali kontala sam cesko se i valjao po krevetu pa se malo nazuljao, a taj dan smo prvi put jeli brokoli...
Ja sam i prosli put pitala dr jeli to ima veze sa <zubicima ona je rekla nema sanse, ali tad mu je niknula gornja jedinica, a 19 druga....I juce sam zvala dezurnog kaze da se ne brinem kao spast ce to medjutim veceras vidim prosirilo se i na obrascice...I on podvukao da ne moze biti od zubica...Imao je i malo temperature dok mu je nicala druga jedinica...
Vidim kako ste vi opisivale taj osip kao da je opeceno tako i moj mali ima ali evo zadnje dvije noci mi se nekak trza izgleda ga pocelo boliti ili peckati..bas samse uspanicila, jer ima par dananece da jede, par kasicica, a dojimga to hoce...Da li da ga opet vodim doktoru?

(odgovor članu myb@by)
  Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Osip po tijelu bebe
22.11.2010 8:54:23   
Dinkica
MarinaDk, brokul nije baš alergeno povrće, pa nešto sumnjam  da je od toga, moja A. se jednom izasula od jagoda, osip od alergije na hranu se javlja u vidu crvenih flekica, znači više flekica ali ono nije rasut i tačkast, a taj tačkasti osip može biti između ostalog od znoja, a da nije maleni imao trodnevnu groznicu, ne mora temp. biti velika (tinja 3 dana) pa se pojavi taj tačkasti osip, širi se od trupa prema licu?
To za gljivice na preponama se ne brini, samo maži tom kremom, presvlači češće da što više guza bude suha i proći će, vjeruj ti osipi po guzama su najmanje zlo, samo ti njemu prati temperaturicu i biće Ok.


_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Osip po tijelu bebe
22.11.2010 9:06:14   
Anoniman
Evo sad sam pricala opet sa dr i ona kaze da moze biti ta faza poslije zubica,navodno desava se da se djeca prosaraju. nejse on jeste imao temp mozda 3 dana oko 37, nesta rijetko kad je dostigla 38 ali  niknuo mu zubic....Al evo sad sam mu pipala ispod usiju natecene mu zlijezde al hb on je super, nitise ceska, niti se zali, samo je dijete prestalo jestiuser posted image user posted image user posted image
Samo je dr rekla da pratim ako se ne smiri u roku par dana da se obratim koznom ....
Hvala na javljanju

< Poruku je uredio MarinaDK -- 22.11.2010 9:12:41 >

(odgovor članu Dinkica)
  Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Osip po tijelu bebe
22.11.2010 9:08:54   
acudesa
Meni se desavalo kad mu dam sirup sa okusom jagode, i to ako je stajao otvoren da se izaspe, vidi da i njemu sta od lijekova koje si davala ne smeta ili hrane

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Osip po tijelu bebe
22.11.2010 9:12:21   
Anoniman
Ma nista osim brokolija to je prvi put jeo, bas sam na fb pricala sa hanady kaze ona jedino da nije prskan brokoliuser posted image user posted image  ali kupujem eko hranu ali haj znaj ....
Jedino je dobio jedno vece malo panodil junior prije spavanja jer se bio uznemirio , tad je imao temp a i iduci dan mu zubic izvirio, ...Kaze dr da nema potrebe za alarmom sve dok se ne ceska i nema temp...

< Poruku je uredio MarinaDK -- 22.11.2010 9:14:38 >

(odgovor članu acudesa)
  Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Osip po tijelu bebe
24.11.2010 14:49:59   
leona81
mi smo jednom dnevno mazali jekodermom a sve ostalo vrijeme isusivali, cesto presvlacili i evo nema ga vise...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Osip po tijelu bebe
28.11.2010 21:13:51   
bebacha
e treba mi hitnoooo savjet
malo prije sam presvlacila Alena i primjetim da mu se po stomaku i ledima nesto osulo,ko crvene tackice al kad predes rukom nista se ne osjeti.nista nije novo jeo,nepije nikakav sirup,nisam promjenila omeksivac,nema temp.prije par dan je imao temp al nije isla preko 37,5.nema nogdje drugo po tjelu.

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Osip po tijelu bebe
28.11.2010 21:21:12   
Hanady RR
možda je od te ture tek sada malo osipa izbacilouser posted image
nisma sigurna šta bi drugo moglo biti....
a opet prati pa ako se sutra bude širilo ili ne bude odlazilo da konultuješ ljekara ,možda.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Osip po tijelu bebe
28.11.2010 21:25:03   
bebacha
to sigurno al nije bila visoka temp,nikako nije prelazila 37,5.a nos mu curi i kasljuca.pokusavam to povezatuser posted image user posted image jel moguce da je krzamak

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Osip po tijelu bebe
28.11.2010 21:28:49   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bebacha

e treba mi hitnoooo savjet
malo prije sam presvlacila Alena i primjetim da mu se po stomaku i ledima nesto osulo,ko crvene tackice al kad predes rukom nista se ne osjeti.nista nije novo jeo,nepije nikakav sirup,nisam promjenila omeksivac,nema temp.prije par dan je imao temp al nije isla preko 37,5.nema nogdje drugo po tjelu.


To se i nama desilo nedavno, prvo je imao malo po vratu, pa iduce jutro se prosirilo na ledja i stomacic, pa se prosirilo i na obrascice, ali nakon 3 dana sve nestalo...Ja zvala dr kaze on moze biti radi zubica....Ako ne prate jake temperature, nista ne dirati...Tako je i bilo , sve se smirilo

(odgovor članu bebacha)
  Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Osip po tijelu bebe
28.11.2010 21:30:23   
bebacha
tako je isto i kod nas.a moguce je da su zubici,muce ga

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Osip po tijelu bebe
28.11.2010 21:31:33   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: bebacha

to sigurno al nije bila visoka temp,nikako nije prelazila 37,5.a nos mu curi i kasljuca.pokusavam to povezatuser posted image user posted image jel moguce da je krzamak

ma ne vjerujem
koliko ja znam krzamak prati temperatura visočija pa nakon 2-3 dana javi s prvo osip u ustima  aond aiza ušiju, po licu. I tek odna ide nisu ruke dole na dtomak i leđa...a mislim čak da izbijanje osipa prati temperatura cijelo vrijeme i da prestane kada izađe sav osip.
Tako da ja krzmanak isključujem skroz.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Osip po tijelu bebe
28.11.2010 21:39:28   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bebacha

tako je isto i kod nas.a moguce je da su zubici,muce ga


Ja sam pisala prije par postova gore i mene je bila uhvatila panika ali cim su zubici nikli i osip se povukao a imao je i gljivice jer su prva dva zubica nikli jedan za drugim, imao je  blagu temperaturu, al sve prodje zacas

(odgovor članu bebacha)
  Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *