RE: Iskasljavanje slajma-sluzi (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba >> Zdravlje beba



Poruka


Mala Selma -> RE: Iskasljavanje slajma-sluzi (20.1.2012 8:43:50)

Kako se zovu oni ćepići za izbacivanje šlajma?


Bronhopulmin-Slovenacki
Ozopulmin-Italijanski

A sto neprobas sa guscijom masti, svaki dan po kasikica u mlijeko ili hranu.Imam ja broj covjeka u Hrasnici koji prodaje.100ml kosta 20KM




mila81 -> RE: Iskasljavanje slajma-sluzi (20.1.2012 9:06:23)

Nisam čula za ove štapiće, molim vas da mi malo pojasnite kako to frcera i šta????????




selebriti -> RE: Iskasljavanje slajma-sluzi (20.1.2012 9:20:10)

IZVORNA PORUKA: Mala Selma

Kako se zovu oni ćepići za izbacivanje šlajma?


Bronhopulmin-Slovenacki
Ozopulmin-Italijanski

A sto neprobas sa guscijom masti, svaki dan po kasikica u mlijeko ili hranu.Imam ja broj covjeka u Hrasnici koji prodaje.100ml kosta 20KM


E, ne znam sta vise da radim. Jutros se toliko rasplakala da je pocela povracat slajm, a ne zna, to je bilo grozno. Eno sad vise i ne jede, nece ni mlijeko. Poslijepodne je vodim kod Dr. Azre, pa cu onda vidjet sta cu.




selebriti -> RE: Iskasljavanje slajma-sluzi (20.1.2012 9:21:35)


IZVORNA PORUKA: mila81

Nisam čula za ove štapiće, molim vas da mi malo pojasnite kako to frcera i šta????????


Koliko ja znam, to su čepići kojima se izbacuje šlajm ... imaš ove neke koji idu tek od tri godine, a imaju i ovi za mlađe. Nemaju se kod nas kupiti...




palachinken -> RE: Iskasljavanje slajma-sluzi (20.1.2012 9:22:27)

Koja je donja dobna granica za te čepiće?




Mala Selma -> RE: Iskasljavanje slajma-sluzi (20.1.2012 9:32:39)

Meni je mama2009 donijela bronhopulmin i on ide od 30 mjeseci.To su cepici od borovih iglica koji se stavljaju u guzu i na taj naci valjda se izbacuje slajm[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image]Svi ih hvale.

Selebriti, mozes joj stavljati i kozju mast (loj(, rastopis u mlijeku ili hrani, imam ja, ako hoces zovi me popodne.
Nama je najbolje djelovao denivit plus, izbaci na stolicu, kao i krema od dr.tajsa.Nikada nije povratio slajm, uvijek ga je izbacio putem urina ili stolice.
Mi smo koristili po preporici dr., bisolvon kapi i bronhobos sirup, kao i flumikan (valjda se ovako zove), razmuti se u vodi i pije.




selebriti -> RE: Iskasljavanje slajma-sluzi (20.1.2012 9:36:26)

Selima... čujemo se poslijepodne.. Hvala...

Palachinken, ak nabavim ove sto je za mlađe, pogledaću koja je dobna granica....




Mya_81 RR -> RE: Iskasljavanje slajma-sluzi (20.1.2012 12:10:10)

Palachinken, cepici imaju i dosta nuspojava i nisu bas najbolje rjesenje. Pisalo se o tome, naravno na bebama. Uglavnom, to je bas onako zadnje rjesenje kad vec nista drugo ne pomaze i za djecu koja su sklona upalama.
Negdje sam ti vec napisala da mu slobodno mozes dati onaj caj od luka i jabuka koji je stvarno djelotvoran, a ja ga mijesam s nekim gustim sokom (mislim da i sok od breskve mozete vec piti).




palachinken -> RE: Iskasljavanje slajma-sluzi (20.1.2012 12:41:54)

Mya, dajem ja njemu čaj, a za čepiće čisto informativno i za ne daj Bože. Prvo idem prirodnim lijekovima.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]