RE: Ishrana dojilje (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dojenje i dodavanje



Poruka


milenium -> RE: Ishrana dojilje (18.1.2013 17:08:51)


IZVORNA PORUKA: visibaba

ja sam dobila savjet od vise babica a to vam mogu i izkustva preporucit,

prvoh mjesec dana izbjegavat vocne sokove, posto oni sadrze vocnu kiselinu sto je

tesko bebi za probavu i time jake grceve prouzrokuje.

Inace hvatajte se ribe 2 puta sedmicno



a mene svi nalijevaju sokovima[sm=zmeden.gif] pogotovo s onim od borovnica,i ribizle za koje ne znam da li piti ili ne jer ionako previše krvarim još.gusti sok pijem,al za ove crvene ne znam[sm=zmeden.gif]




animagical -> RE: Ishrana dojilje (18.1.2013 17:53:23)

milenium a je li tvoja beba ima grceve? ja sam jela i pila sve,osim graha, jer sam i to probala i utvrdila da mu jako smeta...a na citruse npr. nije uopste reagovao, pa sam jela sta pozelim... ako bi napamet krenuli izbacivati sve sto moze pojacati postojece grceve, krenuvsi od citrusa, mlijeka i mlijecnih proizvoda, grahorica i tako dalje i tako sire...ne bi nista jele... ja sam jela sve, dok se ne utvrdi da mu smeta...




chuci -> RE: Ishrana dojilje (18.1.2013 23:00:24)

ja odgovorih na drugoj temi. pravi princip je jesti sve a izbaciti samo ako nešto bebi zasmeta. a ne jedi rižu i lešo piletinu dva mjeseca pa polahko uvedi krompir. malo karikiram ali ima ih koji ovako misle i rade što je potpuno neispravno




amrych -> RE: Ishrana dojilje (29.1.2013 12:10:46)

Sta je s vocem i dojenjem?

patronazna mi zabrani i kivi i narance i mandarine, mislim sta cu onda jesti [sm=zmeden.gif]

help mame, ja mislim da trebam unositi vitamina, nema mi logike, al opet ne bih da je napatim [sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]




animagical -> RE: Ishrana dojilje (29.1.2013 12:25:41)

nekim bebama citrusi stvaraju grceve, nekim ne...ja bih probala malo, npr pola narandze pa ako ne bude reakcije a ti jedi, naravno umjereno. u svakom slucaju mozes jesti jabuke, banane, grozdje, razno povrce..nisu vitamini samo u citrusima ;)




Lejla Ka -> RE: Ishrana dojilje (29.1.2013 12:28:08)

Vidim da je beba novorođenće. Mislim da bi ti sad najbolji izvor vitamina bila jabuka, zdrava je za tebe, ima dovoljno vitamina, laka je za probavu, još se može naći onih jesnjih. Nije ni banana bezvrijedna vočka, nosi i ona neke potrebne vitamine. Voće koje ti je "zabranjeno" zna izazvati probavne smetnje, čak i alergijske reakcije, tako da bi možda ipak bilo dobro sačekati još par sedmica. Mada, neke majke ih jedu bez smetnji cijeli bebin dojilački staž. Neki princip je da pojedeš voćku ili dvije i posmatraš kako će se to odraziti na bebu. Neku reakciju bi mogla primjetiti za 3-4 sata. Reakcija može biti u vidu probavnih smetnji, pojačane stolice, crvenila pelenske regije, vjetrića ili grčića, može se pojaviti i neki osip na koži. Ovo su ti sve ekstrmni slučajevi, ništa se od ovog ne mora desiti, i najčešće se ne dešava. Govorim to samo da se znaš ravnati.




amrych -> RE: Ishrana dojilje (29.1.2013 19:17:10)

Hvala vam puno na odgvoorima, probacu pomalo da uzimam pa cu pratiiti reakciju :)




Marija13 -> RE: Ishrana dojilje (16.4.2013 19:00:24)

Mame dojilje da li ste jele jagode [sm=zmeden.gif] Moja beba ima 4 mjeseca, iskljucivo dojimo, danas pojedoh nekoliko jagoda ali mi rekose da ne smijem...




Lejla Ka -> RE: Ishrana dojilje (16.4.2013 19:41:39)

Smiješ jagode. E sad, odakle su, i od kud u ovo doba kad nema ni trešnjica? Ako su odrasle na slu, i pune pesticida onda vam ne valjaju ni jednom. A što se tiće jagode kao jagode, ti slobodno pojedi ako ti ne smetaju, a ako primjetiš da bebi nešto smeta nakon konzumacije onda napravi pauzu ovu sezonu.




Medoxba -> RE: Ishrana dojilje (7.9.2013 12:39:11)

Pročitala sam članak na stranici gospođe Muki koju inače pratim zbog recepata, evo članak: http://izmojekuhinje.com/index.php/component/k2/item/745-%C5%A1ta-ne-smije-jesti-dojilja? , pa šta mislite slažete s eili ne, volje bih ćuti i Vaše mišljenje.

Hvala.




palachinken -> RE: Ishrana dojilje (7.9.2013 12:59:49)

Medoxba, ovaj članak je, kako je i napisano na dnu, prenešen sa roda.hr
Moje iskustvo je da je to među najrelevantnijim web stranicama u regionu što se tiče dojenja. Svemu napisanom na rodi ja vjerujem!




malena131 -> RE: Ishrana dojilje (14.10.2014 10:21:36)

E drage mame, kako dojilja njbolje moze podici imunitet? Imate li neki recept za prirodno podizanje imnteta ili ipak koristite nesto od preparata iz apoteke?




Alannah -> RE: Ishrana dojilje (14.10.2014 11:46:32)

Cvekla,mrkva jabuka,narendani ili cijedjeni i med. Puno voca i povrca,pij caj od koprive. Ako si u mogucnosti,nabavi chia sjemenke u prodavnici zdrave hrane i dodaj ih u jogurt,one su odlicne za imunitet. U tanjir corbe ubaci malo lanenog ulja. Ne znam koliko beba ima ,ja sam do sestog mjeseca( iskljucivo je dojio) pazila da mu neke namirnice koje jedem ne izazovu grceve.




Vanne -> RE: Ishrana dojilje (7.7.2015 23:17:42)

Smiju li dojilje jewti gljive mlijecnice? pretpostavljam da ne smiju ali barem dva zalogaja?[sm=smiley36.gif]
Inace imamo dva podoja po danu i cjelonocnu konekciju [sm=smiley36.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 9 [10]