RE: prvi znaci trudnoce (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


suadas -> RE: prvi znaci trudnoce (30.3.2014 15:20:54)

ovako...juce sam imala krvarenje slabo ni nalik M,prvo je bilo tamno smedje a poslije svijetlo danas malo skroz.....jedinoo krsta sto me bole i glava e sad dali se nekom slicno desilo.....grudi me ne bole samo malo navece...ipak cu za svaki slucaj uraditi test pa cemo vidjeti sta je...
nadam se [sm=nosecka.gif] ,jer ovo sigurno nije [sm=hudicek1.gif]...lijep pozzz




ena. -> RE: prvi znaci trudnoce (2.4.2014 20:58:59)

Drage moje, da pocnem. Menstruacije su mi redovne i ciklus mi je svakih 28 dana. Tri dana prije ocekivane menstruacije imala sam rozkasti iscjedak. (Onako samo kad odem na wc i kad se obrisem bude svijetlo roze na toalet na papiru ) Medjutim ja sam redovno 17.02 dobila neku cudnu menstruaciju koja je trajala 2dana i bila je jaaaako oskudna. Poslije tog krvarenja uradila sam test i bio je negativan. Najcudnije od svega je to sto su m odmah 2 dana nakon testai grudi otekle, bradavice su ljubicaste , osjacam da cu svaki cas dobiti iako je prerano, konstantno podrigujem a stomak mi je toooliko napuhan da me vec svi na poslu pitaju ima li sta novo :))) i da napomene da mi je temperatura konstantno povisena. U ponedjeljak sam uradila opet test i opet je naravno negativan. Nismo radili na djeci, udemo onom parolom kad se desi desit ce se...medjutim, ja sam jako zabrinuta. Gledat cu da odem sljedece sedmice kod ginica da vidim sta ee desava..da li je neka od vas imala slicno iskustvo ?

Veliki pozdrav za vas :)




dandi84 -> RE: prvi znaci trudnoce (2.4.2014 21:10:51)

Ena ne sikiraj se nista. Ako je negativan onda nema [sm=nosecka.gif] a normalno je da nekad menstruacija bude I oskudna. Cudna mi je ta temperatura koja je povisena, ako je bazalna. U svakom slucaju da ima trudnoce test bi pokazao. Nemas razloga za brigu.
Mozes otici doktoru na pregled. Srecno u svakom slucaju.




swedica -> RE: prvi znaci trudnoce (2.4.2014 21:22:03)


IZVORNA PORUKA: suadas

ovako...juce sam imala krvarenje slabo ni nalik M,prvo je bilo tamno smedje a poslije svijetlo danas malo skroz.....jedinoo krsta sto me bole i glava e sad dali se nekom slicno desilo.....grudi me ne bole samo malo navece...ipak cu za svaki slucaj uraditi test pa cemo vidjeti sta je...
nadam se [sm=nosecka.gif] ,jer ovo sigurno nije [sm=hudicek1.gif]...lijep pozzz


Ja sam ti vec pisala ja sam imala krvarenje ono kroz sluz roze 23 dan od menzesa,i opet nista stim da dobivam na 28 dan 27 dan uradim test i bio je pozitivan no opet navece prokrvarim s blijedo roze krvi i malo smedjeg,sad neznam sta da ti kazem jesi radila test?




nensi987 -> RE: prvi znaci trudnoce (5.4.2014 17:50:49)

drage dame, mene zanima da li je moguce da to implantacijsko krvarenje bude samo par rozikasti kapi, 6 dana nakon odnosa? radimo na bebi, pa ne bih da odradim test(ponovo i prerano) pa da se razocaram...imam i neke grceve u dnu stomaka, kao da cu dobiti ali nista vise( nije mi muke, nisu mi otecene /povecane grudi, mozda malo povecan apetit) prosli ciklus mi je iznenada bio skracen sa 28 na 20dana...kazu moguce od stresa..cekam jos ovaj put, ako se nista ne desi idem lekaru...




EmanuelaCG -> RE: prvi znaci trudnoce (15.4.2014 11:40:09)

Cao, mozda neko od vas moze da mi pomogne..

Imala sam nezasticen odnos 12. dan od prvog dana zadnjeg ciklusa. Decko ima presemenu tecnost u kolicini da moze ovlaziti gacice, medjutim upraznjavamo sex 8 mjeseci bez zastite i nije doslo do trudnoce, i nisam brinula zbog presemene tecnosti. Medjutim ovaj put je malo drugacija situacija, imali smo odnos i u jednom momentu decko je naglo izasao iz mene i rekao da ne zna da li je dio tecnosti otisao u mene, kada sam pogledala, na njegovom penisu je bilo providne tecnosti i malo spermica, jer se bijelilo, tako sam zakljucila, stali smo minut, iscijedio je i nastavili, zatim ga je izvadio na vrijeme. Zanima me kada se uzme sve u obzir, kolike su sanse za trudnocu?

Srdacan pozdrav.




EmanuelaCG -> RE: prvi znaci trudnoce (15.4.2014 11:52:06)

Cao, mozda neko od vas moze da mi pomogne..

Imala sam nezasticen odnos 12. dan od prvog dana zadnjeg ciklusa. Decko ima presemenu tecnost u kolicini da moze ovlaziti gacice, medjutim upraznjavamo sex 8 mjeseci bez zastite i nije doslo do trudnoce, i nisam brinula zbog presemene tecnosti. Medjutim ovaj put je malo drugacija situacija, imali smo odnos i u jednom momentu decko je naglo izasao iz mene i rekao da ne zna da li je dio tecnosti otisao u mene, kada sam pogledala, na njegovom penisu je bilo providne tecnosti i malo spermica, jer se bijelilo, tako sam zakljucila, stali smo minut, iscijedio je i nastavili, zatim ga je izvadio na vrijeme. Zanima me kada se uzme sve u obzir, kolike su sanse za trudnocu?

Srdacan pozdrav.




Eddita -> RE: prvi znaci trudnoce (23.4.2014 13:54:59)

Pozdrav :) Još jedna sam u nizu koja željno očekuje da ugleda [sm=rozacrtici.gif] :) može li mi neko reći nešto o trudničkim pjegama?[sm=smiley1.gif]




dandi84 -> RE: prvi znaci trudnoce (23.4.2014 14:15:09)


IZVORNA PORUKA: Eddita

Pozdrav :) Još jedna sam u nizu koja željno očekuje da ugleda [sm=rozacrtici.gif] :) može li mi neko reći nešto o trudničkim pjegama?[sm=smiley1.gif]

Srecno I da ovaj ciklus bude [sm=modricrtici.gif] ko kucaaaaaa.... Nemam problema sa pjegama, pa ti na tu temu nemam sta reci. Nadam se da ce se neka koja je imala trudnicke pjege javiti.[sm=smiley1.gif]




Eddita -> RE: prvi znaci trudnoce (26.4.2014 20:32:26)

Juče [sm=modricrtici.gif] , presretna sam :) simptome sam imala skoro sve ko PMS, ono što se razlikovalo je bio proliv i kiritičan bol u stomaku, i nešto krvavo kod ispiranja nosa, i osjećaj da sam trudna koji nije bio sličan umišljanju od prije :) [sm=nosecka.gif]




Samchy -> RE: prvi znaci trudnoce (5.5.2014 12:57:52)

Nakon stupanja u brak i početnih ginekoloških problema i upalica, te urađenog PAPA testa mogu reći da se radilo i na novom članu i to je bio 8 dana poslije ciklusa. Od tog dana nisam razmišljala o mogućoj trudnoći, ali kada sam po kalendaru vidjela da sam 02.05.2014. godine trebala imati novi ciklus shvatila sam da kasni, i da ni danas 05.05.2014. godine nisam dobila, ali me grudi jako bole kao da trebam svakog trena, a uz to prisutne su mi mučnine i bolovi u krstima i u predijelu janika. Međutim 11 i 13 04.2014. godine primjetila sam malu sukrvicu, na koju mi je doktor rekao da nije nista strašno i da je to samo zaostali ciklus. Voljela bih da sam trudna, ali još ništa nije sigurno, sačekat ću još nekoliko dana da vidim da li će biti nekih promjena pa ću uzeti test i posjetiti doktora. da li ima neko neki savjet za mene :)




dandi84 -> RE: prvi znaci trudnoce (5.5.2014 14:07:10)


IZVORNA PORUKA: Samchy

Nakon stupanja u brak i početnih ginekoloških problema i upalica, te urađenog PAPA testa mogu reći da se radilo i na novom članu i to je bio 8 dana poslije ciklusa. Od tog dana nisam razmišljala o mogućoj trudnoći, ali kada sam po kalendaru vidjela da sam 02.05.2014. godine trebala imati novi ciklus shvatila sam da kasni, i da ni danas 05.05.2014. godine nisam dobila, ali me grudi jako bole kao da trebam svakog trena, a uz to prisutne su mi mučnine i bolovi u krstima i u predijelu janika. Međutim 11 i 13 04.2014. godine primjetila sam malu sukrvicu, na koju mi je doktor rekao da nije nista strašno i da je to samo zaostali ciklus. Voljela bih da sam trudna, ali još ništa nije sigurno, sačekat ću još nekoliko dana da vidim da li će biti nekih promjena pa ću uzeti test i posjetiti doktora. da li ima neko neki savjet za mene :)

Vec mozes uraditi test I pokazace ti da li je [sm=nosecka.gif] ili ne. Srecnooooooo[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Dadli -> RE: prvi znaci trudnoce (8.5.2014 7:49:15)

Evo mene sa mojim jutros potvrdjenim dvjema crticama [sm=smiley36.gif] i sa jednim pitanjem za vas. Naime, juce su me grudi prilicno boljele (juce sam i radila prvi test), a danas skoro pa nikako. Da li je to normalno? Sad sam u strahu za sve. Jedva sam docekala da ugledam [sm=modricrtici.gif] pa sada sve moguce znakove pomno pratim. T mi je 36.8, osjecam kao malo boluckanje u stomaku, bas neki cudan osjecaj i uglavnom s vremena na vrijeme. Nikakve druge simptome nemam, al bas nikakve. Pretpostavljam da ce to malo kasnije. Malo me jedino glava zna zaboljeti, al to nije nista novo, i ranije je tako bilo.
Eh, da jos napomenem da sam bila aktivna trudilica vise od godinu i pol. Mozete onda da zamislite koliko sam srecna-PRESRECNA [sm=nosecka.gif]




elmaL -> RE: prvi znaci trudnoce (8.5.2014 7:56:16)

Dadli cestitam [sm=bravo.gif] Mogu misliti koliko si sretna [sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif]

Nemoj se brinuti, iako znam da sad osluskujes sve moguce znakove i pratis sta kako [sm=smiley1.gif]
Svi mi imamo razlicite simptome kako na pocetku trudnoce, tako i do samog kraja, neko ima mucnine jake, neko ih nema nikako....

Zelim ti zdravu i laganu trudnocu, da uzivas u svakom danu [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




MamaMaa -> RE: prvi znaci trudnoce (8.5.2014 8:03:41)

Dadli, čestitke i od mene, znam kolika je bila moja sreća nakon samo 5-6 mjeseci truda, a mogu zamisliti tvoju nakon godinu i po. [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

Inače, postoji tema na kojoj trudnice svakodnevno pišu o stanjima vezanim za trudnoću ali i o raznim drugim stvarima... pozivam te da nam se pridružiš.

http://www.ringeraja.ba/forum/m_2183138/mpage_26/tm.htm




dandi84 -> RE: prvi znaci trudnoce (8.5.2014 14:34:51)


IZVORNA PORUKA: Dadli

Evo mene sa mojim jutros potvrdjenim dvjema crticama [sm=smiley36.gif] i sa jednim pitanjem za vas. Naime, juce su me grudi prilicno boljele (juce sam i radila prvi test), a danas skoro pa nikako. Da li je to normalno? Sad sam u strahu za sve. Jedva sam docekala da ugledam [sm=modricrtici.gif] pa sada sve moguce znakove pomno pratim. T mi je 36.8, osjecam kao malo boluckanje u stomaku, bas neki cudan osjecaj i uglavnom s vremena na vrijeme. Nikakve druge simptome nemam, al bas nikakve. Pretpostavljam da ce to malo kasnije. Malo me jedino glava zna zaboljeti, al to nije nista novo, i ranije je tako bilo.
Eh, da jos napomenem da sam bila aktivna trudilica vise od godinu i pol. Mozete onda da zamislite koliko sam srecna-PRESRECNA [sm=nosecka.gif]

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] cestitam I ovdje. [sm=smiley1.gif]




lara11 -> RE: prvi znaci trudnoce (10.5.2014 15:47:54)

Cao,za pocetak puno srece svim trudnicama,a takodje puno srece zelim i onima koje iscekuju [sm=rozacrtici.gif]...evo ja sam u ovakvoj situaciji ....zadnja [sm=hudicek1.gif] mi je prosla 25.4 ...prije par dana sam pocela da osjecam mucninu,cesto idem u WC.cak i ponoci ,a inace nikad nisam ustajala zbog toga,grudi su mi dugacije i bradavice osjetljivije...stomak me cesto bili skroz nisko,pikaju me nekad i jajnici ..i u stomaku nekad osjetim neko titranje .sledecu bi trebala da dobijem 17.5..rado bi vec sad radila test jer zelim [sm=duda.gif].... Ako neko moze da mi kaze dali postoji bar mala mogucnost bila bi zahvalna...Pozdrav




Merylin -> RE: prvi znaci trudnoce (10.5.2014 15:54:23)

Draga laro, iskreno se nadam da su to simptomi trudnoće, ali još je rano da znaš... Ja npr.nisam imala nikakvih simptoma, a kasnila mi [sm=hudicek1.gif] i test bio negativan. Nakon par dana opet ponovim test, pozitivan, nakon 10 dana kašnjenja. To je ipak slatko iščekivanje, želim ti svu sreću i da dočekaš to svoje[sm=rozacrtici.gif]




lara11 -> RE: prvi znaci trudnoce (10.5.2014 16:09:22)

Inace mi je M redovna pa cu poslusati sve iskusne sa foruma da se priceka kasnjenje M...iskreno se nadam da je necu ni docekati ali da cu ugledati [sm=rozacrtici.gif]...Hvala ti puno na odgovoru ...




Merylin -> RE: prvi znaci trudnoce (10.5.2014 16:13:35)

meni je m bila svakog šestog u mjesecu... ali mi bila kasnija ovulacija, zbog toga je i prvi test bio negativan.




lara11 -> RE: prvi znaci trudnoce (10.5.2014 16:17:06)

Ja cu cekati da vidim hocu li dobiti.ako ne onda cu raditi test,..a svakako sam mislila ici ginekologu na redovni pregled pa cu vidjeti sta ce biti ..ako i nebude ovaj put bas sam mlada imam vremena .nisam ni u braku jos ali obadvoje to jako zelimo bez obzira na sve ....




lara11 -> RE: prvi znaci trudnoce (17.5.2014 18:47:17)

Molim Vas za pomoc ako ima koga.danas je dan kada bi trebala dobiti ali ja vec duze vremena imam simptome trudnoce sto sam vec i pisala ,e sad imam jedan problem ,s tim da jedno od simptoma mi je i problem sa stolicom ako mogu tako da se izrazim,2 dana nikako i danas jedva ali me je poslije jako zabolio stomak,i bilo oko 5 minuta i popustilo ...a i 2 dana me ujutro probudi blaga bol kao da cu dobiti i i odem u WC da piskim i prodje .ima li mogucnosti da jeste beba ili cu ipak da dobijem,jeli imala ijedna takav problem ako ste razumjele sta sam pitala .. pozdrav za sve




lovepower -> RE: prvi znaci trudnoce (18.5.2014 14:08:36)

zatvor jeste jedan od simtoma trudnoce,kao i proljev,ali isto tako neke zenice te simptome imaju i u pms,niko ti ne moze reci sa sigurnoscu nista,neko je imao taj simptom a neko ne,ako ti je juce bio datum (ne)ocekivane onda danas mozes raditi test,pa se rijesiti svih sumnji,zelim ti puno srece i nadam se da je test pozitivan[sm=smiley1.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




lara11 -> RE: prvi znaci trudnoce (18.5.2014 17:20:23)

Lovepower hvala puno na odgovoru..trenutno nisam u mogucnosti da dodjem do grada po test jer je kod nas poplava ali cu gledati da sutra odem ako se situacija poboljsa,ni danas nisam dobila,a iskreno se nadam da ni necu ... Veliki pozdrav za tebe




lara11 -> RE: prvi znaci trudnoce (18.5.2014 20:33:41)

Danas sam pocela da osjecam bubreg desni.moze li to sta da znaci a i boli me prepona i desna i spusta se niz nogu.kako god se namjestim boli me .Nadam se trudnoci ali me strah da nebi doslo do pobacaja ili necega ..Pomozite




Stranica: <<   < Prethodna stranica  57 58 [59] 60 61   Sljedeća stranica >   >>