|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   novcana pomoc nezaposlenim roditeljima
12.10.2011 16:48:59   
cmok
pozdrav svima! dali neko zna kakva sve ima novcana pomoc u slucaju gdje su oba roditelja nezaposlena i vode se na birou, u kantonu sarajevo? unaprijed hvala!!!
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: novcana pomoc nezaposlenim roditeljima
12.10.2011 16:59:17   
sabinos
koliko ja znam imas samo djeciji dodatak i to predas zahtjev u opstini prebivalista,za jedno dijete iznosi 33 km u mojoj opstini

< Poruku je uredio sabinos -- 12.10.2011 17:00:06 >


_____________________________

nista nije ni dobro ni lose samo ga misljenje cini takvim.Sekspir

mamine paše i najbolji drugovi
veliki A 2009
mali A 2013

(odgovor članu cmok)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: novcana pomoc nezaposlenim roditeljima
12.10.2011 21:39:13   
Hanady RR
Cmok sve ti zavisi od opštine stanovanja.

naime svaka opština za nezaposlena oba roditelja daje i jednokratnu pomoć u vrijendosti do 300 do 500 KM.
također opština stari grad pored toga mami i bebi daje čestitku u vrijednosti 200 KM.
Pored toga imaš pravo javiti se u centar za majku i dijete putem opštine gdje 6 mjeseci možeš ostavriti pravo dobivanja soka i mlijeka za sebe i bebu.
Pored ovoga, dječiji doplatak se može ostaviri u mejsečnom iznosu, zatim ako si na području gradske opštine ( Novi Grda, Stari grda, Centar ili Novo sarajevo) ako si ostavrila u centru za majku i dijete pomoć oni ti šalju pored kantonalne nakade narednih 6 mjeseco 260 Km.
Međutim da bi znala što sve ostavruješ moraš s ena vrijeme javiti u svoju opštinu i raspitati, jer u nekim optšinama nećete ništa sovariti ako imate automobil na sebi prijavljen bez obzira što ne raditeuser posted image

također ako si na birou 12mjeseci dobivaš 120 Km preko opštine.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu sabinos)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: novcana pomoc nezaposlenim roditeljima
20.10.2011 1:35:47   
sabinos
hanady ovo sve ako si porodilja,barem sam ja tako primala.znaci godinu dana traje.a sad imam jedino djeciji dodatak

_____________________________

nista nije ni dobro ni lose samo ga misljenje cini takvim.Sekspir

mamine paše i najbolji drugovi
veliki A 2009
mali A 2013

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: novcana pomoc nezaposlenim roditeljima
24.10.2011 15:53:57   
cmok
hvala vam za odgovor. nadam se da ce mi biti od koristi kada dodje bebac aBd.

(odgovor članu sabinos)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: novcana pomoc nezaposlenim roditeljima
26.10.2011 23:04:01   
mawa
pozdrav drage mame! znate li jel samo oni koji su na birou imaju pravo na dodatak?user posted image kod mene je situacija malo komplikovana jer trenutno imam status studenta tj nisam prijavljena na biro pa me zanima da li cu imati prava na te neke dodatke? user posted image

(odgovor članu cmok)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: novcana pomoc nezaposlenim roditeljima
26.10.2011 23:06:03   
bebacha
nemas sigurno.jer i j imam isti status i dva poroda iza sebe i nisam dobila ni feninga

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu mawa)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: novcana pomoc nezaposlenim roditeljima
26.10.2011 23:12:09   
mawa
hvala na odgovoru, da se  bezveze ne peglam oko tih papira jer kazu da treba dosta toga od papirologijeuser posted image !

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: novcana pomoc nezaposlenim roditeljima
28.10.2011 16:19:46   
sabinos
ja sam danas obnovila zahtjev za djeciji dodatak.tu nije bitno da li si na birou vec gledaju imovinski cenzus,znaci imas određenu sumu koja se raspoređuje po članu domaćinstva pa ako ne premašuješ tu sumu,mozes ostavriti pravo.naravno ima jos nekih uslova ali to moras otici do opstine i uzeti onaj zahtjev na kojem pise sta ti sve treba.eh fino procitas,vidis gdje si tu ti i skontas da li ti se isplati uopste prikupljati dokumentaciju.a ova neka druga prava kao napr.dodatak za porodilje koji traje godinu dana a dobijes po 120 km mjesecno,e za to moras biti na birou.samo odes u opstinu na informacije i raspitas se sve u minuti...

