|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Misljenje ?
11.1.2019 20:37:28   
Maly90
Pozz svima. Ja sam nova ovdje a dosla sam iskljucivo iz jednog razloga. Da cujem vasa misljenja i iskustva. 
Radi se o tome da mi kasni m 6-7 dana, sto se nikada do sada nije desilo, niti sam imala probleme s tim. Ciklus mi je na svakih 28-29 dana od pocetka. Odnose sam imala i za vrijeme plodnih dana i izmedju toga, iako nikada nije doslo do ejakuliranja u rodnicu ali je bilo par kriticnih situacija.  Ja sam danas radila test, koristila sam neki obicni i pokazao je negativno. Ja nemam ni jedan simptom da cu uskoro dobiti m kao inace, pa sad razmisljam o tome da li se moze desiti da test ne pokaze prave rezultate ?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Misljenje ?
11.1.2019 20:54:41   
vortex RR

IZVORNA PORUKA: Maly90

Pozz svima. Ja sam nova ovdje a dosla sam iskljucivo iz jednog razloga. Da cujem vasa misljenja i iskustva. 
Radi se o tome da mi kasni m 6-7 dana, sto se nikada do sada nije desilo, niti sam imala probleme s tim. Ciklus mi je na svakih 28-29 dana od pocetka. Odnose sam imala i za vrijeme plodnih dana i izmedju toga, iako nikada nije doslo do ejakuliranja u rodnicu ali je bilo par kriticnih situacija.  Ja sam danas radila test, koristila sam neki obicni i pokazao je negativno. Ja nemam ni jedan simptom da cu uskoro dobiti m kao inace, pa sad razmisljam o tome da li se moze desiti da test ne pokaze prave rezultate ?


Draga Maly dobro nam dosla na forum. Nadam se da ces naci dosta korisnih informacija za sebe na razne teme, te da ces nam se pridruziti na razlicitim podforumima. Naravno da je moguce da test ne pokaze prave rezultate, ali je isto tako moguce da menstruacija kasni zbog nekog stresa, uzbudjenja, antibiotika, promjene klime, neke upale itd. Uradi novi test za 2,3 dana. Cijena testa ne znaci nista, oni najjeftiniji su osjetljivi isto kao i skupi, ali digitalni pokazuju tacnije koliko sedmica je zena trudna... Slobodno kupi najjeftiniji.

Nadam se da ce biti ishod koji ti sebi zelis. Sve najbolje, cuvaj se

(odgovor članu Maly90)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Misljenje ?
12.1.2019 9:08:34   
Maly90
Hvala vam mnogo na odgovoru. Iskreno voljela bih da je trudnoca i nekako sam se razocarala kad sam vidjela neg , pa pocela sumnjati da je lazno. Stvarno nikada mi se nije desilo da ovako kasni, iako sam znala biti i bolesna i pod stresom a uvijek na vrijeme dodje. Ja sam nekako zadnja dva mjeseca mozda malkice vise nervozna, drzala sam i neku dijetu ali i tada je m bila normalna. Zadnja je bila 8.12. Osjetim samo da me grudi bole na dodir i natekle su.

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Misljenje ?
12.1.2019 9:53:12   
samy_lo


IZVORNA PORUKA: Maly90

Hvala vam mnogo na odgovoru. Iskreno voljela bih da je trudnoca i nekako sam se razocarala kad sam vidjela neg , pa pocela sumnjati da je lazno. Stvarno nikada mi se nije desilo da ovako kasni, iako sam znala biti i bolesna i pod stresom a uvijek na vrijeme dodje. Ja sam nekako zadnja dva mjeseca mozda malkice vise nervozna, drzala sam i neku dijetu ali i tada je m bila normalna. Zadnja je bila 8.12. Osjetim samo da me grudi bole na dodir i natekle su.


Draga maly,i moja ZM je bila 8.12,meni je test 8.1.pokazao pozitivno,iako su mi neredoviti ciklusi.Moj prvi simptom su bile osjetljive grudi.Ja ti zelim pozitivan test ako i ti zelis.Ili odi do doktora na pregled ako imas mogucnost,ili odi uradi betu

_____________________________

06.09.2013 pocetak borbe
01.3.2015. Kiretaza-13 sedmica
10.9.2015 dvojke-spontani pobacaj
04.10.2016 rodio se moj H

(odgovor članu Maly90)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Misljenje ?
12.1.2019 10:35:39   
Maly90
U ponedjeljak idem ginekologu, narucena sam na pregled pa cu vidjeti sta dalje i kako, iako sumnjam i na poremecaj hormona ali nekako nadam se da je t.

(odgovor članu samy_lo)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Misljenje ?
12.1.2019 17:10:01   
vortex RR


IZVORNA PORUKA: Maly90

U ponedjeljak idem ginekologu, narucena sam na pregled pa cu vidjeti sta dalje i kako, iako sumnjam i na poremecaj hormona ali nekako nadam se da je t.



Sretno, javi nam se kakav god bude ishod. Drzimo ti fige. Ako i ne bude sada ne odustaj, glavu gore i samo pozitivno do +

(odgovor članu Maly90)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Misljenje ?
14.1.2019 21:29:00   
Maly90
Nisam otisla danas na pregled, iskrslo mi je nesto tako da nisam stigla. M jos uvijek ne dolazi, od simptoma samo bolne grudi i nista vise. Uradila i drugi test ali negativan. Sad sam bas zabrinuta i pitam se sta se desava, kako god sagledam i unazad par godina nikada mi nije kasnila, cak ni u mom najgorem zivotnom periodu, kada sam bila u haosu i fizicki i psihicki. I da, jos jedno pitanje. Koristila sam najjeftiniji test, Romed Pregnancy test, zanima me da li je neka od vas koristila i da li je pouzdan ? Jer znate kako je, razmisljam o tome da je mozda do testa, jer i prvi i drugi put sam koristila isti, pa se tjesim da kao nije tacno hihihi

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Misljenje ?
15.1.2019 11:35:16   
samy_lo
Ja sam uzela test koji kosta 7 KM na dan ocrkivane mjesecnice i u vecernjim satima je pokazao drugu svjetliju crtu.Koliko kosta taj test

_____________________________

06.09.2013 pocetak borbe
01.3.2015. Kiretaza-13 sedmica
10.9.2015 dvojke-spontani pobacaj
04.10.2016 rodio se moj H

(odgovor članu Maly90)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Misljenje ?
15.1.2019 12:48:26   
Maly90
Test koji sam ja koristila je najjeftini, 3.5 KM. Prvi put sam uzela ja, a drugi put je uzeo moj dragi isti koji sam i ja, ne znajuci da sam taj vec isprobala. Bas nekako sumnjam u taj test jer M nema pa nema

(odgovor članu samy_lo)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Misljenje ?
15.1.2019 13:01:25   
samy_lo
Pa ako ti je bas redovna uvijek.Pokusaj jos jednom sa malo skupljim.Ako ne bude ni on pozitivan,onda je nesto drugo u pitanju.I javi nam.

_____________________________

06.09.2013 pocetak borbe
01.3.2015. Kiretaza-13 sedmica
10.9.2015 dvojke-spontani pobacaj
04.10.2016 rodio se moj H

(odgovor članu Maly90)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Misljenje ?
15.1.2019 13:15:16   
Maly90
Da, da, bas uvijek je redovna. Vodim dnevnik dugo i znam da je ciklus kako treba. Pokusat cu za par dana sa drugim testom. Javim vam svakako 

(odgovor članu samy_lo)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Misljenje ?
15.1.2019 18:06:19   
vortex RR
Ja sam kupovala najjeftinije GraviGnost mini testove u DM-u. Nemam iskustva sa digitalnim koje smatraju pouzdanijim ali samo u smislu da pokaze broj sedmica koliko si trudna...

Sretno, znam kako je kada kasni i silno zelis + a ne vidis ga... Pozitivno misli i pokusaj se opustiti ako je to ikako moguce.

(odgovor članu Maly90)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Misljenje ?
16.1.2019 19:53:44   
Maly90
Eh drage moje, evo mene sa novim informacijama. M upravo stigla, nakon 12 dana kasnjenja, a bas sam se nadala 😔

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Misljenje ?
16.1.2019 21:48:35   
vortex RR


IZVORNA PORUKA: Maly90

Eh drage moje, evo mene sa novim informacijama. M upravo stigla, nakon 12 dana kasnjenja, a bas sam se nadala 😔



Mnogo mi je zao. Znam taj grozni osjecaj. Glavu gore, misli pozitivno, dizi imunitet, pij folnu kiselinu i cim prodje u akciju svaki drugi dan. I eto tebe brzo na temu o trudnickim danima hehe

(odgovor članu Maly90)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Misljenje ?
16.1.2019 23:39:41   
Amelaa RR
Maly90 bas mi je zao...a znam kako ti je ...neko ko se s tim borio 16 godina..al ne brini..evo vortex ti je dala dobar savjet...i ne brini...tu smo sto god mozemo pomoc.


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Misljenje ?
18.1.2019 19:58:14   
bambi26
Ne znam gdje drugo da napisem, ali vas molim ako je neka od zenica imala iskustvo da mi se javi. Naime, dijagnostikovan septum uterusa. Imala spontani u 5tt. Doktor predlaze histereskopiju. Da li je neka mama, zena prosla isto , da li ste zatrudnjele posle toga ? Pretesko mi je

(odgovor članu Maly90)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Misljenje ?
20.1.2019 11:04:22   
vortex RR

IZVORNA PORUKA: bambi26

Ne znam gdje drugo da napisem, ali vas molim ako je neka od zenica imala iskustvo da mi se javi. Naime, dijagnostikovan septum uterusa. Imala spontani u 5tt. Doktor predlaze histereskopiju. Da li je neka mama, zena prosla isto , da li ste zatrudnjele posle toga ? Pretesko mi je


Draga bambi, mnogo mi je zao sto si imala spontani, dosta zena se prvi put i javi na forum nakon toga. Iako su razlozi za spontani razliciti, sve manje zena poznajem koje nisu imale barem jedan. Prije svega znam da nema utjehe, da ces se uvijek pitati zasto, mozda dugo i kriviti samu sebe za to, ali u 99% slucajeva nazalpst majka nista nije mogla uraditi da to sprijeci. Moje iskustvo je takvo da nikada ne zaboravis, ali vremenom postane lakse. Meni je postalo lakse kada sam ostala trudna drugi put. Isplaci se, izvristi, izudaraj jastuk, izbaci sve iz sebe i onda moras krenuti dalje. Daj sebi vrijeme da odbolujes i fizicki i psihicki i ne pozuruj se. Nastavi se sto zdravije hraniti, dizi imunitet, pokusaj da se ne prehladis, posebno ne "s nogu" i glavu gore. Vecina zena je najplodnija u prvih 6mj nakon pobacaja. I vecina tih trudnoca se zdravo iznese do kraja. Imas mnogo tema u zenica ovdje i slobodno trazi savjet, teme za razgovor i preokupaciju misli.
Sto se tice septuma, sve je cesci kod zena i obicno kazu da ne pravi problem pri zacecu, vec moze praviti problem u kasnijim mjesecima trudnoce jer smanjuje prostor za bebu. Cak neki doktori i ne savjetuju da se radi operacija jer zene znaju iznjeti uredno par trudnoca i tek onda otkriti da ga imaju. Bilo je posebno "popularno" operisati septum dok je prof Godinjak radio na GAK-u u Sarajevu. 

Operisala sam septum histeroskopski prije 4 godine i tek sada sam dobila bebu. Kod mene se ispostavilo da je taj septum najmanji problem od svih koje sam imala... Oporavak je jako brz, bolova gotovo i da nema (poredim sa kiretazom na zivo i carskim rezom) i nemoj da se plasis. Budes u bolnici 3 dana. Citala sam u doba prije svoje operacije da se moze raditi i u lokalnoj anesteziji i da ides kuci nakon par sati.. kod mene je bila totalna anestezija i 3 dana bolnice. Dobila sam preporuku da taj mjesec apstiniram i nakon toga opet u akciju. Mnogo doktora radi i laparoskopski istovremeno i time vidi i jajnike, prohodnost jajovoda (umjesto da se radi hsg) ali to nije uvijek. U tom slucaju imas 2 mala X reza ispod pupka i mrvicu vise boli, ali opet nije strasno. Jedina stvar koju su mi rekli da moze biti problem je ako se oplodjena jajna celija pokusa ugnjijezditi bas na tom mjestu oziljka sto je mala vjerovatnoca, ali ako se desi zbog losije prokrvljenosti na tom mjestu moze doci do spontanog.  
Mnogo sam se raspisala, ako te bilo sta jos zanima slobodno pitaj, mozes i privatnim porukama ako ti je neprijatno ovdje.
Glavu gore i samo pozitivno do svoje bebice! Pisi nam sve sto te muci i zanima

(odgovor članu bambi26)
Neposredna veza do poruke: 17
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *