|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Otvaranje porodicnog biznisa
29.7.2018 20:04:40   
ziel
Trebam savjet.
Odavno razmisljam o privatnom poslu koje bi mm i ja pokrenuli. U meni preovladava zelja za otvaranjem predskolske ustanove/vrtica. I to bas u nasem mjestu ili okruzenju, jer sam sagledala siru sliku potrebe za tim. Bas o nasem okruzenju 20 km smo udaljeni od vrtica s jedne strane, i 12ak km s druge strane. Znaci lokacija je ok. Imamo neku pomocnu zgradu kod nase porodicne kuce. Prilaz je ok. Dvoriste je asfaltirano. Nije kraj same ceste, ali je nekih 70ak metara od ceste. Kuca i taj objekat se vidi sa ceste. Ja sam zavrsila Visoku medicinsku skolu, mm ima 3 diplome od kojih se ni jedna ne tice prosvjete. Imam sestru koja je zavrsila Fakultet za Engleski jezik i knjizevnost, koja bi znaci mogla da radi tu i bude neki pokretac. (ako vec mi ne ispunjavamo uslove)

Zanima me sta je od papirologije potrebno za osnivaca vrtica? Imam li iole sanse za takvo nesto? Prostorno uredjenje? Koliko djece treba da ide za pocetak da posao ne bude u padu i sl. ? Ako neko ima informacije za mene, bila bih mnogoo zahvalna user posted image
Ili ako imate nekog bliskog prijatelja/prijateljicu koja ima vrtic da bih ja mogla kontaktirati preko fb, vibera, mailom ili kako god...

< Poruku je uredio ziel -- 29.7.2018 20:07:45 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Otvaranje porodicnog biznisa
29.7.2018 20:08:56   
Visnja RR
to je divan i jako odgovoran posao...
nemam pojma šta ti treba da bi zadovoljavala sve uvijete...
mislim da uposleni trebaju imati završenu školu za rad s djecom...i jako je dobro što ti imaš baš tu školu.... roditelji će osjećati veći sigurost...

e sad šta sve treba ja ti tu ne mogu pomoći...

sretno!

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Otvaranje porodicnog biznisa
29.7.2018 21:31:08   
Iammom
Meni se sviđa ideja ali zaista ne znam koje uslove treba ispuniti...


_____________________________


¦2011¦

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Otvaranje porodicnog biznisa
29.7.2018 21:44:34   
Visnja RR
možda da proguglaš Udruđenje privtanih vrtića... znam da postoje... pa se raspitaj kod njih

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Iammom)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Otvaranje porodicnog biznisa
29.7.2018 22:05:33   
zutaiskra
Ja samo znam da vrtici imaju medicinske sestre tako da svakako da bi ti mogla biti jedan od uposlenika

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Otvaranje porodicnog biznisa
29.7.2018 23:27:33   
nudzejma
Ziel kakva je situacija u vasem naselju,da li ima dovoljno djece koja bi mogla ici u vrtic?Da li ima roditelja koji su zaposleni i kojima bi taj vrtic trebao?Ovo pitam jer znam da u manjim sredinama uglavnom djecu cuvaju djed/nena/baka...
A sto se tice ostalih uslova zaista ne znam...



_____________________________

"Šta je bilo-bilo je,a ono što želiš neizvjesno je! Imaš samo trenutak u kojem živiš"

(odgovor članu zutaiskra)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Otvaranje porodicnog biznisa
29.7.2018 23:28:44   
lejla80
Divna ideja...ovdje u Sa je to baš unosan posao. Znam da su neke žene registovale igraonice za djecu i tu organizirale produženi boravak. Nešto na taj fazon su počinjale. Dosta privatnih vrtića ovdje još uvijek rade na crno jer ima puno uslova koje mora zadovoljiti objekat da ne pričam o stručnoj spremi osoba koje rade.
Tebi svakako sretno draga.


_____________________________

2011.
2016.

(odgovor članu zutaiskra)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Otvaranje porodicnog biznisa
30.7.2018 8:31:41   
aidana
Vecina privatnih vrtica su kao sto lejla kaze registrovani kao igraonice ili udruzenja. Treba se ispunjavati dosta uslova da bi se registrovala predskolska ustanova. U nasem vrticu pokusavaju vec neko vrijeme dobiti dozvolu od ministarstva i stalno im se odbija. Nadaju se registraciji od ove skolske godine. Znam da su kod nas trazili profesora predskolskog odgoja jer je to jedan od uslova. 



Vama u svakom slucaju sretno.☺

(odgovor članu lejla80)
Neposredna veza do poruke: 8
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *