Fiksna telefonija (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Tehnika



Poruka


Hannan -> Fiksna telefonija (19.7.2011 15:35:25)

Malo prije su mi pred kucu dosla dva covjeka, sa akreditacijama i majicama sa logom "fiksna telefonija". nude ugradnju nekakvog kondenzatora za fiksne telefone koji navodno sprecavaju u slucaju grmljavine, munja i sl da stradaju aparati koji idu preko tel. uticnice modemi, fax, tel.Ugradnja kosta 25KM, svake 2g oni rade provjeru tih kondezatora, navodno i neku garanciju nude.Nemaju ugovor sa Telekomom nego sa opstinom, i poslije sam zvala i Telekom da ih pitam o cemu se radi i nemaju pojma ni o cemu....da li ste culi za ovo, ugradili...
Ja licno nisam smjela, sumnjam u neki lopovluk.




SailorMoon -> RE: Fiksna telefonija (19.7.2011 20:00:31)

IZVORNA PORUKA: Hannan

Malo prije su mi pred kucu dosla dva covjeka, sa akreditacijama i majicama sa logom "fiksna telefonija". nude ugradnju nekakvog kondenzatora za fiksne telefone koji navodno sprecavaju u slucaju grmljavine, munja i sl da stradaju aparati koji idu preko tel. uticnice modemi, fax, tel.Ugradnja kosta 25KM, svake 2g oni rade provjeru tih kondezatora, navodno i neku garanciju nude.Nemaju ugovor sa Telekomom nego sa opstinom, i poslije sam zvala i Telekom da ih pitam o cemu se radi i nemaju pojma ni o cemu....da li ste culi za ovo, ugradili...
Ja licno nisam smjela, sumnjam u neki lopovluk.


Ja mislim da je ovov veliki lopovluk. Kao prvo da ti uzmu 25KM kao drugu da izspioniraju stan da bi se kasnije moglo pokrasti....




Hanady RR -> RE: Fiksna telefonija (19.7.2011 20:03:35)

Koliko sma ja upoznata spajanjem kondemnzatora na fiksnu liniju mogu te prisluškivati[sm=zmeden.gif]

Meni je ovo isto malo čudno...
ja bih sutra povala i opštinu i ako kažu da je isto neistina onda bih prijavila ovja slučaj nadležnom MUP-u da se putem medija obavjeti građanstvo...ko zna možd azplati neki penzioner ni kriv ni dužan[sm=smiley13.gif]




ElmaB -> RE: Fiksna telefonija (19.7.2011 20:12:53)

Trebaš zaista provjeriti u općini, a što se prisluškivanja tiče, to mogu uvijek, kada i kako hoće. Ja mislim da je zaista u pitanju neki projekat, mada nisam za sada čula ništa slično. Provjeri, pa ćeš znati, tako je najbolje.




Hannan -> RE: Fiksna telefonija (19.7.2011 20:22:11)

Zvala sam telekom i prijavila na nekoliko razlicitih brojava, poslala sam i email,a bilo je vec oko 15h da bih mogla zvati opstinu a i to cu sutra...i bas iz razloga sto sumnjam na prevaru,kad sam pitala za ugovor kaze imamo sa opstinom, i onda mi prebaci pricu na garanciju koju nude, on ako ima ugovor sa opstinom izvadio bi mi makar kopiju i pokazao da me uvjeri. Onda nosi sa sobom neku fasciklu koja je isarana, da je ozbiljno nesto imali bi kulturnu fasciklu sa logom firme , a iz dzepa mi izvadi taj kodenzator d ami pokaze[sm=hudicek1.gif] o cemu se radi.I jos nesto kontam, cuj ja njemu pred kucom platim baska bi ja krenula do bandere da vidim da li ce oni to ugraditi...meni ozbiljno smrdi.

Hvala vam na savjetima




Bambi09 -> RE: Fiksna telefonija (19.7.2011 21:46:38)

Telecom sigurno nema nista s ovim, 100% sam sigurna... Znala bih... To je sigurno neka mutljaga... Ali radi tebe, sutra nazovi Opstinu jer ti je rekao i sam da nema nista sa Telecomom nego sa Opstinom, pa provjeri... U svakom slucaju meni je to neka mutljaga... [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Maya_K -> RE: Fiksna telefonija (20.7.2011 14:16:24)

To je garant prevara. Tako su i kod nas prije 2god. "neki" dolazili s istom pričom, i jadni stariji ljudi penzioneri poplaćali i još bili pokrani. Uopšte ne raspravljati s njima i ni u kojem slučaju ne puštati ih u kuću/stan.




Hannan -> RE: Fiksna telefonija (20.7.2011 15:44:02)

Kako sam i sumnjala, ni opstina nema nista sa njima...danas su me zvali iz Telekoma da jos jednom potvrde da nema nikakve veze sa njima i da su prijavili policiji...

Cuvajte se, upozorite svoje starije u porodici, prijatelje da ne nasjedaju na ovakve lazi...meni su se jucer smijali mnogi sto sumnjam.




InLove -> RE: Fiksna telefonija (20.7.2011 15:50:12)

Ovo bi trebalo objavit na fb, nek sto vise ljudi sazna!





SdZ -> RE: Fiksna telefonija (20.7.2011 15:55:09)

IZVORNA PORUKA: Malena_A

Ovo bi trebalo objavit na fb, nek sto vise ljudi sazna!




Slazem se!




Hannan -> RE: Fiksna telefonija (20.7.2011 16:00:36)

Slazem se, to sam vec uradila.




Hanady RR -> RE: Fiksna telefonija (20.7.2011 22:33:59)

Vidiš ti čime s ebave...treba stavti na FB...neka je policija obavještena...užas[sm=smiley13.gif]




Hannan -> RE: Fiksna telefonija (16.8.2011 11:58:40)

Sinoc na Vijestima RTVTK su upozorili na ove, grupa iz Valjeva. Kaze da su napravili kvarove kako u tel, tako i u internet saobracaju. Krecu se na opstinama Zivinice i Kalesija.




Hanady RR -> RE: Fiksna telefonija (16.8.2011 12:05:04)


IZVORNA PORUKA: Hannan

Sinoc na Vijestima RTVTK su upozorili na ove, grupa iz Valjeva. Kaze da su napravili kvarove kako u tel, tako i u internet saobracaju. Krecu se na opstinama Zivinice i Kalesija.


jeis vidjela kako si ti pametno postupila....

stavrno svašta s edešava...milion očiju treba otvoriti[sm=smiley13.gif]




M kao Mama -> RE: Fiksna telefonija (16.8.2011 12:07:09)

A, Bože sačuvaj, strašno, ovo treba proširitina cijelu BiH da se zna, vjerujem da nije samojedna ekipa




Brisani uporabnik -> [Obrisana poruka] (17.8.2011 12:11:43)

[Sadržaj poruke je obrisan]




M kao Mama -> RE: Fiksna telefonija (17.8.2011 12:15:48)


IZVORNA PORUKA: Iman83

IZVORNA PORUKA: mama alma RR

A, Bože sačuvaj, strašno, ovo treba proširitina cijelu BiH da se zna, vjerujem da nije samojedna ekipa


Ja rekla majki(nani) od mm da pripazi jer živi u maloj sredini a sve stariji ljudi, lako ih prevariti.
I nazove nju mužev brat onako, ali nešto krči telefon, ona ga nije prepoznala, još on kaže: majka, pa šta ti je s telefonom, ne radi kako treba. A ona na njega: ma mrš tamo, mene si našao varati, ne dolazi mi, znam ja šta vi radite, policiju ću ti zvati...mi popadali od smijeha. Majka na oprezu [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/jezicek.gif[/image]



Joj, majka je carica, hahahahaha,




Stranica: [1]