|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: nena, nana ili majka?
12.2.2009 20:19:58   
Mama3djecaka
Nana i dedo...majka je za mene mama a mama je samo jedna na svijetu.

_____________________________

Belmin 15.12.1999
Adi 28.6.2005
Dino 6.4.2008

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: nena, nana ili majka?
12.2.2009 21:06:27   
Amrino
Jos uvijek ih ne zove nikako- a zvat ce ih onako kako one budu zeljele jer mislim da to treba da bude njihova odluka. MM mamu ce vjerovatno zvati nana a moja je mama izrazila zelju da bude nena.
Sa sam zvala obe, a jednu jos uvijek zovem- MAJKA, i tako zovu svi ljudi u mom okruzenju- inace sam iz Zenice. Majka i mama su meni apsolutno dvije razlicite rijeci.
Iako u dokumentima- kao sto neko rece- pise "ime majke" i "ime oca" nikada ih u zivotu nisam zovnula "majko" i "oce"...uvijek sam iz zvala mama i tata tako da mislim da to nema nikakve veze.
Sve je stvar tradicije, porodicnih obicaja i obicaja odredjenih krajeva.
U srbiji rodjake i rodice zovu bracom i sestrama sto je nama mozda suludo- ali njima je to potpuno normalno.
Ko smo mi da sudimo kako ce ko koga i kako zvati. Niti cu ja dopustiti nekome da me zove onako kako se meni ne svidja tako da necu ni ja nametati drugim ljudima da ih moje dijete zove ovako ili onako....to je izmedju djeteta i njih.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Mama3djecaka)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: nena, nana ili majka?
12.2.2009 21:16:30   
Ilhana RR
Moja mama hoce da je zovu unucad majkom jer smo mi njenu mamu zvali Stara majka... ona je inace porijeklom iz Mrkonjic Grada... a sveki ipak preferira nena/nana tako da ce je i zvati... a ja licno moju mamu zovem i majkom i mamom... ali svi moji sa mamine strane govore majka za nenu...

babinu mamu sam zvala nena... valjda tako ih razlikujem a i Lamija ce moci ih razlikovati tako...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: nena, nana ili majka?
12.2.2009 21:22:04   
mamy Sabina
moji roditelji su nena i dedo
mama od MM je rahmetli,ali dok je bila živa zvala je majka
a oca od MM zove dida
Ja sam maminu mamu zvala majkauser posted image


_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: nena, nana ili majka?
12.2.2009 21:36:27   
Amela V.
Moja mama je izrazila zelju da je Ajla zove majka. Tako sam i ja zvala njenu mamu, pa je to nekako logicno bilo da se "tradicija" nastavi. A mama od MM je italijanka, pa ce nju Ajla zvati nonna user posted image

_____________________________

Ajlica Sunchica 04.12.2008.

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: nena, nana ili majka?
12.2.2009 22:38:10   
Nunichi
Mi smo oboje svoje zvali majka...a nasa curica ce vjerovatno nase mame zvati isto.Jer primjetila sam da vec govore obje za sebe kao majke,make,makice... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Amela V.)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: nena, nana ili majka?
12.2.2009 23:05:37   
jasmina_mm
ja sam svoje jednu zvala majka (maminu mamu koja me je odgojila rahmet im dusama objema), a ocevu mamu sam zvala nena (rahmet i njenoj dusi). MM svoje obje zove nana, a i Benjo ce najvjerovatnije zvati svekrvu nana premda bih ja vise voljela da je zove majka. A dede su dede hehe

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: nena, nana ili majka?
12.2.2009 23:10:21   
triplemama
Ja sam imala 2 djeda jednu nenu i jednu majku.
Moja djeca imaju 1 dedu, 1 djeda, 1 nanu i 1 majku user posted image
Kao što Amrino reče kod nas su mama i majka dvije različite stvari.

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: nena, nana ili majka?
12.2.2009 23:16:35   
mukica
Moja mama je nena zato sto u hercegovini nema nana sve su nene, a svekrva je nana

_____________________________

Mamini djecaci
12.03.2001
25.07.2008

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: nena, nana ili majka?
31.3.2009 13:08:45   
demented
Nane i dede. Stvarno bi mi smetalo da zove nane majkama jer smatram da je majka samo jedna. Kad bi tako bilo onda bi i dede trebalo zvati očevima.

(odgovor članu mukica)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: nena, nana ili majka?
14.5.2009 18:42:13   
Anoniman
I moju mamu i svekrvu zove majka, a mog oca zov dedo. Muz nema oca, ali ima ocuha, pa svekrva i "on" forsiraju da je i to dedo. Prozvala ga je tako, mada mi nije pravo. Cim bude veca, objasnicemo joj krvne veze.

(odgovor članu demented)
  Neposredna veza do poruke: 61
   RE: nena, nana ili majka?
14.5.2009 18:50:52   
Minchica
nana i dedo su nana i dedo, a mama i tata su mama i tata.... i gotova prica...

user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: nena, nana ili majka?
14.5.2009 18:54:01   
andddy
ja sam svoje obadvije zvala majka, a moja curica moju mamu ce zvat majka ako Bog da a od muza Nana tako se one dogovorile hehe ... mada je meni svejedno!!

(odgovor članu Minchica)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: nena, nana ili majka?
15.5.2009 8:41:00   
mišur
Ja sam svoje zvala baka i deda, a mm je svoju baku zvao majka i danas je tako zove...
Kako će Luka zvati, biće njegov izbor...
Bitno je da se slažu i vole, a kako će se međusobno zavti, nije bitno ni najmanje...

(odgovor članu andddy)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: nena, nana ili majka?
15.5.2009 8:47:23   
bubuli
ja sam i tatinu i maminu mamu zvala majka a oceve dido i deda...

moje dijete ako Bog da moju ce zvati majka a njegovu mamu nana jer ona tako vec govori"neda nana"

moj tata je vjecni momak njega ce ja mislim zvati imenom heheh a mm nema oca...

uglavnom mene samo nerviraju novi nazivi kao maja i na-na...

moje prijateljice svekrva je mlada al zaboga dobila si unuce i nana si il nena al ona insistira da je zovu na-na...glupost


_____________________________



(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: nena, nana ili majka?
15.5.2009 8:49:13   
Anoniman
e kod mene je malo specifikus situacija...posto sam ja half bosanka half dalmatinka ja sam imala nanu i dedu (s tim da nana nije bila naaaana nego se brzo izgovara nana) i moja mama je nana a s oceve strane imam hvala bogu jos didu i nonu tako da je moj otac  sam sebe prozvao did posto je moj dida  HVALA BOGU jos ziv pa je moj otac samo did 

(odgovor članu mišur)
  Neposredna veza do poruke: 66
   RE: nena, nana ili majka?
15.5.2009 8:49:15   
Anushka
ja sam imala dvije bake i jednog dedu i jednog didu. Moj sin ima didu i nanu(nensi kako je dido prozvao) i dedu i bakuuser posted image

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: nena, nana ili majka?
15.5.2009 8:50:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Anushka

ja sam imala dvije bake i jednog dedu i jednog didu. Moj sin ima didu i nanu(nensi kako je dido prozvao) i dedu i bakuuser posted image


user posted image user posted image user posted image ista stvar

(odgovor članu Anushka)
  Neposredna veza do poruke: 68
   RE: nena, nana ili majka?
30.5.2009 16:05:46   
azraj
Ja sam svoje zvala nena i djed,moj Hamza moju mamu zove nena,a svekrvu zove majka to je njen izbor i ne svidja mi se da moje dijete bilo koga zove majkom osim mene ali posto su od djevera djeca starija nju zvali majka ja nisam htjela da se tu previse petljam i da vodim neke polemike znate i same kako vam je kad se porodite jos da se pocnem raspravljati kako ce je zvati.Kad odete ljekaru prvi put uvijek sto se pita je ko je majka ovom djetetu i kad rodite svi vam kažu cestitamo postali ste majka,zbog toga sam vise za nana i nena jer ipak mora postojati neka razlika,ja Hamzi stalno govorim ljubi ga majka,hajde sad on to ne konta al kasnije ce sigurno govoriti nisi mi ti majka ali eto sta cete,svasta covjeku u zivotu nije po volji pa predje preko toga,nek su oni nama svi i nane i nene i majke i djedovi zivi i zdravi,imacemo i mi ako Bog da prilika kad ce nas nasi unuci zvati onako kako mi budemo zeljeli.

_____________________________

Hamza,mamin lav,26.10.2006.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: nena, nana ili majka?
30.5.2009 16:24:09   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: azraj

Ja sam svoje zvala nena i djed,moj Hamza moju mamu zove nena,a svekrvu zove majka to je njen izbor i ne svidja mi se da moje dijete bilo koga zove majkom osim mene ali posto su od djevera djeca starija nju zvali majka ja nisam htjela da se tu previse petljam i da vodim neke polemike znate i same kako vam je kad se porodite jos da se pocnem raspravljati kako ce je zvati.Kad odete ljekaru prvi put uvijek sto se pita je ko je majka ovom djetetu i kad rodite svi vam kažu cestitamo postali ste majka,zbog toga sam vise za nana i nena jer ipak mora postojati neka razlika,ja Hamzi stalno govorim ljubi ga majka,hajde sad on to ne konta al kasnije ce sigurno govoriti nisi mi ti majka ali eto sta cete,svasta covjeku u zivotu nije po volji pa predje preko toga,nek su oni nama svi i nane i nene i majke i djedovi zivi i zdravi,imacemo i mi ako Bog da prilika kad ce nas nasi unuci zvati onako kako mi budemo zeljeli.


A bil ti smetalo da tvoju mamu zove majkom?



_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu azraj)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: nena, nana ili majka?
31.5.2009 0:36:29   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: HINDA

posto meni to zaista smeta, zvanje nene, nane ili bake ''majka'', jos mi je kao djevojki to smetalo, a sada pogotovo kada sam majka, da li netko zna izvor toga, porijeklo ili razlog? jer sva druga zvanja mi imaju logiku i neko porijeklo dok mi ovo nema smisla.  


moja bratičina ima 4 godine i moju majku tj svoju nanu zove "majka" vjerovatno zato što ju je moja majka odgojila pa je malena u početku brkala ko joj je stvarno majka, tako da je to i ostalo, mada nekad zna je zovnuti i nanom

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu HINDA)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: nena, nana ili majka?
31.5.2009 1:58:54   
Ivona

IZVORNA PORUKA: dadada

e kod mene je malo specifikus situacija...posto sam ja half bosanka half dalmatinka ja sam imala nanu i dedu (s tim da nana nije bila naaaana nego se brzo izgovara nana) i moja mama je nana a s oceve strane imam hvala bogu jos didu i nonu tako da je moj otac  sam sebe prozvao did posto je moj dida  HVALA BOGU jos ziv pa je moj otac samo did 


Jedva ja ovo povezah user posted image
Ja sam imala dvije bake i dvojicu dida,a moja Selena sada ima baku i didu s moje strane,a sa muzeve nanu i dedu (nana je jaaako htjela da bude majka,ali ja sam odmah rekla da to ne dolazi u obzir,jer se zna ko je majka i vozdra)

_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: nena, nana ili majka?
31.5.2009 1:59:03   
Ivona

IZVORNA PORUKA: dadada

e kod mene je malo specifikus situacija...posto sam ja half bosanka half dalmatinka ja sam imala nanu i dedu (s tim da nana nije bila naaaana nego se brzo izgovara nana) i moja mama je nana a s oceve strane imam hvala bogu jos didu i nonu tako da je moj otac  sam sebe prozvao did posto je moj dida  HVALA BOGU jos ziv pa je moj otac samo did 


Jedva ja ovo povezah user posted image
Ja sam imala dvije bake i dvojicu dida,a moja Selena sada ima baku i didu s moje strane,a sa muzeve nanu i dedu (nana je jaaako htjela da bude majka,ali ja sam odmah rekla da to ne dolazi u obzir,jer se zna ko je majka i vozdra)

_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: nena, nana ili majka?
31.5.2009 1:59:17   
Ivona

IZVORNA PORUKA: dadada

e kod mene je malo specifikus situacija...posto sam ja half bosanka half dalmatinka ja sam imala nanu i dedu (s tim da nana nije bila naaaana nego se brzo izgovara nana) i moja mama je nana a s oceve strane imam hvala bogu jos didu i nonu tako da je moj otac  sam sebe prozvao did posto je moj dida  HVALA BOGU jos ziv pa je moj otac samo did 


Jedva ja ovo povezah user posted image
Ja sam imala dvije bake i dvojicu dida,a moja Selena sada ima baku i didu s moje strane,a sa muzeve nanu i dedu (nana je jaaako htjela da bude majka,ali ja sam odmah rekla da to ne dolazi u obzir,jer se zna ko je majka i vozdra)




_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: nena, nana ili majka?
23.6.2009 0:01:14   
mamma mumi
jos negovori, a kad progovori javim vam kako ih zoveuser posted image

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *