RE: Moja beba nece da sjedi!!! (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


Vanilica -> RE: Moja beba nece da sjedi!!! (25.3.2018 20:36:19)

Imam slican problem kao Štrumfica. Imam bebu od 7,5 mjeseci i jos ne moze sama sjedeti. Krene sjedet i onda ide se savijati naprijed . To me puno plasi ne znam sta da radim?




ijaa -> RE: Moja beba nece da sjedi!!! (26.3.2018 1:11:53)

Kakva je ostala motorika kod bebe...prevrce li se sa ledja na stomak i obratno...bori li se u mjestu...moju M nije bilo moguce posjesti ...ja je ogradim ona se samo srusi na stranu i ode ko vojnik na laktovima se odgurivala ...to je trajalo do 7,5 -8 mjeseci dok nije pocela guzu u zrak dizat da krene cetveronoske puzati i odjednom se sama posjela...nisam nista forsirala niti sam je na nogice oslanjala...po preporuci fizijatra sto vise na pod bez ikakve prisile...i onda je ubrzo pocela da se ispravlja i sa 10 i po mj prohodala...ne brinite nista ako je dijete aktivno drugacije.. jer nije spremna vjerovatno neka sama istraziva




manuela RR -> RE: Moja beba nece da sjedi!!! (26.3.2018 9:19:50)

Obicno bi u tom periodu bebe trebale samostalno da sjede...
Vjerovatno idete na kontrole kod pedijtra pa me zanima kakav je njegov stav o tome...
Obicno ako je sva druga motrika ok uz neke manje vjezbice kod fizijatra to se sve normalizuje i beba ce uz njihovu pomoc sustici svoje vrsnjake...




lulaloo -> RE: Moja beba nece da sjedi!!! (26.3.2018 15:54:04)

samostalno sjedenje je u dobi 8-9 mjeseci (prijateljica je nedavno imala slicne nedoumice, tako da mi je ta info svjeza :)

evo link http://www.poliklinika.org/home.aspx?Id=1&Type=2&IdLang=2

naravno, prati, pa ako za 2-3 sedmice ne bude pomaka, obrati se pedijatru.

sretno :)




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]