RE: potreban savjet (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Djeca



Poruka


vila_7 -> RE: potreban savjet (8.5.2014 7:42:38)

Moje LAIČKO misljenje je da je faza - moja trogodisnjakinja je bila u njoj do neki dan - jos je ostalo malo ali podmosljivo.
I sad ujutro (a budimo se rano pa mozda je i to unervozi) , ako sam slucajno izvukla majicu koja se njoj ne svidja-odmah u plac i place i kad je obucem,...jedino ako popustim pa obucem drugu-prestane, ali onda nadje nesto drugo - tipa snala joj krivo stoji [sm=smiley36.gif] . Kad se razbudi dodje malo sebi .
To se najcesce desava ako je umorna, pospana, ili cijeli dan u kuci zbog loseg vremena.
Al ti ako si te promjene primjetila tek kad ste se preselili - eto ti odgovora - mozda se osjeca malo nesigurnim pa je malo nervozniji.
Daj mu podrsku u svakom vidu ali nemoj popustati da "terorise" [sm=smiley36.gif] , da en bi shvatio to kao nacin na koji sve dobiva sta zeli.
Probaj mu nekako objasniti smao da lijepo kaze ako nesto nece pa cete naci rjesenje,a i ti ga nemoj puno puta pitati [sm=smiley36.gif] , ako dijete nece -nece [sm=smiley1.gif]




Lozana -> RE: potreban savjet (5.9.2014 8:23:11)

moja curica zadnja dva dana imala ne jaku temperaturu koju sam skidala lupocet čepićima,i stalno je teglila štrample na tabanima.sinoć nije mogla zaspati do ponoći,stalno se vrpolji.
Kad sam pogledala po njenim tabanima sve sitne crvene tačkice,i po dlanovima i ponegdje po tijelu.
Namažem joj tečnim puderom i obučem čarapice,međutim nismo spavale cijelu noć jer od svraba nije mogla zaspati.
Šta li bi moglo biti u pitanju,danas idem pedijatru.




bebaa -> RE: potreban savjet (5.9.2014 8:27:34)

ide li dijete u vrtić...ne znam koji je uzrast....




Lozana -> RE: potreban savjet (5.9.2014 8:33:20)

neide u vrtić i ima dvije godine,sad čitam da bi mogao biti virus hand mouth foot disease koji napada djecu do 5 godina i inkubacija traje 7 dana.
ima sve simptome




bebaa -> RE: potreban savjet (5.9.2014 8:40:07)

upravo o tom sam htjela da ti kažem.....to je inače karakteristično za vrtićku djecu...možda je negdje pokupila...u svakom slučaju se posavjetuj sa pedijatricom....[sm=smiley1.gif]sve najbolje i da nam brzo malena ozdravi...
znači,ne sikiraj se nije nikakav bauk.....[sm=smiley1.gif]
mislim ako je to u pitanju....




Lozana -> RE: potreban savjet (5.9.2014 8:43:23)


IZVORNA PORUKA: bebaa

upravo o tom sam htjela da ti kažem.....to je inače karakteristično za vrtićku djecu...možda je negdje pokupila...u svakom slučaju se posavjetuj sa pedijatricom....[sm=smiley1.gif]sve najbolje i da nam brzo malena ozdravi...
znači,ne sikiraj se nije nikakav bauk.....[sm=smiley1.gif]
mislim ako je to u pitanju....

nadam se dobrom, ipak su to dječije bolesti,,,,,hvala ti beba [sm=smiley31.gif]




hanabanana -> RE: potreban savjet (5.9.2014 10:53:07)


IZVORNA PORUKA: Lozana

moja curica zadnja dva dana imala ne jaku temperaturu koju sam skidala lupocet čepićima,i stalno je teglila štrample na tabanima.sinoć nije mogla zaspati do ponoći,stalno se vrpolji.
Kad sam pogledala po njenim tabanima sve sitne crvene tačkice,i po dlanovima i ponegdje po tijelu.
Namažem joj tečnim puderom i obučem čarapice,međutim nismo spavale cijelu noć jer od svraba nije mogla zaspati.
Šta li bi moglo biti u pitanju,danas idem pedijatru.


