RE: prvi znaci trudnoce (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


dandi84 -> RE: prvi znaci trudnoce (18.5.2014 20:59:55)


IZVORNA PORUKA: lara11

Danas sam pocela da osjecam bubreg desni.moze li to sta da znaci a i boli me prepona i desna i spusta se niz nogu.kako god se namjestim boli me .Nadam se trudnoci ali me strah da nebi doslo do pobacaja ili necega ..Pomozite

Prvo radis test da utvrdis da li je doslo do trudnoce.
Ako je [sm=nosecka.gif] onda ides ginekologu ako su bolovi veliki. Ista stvar se I meni desila kad sam ostala trudna I morala sam uraditi UZV bubrega I utvrdjeno mi je da u desnom imam pjesak.
Ne misli o spontanom sad. Opusti se[sm=smiley1.gif]




lara11 -> RE: prvi znaci trudnoce (19.5.2014 15:17:42)

Nema moje bebe ni ovaj put [sm=smiley19.gif] .Dobila sam danas [sm=hudicek1.gif].ni u jednom trenutku nisma pomislila da ce stici ali eto dosla je ..dosta tamije nego inace u pocetku ali je doslo[sm=smiley13.gif]..Vise srece drugi put..LP





dandi84 -> RE: prvi znaci trudnoce (19.5.2014 15:20:39)


IZVORNA PORUKA: lara11

Nema moje bebe ni ovaj put [sm=smiley19.gif] .Dobila sam danas [sm=hudicek1.gif].ni u jednom trenutku nisma pomislila da ce stici ali eto dosla je ..dosta tamije nego inace u pocetku ali je doslo[sm=smiley13.gif]..Vise srece drugi put..LP



Nema sikiranja. Idemi dalje. U novi mjesec I u nove pobjede. Drzi se. Sto prije da nam prijavis plusic [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




lara11 -> RE: prvi znaci trudnoce (19.5.2014 15:52:27)

Malo sam se razocarala jer smo mislili da je to to ....Ali idemo dalje .vise srece drugi put,mladi smo imamo vremena..




Merylin -> RE: prvi znaci trudnoce (19.5.2014 16:09:57)

Ne daj se, biće aBd plusić!




lara11 -> RE: prvi znaci trudnoce (19.5.2014 17:24:02)

Tjesi me to sto nisam udana jos..ali ce biti i to uskoro ,ali radimo na bebi bez obzira na to sto ne zivimo skupa.i nadamo se da ce uskoro biti [sm=rozacrtici.gif]...i mogu reci da ste od velike pomoci i rado se vracam na forum ...pozdrav za sve




vanchi88 -> RE: prvi znaci trudnoce (19.5.2014 17:59:10)

cao cure
neulazim nesto cesto na ove trudnicke teme ali imam jedno pitanje za vas
naime ja sam 10+3 i jutros sam primetila da su me dojke malo prestale boilti, jos one bole ali ne kao i ranije, da li je normalno da pred kraj prvog tromesecja prestanu da bole ili....?
hvala:D




fazra -> RE: prvi znaci trudnoce (19.5.2014 18:04:15)

Drage moje,imam jedan problem zadnji ciklus mi je bio 19.04.i trajao je 5 dana.Ovulacija je nastupila 03.05.i ja i mm smo vrijedno radili na bebi.Medjutim 09.05 mi se pojavio smedjkasti iscjedak i trajao je 2-3 dana,nakon toga roskasta krv i onda sam pocela krvariti(jarko crvena krv) ali skroz slabog intenziteta..kada sjedim ili lezim skoro pA da i ne ide ali kada ustanem osjetim da krene i to traje evo sve do danas19.05.inace sljedecu ciklus mi je trebao poceti sutra.U medjuvremenu grudi su mi strasno natekle tvrde i bolne na dodir,bolovi u ledjima nadutost stomaka i zatvor i uzasne glavobolje.je li neka od vas imala slicno iskustvo.Strasno sam zabrinuta ne znam sta da mislim vise.Danas sam bila kod porodicnog doktora i zakazao mi je pregled i ekografiju ali tek za 25.06.jer prije nema slobodnog termina...svaki odgovor i pomoc je dobro dosao :)




dandi84 -> RE: prvi znaci trudnoce (19.5.2014 20:43:44)


