RE: Afte (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Zdravlje



Poruka


Crnkica -> RE: Afte (20.10.2013 22:23:31)

Mir@H draga,naše su dvije curice u 2 mjeseca rođene,i hvala ti puno na pomoći,barem znam šta me čeka..javim dalja dešavanja.




Ella.M -> RE: Afte (22.10.2013 12:20:58)

Ja sam cula da soda bikarbona pomaze kod afti. Pa ako nemate ove gelove probajte sa tim za prvu pomoc.




Crnkica -> RE: Afte (22.10.2013 14:52:01)

Mazala sam sodom jutros,al je puuunnnooooo boli pa neda,sva se jadna pretrgne od plača[sm=smiley19.gif],a dajem joj antibiotik Cefalexin svako 8 sati pa ćemo vidjeti kako će djelovati..

Očajna sam ona samo poplakuje i evo 5 dana ništa ne jede,čak ni vodu ne pije,al sreća pa još uvjek doji i to nas obadvije spašava.




Apotekarka -> RE: Afte (22.10.2013 14:53:46)

genciana violet jest da budu sva usta ljubicasta ali pomogne da prije afta prodje




Crnkica -> RE: Afte (22.10.2013 14:56:52)


IZVORNA PORUKA: Apotekarka

genciana violet jest da budu sva usta ljubicasta ali pomogne da prije afta prodje

Može li se kupiti u bilo kojoj apoteci ili po narudžbi??




Apotekarka -> RE: Afte (22.10.2013 14:59:45)

Moze kosta oko 3 km samo pazi da sta ne obojis tesko se skidaju mrlje od genciane,mazati mozes par puta dnevno i najmanje 5 dana da bi bilo ucinka,obicno one nastaju od pada imuniteta godinama se borim s njima,cim sam prehladjena ili nesto bolesna tu su a zna biti period kad ih dugo nema...




Crnkica -> RE: Afte (22.10.2013 15:16:28)

Hvala Apotekarka,i ja ih ponekad imam po jednu,al mi je najgore što je kod djeteta i to ih ima nekoliko na vrhu jezika i jedna velika na unutrašnjoj strani donje usnice..

Rodiću se ponovo kad joj prestanu..




Mir@H -> RE: Afte (22.10.2013 18:54:10)

Crnkica sta ti pedijatar rece jesu li afte ili stomatitis? Vjeruj da mislim na vas dvije,bas mi je zao malene jer smo i mi frisko kroz to prosle. Moja je nakon 5 dana pocela ubacivati hranu u usta,poslije je htjela malo jogurta pa kasnije jaje,i onda je pocla da jede iako je jos bilo tih bijelih mjehurica po ustima.




Crnkica -> RE: Afte (22.10.2013 19:28:12)

Rekao je da su afte,nije spominjao stomatitis,rekao je da se ne bi trebalo proširivati na dalje pa će mo vidjeti,evo već je danas 5-ti dan kako je bolesna i još ništa ne jede.

Hvala što misliš na nas,veliki[sm=smiley31.gif]




Mir@H -> RE: Afte (27.10.2013 19:55:36)

Crnkica kako je tvoja malena sad,jesu li prosle afte?




Crnkica -> RE: Afte (27.10.2013 20:05:27)

Još su tu,vidim joj na jeziku,na usnicama nema,desni više nisu otečene,i već 3.dan kako jede hB,da je još potrajalo ja bi sižnula...sad joj pomalo na špricu dajem sok od mrkve i cvekle,onako uz plač i na silu,jer drugačije neće,da malo imunitet popravi,

Mir@H šta si ti svojoj curici davala za imunitet?




Mir@H -> RE: Afte (27.10.2013 20:23:56)

Vjeruj da nisam nista posebno joj davala,ona kad je pocela da jede jela je opet sve normalno voce,povrce i sve ostalo.




anitaa -> RE: Afte (28.1.2014 19:06:39)

Do neki dan nisam ni znala šta su afte i baš tu, tražeći nešto deseto, moguće gubitak apetita, nabasam na njih i pročitah mada nisam imala direktnog povoda. I jutros sam imala tu čast da ih upoznam na unutrašnjoj strani obraza od moje curice (još malo pa 2.5 godine ) Dr dala Augmentin antibiotik i sprej Tantum Verde. Ima li neko iskustva s tim? Šta se još može učiniti u kućnoj radinosti ?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]