RE: Krvarenje poslije porodjaja (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Poslije porođaja



Poruka


ladyblue RR -> RE: Krvarenje poslije porodjaja (21.11.2010 21:37:18)

meni su konci ispali 8. dan ali mi je 5. dan pukao vanjski šav. jao muke moje...jedva je to zaraslo.
što se krvarenja tiče trajalo je do 14. dana i sada imam samo iscjedak. na sve to mi se upalila i Bartolinijeva žlijezda...helem, ni malo veselo. pokušavam je na sve moguće načine smiriti da bih izbjegla antibiotike. 3 sedmice je kako sam se porodila i morat ću sutra na kontrolu zbog ove žlijezde[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley19.gif[/image]




colito -> RE: Krvarenje poslije porodjaja (22.11.2010 11:10:20)

joj samo da covjek nije rahat,eto mora nesto da zeza,ludnica.
Sretno ti sa kontrolom,bit ce to sve ok vijdet ces




moj  princ (Ammar)je rodzen 14.10   u 07.00h,tezak 4kg a dug 53





ladyblue RR -> RE: Krvarenje poslije porodjaja (22.11.2010 13:45:30)

bila sam na kontroli. sve ok. ima još malo krvi u maternici ali to je normalno jer sam se porodila prije 3 sedmice ali što je još važnije Bartolinijeva žlijezda je iscurila i sada se smiruje. Manje boli pa se nadam da će uskoro proći.




colito -> RE: Krvarenje poslije porodjaja (22.11.2010 15:58:41)

e bas mi je drago da je sve ok,[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image]superrr,uvjek bude bolje nego sto covjek misli




mala87 -> RE: Krvarenje poslije porodjaja (9.7.2012 11:02:31)

ne znam da li ima svjezija tema ja sam ovu nasla...........

porodila sam se na carski prije 41 dan, posle poroda sam dosta krvarila ali se polako smanjivlo i mislila sam da prolazi kad sam bila na kontroli dr kaze sve ok to je bilo 20 dana nakon poroda...........tad mi se kao pocelo smanjivati krvarenje i tako sam joj i rekla ali se posle naglo povecalo i jos uvijek traje...........
da li neko ima slicno iskustvo i da li je ovo ok???????............nemam bolova, nista me ne boli ali mi se ovo krvarenje razvuklo[sm=smiley13.gif]




Lulu_08 -> RE: Krvarenje poslije porodjaja (15.8.2012 20:30:37)

Iako tema bas nije aktivna i ja imam pitanje u vezi krvarenja poslje poroda.

Ja sam se porodila prije 36 dana, krvarenje je u pocetku bilo crveno pa je slabilo postepeno kada bi postajalo sluzavo i blijedo pa bi onda opet postajalo crveno i malo jace pa opet sluzavo i blijedo i tako se vrtim u krug. Evo od prije 2 dana je opet crveno i to onako bas menstruacijski crveno pih.

Kakva su vasa iskustva?




ksena -> RE: Krvarenje poslije porodjaja (16.8.2012 0:00:48)

Lulu i ja sam se skoro porodila, prije 32 dana. Kod mene je postepeno slabilo tako da zadnjih 10 dana je skroz slabo krvarenje, smedjkasto. Ukoliko nemas bolova, vjerovatno je normalno, ali kod mene nikada nije bilo sluzavo[sm=zmeden.gif]. Neko krvari 30 dana, neko 60, sve je individualno. Sve dok nema bolova ja sam zadovoljna [sm=jezicek.gif]




mama21e -> RE: Krvarenje poslije porodjaja (16.8.2012 8:30:40)

Lulu nema potrebe da brines, i kod mene je bas tako bilo sad ima sad nema i tako se vuklo 55 dana [sm=zmeden.gif] I otisla sam ginekologu i rekla mi da je kod porodilja sve to normalno da ne treba da brinem i rece da moze biti i od pada imuniteta i sto sam rano ustala a nisam se skroz oporavila [sm=zmeden.gif] pa eto drag pripazi se malo a jos pogotovo ako je dojis moras duplo vise da se pazis.




Lulu_08 -> RE: Krvarenje poslije porodjaja (16.8.2012 8:45:32)


IZVORNA PORUKA: mama21e

Lulu nema potrebe da brines, i kod mene je bas tako bilo sad ima sad nema i tako se vuklo 55 dana [sm=zmeden.gif] I otisla sam ginekologu i rekla mi da je kod porodilja sve to normalno da ne treba da brinem i rece da moze biti i od pada imuniteta i sto sam rano ustala a nisam se skroz oporavila [sm=zmeden.gif] pa eto drag pripazi se malo a jos pogootovo ako je dojis moras duplo vise da se pazis.


Ma ja se nikako nisam sacuvala digla sam se skroz rano i ponasam se kao da nisam porodjena a kamoli operisana (CR) jbg imam i dijete od 4,5 godine pa valja mi sve za njom i bebom... A jos sama moji mi odose sutra a muz nije tu pa sta cu valja mi sve to raditi, ne znam sta ce biti dalje nadam se dobro?




mama21e -> RE: Krvarenje poslije porodjaja (16.8.2012 10:35:49)

hoce ako Bog da, vidjet ces sve ce biti dobro. Evo da te utjesim malo, moja prijateljica ima troje djece od 4, 2, i 1 godinu. Muz joj po cijeli dan radi, navecer dodje i komira se. Ona sa njima po cijeli dan i to sve SAMA a troje male djece i nema nikog da joj uskoci i pomogne. Oni su se morali navici na to i vjeruj ona je SUPER mama, sve stize, a djecica su joj mashaAllah za pozeljeti, prepametna znaci da se radi s njima... a ona je zasluzna za sve to... tako da mila ne brini snaci ces se ako Bog da. Saljemo vam veliki zagrljaj nas dvije [sm=smiley31.gif]




Majiii -> RE: Krvarenje poslije porodjaja (16.8.2012 18:04:35)

Pozdrav svima.
Imam 1 pitanje, nisam sigurna dal spada pod ovu temu, ali meni se učini da moje pitanje najviše odgovara ovoj temi.
Porodila sam se skoro prije 7.m jeseci - 21.01., i od tada, kad god M. i ja imamo oddnose (naravno da nisu toliko česti, posebno prvih 2-3 mjeseca) mene jako boli (pa isto skoro kao da je 1. put [sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif] ) i uvijek ima malo krvi, posebno prije nekih 10-ak dana, bilo je krvi do sutradan, ne puno, naravno, ali ipak je bilo. Ja se šalim da je dr. možda previše zašio [sm=smiley36.gif], ali me interesuje (nemojte se smijati) jel to zaista moguče???I jel iko imao slično iskusvo, kad će prestati da boli i krvari pomalo? Hvala, žene[sm=metulj.gif][sm=metulj.gif]




mama21e -> RE: Krvarenje poslije porodjaja (16.8.2012 18:09:41)

Postoji mogucnost da je infekcija, jer one izazivaju krvarenje i bol, najbolje otidji doktoru nek te pregleda i da terapiju ako je potrebna. A da te je previse zasio to ti ne bih znala reci [sm=smiley36.gif]




zerina 89 -> RE: Krvarenje poslije porodjaja (3.9.2012 16:30:42)

Evo drage moje da vas nesto pitam, nije vezano za ovu temu, ali mislim da joj najvise odgovara. Prije 2 dana nesto me zaboljelo u stomaku, u donjem djelu, i onda nakon 10 min odem u wc i kad se pomokrim, na kraju uzasno me boli i jos uvijek imam osjecaj kao da mi je mjehur pun, a nemogu se nikako isprazniti, neznam zbog cega je... I da napomenem da sam rodila prije 2 mj na CR. Ako ima ko slicnog iskustva pomzite mi....[sm=smiley6.gif][sm=smiley6.gif]




Mya_81 RR -> RE: Krvarenje poslije porodjaja (3.9.2012 18:47:27)

Nisam rodila na CR tako da nisam upućena nešto, ali u takvim situacijama mislim da je najbolje da kontaktiraš doktora. što je sigurno je sigurno [sm=smiley1.gif]




Teddy Bear -> RE: Krvarenje poslije porodjaja (3.9.2012 22:42:02)


IZVORNA PORUKA: zerina 89

Evo drage moje da vas nesto pitam, nije vezano za ovu temu, ali mislim da joj najvise odgovara. Prije 2 dana nesto me zaboljelo u stomaku, u donjem djelu, i onda nakon 10 min odem u wc i kad se pomokrim, na kraju uzasno me boli i jos uvijek imam osjecaj kao da mi je mjehur pun, a nemogu se nikako isprazniti, neznam zbog cega je... I da napomenem da sam rodila prije 2 mj na CR. Ako ima ko slicnog iskustva pomzite mi....[sm=smiley6.gif][sm=smiley6.gif]

najvise odgovara. Prije 2 dana nesto me zaboljelo u stomaku, u donjem djelu, i onda nakon 10 min odem u wc i kad se pomokrim, na kraju uzasno me boli i jos uvijek imam osjecaj kao da mi je mjehur pun, a nemogu se nikako isprazniti, neznam zbog cega je... I da napomenem da sam rodila prije 2 mj na CR. Ako ima ko slicnog iskustva pomzite mi....user posted image user posted image


meni to lici na upalu mokracnih kanala, ako se nastavi idi kod dr.




Alannah -> RE: Krvarenje poslije porodjaja (27.10.2012 9:23:33)

Drage mame HELP. Otprilike 12 dan nakon porodjaja carskim prestalo mi je krvarenje u potpunosti.Medjutim,jutros su mi gacice bile krvave,a danas je 24.dan od porodjaja. Da li je moguce da sam dobila menstruaciju,ili je ovo jos uvijek krvarenje nakon porodjaja. Ono sto je cudno je da se i zadnji menzes koji sam imala poklapa sa danasnjim datumom.




markjacknow -> RE: Krvarenje poslije porodjaja (15.12.2012 8:07:35)

30 dana.al nije stalno bilo puno.vremenom manje.





__________________
WoW Gold|Diablo 3 Gold|RS Gold




veeseelaa -> RE: Krvarenje poslije porodjaja (12.1.2013 23:12:16)

39 dan danas nakon poroda i još uvijek krvarim
kad će ovo prestati?
pih




Brisani uporabnik -> [Obrisana poruka] (12.1.2013 23:25:13)

[Sadržaj poruke je obrisan]




veeseelaa -> RE: Krvarenje poslije porodjaja (12.1.2013 23:28:09)

ništa mi ne maši [sm=smiley36.gif] nego reci kad ću se ja poseksati [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




Brisani uporabnik -> [Obrisana poruka] (12.1.2013 23:35:56)

[Sadržaj poruke je obrisan]




veeseelaa -> RE: Krvarenje poslije porodjaja (12.1.2013 23:41:16)

uh uh ne znam šta će biti s tebe kad ovoliko nisi user posted image


bole me bubrezi, glava, noge [sm=smiley36.gif]
znaš kako je rekao onaj u Kuduzu "ne mogu ti ja to zapamtiti, ja ću reć da si već umro" [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Brisani uporabnik -> [Obrisana poruka] (13.1.2013 0:52:45)

[Sadržaj poruke je obrisan]




minja_ -> RE: Krvarenje poslije porodjaja (13.1.2013 2:04:47)

Vesela, da li je jos uvijek iscjedak prava krv, ili se pocelo bistriti ili zutjeti, je li se kolicina smanjila? Jesi li bila na UZ u ovih 6 sedmica? Ako jos krvaris punom krvi, uradi koagulogram I bris lohija. Jesu li ti menstruacije inace obilne?




zagy -> RE: Krvarenje poslije porodjaja (13.1.2013 11:36:01)

Ih, ja sam krvarila 40 dana, a onda još pomalo. Keks tek poslije 2 mjseca došao na red[sm=smiley29.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>