IZVORNA PORUKA: vanchi88

cao cure
neulazim nesto cesto na ove trudnicke teme ali imam jedno pitanje za vas
naime ja sam 10+3 i jutros sam primetila da su me dojke malo prestale boilti, jos one bole ali ne kao i ranije, da li je normalno da pred kraj prvog tromesecja prestanu da bole ili....?
hvala:D

Ne brini nista za grudi. Ja to nisam ni pratila. Prestale su same od sebe I normalno je da prestanu. Samo ne znam kad to nastupa I kad je meni nastupilo. Uzivaj Vanchi88 u trudnoci I mazi pupu I ne misli na grudi.[sm=smiley1.gif]




sweet_123 -> RE: prvi znaci trudnoce (23.5.2014 11:26:53)

Eh evo i mene, nova sam :D Imam jaaako puno pitanja, a izmedju ostalog bih voljela da mi pojasnite nalaz koji mi dr. nije htio ocitati [sm=zmeden.gif] ... Izmedju ostalog pise uterus pravilnog oblika prazan, endometriju zadebljan, adnexa nalaz uredan. Pleaseeeeeeeeeeeee help me [sm=smiley19.gif] .... I izvinite sto vam ovo govorim, ali kasni mi mjesecnica i u toku odnosa sam imala krvarenje, ali nije bila krv mjesecnice nego cista krv. Muz i ja se brinemo, pa mi bar malo pomozite i olaksajteee.
Zelim bebuuu [sm=smiley13.gif]




lovepower -> RE: prvi znaci trudnoce (25.5.2014 19:30:31)

mila ne znas nista o nalazu ali sigurno ce se javiti neka zenica koja zna,a za krv,mozda ste bili malo divlji[sm=smiley36.gif]
koliko ti kasni mjesecnica,jesi li radila test?
nemoj se previse opterecivati,polako,opusteno mozda si trudna ko zna[sm=smiley1.gif]




Srculence -> RE: prvi znaci trudnoce (26.5.2014 17:46:49)

Pozdrav svima!
Nemam živaca da tražim po temama,mislim da pitanje pripada ovdje a ako ne izvinjavam se moderatorima i molim da post prebace gdje mu je i mjesto.
Danas sam bila kod ginekologa i potvrđena mi je trudnoća 6 sedmica ali ona vidi gastacijski mješak koji je nepravilnog oblika i vidi se plod(na dnu gm) Na uz ima otkucaja srca koji se još nemogu čuti ali postoje i pravilni su.Rekla je da sutra uradim betu i onda ponovo u petak da vidimo šta se dešava:-(Nju brine taj nepravilan gastacijski miješak.Inače ovo mi je druga trudnoća a prvu sam se porodila na carski .Da li je neko imao slična iskustva tj.taj nepravilan gastacijski mješak???
Iznervirana sam i samo[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif].Baš smo se i ja i mm bili obradovali [sm=duda.gif]




R&T@ -> RE: prvi znaci trudnoce (26.5.2014 17:56:39)

Srculence, [sm=smiley31.gif]

Ne znam nista o tome...
Nadam se da ce biti sve u redu...

Pitaj i na ostalim temama, mozda je neka zenica imala slicno iskustvo...





R&T@ -> RE: prvi znaci trudnoce (26.5.2014 18:05:58)

Sad sam listala RR teme, i ima takvih slucajeva...

Najvise mi se svidio post forumasice manuele forumasici jabuka:

Inace nista se ne sikiraj doktori to skolski govore za gestacijsku vrecicu al cinjenica je da je plod ziv i da se razvija znaci nema problema sa gestacijskom vrecom,da ima plod ne bi mogao da se razvija,to ja laik pa znam a doktor ti to ne objasnjava. [sm=smiley1.gif]




Dalija098 -> RE: prvi znaci trudnoce (2.6.2014 14:24:40)

Ćao žene...Ne znam više na kojoj temi da pišem svoj problem.
Pijem siofor zbog inzulinske rezistencijie i neredovnih ciklusa. [sm=hudicek1.gif] nisam imala od aprila, nakon izostanka sam radila test i bio je negativan. Prije nekih 2,5 sedmice se pojavio kao roskasti iscjedak i nakon toga ništa više. Da bi me sada punih 15 dana grudi jaaaako boljele. Tačnije danas je 15 dan. Radila sam gravignost mini i negativan je (maloprije).
Ponekad imam grčeve kao da ću dobiti ali nje nema pa nema. Ne znam više šta da radim, ovo me izludi. Da li je neka imala slično iskustvo, koliko grudi zapravo dugo mogu boljeti a da je normalno s obzirom da trudna nisam? Jako me strah[sm=smiley13.gif]
Da li je neka imala sličnih iskustava?

Hvala vam :*




Dalija098 -> RE: prvi znaci trudnoce (2.6.2014 14:25:56)

Ćao žene...Ne znam više na kojoj temi da pišem svoj problem.
Pijem siofor zbog inzulinske rezistencijie i neredovnih ciklusa. [sm=hudicek1.gif] nisam imala od aprila, nakon izostanka sam radila test i bio je negativan. Prije nekih 2,5 sedmice se pojavio kao roskasti iscjedak i nakon toga ništa više. Da bi me sada punih 15 dana grudi jaaaako boljele. Tačnije danas je 15 dan. Radila sam gravignost mini i negativan je (maloprije).
Ponekad imam grčeve kao da ću dobiti ali nje nema pa nema. Ne znam više šta da radim, ovo me izludi. Da li je neka imala slično iskustvo, koliko grudi zapravo dugo mogu boljeti a da je normalno s obzirom da trudna nisam? Jako me strah[sm=smiley13.gif]
Da li je neka imala sličnih iskustava?

Hvala vam :*




Vanja85 -> RE: prvi znaci trudnoce (16.9.2014 19:47:03)

Cao svima!Nova sam na forumu... Imam dva deteta i sad vec osam meseci radimo na trecem ali nista za sad.
Ovaj mesec sam 23dc (10dpo) imala mali trag krvi na papiru.Da li to moze biti prvi znak trudnoce? Od onda vise nista,trebam da dobijem 19.09.




putujuca -> RE: prvi znaci trudnoce (23.9.2014 14:44:07)

Pozdrav zene [sm=smiley1.gif]

Ne znam gdje da pitam, pa cu probati ovdje a vi pomagajte ako imate bilo sta reci na moje pitanje.
Odlucili smo raditi na drugoj bebi, da naglasim da se uopste ne opterecujemo time jednostavno smo odlucili krenuti pa kad i ako Bog da.
Nikada nisam pratila plodne dane, kalendare i sl. ni s prvim djetetom. Uspjelo je maltene iz prve [sm=smiley1.gif]

Da naglasim isto tako da mi je ciklus uredan, i uvijek oko 28 dana.

E sad me malo zbunjuje ova situacija:
Trebam dobiti oko 25.09. otprilike, dan gore dole al tu je to.
Sinoc smo [sm=smiley9.gif] dakle krenuli u akciju, bez velikog razmisljanja o tome kad ce naredna, koji je dan itd. Jednostavno smo eto od sinoc bacili zastitu.
Medjutim, ono sto mene zbunjuje je cinjenica da sam ja jutros vec dobila i to izgleda pomalo cudno. Recimo da je blijede boje u odnosu na inace, i imam blage menstrualne bolove.
Ne brine me to sto je moguce da "nije uspjelo" niti sam ocekivala par dana prije M da ce i uspjeti (jasni su mi plodni dani, iako rekoh da ih nikada nisam pratila). Vise me zanima ovo sto je uranila M i sto je nesto drugacija?
Koliko je moguca trudnoca uoci M uopste?
Sorry na opsirnosti al eto da cujem pokoje misljenje nije zgoreg [sm=smiley36.gif]




kornjačica -> RE: prvi znaci trudnoce (11.10.2014 10:48:13)

Pozdrav svima!
Imali smo odnos sedmi dan moje menge, i poslije odnosa sam još uvijek malo krvarila (inače mi menge traju dugo).
Menga mi kasni dva dana. Nemam nijedan simptom trudnoće, samo su mi grudi malkice nabrekle, ali me ne bole.
Postoji li mogućnost da sam trudna?