Može biti iz više razgloga:
- reakcija na lupocet
- reakcija na tem, ali ove ide češće kad je tem. visoka
- streptokok




Teddy Bear -> RE: potreban savjet (5.9.2014 11:05:50)

Moja curica od 20 mj, je prosle sedmice imala temperaturu koju smo skidali lupocet cepicima, poslije toga se sva osula, al doslovno, od glave do pete, bili kod pedijatra i rekao da je reakcija na temperaturu... dao nam je hipermangan za kupanje i Pikovit sirup za imunitet, i sve se samo povuklo... Ne sekiraj se [sm=smiley1.gif]




zivotnisan -> RE: potreban savjet (22.9.2014 12:39:33)

Moj problem nije veliki i nije ni problem, ali meni jeste [sm=smiley1.gif]
Moja djevojčica ima 3 godine i dosta je vezana za mene, ali u zadnje vrijeme samo traži mog muža, tj. tatu, da se sa njim igra i vidim da više uživa u igri sa njim nego sa mnom. Meni čak zna reći: ti hajde tamo, mi ćemo se sami igrati, odbacuje me. I želi da je on i oblači i sve radi što sam inače ja sa njom radila. Mene to tako boli i povrijeđuje. Da li se kome slično dešava ili dešavalo i kako ste se s tim nosile? Da li je to samo faza? Ili sam joj ja postala dosadna jer ja je "tjeram" da jede budući da ima problema sa težinom i mora je dobiti, slabo jede, ja joj "guram" sirupe u usta, govorim da je vrijeme za spavanje, dakle sve ono što je djeci manje drago. Ali se trudim i da imamo igru i da uživamo, ali ona tatu traži i kad je on tu neće sa mnom da se igra.. Boliiii.




Hanady RR -> RE: potreban savjet (22.9.2014 12:42:59)

Životni san pa ti si ovaj ''problem'' imala i prije skoro godine ženo[sm=zmeden.gif]
http://www.ringeraja.ba/forum/m_1986611/mpage_1/key_/tm.htm#1986611
http://www.ringeraja.ba/forum/m_1908865/mpage_1/key_/tm.htm#1908865


Hajd se malo opusti, majkemi tebi sve rpoblemi neki...sva si mi nasikirana beze...
uživaj bona[sm=smiley1.gif]




anitaa -> RE: potreban savjet (23.9.2014 9:11:31)

normalno je da curice, naročito od 2 do 4 godine, imaju fazu obožavanja oca i povremenog stavljanja mame u drugi plan...čak se nekad nasmijem i kažem mm-u da tako cura gradi temelje budućih muško-ženskih odnosa...a i mimo toga djeca su lopovi, uvijek će poželjeti više provoditi vrijeme sa mnom ako sam taj dan vesela i energična, a mm umoran, nasekiran i obrnuto, naravno...tako da - do tebe je, opusti se, zbog sebe i  najbitnijih ljudi u životu..




Apotekarka -> RE: potreban savjet (9.7.2015 22:45:46)

Vecer...Moja Ana je naucila na tutu prije nepuna 2 mjeseca s dvije godine i mjesec......Vec 10 dana ide u vrtic i u medjuvremenu je imala virus proljev i povracanje a sad je bas prejladjena kasalj i smrcanje...Nocnu pelenu smo skinuli prije nekih 7 dana ono sto me brine da zadnjih dan piski malo recimo 3 put dnevno i cjelu noc je suha....Ne ztnam je li to reakcija na vrtic ili je nesto urinarno,poslije tog viursa i polaska u vrtic to se desava....Ne pije previse ni tecnoszti mozda 2 dece tekucine i mlijeko 2 put....Prije toga je piskila sigurno nekih 6 puta nekad vise nekad manje....Koliko vasa djeca cesto mokre....




bebaa -> RE: potreban savjet (9.7.2015 22:47:49)

hej draga...dobro ,zdravo???
pa šta znam....ide sigurno 6x.....




Apotekarka -> RE: potreban savjet (9.7.2015 22:49:27)

pa gdje si bebo...pa ona meni recimo piskila oko 5 ono prilicno dosta i oko sedam slabo i to je to i ne znam je li u vrticu pretpostavljam jednom sigurno jestei jucer je 3 put




bebaa -> RE: potreban savjet (9.7.2015 22:50:59)


IZVORNA PORUKA: Apotekarka

pa gdje si bebo...pa ona meni recimo piskila oko 5 ono prilicno dosta i oko sedam slabo i to je to i ne znam je li u vrticu pretpostavljam jednom sigurno jestei jucer je 3 put


ne znam šta da ti kažem ali sam čula da djevojčice više trpe od dječaka.....često je podstiči da ide i kad tvrdi da joj se ne ide....

ljubbi i nju i A....[sm=smiley1.gif]




Apotekarka -> RE: potreban savjet (9.7.2015 22:53:10)

Ma joj ode na tutu sjedne i nista pustim joj i vodu ne ztnam sta joj je moze li biti sok od vrtica i promjena jer nije bas odusevljena




Apotekarka -> RE: potreban savjet (9.7.2015 22:53:36)

kako tvoj momcina i ti




bebaa -> RE: potreban savjet (9.7.2015 22:58:34)


IZVORNA PORUKA: Apotekarka

kako tvoj momcina i ti

ma k'o grom smo...pucAMO[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]
sve je ok....hvala na pitanju....




Miroslava10 -> RE: potreban savjet (28.9.2015 8:34:10)

Bokic svima, meni isto treba jedan savjet.. kako da znam kad sam spremna za djecu? hmm
______________________
Djeca




bebaa -> RE: potreban savjet (28.9.2015 8:45:02)


IZVORNA PORUKA: Miroslava10

Bokic svima, meni isto treba jedan savjet.. kako da znam kad sam spremna za djecu? hmm
______________________
Djeca



to se ne zna...to se doživi.....osjeti.....jednostavno te nešto vuče.....sva treperiš kad gledaš tudje djete....sva se topiš kad uzmeš nečiju bebu,u tebi nešto igra.....i ti bi...




Miroslava10 -> RE: potreban savjet (28.9.2015 9:01:56)

Pa tako mi i jest, al samo kad se sjetim sve te brige .. hhh.. joj :S a vuce me, al me strah malo :S vjerojatno kod svih je tako




bebaa -> RE: potreban savjet (28.9.2015 9:06:53)


IZVORNA PORUKA: Miroslava10

Pa tako mi i jest, al samo kad se sjetim sve te brige .. hhh.. joj :S a vuce me, al me strah malo :S vjerojatno kod svih je tako

[sm=smiley24.gif]jeli imaš djece već pa to kažeš...pitaš li se jesi li spremna za još jedno.....
a sva ta briga je normalna....samo da bude zdravo i sretno....




Miroslava10 -> RE: potreban savjet (28.9.2015 9:09:03)

ne, tek bi nam bilo prvo to.. a imam 22 god




bebaa -> RE: potreban savjet (28.9.2015 9:13:48)


IZVORNA PORUKA: Miroslava10

ne, tek bi nam bilo prvo to.. a imam 22 god


ne možeš se unaprijed brinuti šta će biti i kako....svu brigu prevlada ljubav,oooogromna ljubav za tvoje djete,koje nosiš u sebi,pa posle paziš,maziš i odgajaš...naravno da sve prati i pokoja briga ali sve je to u roditeljskom stažu.....




Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 9 10 [11]