RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana. (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Ishrana djece



Poruka


mimi_2in1 -> RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana. (3.11.2014 12:33:17)

enakriskicu dajem tako da sredinu iskomadam na komadice, poredam joj na onaj stolic od stolice i ona uzima i klopa, svojom rukicom. Kod nas je problem sve hoce sama :( onda kad je nesto na kasiku izludi me...ama nece ni da proba. Dok joj ubacim prvi zalogaj poludim. Redovno se zagrcne ili zacene od placa, i kad proba jede regularno. [sm=zmeden.gif] ne dam joj da grize sama jer je par puta odgrizla ogroman zalogaj pa joj muka dodje. O
Grozdjice i brusnice poredam sve jednu do druge reci o 6-7 na tanjir i stavim joj tanjir na stolic za kafu u dnevnom. I ona se igr pa dodje uzme jednu, pa ode. Pa eto je opet..i sve tako. Ja sam njoj ispocetka malo prokuhaj susenu marelicu i grozdjice, kao da razmeksaju. Sad vidim da ide pa ne kuham. Kontam kad plazmu moze grist i jest moze i ovo [sm=smiley36.gif] mada cesto puta u kaki bude grozdjica [sm=smiley36.gif]

U sustini, i kod nas ti je svakodnevno muka ziva oko jela. Dok je natjeram da proba izludim, onda jede normala. Nekad nakon par zalogaja pocne da pljuje..ama izludi me sa tim pljuvanjem. To je nsto novo. Ako taj dan slabo jede vala joj znam izblendat nas rucak da je lakse nasopam...i tako. Belajisem i kontam sta znam [sm=smiley36.gif]




ena0002 -> RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana. (17.11.2014 9:08:16)

Mame jedu li vam djeca sta ovih dana [sm=smiley36.gif], nama je danas na meniju pura za dorucak, grah za rucak i supa za veceru...a izmedju ide voce i ujutro i navecer hapa....odnedavno smo probali barni, cokoladu i monte pa i to ubacimo da malo nekada i nesto slatko pojedemo [sm=smiley1.gif]




mimi_2in1 -> RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana. (17.11.2014 9:39:27)

ova moja slabo ovih dana, mislim da je grlo boli.. bas slabo jede. jutros je jela samo malo pavlake sa pogacicom. do duse pojela je u pola 6 hapu..no svejedno. sada cekam da ustane pa da joj napravim puru, valjda joj to bude lakse aBd




milenium -> RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana. (17.11.2014 22:48:39)

ne znam na koju bi temu postavila pitanje...mene zanima smije li se djetetu od godinu i 10 mj davati pistacijo? možda je glupo pitanje al eto. ima 12 zubića i plače za pistacijom,probala je i nije imala nikakvu alereg.reakciju.




Medić* -> RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana. (17.11.2014 22:56:23)

IZVORNA PORUKA: milenium

ne znam na koju bi temu postavila pitanje...mene zanima smije li se djetetu od godinu i 10 mj davati pistacijo? možda je glupo pitanje al eto. ima 12 zubića i plače za pistacijom,probala je i nije imala nikakvu alereg.reakciju.


Pa ako nema reakcije daj ako voli..eto jedino pazi da se ne zagrcne...mada cini mi se da ih preporuciju iza druge god :)
Moja je neki dan dok je malac jeo kikiriki pojela dva, htjela jos..dadoh joj jos 3 zrna i ostalo sakrih :) 1.4 mj.




MicoTico -> RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana. (18.11.2014 9:28:39)

IZVORNA PORUKA: milenium

ne znam na koju bi temu postavila pitanje...mene zanima smije li se djetetu od godinu i 10 mj davati pistacijo? možda je glupo pitanje al eto. ima 12 zubića i plače za pistacijom,probala je i nije imala nikakvu alereg.reakciju.

Ja bih dala, ne puno, ali pomalo da.




milenium -> RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana. (18.11.2014 23:32:18)

mico tico i medić[sm=smiley31.gif]




Medi_87 -> RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana. (22.1.2015 11:27:30)

Od kada se moze uvesti u ishranu ananas ?




Bella.88 -> RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana. (22.1.2015 13:30:23)

imam negde zapisano ali neznam gde,mislim da ide od kada idu i citrusi,tj.,iza godine
mi smo probali sa 14mj.ali nije nešto oduševljen,par puta je pojeo po malo
moj je jako slabo jeo,pa smo skoro sve uveli sa 14,15mj. i ono što je trebao ranije




mimi_2in1 -> RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana. (22.1.2015 14:12:29)

medic mi smo probali malo prije prvog rodjendana..no mi smo i citruse skoro sve prije prvog probali. ona voli kiselo pa joj je ananas bas prijao. znam par mamica dale su i prije, a neke i malo kasnije oko 2 rodjendana.




Vanne -> RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana. (13.9.2015 10:36:24)

Na koji nacin dajete orasaste plodove? moja curica ima 14 mj,juce je probala orahe prvi put,narendala sam joj jedan u supicu i nije bilo reakcije hB....
Imam domace ljesnjake i orahe pa me interesuje kako ih vi dajete djeci? ima 4 zuba samo ne moze ih sazvakati...
I jos da pitam je li uredu da ona jos uvijek pokaki nesvarenu hranu? recimo mrkvu i blitvu kako pojede tako i pokaki [sm=smiley36.gif] u istom obliku...




bejbibi -> RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana. (20.4.2018 21:52:39)

Da malo aktiviram temu
Bebac 13 mj .
Jede haman sve (nismk orasaste plodove jos,osim kikirikija u smoki sto ke probao tj liznuo - ako se to racuna [sm=smiley36.gif] )
Jagode jeo u vocnom jogurtu samo
E sad mene zanima sta za dorucak davati ? I koliko ad ide sada
On popije ujutro oko 150-200ml ad , pa doruckuje nekih 200 ml vocne kasice (a nekad i ne doruckuje jer ide spavati ) ,pa popodne oko 13h je povrtna kasica ( jos uvijek blendam jer ne jede komadice ,ima samo 5zubica. Iako je probao jesti finger food, gricka ponesto ,hljeb,keksice i tako ) al kad jede kasice onda hoce da je izblendano sve jer se davi ako ima kakav komadic 🙄 bas je cudan .
I onda flasica opet oko 200 ml .
Pa zitarice za veceru oko 17h
I mozda jos jedna flasica kad ide spavati
Jel ovo oko raspored ili ???
Dojimo samo nocu
Eventualno jednom po danu .
Zeznuto mi je malo sad jer nekad spava jednom ,nekad 2x pa se prema tome orjentisem . Tako da nekad doruckuje nekad ne .
Da izbacim flasicu jednu ,ovu popodne [sm=zmeden.gif]
Da ima samo kad ustane i kad ide spavati navecer ?! Jel to ok ?




manuela RR -> RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana. (21.4.2018 7:25:43)

Hm,mislim da slobodno mozes izbaciti jednu flasicu sa mlijekom...
Ja se orijentisem prema njegovom ustajanju....on cim ustane jeede...
Dorucak je nesto laganiji...
Rucak sa nama
Vecera isto laganija...
Flasicu ne pije jer doji jos....a po danu gotovo pa i nema podoja...jedino po noci...
Sam jede sve svojim rukicama osim tecne hrane kad ga ja hranim...




bejbibi -> RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana. (21.4.2018 10:04:39)

A sta doruckuje ?
Ja sam dosad davala vocne kasice al mislim da treba nesto konkretnije ,pravi dorucak [sm=zmeden.gif]




bejbibi -> RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana. (24.4.2018 21:31:50)

Koliko obroka imaju vase bebe ?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 10 11 [12]