_____________________________

nista nije ni dobro ni lose samo ga misljenje cini takvim.Sekspir

mamine paše i najbolji drugovi
veliki A 2009
mali A 2013

(odgovor članu mawa)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: novcana pomoc nezaposlenim roditeljima
24.2.2012 21:06:19   
MAMA MA
evo gledam gdje da smjestim ovo moje pitanje....pa evo ako sam fulila temu nek moderatori prebace....moje pitanje je Koja je procedura da se "izganja"dječiji dodatak....samo muž radi,ja ne,nemamo auto prijavljeno ni na jedno od nas..koliki treba da bude njegov prosjek plate...i kako ide ta papirologija?

(odgovor članu sabinos)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: novcana pomoc nezaposlenim roditeljima
24.2.2012 22:55:30   
veeseelaa
kod mene stalno dolaze radnici koji potražuju potvrdu o visini ličnog dohotka u svrhu dodjele dječijeg doplatka, pretpostavljam da za supruge treba potvrda s biroa i naravno potvrda iz MUP-a da nemate auto
al odeš u Općinu prebivališta i sve saznaš....


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu MAMA MA)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: novcana pomoc nezaposlenim roditeljima
24.2.2012 22:59:23   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: mawa

pozdrav drage mame! znate li jel samo oni koji su na birou imaju pravo na dodatak?user posted image kod mene je situacija malo komplikovana jer trenutno imam status studenta tj nisam prijavljena na biro pa me zanima da li cu imati prava na te neke dodatke? user posted image



ako si redovan student imaš pravo na naknadu koju daju putem opštine za nezaposlene pordilje od 120 Km u kantonu sarajevo

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mawa)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: novcana pomoc nezaposlenim roditeljima
24.2.2012 23:06:36   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: MAMA MA

evo gledam gdje da smjestim ovo moje pitanje....pa evo ako sam fulila temu nek moderatori prebace....moje pitanje je Koja je procedura da se "izganja"dječiji dodatak....samo muž radi,ja ne,nemamo auto prijavljeno ni na jedno od nas..koliki treba da bude njegov prosjek plate...i kako ide ta papirologija?


uzima se posjek za komletnu prethodnu godinu...1.1 2011 do 31.12 .2011 godine...
120 Km po glavi domaćinsta ne smije prelaziti...
s tim da ti uzima u obzir i ako imaš na kućnoj listi nekoga ko još zarađuje ili priam penziju, invalidninu itd....
auto niko ne smije podjedovati sem u slučaju da s eistio vodi kao ortopetdko pomagalo...
ima ti doat paprira koji s etrebaju predati...posebno za djecu ako s eškoluju, pa za puniljetne članove iz poreske uprave dla su obevzinici i imajuli dugovanja itd...

najbolje na info pult odeš u opštini uzemš zahtjeva za dječiji doplatak sve ti je u njemu navedeno

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu MAMA MA)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: novcana pomoc nezaposlenim roditeljima
9.1.2013 13:02:03   
Vella
Drage mame!

Nadam se da će neka od vas naći vremena i interesa da mi odgovori.
Naime, ja sam na Birou, suprug je zaposlen, na minimalcu (370,00 KM), podstanari smo (Općina Novo Sarajevo), nemamo nekretninu, auto ili samostalni obrt.
Obzirom na navedeno, zanima me na koje naknade imam pravo. U Općini su mi rekli da mogu dobiti samo 120,00 KM (u trajanju od 1 godine), naknada koju daje Biro. Na bilo kakve druge pomoći nemam pravo, jer iznos po članu kućne liste nije 120,00 KM ili niže. Naknadno sam načula da Kanton Sarajevo, gradonačelnik, ko li, daje također neku vrstu pomoći nezaposlenim porodiljama (nevezano za ovo u Opštini).
Ako imate kakva konkretna saznanja, informacije ili savjete u vezi situacije u kojoj se nalazim, izuzetno bih cijenila da ih podijelite. Inače, termin mi je aBd 25.01.

Unaprijed se zahvaljujem!

Pozdrav :)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: novcana pomoc nezaposlenim roditeljima
25.1.2014 13:25:58   
ajse
pozdrav svima!
Imam nekoliko pitanja, vezano za djeciji doplatak. Pa ako neko zna neku info bila bih zahvalna.
Koja prava majka moze ostvariti,u kantonu sarajevo, ako ima troje djece,kojima otac uopste nije upisan u rodni list, i vode se kao djeca bez jednog roditelja. A majka nikad nije bila zaposlena, nego je non-stop na birou. user posted image

Hvala

(odgovor članu cmok)
Neposredna veza do poruke: 15
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *