|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
14.3.2011 16:33:46   
esmina i bebina mam
IZVORNA PORUKA: camellia

draga moja Esmina i bebina mama, pozdrav Tebi i ostalim forumašicama, i sretan praznik sa zakašnjenjem; za ove januarske naknade niko ništa ne zna, u Centru za soc. rad, kad sam odnijela posljednje doznake, kažu oni spiskove proslijede u banku kad dobiju zeleno svjetlo iz Kantona, a kad će to biti oni nemaju informacije....pa koja prije šta sazna javimo na forumu...


Jos uvijek nista za januarsku user posted image


_____________________________

Esma 12.06.2007
Salko 24.11. 2010

(odgovor članu camellia)
Neposredna veza do poruke: 426
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
29.3.2011 10:44:36   
Neellaa
Da li mi mozete reci znali se otprilike kada je isplata ovih naknada...pocetkom mjeseca...krajem mjeseca...?? Porodila sam se pocetkom decembra 2010, papire sam predala u januaru, dobila rjesenje, medjutim do dana danasnjeg nista nije leglo na racunuser posted image

(odgovor članu esmina i bebina mam)
Neposredna veza do poruke: 427
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
30.3.2011 13:04:59   
marelica9
pozdrav nelle
porodiljsku naknadu ne dobijas od dana kada si se porodila nego od datuma kada ti je otvoreno porodiljsko bolovanje ( sve ti to pise na rjesenju)...naknada legne krajem mjeseca ( utorkom ili cetvrkom, zadnja je bila 24.2. i to za januar)...polovicne naknade ne isplacuju...npr.ako ti je porodiljsko otvoreno od 7.1.2011. onda ces krajem aprila dobiti naknadu za februar i za januar ( od 7.1 - 30.1)
nadam se da sam ti bar malo pomogla
znaci krajem aprila ce leci puna za februar...

(odgovor članu Neellaa)
Neposredna veza do poruke: 428
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
31.3.2011 11:27:32   
Neellaa
Hvala na odgovoru user posted image

(odgovor članu marelica9)
Neposredna veza do poruke: 429
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
8.4.2011 20:00:09   
dinkavisoko
da li iko zna koliko iznosi najviša naknada u ze-do kantonu

(odgovor članu Neellaa)
Neposredna veza do poruke: 430
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
8.4.2011 22:17:07   
marelica9
stvarno ne znam, ali ako ti moze pommoci na prvom postu nana_ze je napisala da je taj max 641 km...to je bilo kada je naknada bila 80%, a sada je to jos umanjeno za 10%

(odgovor članu dinkavisoko)
Neposredna veza do poruke: 431
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
8.4.2011 22:18:48   
esmina i bebina mam
IZVORNA PORUKA: dinkavisoko

da li iko zna koliko iznosi najviša naknada u ze-do kantonu


Ja koliko znam da ti ne moze biti isplaceno vise od 600 KM


_____________________________

Esma 12.06.2007
Salko 24.11. 2010

(odgovor članu dinkavisoko)
Neposredna veza do poruke: 432
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
10.4.2011 22:55:52   
dinkavisoko
Hvala ovim divnim ženama na forumu baš je dobro imati pomoć i savjete
Zanima me za koji ste mjesec u ze do kantonu primili porodiljsku naknadu da li u ze do kantonu liježu naknade na žiro račun ili poštar donese kući

(odgovor članu esmina i bebina mam)
Neposredna veza do poruke: 433
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
10.4.2011 23:17:18   
esmina i bebina mam
Znaci krajem marta sam primila januarsku(ja je zovem plata)user posted image
A lijeze na ZR ne donosi postar ,barem u Kaknju je tako


_____________________________

Esma 12.06.2007
Salko 24.11. 2010

(odgovor članu dinkavisoko)
Neposredna veza do poruke: 434
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
11.4.2011 0:07:07   
marelica9
IZVORNA PORUKA: esmina i bebina mam

Znaci krajem marta sam primila januarsku(ja je zovem plata)user posted image
A lijeze na ZR ne donosi postar ,barem u Kaknju je tako

da da na ziro racun, dobili januarsku, cekamo februarsku  user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu esmina i bebina mam)
Neposredna veza do poruke: 435
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
11.4.2011 13:14:32   
dinkavisoko
Drage ženice uskoro trebam roditi pa imam pitanje u vezi porodiljske naknade : Objasniću vam ovako 15.4.11 idem na trudničko bolovanje navodim vam sada primjer ako rodim 5.5.2011.godine za socijalno kada budem htjela porodiljsku naknadu da li doznake od doktora moraju biti od
15.4.11 pa do 5.5.11 pa od 6.5.11 do 31.5.11.
ili doznake moraju biti od
15.4.11 pa do kraja mjeseca 30.4.11
pa od 1.5.11 pa do kraja mjeseca
nadam se da ste shvatile šta pitam
napominjem da sam iz ze-do kantona


drugo pitanje je koji još dokumenti trebaju za socijalno za porodiljsku naknadu, da li papiri moraju biti ovjereni u općini ako je kopija i da li npr.ne smiju biti stariji od 3 mjeseca.

unaprijed se zahvaljujem ženama na odgovoru


(odgovor članu marelica9)
Neposredna veza do poruke: 436
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
11.4.2011 13:37:32   
dinkavisoko
Da li iko zna da li se porodiljske naknade još umanjuju 10 % ako neka žena koja radi u privatnoj firmi ima platu 900 KM da li iko zna koliki iznos porodiljske naknade će dobiti od socijalnog u ze-do kantonu npr. ako je zadnja prosječna plata ze-do kantona 680 KM da li se onda i ona umanjuje za 10 %

(odgovor članu dinkavisoko)
Neposredna veza do poruke: 437
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
12.4.2011 9:24:34   
marelica9
dinka, to sa doznakama ce ti objasniti tvoj doktor kada ti otvori bolovanje...dok si na trudnickom doznake samo nosis u firmu a kada ti otvore porodiljsko onda ces ih nositi u socijalno...u socijalnom ces dobiti jedan papir n akojem ti pise sta ti sve treba...doznake u socijalno neces nosii dok se ne porodis, jer treba i rodni list djeteta ( imas dva mjeseca poslije poroda da prikupis papire)...
sto se tice iznosa naknade ne znam kolika je najveca, jer je kod mene puno manja...

(odgovor članu dinkavisoko)
Neposredna veza do poruke: 438
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
12.4.2011 17:21:14   
esmina i bebina mam
IZVORNA PORUKA: dinkavisoko

Da li iko zna da li se porodiljske naknade još umanjuju 10 % ako neka žena koja radi u privatnoj firmi ima platu 900 KM da li iko zna koliki iznos porodiljske naknade će dobiti od socijalnog u ze-do kantonu npr. ako je zadnja prosječna plata ze-do kantona 680 KM da li se onda i ona umanjuje za 10 %


Umanjuju se bez obzira jesi li zaposlena privatno ili u drzavnoj sluzbi.
 Ne moze ti biti isplaceno vise od 600 KM,to sam ti vec napisala.
znaci prosjek tvoje plate minus 20% i prilikom isplate recesijskih 10% od odobrenog iznosa.
Doznaka se zakljucuje na kraju mjeseca za protekli mjesec.
Papire mozes odnijeti tek kad beba dobije maticni broj (cirka 15 dana po rodenju)a za ostalo ce dati u socijalnom (zahtjev) i papir na kojem ti pise sta ti treba.Moj savjet ti je otidi sad nekad do poroda pa izvadi druge papire koji ti trebaju a vrijede 6mj.user posted image


_____________________________

Esma 12.06.2007
Salko 24.11. 2010

(odgovor članu dinkavisoko)
Neposredna veza do poruke: 439
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
13.4.2011 10:02:29   
palachinken
Plata je onaj dio na koji se plaćaju dopirnosi? Nema neke rupice u zakonu ili male šanse da se i topli obrok uvrsti u tu sumu od koje se uzima 80% za porodiljsku?
Većina nas kod privatnika, čast časnim izuzecima, je prijavljena na minimalac, što bi reklo da od te naknade mooožda mogne biti za pelene user posted image


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu esmina i bebina mam)
Neposredna veza do poruke: 440
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
13.4.2011 14:03:34   
dinkavisoko
Poznato nam je da se porodiljska naknada dobija godinu dana. Zanima me šta ako žena pođe raditi u firmi npr.nakon 9 mjeseci da li istovremeno može primati i platu u firmi i naknadu za porodilje. Znam da bi žena možda trebala prijaviti socijalnom da je počela raditi, a šta ako ne prijavi da li se nekoj ženi desio takav slučaj

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 441
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
13.4.2011 17:11:15   
palachinken
Pa mozes ti početi raditi i onda dobijati platu na crno u firmi tu razliku mjeseci, a od socijalnog istovremeno musti nadoknadu. S tim da je to kršenje zakona.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu dinkavisoko)
Neposredna veza do poruke: 442
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
13.4.2011 17:31:01   
tijuška
To ti je krsenje zakona i imat ce pravo ti oduzeti ono sto si neosnovano uzela. ili porodiljska naknada ili plata, odluci se. Razlikuje se trudnicko bolovanje i porodiljstvo odsustvovanje sa posla. Ovo drugo podrazumijeva porodiljsku naknadu.

Zanima me kolika je porodiljska naknada u drugim kantonima? Kod nas, Unsko-sanski kanton, je 50% prosjeka ostvarene place sest mjeseci prije porodjaja, to je za zaposlene majke a nezaposlene majke imaju pravo na jednokratnu pomoc uglavnom u pitanju je mizerni iznos od 100 km i to samo ako su ta davanja predvidjena opcinskim budzetom. Npr, budzet opcine bihac takvo nesto ne predvidja dok budzeti nekih drugih opcina to predvidjaju.

(odgovor članu dinkavisoko)
Neposredna veza do poruke: 443
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
13.4.2011 17:40:14   
tijuška
a zaboravila sam reci da kasne sa isplatama po nekoliko mjeseci.

(odgovor članu dinkavisoko)
Neposredna veza do poruke: 444
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
13.4.2011 21:13:52   
esmina i bebina mam
IZVORNA PORUKA: palachinken

Plata je onaj dio na koji se plaćaju dopirnosi? Nema neke rupice u zakonu ili male šanse da se i topli obrok uvrsti u tu sumu od koje se uzima 80% za porodiljsku?
Većina nas kod privatnika, čast časnim izuzecima, je prijavljena na minimalac, što bi reklo da od te naknade mooožda mogne biti za pelene user posted image



Ja mislim da ima i donja granica da je ona oko 320,00KM


_____________________________

Esma 12.06.2007
Salko 24.11. 2010

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 445
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
14.4.2011 9:43:41   
dinkavisoko
znam da je kršenje zakona ali kako te mogu uhvatiti

(odgovor članu tijuška)
Neposredna veza do poruke: 446
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
14.4.2011 13:34:40   
tijuška
Ne znam al vjerovatno postoji neki sistem provjere. Ne znam kakav posao imas al kad sebe stavim u tu poziciju nekako mi je nezamisljivo da se ne sazna ustvari nemoguce.

Ja se ne bih upustala u to.

(odgovor članu dinkavisoko)
Neposredna veza do poruke: 447
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
14.4.2011 14:00:27   
esmina i bebina mam
Potpisujem 

_____________________________

Esma 12.06.2007
Salko 24.11. 2010

(odgovor članu tijuška)
Neposredna veza do poruke: 448
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
14.4.2011 14:11:48   
palachinken
Ako si kod privatnika ne mogu te uhvatiti osim ako ne posalju inspekciju, jer si to vrijeme u firmi zaposlena na crno. A ako te ćapi inspekcija, snosiš i ti i firma kaznu.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu esmina i bebina mam)
Neposredna veza do poruke: 449
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
27.4.2011 17:39:57   
esmina i bebina mam
Kad ce nam isplata februarske naknade user posted image

_____________________________

Esma 12.06.2007
Salko 24.11. 2010

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *