RE: prvi znaci trudnoce (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


gagala -> RE: prvi znaci trudnoce (14.2.2015 8:56:35)

Drags moje, je li ijedna od vas imala osjecaj da joj se nesto razvlaci u stomaku?




Arija84 -> RE: prvi znaci trudnoce (17.2.2015 10:33:53)

Ja ne..ali obzirom za meni neuobičajene simptome koje sam imala, sad kad čujem za neki novi, sve mi je OK :) , ipak smo u drugom stanju..divnom stanju [sm=nosecka.gif]




Jelly85 -> RE: prvi znaci trudnoce (25.2.2015 8:16:44)

Nova sam i zelim podijeliti svoje simptome sa vama.Jako rano sam osjetila simptome trudnoce.Prije toga smo se trudili 4,5 godine i svaki mjesec sam nesto sebi umisljala,ali kada su dosli pravi simptomi bili su slicni PMS-u,ali i totalno razliciti.Grudi su me pocele boljeti dva dana posle ovulacije i nisu me nikako prestajale boljeti.Nije to bila neka velika bol,vec vise osjetljivost na dodir i vise prema pazuhu,kao upala misica [sm=smiley1.gif]. Sedam dana prije ocekivane M pocele su mucnine,prvo su mi se zgadile cigarete i posle par dana meso koje obozavam.Presla sam na voce i povrce,a pila sam nenormalno puno vode.Par dana prije ocekivane primjetim da su mi bradavice za nijansu potamnile i da su nekako izrazenije nego prije.Na dan ocekivane me zabolio stomak,ali ne kao da cu dobiti,vec kao neke iglice da me bockaju sa svih strana,vise kao trnci.Dan po kasnjenju uradim test i pozitivan.Juce sam imala prvi pregled i potvrdjena mi je trudnoca 4,4 i gestacijski mjesak 4 mm.Uradila betu koja je 631,7.Imam kratke cikluse od 23-25 dana koji nikad ne kasne.Jako rano sam zbog toga i otkrila trudnocu [sm=smiley1.gif]




tičerica -> RE: prvi znaci trudnoce (25.2.2015 8:43:51)

Iskrene čestitke, svim budućim mamama. Ja sam u razgovoru s nekoliko doktorica koje poznajem uvijek došla do istog odgovora svi simptomi su individualni isto kao i razvoj bebe u maminom stomaku.
Ja recimo imam mučnine ponekad, ponekad povraćam, ponekad mi se jako spava dok neke žene sve te simptome imaju svaki dan... I da grudi su mi baš nabujale :)
Sve je individualno, treba biti pozitivna i osluškivati organizam, treba i pitati za savjet jer ko pita ne skita.

Svako dobro vam želim [sm=smiley1.gif]




Purplica -> RE: prvi znaci trudnoce (26.2.2015 15:29:58)

Trudnoću sam otkrila pravo rano, prije nego što sam trebala dobiti.
Nikakvih mučnina još uvijek nisam imala (tek u 3. mjesecu), niti vrtoglavica, krvarenja. Samo sam jedan dan u ogledalu vidjela da moje bradavice izgledaju kao klikeri i da su mi nešto smiješno velike. (samo bradavice, ne grudi.. još uvijek, nisu ni bolnije nešto bile nego inače pred menstruaciju) I tako sam zvala mamu, smijala se..pitam je šta je ovo bgt haha.. kaže ona ma ništa bona. Meni đavo mira nije dao, kupim jedan test..nazire se druga crtica, i onda još dva. :D Evo sad 37+4, zakazan porod u ponedjeljak indukcijom, bebica 4 kg. haha[sm=modricrtici.gif][sm=duda.gif][sm=smiley36.gif]




farmacojtishe -> RE: prvi znaci trudnoce (27.2.2015 8:36:38)

Pozdrav svim trudnicama, imala bih jednu molbu, ako nije problem, da odvojite malo vremena i popunite ovu anketu. Tiče se prehrane u trudnoći i potrebno je za izradu diplomskog rada.Ukoliko znate još neku trudnicu, zamolila bih da i njima proslijedite i još jedna napomena, trudnice moraju biti iz BiH. Hvala vam unaprijed. [sm=smiley1.gif]
https://docs.google.com/forms/d/1u_Hh-_RCcbM1HC7n0azpz9oNMfYHvSOGu-1XII2LyoY/viewform




Andy_Bec23 -> RE: prvi znaci trudnoce (1.3.2015 9:54:49)

Ja sam imala implatacijsko krvarenje 10 po O m. su mi inace 28-33 dana tako da kad sam uradila test mi je jedva pokazao [sm=rozacrtici.gif] ali sam znala da sam trudna jer sutradan su me svrbile bradavice i uradila test i pokazao jedva vidljivu 2 cru, evo ta druga crta je danas 2 i pol mjeseca [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




blue moon -> RE: prvi znaci trudnoce (4.3.2015 12:48:17)

Ja i mm smo pokušavali više od godinu i po da dobijemo bebu, ali zbog tempa života, mojih neurednih menstruacija i slabije pokretljivosti njegovih vojnika (dva plusića) nismo mogli ubosti ovulaciju. Pokušala sam sa mjerenjem temperature ali su mi rezultati mjerenja bili prilično haotični, a trakica mi ne bi moglo biti stotine, a nisu baš ni jeftine. Od doktorice sam dobila terapiju da pijem dabroston tri mjeseca pa da se uredi [sm=hudicek1.gif], prvi mjesec je došla 32. dan, drugi mjesec 40. dan, a treći mjesec sam dobila 20. dana odmah čim sam popila turu tableta, poslije toga se sve vratilo na staro ciklus cca 30 do 40 dana. U međuvremenu sam pila macinu travu i vrkutu, prilično neredovito, crveni zdravac sa mužem isto tako povremeno, a muž je pio biastin (vitamin E).

Nisam pretjerano brojala dane i desilo se, prvo sam mislila da mi [sm=hudicek1.gif] standardno kasni, simptom bolnih i nadošlih grudi, istaknute vene, i uz to nadutost i vjetrovi, 42. dan sam uradila jeftini kineski test (sa ebay-a) i pokazao mi je dvije crtice, poslije toga sam uzela dm-ov gravignost, također dvije crtice, ja sretna, konačno trudna.

Nakon par dana i dalje nemam nekih specifičnih simptoma, pantole me malo stežu, maternica se širi, pa osjetim blago grebuckanje, grudi su i dalje velike, ali ne toliko bolne (valjda se navikavam). I da, jedan od simptoma je bio kratak dah, stalno imam osjećaj kao da nemam dovoljno kisika, odnosno brzo se zadišem i srce zalupa brže, i povremeno skroz neka blaga nesvjestica...

Mučnine nemam ali ponekad umišljam da mi nešto ne sjeda na želudac, nemam porive za specifičnom hranom, ali kad se pojavi osjećaj gladi ne zanemarujem ga, ipak tijelu treba energije za ono što predstoji. Otkako sam saznala za trudnoću nastojim da pijem više tečnosti, a inače nisam neki vodopija, pa zbog toga idem na wc možda dva-tri puta više nego inače. Stolica mi je uredna, dan započnem kašikom meda i čašom vode, provjereno djeluje.

Zasad toliko od mene




bebol -> RE: prvi znaci trudnoce (13.3.2015 14:37:19)

Jutros sam radila 2 testa oba su pozitivna,tako sam sretna,zelim i vama puno srece i malih bebolina
[sm=bravo.gif][sm=duda.gif]




alman -> RE: prvi znaci trudnoce (13.3.2015 14:44:51)


IZVORNA PORUKA: bebol

Jutros sam radila 2 testa oba su pozitivna,tako sam sretna,zelim i vama puno srece i malih bebolina
[sm=bravo.gif][sm=duda.gif]

iskrene cestitke [sm=bravo.gif] zelim vam urednu trudnocu do kraja,pridruzi nam se i na temi Razgovori u iscekivanju bebe, gdje mozes naci savjete i misljenja iskusnih trudnica [sm=smiley1.gif]




gagala -> RE: prvi znaci trudnoce (13.3.2015 14:57:27)


IZVORNA PORUKA: blue moon

Ja i mm smo pokušavali više od godinu i po da dobijemo bebu, ali zbog tempa života, mojih neurednih menstruacija i slabije pokretljivosti njegovih vojnika (dva plusića) nismo mogli ubosti ovulaciju. Pokušala sam sa mjerenjem temperature ali su mi rezultati mjerenja bili prilično haotični, a trakica mi ne bi moglo biti stotine, a nisu baš ni jeftine. Od doktorice sam dobila terapiju da pijem dabroston tri mjeseca pa da se uredi [sm=hudicek1.gif], prvi mjesec je došla 32. dan, drugi mjesec 40. dan, a treći mjesec sam dobila 20. dana odmah čim sam popila turu tableta, poslije toga se sve vratilo na staro ciklus cca 30 do 40 dana. U međuvremenu sam pila macinu travu i vrkutu, prilično neredovito, crveni zdravac sa mužem isto tako povremeno, a muž je pio biastin (vitamin E).

