|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Mučnina, manjak apetita
28.9.2013 8:44:44   
Pingvina
Scarlet, hvala ti puno sto si imala snage i javila se nakon svega. Zao mi je zbog tvog gubitka beskrajno.user posted image user posted image user posted image
Ja sam vec razgovarala s ljekarom na prosloj kontroli. Tad mi je preporucio 8 malih obroka tokom dana. Nalazi su mi bili ok hB pa se on nije cinio zabrinutim. Idemo ponovo za sedam dana aBd pa cu mu napomenuti ako do tad povracanje ne stane.
Pokusala sam sa djumbirom, sa limunom, bademima, ljesnjacima, mentol bonbonama, korom hljeba, stapicima, perecima, kiselom, slanim krekerima-nikakvog pomaka.user posted image user posted image
Sto je najgore, vec u porodici imam dva slucaja povracanja do samog kraja trudnoce...pa se bojim da ne budem ja treci slucaj. Na srecu, ove zenice su bile buce-nije im puno naskodio gubitak kg..bebe se rodile sa skolskom kilazom...a ja ako ovako nastavim doci cu na kilazu iz osnovne skole.user posted image user posted image
Hvala jos jednom..Nadam se da ce uskoro biti bolje aBd.

_____________________________

Ovo sunce ne grije kao prije...Ni ova kisa ne pada kao nekada...Nikad me nije boljelo kao tada...I mozda nece prestati vise nikada...
05.03.2012.:(((
Moje drugo proljece, moja utjeha...mislila sam nikad vise....11.3.2014. :)))

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Mučnina, manjak apetita
29.9.2013 8:19:42   
niki83
Pingvina, moja je prijateljica imala isti problem kao i ti u trudnoci. Ove godine proslavila kcerkin prvi rodjendan. I hvala Bogu iako je ina u T dobivala jako malo na kilazi, npr. u pocetku smrsala 6kg, a onda dok je to vratila proslo je i pola T, rodila je bebu od 3.5 kg i to hvala Bogu zdravu i veselu. Ona je povracala do kraja T, i dva puta u toku iste je bila hospitalizirana, tamo je doslovce samo morala lezati i primati infuzije sve dok ne bi smanjilo povracanje. Njoj su cijelo vrijeme samo mirovanje preporucivali, jer jedino tako bi smanjila povracanje. Iako od polovine nije imala mucnine, isto kao i ti, ipak je povracala stalno, pa znam da je koristila Renny tabletice sve do kraja. One su joj kao malo ublazavale te zelucane probleme. Sretno u svakom slucaju, i nadam se iskreno da tebe nece drzati do kraja user posted image te da ces uskoro moci uzivati u user posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu Pingvina)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Mučnina, manjak apetita
29.9.2013 10:07:38   
Pingvina

IZVORNA PORUKA: niki83

Pingvina, moja je prijateljica imala isti problem kao i ti u trudnoci. Ove godine proslavila kcerkin prvi rodjendan. I hvala Bogu iako je ina u T dobivala jako malo na kilazi, npr. u pocetku smrsala 6kg, a onda dok je to vratila proslo je i pola T, rodila je bebu od 3.5 kg i to hvala Bogu zdravu i veselu. Ona je povracala do kraja T, i dva puta u toku iste je bila hospitalizirana, tamo je doslovce samo morala lezati i primati infuzije sve dok ne bi smanjilo povracanje. Njoj su cijelo vrijeme samo mirovanje preporucivali, jer jedino tako bi smanjila povracanje. Iako od polovine nije imala mucnine, isto kao i ti, ipak je povracala stalno, pa znam da je koristila Renny tabletice sve do kraja. One su joj kao malo ublazavale te zelucane probleme. Sretno u svakom slucaju, i nadam se iskreno da tebe nece drzati do kraja user posted image te da ces uskoro moci uzivati u user posted image

user posted image user posted image za prijteljicu i njeno pile..
Ma samo da mi ovo s Bozijom pomoci izguramo i rodimo se zivi i zdravi...a sve ostalo ce sezaoraviti. Jest ruzno sto neko ko je uzivao u hrani nema nikakve potrebe za istom, ali ja se nadam da ce i ovo uskoro proci. Lijepo je cuti iskustva s pozitivnim ishodom.
Znam za rennie tablete...Ali ja sam mislila da su one vise za kiselinu. Pitat cu dr na kontroli.
Hvala puno...user posted image user posted image

_____________________________

Ovo sunce ne grije kao prije...Ni ova kisa ne pada kao nekada...Nikad me nije boljelo kao tada...I mozda nece prestati vise nikada...
05.03.2012.:(((
Moje drugo proljece, moja utjeha...mislila sam nikad vise....11.3.2014. :)))

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Mučnina, manjak apetita
29.9.2013 10:14:49   
Hanady RR
Meni su mučnine ublažavali čaj od džumbira, po gutljaj koka - kole, kokice, kisele zelene jabuke koje sma otkrila u drugoj trudnoći 2008/2009 u svakoj pordavnici bila je ta neka divna sorta zelenih kiselih jabuka...

Ja nisma gunila na kilaži...čak šta više dobivala sma kilograme rapidno...
nisma mogla sve jesti ili piti...u dvije trudnoće i različito sve...al sma povraćala obe trudnoće od starta do kraja..

kada sma rodila pitaju me jel mi endostaje stomak...reko jok nedostaje mi nisma jutros povratila..user posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Pingvina)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Mučnina, manjak apetita
29.9.2013 12:27:43   
scarlett

IZVORNA PORUKA: Pingvina

Znam za rennie tablete...Ali ja sam mislila da su one vise za kiselinu. Pitat cu dr na kontroli.
Hvala puno...user posted image user posted image


Pa da, jesu. Njih sam spomenula na temi o žgaravici user posted image


_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu Pingvina)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Mučnina, manjak apetita
26.12.2013 17:11:59   
Lilyfee
Meni si mučnine počele od samog početka i baš je bilo strašno. Povraćanje obavezno ujutru,a muka i nagon o cijeli dan. Smdi sve živo tako da je odlazak u prodavnicu bio gnjvaža. Prelazak iz toplog u hladno odmah izazivao povraćanje,samo pohled na nešto što mi se učini gadljivim je izazivalo povraćanje. Jedino što sam podnosila su cijeđena narandža, suhi hljeb i pura. Al evo stalo je ima 14 dana...nakon se samo pojavi tu i tamo na neki baš jak miris. Krenulo je i debljanje sa hranom tako da smo dobili 1 kg :)
Ja sam se od samog početka pomirila da to tako treba biti i podnosila to lakše...mada je i mu bio super i nije ništa unosio u kuću to bi moglo smrditi.Solidarisao se u jelu i piću.

_____________________________

<3 Love <3

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Mučnina, manjak apetita
5.11.2018 19:59:40   
Nejradz
Drage moje evo da opet malo ozivimo ovu temu. Kako se vi borite sa mucninama? Ja sutra ulazim u 13tu sedmicu i vise sam na izmaku snage. Mucnine i povracanje ne prestaje od 6te sedmice i do te mjere sam iscrpljena da mjesec i po nisam izasla iz kuce. Prosle sedmice su se mucnine kao malo bile povukle neka 3 dana ali su onda opet pocele. Pored svega ovoga ubi me nesanica, spavam po sat dva i to je to. Kada su vama prestale mucnine, dajte mi nadu da ce brzo😭😩

(odgovor članu Lilyfee)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Mučnina, manjak apetita
5.11.2018 20:34:00   
Visnja RR
evo jedan moj savjet koji sam ovdje pisala prije 10 godina

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Pokusacu ti dati par savjeta jer sam se te mucnine rjesila prije 14 dana...
Dakle u prvih 13 sedmica trudnoce sam imala nesnosne mucnine i povracanje svakih malo... sve mi se gadilo i sama pomisao na hranu mi je izazivala novu navalu mucnine ...izbjegavaj dolaziti u dodir sa svim od cega ti je muka... meni je bilo najgore vidjeti sirovo meso (iste sekunde trcim u kupatilo i povracam)tako da sam kuhanje prebacila na mamu, svekrvu i muza... (savjetujem ti to ako si u mogucnosti)...
Ono sto mi je malkice pomagalo je:
pijuckanje coca-cole (iako gazirani napitci nisu preporucljivi u trudnoci ipak neke knjige navode da bas coca-cola moze pomoci ...meni jeste pomagala), neka ti se uvjek pri ruci nadju krekeri ... njih sam drzala i pored kreveta jer bi mi se desavalo da u toku noci osjetim glad, a glad auotmatski odmah izaiva mucninu i potrebu za povracanjem... tako da uzmes dva tri krekera da to ublazi...
ne smijes biti gladna, ali to ne znaci da svaki put kad si gladna moras obilno jesti...dovoljno odrezati pola kriske hljeba namazati nekim namazom ( meni je prijala samo pavlaka) i pojesti... dakle pored redovnih obroka imaces potrebu za jos malo nekih grickanja... :)
Uzimaj tekucine vise jer ces povracanjem gubiti dosta...
Izdrzi! :) jednog dana ces se probuditi i shvatiti da ti nije muka...ja sam te subote kad mi nije bilo muka plakala misleci da nesto nije u redu jer sam se vise navikla da trcim u kupatilo svakih 20-30 min :)

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Nejradz)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Mučnina, manjak apetita
5.11.2018 20:49:41   
Nejradz
Hvala na savjetu, dosta od ovoga sam vec probala. Jedno vrijeme mi je pomagalo kada nesto pojedem tako da sam se uvijek trudila da jedem vise puta a pomalo. Nemam apetita apsolutno ni za kakvom hranom, apsolutno mi se nista ne jede, i sve mi se gadi,  jedem samo zato sto znam da moram. Samo mi jos reci kada su tebi mucnine prestale, svugdje pise otprilike sa prvim trimestrom i hocu li onda konacno poceti normalno da jedem i da uzivam u trudnoci?

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Mučnina, manjak apetita
5.11.2018 21:04:44   
Visnja RR
pa da ...otprilike na kraju trećeg mjeseca trudnoće.... user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Nejradz)
Neposredna veza do poruke: 135
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *