Njega stopala (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Ljepota i moda



Poruka


nesanica -> Njega stopala (4.8.2008 20:57:36)

dal vi i kako njegujete stopala? moja su izgleda postala ovisna o kremama. koza mi je suha ako redovno ne namazem. cula sam da poslije tusiraja treba nekom pravo masnom kremom ih namazati i obuci onda pamucne carape te tako prespavati, pa eto budu bar jedno vrijeme ok.jel iko to probao i jel tacno?




Skvo RR -> RE: Njega stopala (4.8.2008 21:02:40)

Ja znam za taj fazon ali za ruke...namazu se ruke jako masnom kremom, stave se "apotekarne " rukavice i prenoci se. Postigne se maksimalna hidratacija. Ja licno nisam probala jer nemam suhu kozu, ali moja prijateljica taj tretman obavlja svakih mjesec dana. 




mali -> RE: Njega stopala (4.8.2008 21:05:10)

 imam kao čarpice iz Oriflame-a koje obućem kada dobro natopim noge i pustim da upiju kremu..Rezultat[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley20.gif[/image]Pozz




senchy78 -> RE: Njega stopala (4.8.2008 21:17:16)

gdje ste vi šta se radi 




senchy78 -> RE: Njega stopala (4.8.2008 21:21:11)

ovaj problem meni se dešava samo ljeti valjda bosi nogu a zimi ništa   valjda nose se čarape




Amela V. -> RE: Njega stopala (5.8.2008 1:17:43)

Ja za njegu stopala koristim vichy kremu za stopala, poslije svakog tusiranja namazem tom kremom i stvarno sam zadovoljna.
Kad mi ponestane te kreme, onda pred spavanje namazem stopala Niveom i to obilato i obujem pamucne (sportske) bijele carape i tako prenocim. Ucinkovito definitvno [sm=smiley20.gif]




Happy -> RE: Njega stopala (5.8.2008 9:58:31)

NIsam nikada oblačila te čarapice, ali znam da masa raje radi....
Ja korstim piling (ne baš tako redovno) i onda imam kremu (naravno sve iz DM-a) koju nastojim svaku noć namazati [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Najdraza mama -> RE: Njega stopala (5.8.2008 12:24:13)

Poslije pranja onako omeksane noge namazati nekom kremom ili maslinovim uljem na to navuci neku kesicu i lijepo uzivati cak i na spavanju nositi tako ujutru su noge ko medic ..pokusajtee[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Gigana -> RE: Njega stopala (6.8.2008 9:12:58)

isto radim i ja i samo mi to pomaže




PegPerego -> RE: Njega stopala (25.8.2008 18:46:45)

Veliki sam ovisnik krema opcenito, i mackam se gdje god stignem, a stopala mazem svaku vece i navucem plasticnu kesu (bolje nego carape, jer carape upiju vise nego koza) i tako drzim dok, recimo, ne pogledam film. Onda kese skinem i na spavanje, stopala su mi k'o u bebe




Mya_81 RR -> RE: Njega stopala (30.6.2013 18:54:52)

PRENOS POSTOVA

IZVORNA PORUKA: bebaa

imam strašan problem.......inače jako vodim računa o stopalima,banjanje,mazanje nevenovom kremom,sređujem nokte rijetko su bez laka....ali u principu imam jako suhu kožu od glave do pete....e te pete me zezaju....godinama i na sve načine pokušavam da im dohakam ali nikako....ni ribanje ni masiranje ma ništa.....oštro i hrapavo kao da hodam po staklu ......čak i kad namažem navučem kese da se potpari i opet ništa.....[sm=zmeden.gif]

molim vaš savjet.......ali bez skupih tretmana....[sm=smiley13.gif]


IZVORNA PORUKA: ninulina

ista stvar i kod mene, stopala su mi u trudnoći sad otišla skroz na skroz.... svako veče banjam noge, stružem onom kredom , četkom, al ne pomaže. mazala nevenom - ne pomaže.

platila neku krenu za stopala u CM-u 7 KM nije pomogla....

pojma nemam više šta da radim [sm=zmeden.gif]


IZVORNA PORUKA: DISANA

Ja čitav život muku mučim sa suhim stopalima i ispucalim nakon prelaska sa grilon čarapa u sandale. Situacija se popravila nakon korištenja BALEA kreme za stopala (DM radnje). Sada samo nakon tuširanja namažem i obujem čarape i problem rješen.
Propajte čak i mojoj mami vječitom skeptiku pomaže [sm=smiley1.gif]


IZVORNA PORUKA: bebaa

probat ću ali daj bože......nekad se zaista osjećam kao da svi gledaju samo u moja stopala.....mada to nije uvijek tako loše stanje ali mene vazda nervira.....[sm=smiley13.gif]


IZVORNA PORUKA: amra_sa

Imam isti problem. Najgore kad si u krevetu s mužem pa ga zagrebeš petom [sm=smiley36.gif] A fakat ih ribam otprilike svakih 15 dana al džaba, 2 dana budu dobra, treći opet isto ... Mrsko mi svaki dan trackat kremu po stopalima, a i zaboravim.


IZVORNA PORUKA: reallove

I ja imam isti problem,probaj kreme marke school..malo cuvas noge u vodi,kada koza omeksa ocistis,namazes dosta kreme i obuces carape..ja tako radim,bude bolje...


IZVORNA PORUKA: bebaa

amra draga ja stopala ribam minimum 4 puta sedmično i trackam kremom pa ništa.......znači zasad DM I SCHOOL.....


IZVORNA PORUKA: reallove

Ima jos jedna dobra krema,ne mogu se sjetiti imena,ako se sjetim,javim...ja u pocetku 2 puta sedmicno ocistim i mazem...poslije po potrebi,pomalo...


IZVORNA PORUKA: ninulina
ja se zeznula neki dan kupim kremu Balea u dm-u kontam da je za ispucala stopala dođem kući i onako iz dosade na wc olji dok sam sjedila [sm=smiley36.gif] hajd reko da pročitam deklaraciju , ovo, ono, kad na toj kremi pie namjenjeno za hladna stopala [sm=jezicek.gif]


IZVORNA PORUKA: bebaa

čitam sad da dosta uzroka moe biti za ovaj na problem a da nije nehigijena.........zdravstveno stanje,ne dovoljan unos vode????? e ja ba slabo pijem vodu i isto piem i na temi mranja...to mi je ba nezgodno......
spominju banjanje sa eteričnim uljima......[sm=zmeden.gif]imate li iskustva....
piling u domaćoj radinosti.....[sm=zmeden.gif]maslinovo ulje,smeđi ećer i morska sol......




bebaa -> RE: Njega stopala (30.6.2013 18:57:55)

aaaaaa j pregledala sve i nisam našla a nisam koristila pretraživač....sorry.....[sm=smiley13.gif]




amra_sa -> RE: Njega stopala (30.6.2013 19:00:20)

Bebo, trebamo mi barem do bazena ako već ne na more, da ih malo omekšamo.
MM meni često kaže ja kakve su ti pete, ko brus papir. A ni njegove nisu ništa bolje pa se tješim. [sm=jezicek.gif] [sm=smiley36.gif]




Mya_81 RR -> RE: Njega stopala (30.6.2013 19:01:52)

Ma, neme veze sad, ali za drugi put znas, jerdnostavnije ti je upisati u pretraživač, nego listati, jer neke teme koje se duže vremena ne koriste ne budu na listi prikazanih tema, a ipak stoje 'tamo negdje', a i kraće traje preko pretraživača.




bebaa -> RE: Njega stopala (30.6.2013 19:04:04)

ma ne znam ja sam beznadežan slučaj .....probat ću ove kreme a vidjet ću ima li neko isklustva sa ovim uljima.....




lady_bubamara -> RE: Njega stopala (30.6.2013 19:04:50)


IZVORNA PORUKA: amra_sa

Bebo, trebamo mi barem do bazena ako već ne na more, da ih malo omekšamo.
MM meni često kaže ja kakve su ti pete, ko brus papir. A ni njegove nisu ništa bolje pa se tješim. [sm=jezicek.gif] [sm=smiley36.gif]




a meni je najgore što su u mog stopala ko u barbike , glatka, nježna... [sm=sad.gif]




bebaa -> RE: Njega stopala (30.6.2013 19:05:42)


IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR

Ma, neme veze sad, ali za drugi put znas, jerdnostavnije ti je upisati u pretraživač, nego listati, jer neke teme koje se duže vremena ne koriste ne budu na listi prikazanih tema, a ipak stoje 'tamo negdje', a i kraće traje preko pretraživača.

hej kad si tu da te pitam....fakat sam prelistala sve i nisam ništa slično našla....to mi se desiloi sa cvijećem i opet bila dupla tema....kako se sakriju teme da ih ne vidim....[sm=zmeden.gif]možda zato što se ne koriste dugo....[sm=zmeden.gif]




bebaa -> RE: Njega stopala (30.6.2013 19:06:52)


IZVORNA PORUKA: ninulina


IZVORNA PORUKA: amra_sa

Bebo, trebamo mi barem do bazena ako već ne na more, da ih malo omekšamo.
MM meni često kaže ja kakve su ti pete, ko brus papir. A ni njegove nisu ništa bolje pa se tješim. [sm=jezicek.gif] [sm=smiley36.gif]




a meni je najgore što su u mog stopala ko u barbike , glatka, nježna... [sm=sad.gif]

i kod mog....kako li to uspijevaju održati....šta mislite da ga pitam....dragi kako ti njeguješ stopala....[sm=zmeden.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




lady_bubamara -> RE: Njega stopala (30.6.2013 19:11:24)


IZVORNA PORUKA: bebaa


IZVORNA PORUKA: ninulina


IZVORNA PORUKA: amra_sa

Bebo, trebamo mi barem do bazena ako već ne na more, da ih malo omekšamo.
MM meni često kaže ja kakve su ti pete, ko brus papir. A ni njegove nisu ništa bolje pa se tješim. [sm=jezicek.gif] [sm=smiley36.gif]




a meni je najgore što su u mog stopala ko u barbike , glatka, nježna... [sm=sad.gif]

i kod mog....kako li to uspijevaju održati....šta mislite da ga pitam....dragi kako ti njeguješ stopala....[sm=zmeden.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]


[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

a stvarno zašto mi to nikad nije palo na pamet da ga pitam... a uvijek sam govorila kako sam ljubomorna na njegova stopala... e baš ću sutra da ga upitam kad dođe [sm=smiley36.gif]




amra_sa -> RE: Njega stopala (30.6.2013 19:12:49)


IZVORNA PORUKA: ninulina


IZVORNA PORUKA: amra_sa

Bebo, trebamo mi barem do bazena ako već ne na more, da ih malo omekšamo.
MM meni često kaže ja kakve su ti pete, ko brus papir. A ni njegove nisu ništa bolje pa se tješim. [sm=jezicek.gif] [sm=smiley36.gif]




a meni je najgore što su u mog stopala ko u barbike , glatka, nježna... [sm=sad.gif]


Moj misli da su mu ko u barbike ali malo morgen, realnost je ipak drugačija. [sm=smiley36.gif] Sad ste me nafurale da fino sredim stopala i da nokte nalakiram. Hajd ako ne danas sutra ću.




bebaa -> RE: Njega stopala (30.6.2013 19:15:21)

ja se redovno furam i cijelo stopalo ko u bebe sem laka rozi-pusti me da vrisnem.......ali ovaj pojas okolo gazišta pete me baš nervira......[sm=hudicek1.gif]




amra_sa -> RE: Njega stopala (30.6.2013 19:17:23)

Imam ja neku kremu iz Avona za stopala, namažem tim pa poslije ribam, a onda ih fino namažem pa navučem one čarapice, isto iz avona. Kad ih sredim ihhhhhhhhhhhh, ljepota pogledati. Svaki dan bi sandale nosila. [sm=smiley36.gif]




bebaa -> RE: Njega stopala (30.6.2013 19:20:50)

odo ja sipat vodu i nabacati soli i ribež i zasjest pred tv.....valjda sveki neće pomisliti da sam pukla....a mogu i tipkat.....[sm=sad.gif][sm=sad.gif]




lady_bubamara -> RE: Njega stopala (30.6.2013 19:23:27)

Haj pošto sve imamo problema sa stopalima , nije me sramota da vam ovo ispričam... [sm=smiley36.gif]

Neki dan u DM-u kupim ja sebi onu strugaljku za stopala slična kao ova na slici ( nije ista ) slična je

[img]http://www4.slikomat.com/13/0630/t71-stopal.png[/img]


I tako ja u kadi stružem stopala i vidim sve nešto bijelo ostaje neke bijele kuglice i kontam ja ,, A REKO VID DOBRE STRUGALJKE KAKO ODERA OVU KOŽU SA PETA, A SVAKA ČAST" i tako ja sva bitna kao ja sredila svoja stopala, i sad hoću da saperem strugaljku kad gle čuda MOJA STOPALA OSTRUGALA SAV ONAJ DIO NA STRUGALJKI [sm=smiley36.gif] sav onaj papir sa kojim se stopala strugaju na ovoj dršci je otpao [sm=sad.gif]




bebaa -> RE: Njega stopala (30.6.2013 19:25:48)

joj oplakah.......suze me zališe......[sm=sad.gif][sm=sad.gif][sm=sad.gif]




Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>