RE: Braxton Hicksove kontrakacije (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


Skvo RR -> RE: Braxton Hicksove kontrakacije (3.7.2009 19:49:17)

A koji si mjesec trudnoce? Mg se ne pije od druge polovine 8 mjeseca, a u 9 mjesecu ni slucajno.




poetesa -> RE: Braxton Hicksove kontrakacije (3.7.2009 19:50:51)

Nisam to znala! Pa šta onda tada da se pije?
Ja sam 31 sedmica sad




Skvo RR -> RE: Braxton Hicksove kontrakacije (3.7.2009 19:53:06)

Ja sam npr. pila apaurin. Moras pitati doktora koji te vodi. Mg se ne smije piti pri kraju trudnoce, jer otezava otvaranje za porod.




poetesa -> RE: Braxton Hicksove kontrakacije (3.7.2009 19:56:09)

Moja doktorica je svako malo na godišnjem [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley24.gif[/image]  Ali eto, nisam još prispjela :) imam vremena još
ali mogu misliti kako ću se kasnije bojati tih kontrakcija, kad me sad ovako prepadaju., Najgore je što ne znaš kako to treba da izgleda jer ti je prvi put




Skvo RR -> RE: Braxton Hicksove kontrakacije (3.7.2009 19:59:08)

Ja sam ih isto imala...Malo je neprijatno, ali se sazivis sa njima. [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]  To je samo jedna u nizu od priprema za porod....




Junior -> RE: Braxton Hicksove kontrakacije (4.7.2009 2:50:30)

ja sam 32 sedmica, i toliko sam se prepla veceras da sam otisla u bolnicu na ctg, nakon sto sam nazvala dr, jer ove danas su bile dosta jace od onih prethodnih dana...strah me da necu prepoznati kad prelaze granicu normale...meni su dali apaurin od 2 mg, 2X dnevno...niko nije magnezij spominjao...




poetesa -> RE: Braxton Hicksove kontrakacije (5.7.2009 10:34:39)

Meni je doktorica napisala apaurin po potrebi, a za Mg da ga mogu popiti i 2 tab. Ja mislim da je Mg čak i bolji. Može se on unjeti i sa dosta Donata, mislim da ne može štetiti

A šta su ti vidjeli na ctg-u, je li sve ok? Baš mi je žao, i ja bih se isto tako prepala




Junior -> RE: Braxton Hicksove kontrakacije (5.7.2009 13:27:39)

kao ima kontrakcija, lagano, ali nista posebno, ne prelaze granicu tih laznjaka...u biti kada mi je dr usporedio moj ctg i ctg jedne trudnice koja je dosla da rodi, tek sam tad vidjela da se bas razlikuju...babica mi je objasnila da ponekad ti lanzni trudovi znaju biti bas jaki, ali ako kao primijetim bilo sta neobicno da dodjem opet na ctg...meni je za sad sve neobicno, jer se dogadja prvi put...[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




nikita -> RE: Braxton Hicksove kontrakacije (5.8.2009 23:27:22)

mene je danas zgrcio dojnji dio stomaka na jedno minut dvije...prvo sam mislila to crijeve rade jer sam pojela hrpu smokava i onda sam skontala da mi je bio stomak uzasno tvrd...hB brzo je proslo...
jesu to te kontrakcije ?




Soleil -> RE: Braxton Hicksove kontrakacije (12.8.2009 19:15:21)

Ja BH kontrakcije osjećam od 27. sedmice, a sada sam u 33. sedmici. Kako trudnoća odmiče, primijetila sam da se intenziviraju. Slično kao što ste opisale, zgrči se stomak i osjetim neki blagi bol koji zna naginjati na menstrualne bolove...mada su više neugodne nego što su bolne.

Pijem magnezij od 250 mg 3 x 1, Dabroston 2 x 1 (zbog prethodnog spontanog doktor ih preventivno propisao, tako da mi ih je zadržao do dana danas. Kaže da i Dabroston sprečava kontrakcije).




emma.L -> RE: Braxton Hicksove kontrakacije (13.8.2009 9:15:59)

Nikita, jesu, možda BH, a možda prave. Samo malo primiri i javi se svom liječniku. Ja nisam obraćala pažnju i grlić se znatno skratio za 20-ak dana koliko sam čekala do pregleda. Zato sam morala primiriti kasnije, piti Mg i apaurin, i sve je bilo ok do kraja.




Amrino -> RE: Braxton Hicksove kontrakacije (15.12.2009 18:07:58)

Prebaceno sa duple teme

IZVORNA PORUKA: Gaba

zdravo mame
ja  sam u 34 sedmici i vec sam u prosloj semici osjetila bol u dnu stomaka
i pitala sam doktoricu i rekla mi je da cu istu bol osjetit kad bude vrijeme poroda
i da izdrzim jos 3 sedmice
a nisam je pitala da li to znaci da bi se mogla ranije poroditi i da li je rano da osjetim tu bol
pa me zanima da li znate nesto o tome ili vam se to desavalo?
nadam se da nije dupla tema jer sam ja jako zabrinuta



IZVORNA PORUKA: noaa

meni se to desilo prosli tjedan,sve isto prepala me sestra u bolnici pravo,mada mi je doktor rekao da je sve u redu,moja sestra  je to isto prosla i rodila normalno jos 2 dana nakon termina.kazu da je vrijeme da nam se tijelo priprema za porod i da ce sve biti ok,nema nam druge nego da se cuvamo i da vjerujemo onima koje su to prosle





Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]