Nisam pretjerano brojala dane i desilo se, prvo sam mislila da mi [sm=hudicek1.gif] standardno kasni, simptom bolnih i nadošlih grudi, istaknute vene, i uz to nadutost i vjetrovi, 42. dan sam uradila jeftini kineski test (sa ebay-a) i pokazao mi je dvije crtice, poslije toga sam uzela dm-ov gravignost, također dvije crtice, ja sretna, konačno trudna.

Nakon par dana i dalje nemam nekih specifičnih simptoma, pantole me malo stežu, maternica se širi, pa osjetim blago grebuckanje, grudi su i dalje velike, ali ne toliko bolne (valjda se navikavam). I da, jedan od simptoma je bio kratak dah, stalno imam osjećaj kao da nemam dovoljno kisika, odnosno brzo se zadišem i srce zalupa brže, i povremeno skroz neka blaga nesvjestica...

Mučnine nemam ali ponekad umišljam da mi nešto ne sjeda na želudac, nemam porive za specifičnom hranom, ali kad se pojavi osjećaj gladi ne zanemarujem ga, ipak tijelu treba energije za ono što predstoji. Otkako sam saznala za trudnoću nastojim da pijem više tečnosti, a inače nisam neki vodopija, pa zbog toga idem na wc možda dva-tri puta više nego inače. Stolica mi je uredna, dan započnem kašikom meda i čašom vode, provjereno djeluje.

Zasad toliko od mene



SAD SI ME ZABRINULA ............... jedino što nemam jeste nabrekle grudi, i doduše, još nije niti jednom okasnila [sm=hudicek1.gif]




Hannaa -> RE: prvi znaci trudnoce (13.3.2015 16:16:25)

Cao svima. Jedno pitanje, mozda mi neko može pomoći. Menstruacija mi je izostala 10 dana, uradila sam kućni test na trudnoću koji je bio pozitivan. Danas su mi stigli rezultati beta HCG-a. Meni je nalaz baš nejasan, grav index piše negativan a HCG je 12 266. U ponedjeljak idem svojoj doktorici, a ne mogu da dočekam da saznam rezultate testa. Mozda je neko imao slično iskustvo kao moje, ako neko zna cijenila bih pomoć.... Pozdrav!




rose -> RE: prvi znaci trudnoce (13.3.2015 16:25:16)


IZVORNA PORUKA: gagala


IZVORNA PORUKA: blue moon

Ja i mm smo pokušavali više od godinu i po da dobijemo bebu, ali zbog tempa života, mojih neurednih menstruacija i slabije pokretljivosti njegovih vojnika (dva plusića) nismo mogli ubosti ovulaciju. Pokušala sam sa mjerenjem temperature ali su mi rezultati mjerenja bili prilično haotični, a trakica mi ne bi moglo biti stotine, a nisu baš ni jeftine. Od doktorice sam dobila terapiju da pijem dabroston tri mjeseca pa da se uredi [sm=hudicek1.gif], prvi mjesec je došla 32. dan, drugi mjesec 40. dan, a treći mjesec sam dobila 20. dana odmah čim sam popila turu tableta, poslije toga se sve vratilo na staro ciklus cca 30 do 40 dana. U međuvremenu sam pila macinu travu i vrkutu, prilično neredovito, crveni zdravac sa mužem isto tako povremeno, a muž je pio biastin (vitamin E).

Nisam pretjerano brojala dane i desilo se, prvo sam mislila da mi [sm=hudicek1.gif] standardno kasni, simptom bolnih i nadošlih grudi, istaknute vene, i uz to nadutost i vjetrovi, 42. dan sam uradila jeftini kineski test (sa ebay-a) i pokazao mi je dvije crtice, poslije toga sam uzela dm-ov gravignost, također dvije crtice, ja sretna, konačno trudna.

Nakon par dana i dalje nemam nekih specifičnih simptoma, pantole me malo stežu, maternica se širi, pa osjetim blago grebuckanje, grudi su i dalje velike, ali ne toliko bolne (valjda se navikavam). I da, jedan od simptoma je bio kratak dah, stalno imam osjećaj kao da nemam dovoljno kisika, odnosno brzo se zadišem i srce zalupa brže, i povremeno skroz neka blaga nesvjestica...

Mučnine nemam ali ponekad umišljam da mi nešto ne sjeda na želudac, nemam porive za specifičnom hranom, ali kad se pojavi osjećaj gladi ne zanemarujem ga, ipak tijelu treba energije za ono što predstoji. Otkako sam saznala za trudnoću nastojim da pijem više tečnosti, a inače nisam neki vodopija, pa zbog toga idem na wc možda dva-tri puta više nego inače. Stolica mi je uredna, dan započnem kašikom meda i čašom vode, provjereno djeluje.

Zasad toliko od mene



SAD SI ME ZABRINULA ............... jedino što nemam jeste nabrekle grudi, i doduše, još nije niti jednom okasnila [sm=hudicek1.gif]



onda si se udebljala [sm=smiley36.gif]




dusa slatka -> RE: prvi znaci trudnoce (18.3.2015 11:37:36)

Pozz drage moje...
Ovako ja sam u velikoj dilemi i treba mi vase neko misljenje ili savjet,bar dok ne sakupim hrabrosti za odlazak ginekologu ili ne dobijem [sm=hudicek1.gif] (nadam se da necu)
Ukratko muz i ja dugo pokusavamo [sm=nosecka.gif] al do sad bez uspjeha[sm=smiley19.gif] par puta mi je kasnili po par dana ali na kraju uvijek dobijem [sm=hudicek1.gif],zdravstveno smo OK, sada zadnju [sm=hudicek1.gif] sam imala 09.02. I jos uvijek nisam dobila danas je 37. dan test sam radila prije 4 dana i bio je negativan [sm=smiley19.gif] mozda prerano uglavnom sto se tice simptoma vec danima bol u malom stomaku i probadanje oko desnog jajnika,u dnu krsta,grudi su danima natecene i bolne i vrele,nervoza je na nivou [sm=smiley1.gif]sto se tice ostalog ne znam vise da li sam umislila ili mi je stvarno muka i glad koju odjednom osjetim... [sm=zmeden.gif]
Ja se nadam da sam konacno [sm=nosecka.gif] i da cemo imati [sm=duda.gif] ali zbog negativnog ishoda jos nisam skupila hrabrost za posjetu ginekologu...svako vase misljenje ili neki savjet ce mi dobro doci ako nista bar da malo ubije ovu moju nervozu... [sm=smiley13.gif]




araj -> RE: prvi znaci trudnoce (18.3.2015 15:16:05)

neki ginekolozi ako nemaju dobar aparat ne mogu ni vidjeti. Namjerodavniji ti je test beta HCG. Privatno da uradis, cijena je 35 KM.




bucka99 -> RE: prvi znaci trudnoce (15.4.2015 14:58:26)

Nova sam ovdje pa da podijelim svoje iskustvo [sm=smiley1.gif] . Moj budući muž i ja odlučili smo se napraviti [sm=duda.gif] . Bacili smo se na posao za vrijeme plodnih dana. Desetak dana poslije toga sam počela osjećati umor, pospanost, izgubila sam apetit i imala blago povišenu temperaturu. 4 dana prije očekivane [sm=hudicek1.gif] napravila sam test i ugledala sam [sm=rozacrtici.gif] , ali blijede. dva dana poslije sam odlučila ponoviti test kad ono opet[sm=rozacrtici.gif] , ali ovaj put malo tamnije [sm=smiley36.gif] . Moj zaručnik i ja smo još uvijek u šoku iako smo htjeli bebača. Samo se nismo nadali da će nam uspjeti odmah prvi mjesec. Sad kad svi znaju da sam [sm=nosecka.gif] , napokon ne moram uvlačiti stomak [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif] . Svima onima koji se trude, želim da što prije ugledaju [sm=rozacrtici.gif] [sm=rozica.gif][sm=zz_dance.gif]




mala curica -> RE: prvi znaci trudnoce (15.4.2015 18:22:22)

Bucka cestitam i sve najbolje tebi i tvom zarucniku.Ugodnu i lahku trudnocu.




LILLO -> RE: prvi znaci trudnoce (15.4.2015 20:59:37)

Ja imam onaj neugodan simptom..mucninu..konstantno..zgaravica me ubi..imam bebu ovo je sad druga[sm=duda.gif]..i sa prvom trudnocom sam imala mucninu u vecernjim satima a sad imam konstantno..jedem bademe..pijem donat..ali nista ne pomaze..ja citav dan samo razmisljam kako da prode..ako imate neki savjet..pomagajte..[sm=smiley19.gif]




MicoTico -> RE: prvi znaci trudnoce (15.4.2015 21:10:59)


IZVORNA PORUKA: LILLO

Ja imam onaj neugodan simptom..mucninu..konstantno..zgaravica me ubi..imam bebu ovo je sad druga[sm=duda.gif]..i sa prvom trudnocom sam imala mucninu u vecernjim satima a sad imam konstantno..jedem bademe..pijem donat..ali nista ne pomaze..ja citav dan samo razmisljam kako da prode..ako imate neki savjet..pomagajte..[sm=smiley19.gif]

Isto primjenjivala, bwg mnogu uspjeha. Cesri, mali obroci, ono da se nikad cestito najedes, e to mi je znaloolaksati, plus bademi, ljesnjaci.. Neko mi je tad savjetovao mliheko, jos gore mi bilo.




Bella.88 -> RE: prvi znaci trudnoce (16.4.2015 12:35:40)

IZVORNA PORUKA: LILLO

Ja imam onaj neugodan simptom..mucninu..konstantno..zgaravica me ubi..imam bebu ovo je sad druga[sm=duda.gif]..i sa prvom trudnocom sam imala mucninu u vecernjim satima a sad imam konstantno..jedem bademe..pijem donat..ali nista ne pomaze..ja citav dan samo razmisljam kako da prode..ako imate neki savjet..pomagajte..[sm=smiley19.gif]

prva 4mj.haman nisam crkla,dva puta gubila po 5kg,probala sve živo
jedan dan mi hladno mlijeko smirivalo kiselinu,sledeći dan ništa
žvake i plazma bi mi pomogli ali trenutno
kad sam ušla u 5-ti prošlo

probaj sve što čuješ možda šta upali[sm=smiley1.gif]

kisele jabuke mi sada umanjuju garavicu,one zelene




bucka99 -> RE: prvi znaci trudnoce (20.4.2015 15:54:08)

Evo samo da javim, sad sam bila na prvom pregledu jer sam jutros prokrvarila [sm=smiley19.gif]. Ginekolog mi je napravio vaginalni ultrazvuk i onaj vanjski i samo mi rekao "ovo se događa u 2/3 ranih trudnoća, nažalost, pobacili ste"
Moje [sm=duda.gif] više nema [sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]




LILLO -> RE: prvi znaci trudnoce (20.4.2015 21:51:39)

Bas mi je zao[sm=smiley19.gif]..pa jel ti doktorica rekla sta je mozda bio problem..jel ti prva trudnoca bila? Mislim znam da je nemoguce utvrditi razlog zasto se to desi ali mozda si imala neki hematom..miom..ili se beba nije bas ucvrstila..ne znam koja si sedmica bila ali inace znam da kada doktori pogledaju ako i malo sumnjaju da bi se moglo takvo nesto desiti daju utrogestan..apaurin..mirovanje itd..sigurno si jako tuzna ali opet pokusaj da se ne das depri..desila se trudnoca..desit ce se opet ako bog da..nego moj savjet prije nego opet pocnes raditi na tome idi ponovo na pregled po mogucnosti onda kada ti je ovulacija..tada ginekolog najbolje vidi folikul ili folikule i endometrij maternice tj.zadebljanje..moja drugarica ne moze da odrzi trudnocu jer joj je endometrij nedovoljno zadebljan da bi se beba mogla "zakaciti" ..imaju za to enekcije naravno..sve se da rijesiti..




sunshine_sa -> RE: prvi znaci trudnoce (18.5.2015 14:33:34)

Kod mene definitivno mucnina, stalno cijeli dan.




eu4ia -> RE: prvi znaci trudnoce (14.6.2015 16:04:14)

zdravo..imao sam odnose sa djevojkom prvi dan nakon minstruacije i svrsio sam u nju 4 5 dana tako za redom...ja imam 25 godina a djevojka 20 pa me zanima kolike su sanse da je trudna..hvala unaprijed




Teddy Bear -> RE: prvi znaci trudnoce (14.6.2015 17:31:07)

Sanse su ogromne i minimalne , sacekajte narednu mjesecnicu pa cete znati na cemu ste . Pozdrav, i zelim da vam bude onako kako vi prizeljkujete [sm=smiley1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  60 61 [62] 63 64   Sljedeća stranica >   >>