Hvala svima [sm=smiley1.gif]




Gynecologist -> RE: prvi znaci trudnoce (11.10.2014 20:42:40)

Jedini nacin da se to provjeri jeste da uradite test na trudnocu. Kupite test veceras, najjeftiniji od 3,5KM i sutra prvi jutarnji urin ubacite trakicu i znati cete jeste li trudni.




tičerica -> prvi znaci trudnoce (31.10.2014 15:58:52)

Zdravo svima, nova sam na forumu i imam problemčić. Trebala sam dobiti 22. no nisam, test 24.10. pokazao [sm=rozacrtici.gif] no 29. sam počela krvariti, bez bolova, ide kao neka oskudnija mjesečnica. Betu sam danas radila i iznosi 13,41. Još pomalo krvarim bez ikakvih bolova, trudnoća se na UZ još ne vidi. Izluđujem se, čitajući razne forume, jel neko ima sličnu situaciju.

Hvala unaprijed.




Gynecologist -> RE: prvi znaci trudnoce (31.10.2014 21:36:35)

Beta je previse nizak da bi se trudnoca mogla vidjeti na ultrazvuku (beta hcg 1000-1500 se tek vidi na ultrazvuku).
Previse je nizak i za izvanmatericnu trudnocu.
Najverovatnije se radi o spontanom pobacaju, odnosno biohemijskoj trudnoci koja se moze dokazati samo odredjivanjem hormona iz krvi. Zene najcesce misle da im je zakasnila mjesecnica u takvom slucaju.
Ponovite betu u ponedeljak za svaki slucaj.




vanchi88 -> RE: prvi znaci trudnoce (31.10.2014 23:06:42)

ticerica
Gynocologist je u pravu za biohemijsku.
vise od 75% trudnoca se tako zavrsi a da zena i ne zna da je trudna!
Imala sam i ja biohemijsku prosle godine i vjeruj ne bi znala da nisam pokusavala i 'slucajno' se testiram kad ima sta i vidjeti a jos nije ni kasnila... medjutim na dan ocekivane test negativan a par dana kasnije beta bila ispod 15... Normalnu menstruaciju imala kasnije...
Nemoj se sikirati, bice trudnoca! :)




tičerica -> RE: prvi znaci trudnoce (1.11.2014 9:16:29)

Hvala na odogovrima. Ja sam se jučer brinula možda i previše, danas sam već mnogo mirnija. Krvarenje je prestalo (ako je bila mjesečnica, onda je bila najkraća u životu - dva dana) ako nije onda još bolje. U ponedjeljak idem ponovo doktorici, pa sta kaže da se radi. Biti će ono što je najbolje za mene, aBd.
Hvala još jednom :)




luela -> RE: prvi znaci trudnoce (1.11.2014 12:09:07)

Mozda cu nekome pomoci sa odgovorom.Dakle dugo sam pokusavala ostati trudna,skoro 4 godine rekla bih.Menstruacija mi je redovna ali opet sam svaki mjesec ocekivala i ponekad uradila test ako bi kasnila dan ili i prije toga.Medjutim kada sam ostala trudna,simptome sam prepoznala ali tek dan prije ocekivane M i dan poslije kada sam uradila test.Nemam bolne M ali sam tih dana imala jake grceve i jake bolove u krstima,znaci jace nego ikad prije.Stomak mi je bio dosta nadut,drugacije nego ranije i meni najsumnjiviji simptom je bila temperatura i osjecaj prehlade.Temperatura izmedju 37-37,2 nekad i 37,5.Jutro prije testa sam krenula u porodicnu jer me je bolilo i grlo i mislila sam da imam virozu ali posto mi je ta temp bila sumnjiva,uradila sam test prije dolaska kod dr i [sm=rozacrtici.gif].Znaci nisam mogla vjerovati obzirom otkad cekam ali sam tacno znala da ta temp mozda nije od virusa.I ona me je pratila cijelo prvo tromjesece.To je normlano.Navodno se temp pocevaca od same ovulacija i nastavi rast ako je doslo do zaceca tako da drage moje koje ocekujete,ponekad je provjerite.Nakon zaceca ona se poveca za nekih pola stepena i manje vise stalno ostane takva na pocetku,tako da ko ima prosjecnu temp 36,6 kao ja,to ce povecanje lako osjetit.Sretno!




Stranica: <<   < Prethodna stranica  58 59 [60] 61 62   Sljedeća stranica >   >>