RE: pelenski osip (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba >> Zdravlje beba



Poruka


rose -> RE: pelenski osip (8.1.2011 22:16:50)

ima par dana da sam prvo pod rukom osjetila da joj je koza izmedju vaginalnog i analnog otvora malo grublja...kad pogledam blago je crveno ali mislim da se potparila od pelene i ima mikroskopske tackice...koje su sada bjelicas_te pretpostavljam od kreme kojom sam je mazala (HIPP)...e sad to se nekako poklapa s cescom upotrebom vlaznih maramica kod svakog mjenjanj pelena (da skinem ostatak urina)...pa sam je od danas pocela opet brisati vodom i evo mazem je jekodermom pa da vidim hoce li proci...plan je sutra da je probam oprati hipermanganom pa da je namazem...ne bih je zbog ovoga vodila doktoru pa ako ima neko sa slicnim iskustvom, tj ovim malim osipom s mikroskopskim tackicama da se javi s nekim savjetom, dobrodoslo je [sm=smiley1.gif] ona se ne buni kada je vrisem ili mazem pa pretpostavljam da joj ne stvara neku nelagodu al eto, primjetih pod rukom da je koza tu sada malo drugacija
inace joj guzu perem svaki put kad se ukaki a kod cesceg mjenjanja mokrih pelena do sada sam je brisala vodom a od nedavno vlaznim maramicama

nedavno je na vratnom naboru imala crvenilo s bleciastim tackicama (malo vecim od ovih ) i to sam rijesila za dan tako sto sam joj taj dio blago obrisla s onim rastvorom sto se inace koristi za soor (acid borci) i namazala niveinom zastitnom kremom...ne znam smijem li isto primjeniti i na ovu pelensku zonu? mozda su gljivice slicne onima kod soor-a?




Anoniman -> RE: pelenski osip (8.1.2011 23:21:40)

rose acidi borici je blag antiseptik (uklanja bakterije sa kože...kao dezinficijens ), možeš ga upotrebljavati a i ne moraš ipak je to beba,... ja bih ti savjetovala da izbaciš hipp kremu iz upotrebe i zamjeniš je nekom bademovom kremom (pavlovićeva ili ona od pharmameda), i to će proći, nemaš potrebe da je vodiš doktoru. 




rose -> RE: pelenski osip (9.1.2011 1:19:10)

za pavlovicevu sam sada iscitala da isto sadrzi acidi borici i da se zbog toga ne preporucuje za njegu malih beba...hajde pratit cu sada i mazati jekodermom, nabaviti bademovu (imam kuci ulje) a cula sam i da je kantarionovo ulje dobro...negdje procitah cak i obicno jestivo (zagrijano pa ohladjeno) [sm=zmeden.gif]




iv@ncica -> RE: pelenski osip (9.1.2011 14:57:16)

sudokrem  definitivno  za  sve  oko  guze-  i  smo  muku  mucili  s pelenskim  i 100  krema  probali...dok nam noa  nije  poslala   probnu  dozu  i  u  roku 2  dana  sve  nestalo..hvala  jojjj[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Ilhana RR -> RE: pelenski osip (9.1.2011 15:09:47)

Jesi li probala kremnu Bepanthen? Ta krema je mojoj maloj jednom ukinula pelenski osip u roku od dva mjenjanja pelena... a bila je samo tako osuta, isto ko da je kora od drveta bila...

Bepanthen je veoma masna krema i ja je koristim za sve, i meni i Lamiji osim kad je dermatitis u pitanju, onda koristim A Derma kremu koju nam je preporucila jedna forumasica na temi o atopijskom dermatitisu...




rose -> RE: pelenski osip (9.1.2011 18:48:45)

nisam probala ali evo istrazujem...mazuckam je sada jekodermom pa cemo vidjeti




teacher75 -> RE: pelenski osip (9.1.2011 18:51:14)

mi inace koristimo jekodermom ali se zbog jace stolice pojavio ojed nekidan. bila je skroz crvena koka i okolo. mazala sam hippovom kremom sa cinkom i proslo je sve za 2 dana. ne znam koju si ti hippovu kremu koristila?




Ilhana RR -> RE: pelenski osip (9.1.2011 18:52:46)

Inace, probaj je drzati malo bez pelene isto, plaknes je mlakom vodom i pusti je da uziva bez pelene malo...

a kad budes stavljala pelenu obavezno nakon kreme stavi i pudera... a nemoj stediti sa kremom, ja uvijek stavim debel sloj kad je osip u pitanju...




Srculence -> RE: pelenski osip (9.1.2011 19:01:12)

Dini se isto ovo desilo prije 3 ili 4 mj. Probali smo sve kreme i nikako nije prestajalo.On se isto bunio kad bih ga prala i stavljala pelenu...Imala sam osjećaj da ga to boli.Pedijatrica nam je preporučila kremu Nistatin mast.I stvarno mu je pomogla,nakon 2 ili 3 puta što sam namazala.




ladyblue RR -> RE: pelenski osip (10.1.2011 23:54:56)

Ako vam bebe imaju pelenski osip ima krema koja to rješava u jednom danu. U apoteci u velikom Mercatoru, Mustela krema za pelenski osip.
Inače ta Mustela linija za bebe je fenomenalna. Imaju sve moguće vrste krema kao i šampon za tjemenjaču. Jesu malo skuplje ali se isplati jer se jako malo troše pošto su učinkovite.
Ja sam svojoj bebi mazala lice ( imaju i kreme za lice i tijelo za bebe) kada se osula i prošlo je odmah.




rose -> RE: pelenski osip (11.1.2011 0:37:52)

teacherko od rodjenja je mazem s hipp kremom s pantenolom i cinkom...

srculence, moze li se ta nistatin mast uzeti bez recepta...ako su gljivice da ih ukinem..

ilhana juce je razmotam s namjerom da se malo na zraku guza susi...i kraljica se ukaki [sm=smiley36.gif]


lady citala sam o toj mustela kremi al ja nisam nacisto jel ovo samo osip ili su gljivice [sm=zmeden.gif]




ladyblue RR -> RE: pelenski osip (11.1.2011 0:49:42)

nistatin možeš uzeti bez recepta pa pokušaj. ako se ne bude širilo prema guzi, onda nije pelenski osip.




rose -> RE: pelenski osip (11.1.2011 9:32:01)

koliko vidim ne siri se...taj mali dio grublje koze sa sitnim tackicama stoji...kao da je manje grubo pod rukom a opet nisam sigurna...probat cu nabaviti nistatin




rose -> RE: pelenski osip (15.1.2011 17:09:41)

proslo je, mazala jekodermom, pa sada bademovom...a iskljucila vlazne maramice izuzev kad se ukaki pa da skinem kaku s guze prije pranja...nabavili smo i nevenovu i nistatin pa ako bude trebalo imamo sve [sm=smiley1.gif]




dzeni_nl -> RE: pelenski osip (19.4.2011 16:32:39)

i mi imamo problem sa osipom, samo ne znam da li je pelneski ili neki drugi osip? ima sitne crvene tackice po sunicama oko kokice. ne znam od cega je? uvijek koristimo iste pelene sem da smo presli na 4+, na vlazne maramice nikad nije imala reakciju, al sam ih uvijek slabo koristila, jer peremo guzu. sad sam ih skroz izbacila, al osip je i dalje tu. nikad prije to nije imala, porvi put se susrecemo sa tim i bas me brine, jer sam vidjela da su te tackice popucale i da se ljuste. mazem joj sa Bepanthen kremom i sa sudokrem, malo se povuce i opet se vrati. imate li kakav savjet sta da radim i od cega bi mogao biti osip?




emma.L -> RE: pelenski osip (19.4.2011 16:36:53)

Htjedoh ti predložiti Sudokrem, jer je nama pomagalo. Sorry, ništa pametno nemam više.




tijuška -> RE: pelenski osip (19.4.2011 17:58:29)

Nama je pomoglo slejdece: oprati guzu i osusiti je, nakapati nekoliko kapi kantarionovog ulja, po mogucnosti domace, razmazati i pustiti da se guza zraci. Prije stavljanja pelene namazati guzu Originalnom Pavlovicevom kremom. To smo radili vise puta dnevno, a na vece sam par noci stavljala F bez pelene a guzu mazala kantarionovim uljem. Osip se povukao za par dana i vise se nije javljao.
Sve sam pokusala i jedino nam je ovo pomoglo. Od tad pavlovicevu kremu koristim stalno i za sve.





vila_7 -> RE: pelenski osip (23.5.2011 9:14:35)

evo i ja nazalost na ovoj temi. Beba ima osip-valjda pelenski - 2-3 crvene mrlje. Sta mi mozete preporuciti?
Kupila sam Nivea sa cinkom ali ne prolazi!




rose -> RE: pelenski osip (15.6.2011 22:23:44)


IZVORNA PORUKA: helena_7

evo i ja nazalost na ovoj temi. Beba ima osip-valjda pelenski - 2-3 crvene mrlje. Sta mi mozete preporuciti?
Kupila sam Nivea sa cinkom ali ne prolazi!




i S ima ojed...pocelo ko mrlje a sad se pod rukomodjete ispupc4nja...probat cu s bepanthenom i nabavit cu mustelu...valjda rijesimo [sm=zmeden.gif]




naidica -> RE: pelenski osip (25.6.2011 10:25:06)

pozdrav zenice!!kako ste,,kako bebice???' samo da vas pitam moj maleni ima pelenski osip..i kupila sam mustelu kremu stelactiv,,nadam se da ce pomoci,,jer ga bas boli!!!eh sad bih da vas pitam,,ja njega operem,,i posusim, i polako krenem da mazem tom kremom,,kad krenem on pocne plakati ko nikad,,,jel tako i treba ilii,,je li ko imao iskustva s tom kremom,,ja znam da ga boli,,ali rekoh mozda ova krema jos vise ga opece,,ali kao da mu je bolje malo,,,nestalo je malo crvenila kolko je bilo??? hvala vam unaprijed   




rose -> RE: pelenski osip (25.6.2011 21:07:52)

ma mislim da ga vec sutra nece boliti...koza je nadrazena...svakako ga boli




mamin mali princ -> RE: pelenski osip (1.2.2012 13:19:20)

Drage mamice, treba i nama pomoc oko pelenskog osipa(valjda je to)
Guza je crvena,al jos uvijek se ne zali da ga boli. Perem ga stalno, nismo pelene promjenili(koristimo Pampers od rođenja), a kada kaka odmah ga presvlacim, nije mi jasno od cega bi mu se to moglo pojaviti i sta da koristim sta bi mu najvise moglo pomoci?
U kucnoj apoteci imamo hipermangan, domaće kantarionovo ulje a guzu mazemo Pavloderm kremom.[sm=smiley13.gif]




mamana -> RE: pelenski osip (1.2.2012 13:37:48)

Hipermangan i krema sa cinkom (ja sam koristila Chicco) je najbolja kombinacija. Ojed može biti ako mu rastu zubići.




mamin mali princ -> RE: pelenski osip (1.2.2012 13:54:48)

Moguće je da ce i zubici,jer 6 mu je mjeseci a nemamo ni jednog zubica :)
Probat cemo sa hipermanganom a i seku sam zaposlila da mi u DM-u nađe neku kremu protiv pelenskog osipa jer stvarno mi je zao gledati onako crnenu guzu
(Posto nisam nikako pravila taj hipermangan,kako sam skontala voda treba biti blago ruzicasta?)




Ilhana RR -> RE: pelenski osip (1.2.2012 13:54:58)

Mi smo dva puta imali problema sa osipom, obadva puta smo rijesili sa Bepanthenom i puderom.. za mene je Bepanthen zakon =)




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>