|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: prehlada u trudnoci
19.7.2010 22:51:31   
taurus
u jednom od gornjih postova pročitah da u trudnoći ne valja piti čaj od nane
ja ovo prvi put čujem
zaštouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: prehlada u trudnoci
19.7.2010 22:56:01   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: taurus

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  jao kako sam bolesna
sve me boli, grlo, kosti, mišići, glava i temperatura oko 37,5 ona unutrašnja, jer mi unutra sve gori
špricala sam propolis sprej za grlo bez alkohola, pila dosta limunade, evo sad mi mm napravio šerpui čaja pa da večeras popijem
najgore mi je što me grlo golica i iritira me na kašalj, a ne bih smjela kašljati jer imam kontrakcije
morala sam vam se izjadati pa ako neko ima još nešto da mi doda u ovu moju terapiju


sprej za grlo TANTUM VERDE slobodno ...ja sam ga i u trudnoći i za vrijeme dojenja uzimala...ne siruop ne septolete samo sprej.

Sirup za smisrivanje kašlja dr. thais...slobodno i njega sam pila u trudnoći jer nisma smjela kašljat...ginipral i kašalj ne idu zajedno.



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: prehlada u trudnoci
22.7.2010 10:19:10   
taurus
UPOMOĆ!!!!!!!!!
sinoć oka nisam sklopila od kašlja i to onaj suhi iritativni kašalj iz grla
od toga me jutros bole i glava i stomakuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

evo šta sam sve koristila: sirup dr. theiss od bokvice (pola ga već popila), apisirup, špinovani šećer, bronhi bombone otopljene u mlijeku, propolis sprej za grlo, pantenol oriblete, čaja u litrima, med, herba bombone
ima li neko još nešto da dodauser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: prehlada u trudnoci
22.7.2010 10:24:01   
Lejla Ka
Boli li te grlo, nos začepljen? Ili je to nešto dublje?
Moja djeca su imala slične simptome uz promuklost, malom krmelja okica, velika još kašlje u jutro, ali je sve prošlo bez temperature i težih simptoma.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: prehlada u trudnoci
22.7.2010 10:24:13   
ajnur
Med sa propolislom i kozije mlijeko sa otopljenim kozijim lojem ja pila da 2 dana ko rukom proslo.MM nasao kod nekakve zene.2 puta mi pomoglo u trudnoci.Mene strah da pijem bilo sta od tableta pa sam pristala i na kozije mlijeko i na lojuser posted image

_____________________________

Blagost ne dotakne ni jednu stvar a da je ne ukrasi,a grubost ne dotakne ni jednu stvar a da je ne upropasti.Muhammed a.s

A 18.10.2010 mamin djecak
A10.08.2012 mamina cura

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: prehlada u trudnoci
22.7.2010 10:24:48   
veeseelaa
ja sam tokom trudnoće jednom bila prehladjena na 1-2 dana, koristila sam samo čajeve i limunadu bez ikakvih tableta i sirupa!
napravi čaj od šećera, ono staviš šećer u posudi kad požuti zaliješ vodom!
proći će, čemu tolika frka??????

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: prehlada u trudnoci
22.7.2010 10:25:04   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: taurus

UPOMOĆ!!!!!!!!!
sinoć oka nisam sklopila od kašlja i to onaj suhi iritativni kašalj iz grla
od toga me jutros bole i glava i stomakuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

evo šta sam sve koristila: sirup dr. theiss od bokvice (pola ga već popila), apisirup, špinovani šećer, bronhi bombone otopljene u mlijeku, propolis sprej za grlo, pantenol oriblete, čaja u litrima, med, herba bombone
ima li neko još nešto da dodauser posted image user posted image user posted image user posted image


e kako je intenzivan i naporan a vidim traje li traje odmah da te korigujem u upotrebi čajeva...ni slčajno nemoj toplo da piješ...ušpinovan šećer i mlijeko sa bombonama samo u mlakom obliku, toplo još više iritira na kašalj.

hajde sad fino napravi sebi sirup od lovorovog lista sa smeđim šećerom

i kupi tahan pa jedi po jednu kašiku dnevno.

na temi začepljen nosić ( stavi u pretraživač) na 12 stranivi imaš recept za ovaj sirup...a tahan kupi u merkatoru ili klasovim prodavnicama ima pakovanje u teglicama po 250 gr.




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: prehlada u trudnoci
22.7.2010 10:27:24   
taurus
mene ovo drži već 5 dana
prvo me grlo bolilo, temperatura, bolovi u mišićima
sada je to prošlo, ali mi ostao ovaj suhi kašalj koji me ubi
strah me radi bebe jer me stomak boli od kašljanjauser posted image user posted image user posted image
ajnur imam smrznuti koziji loj i šta da uradim sa njim

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: prehlada u trudnoci
22.7.2010 10:31:05   
ajnur
IZVORNA PORUKA: taurus

mene ovo drži već 5 dana
prvo me grlo bolilo, temperatura, bolovi u mišićima
sada je to prošlo, ali mi ostao ovaj suhi kašalj koji me ubi
strah me radi bebe jer me stomak boli od kašljanjauser posted image user posted image user posted image
ajnur imam smrznuti koziji loj i šta da uradim sa njim



Stavi u serpu moze i obicno mlijeko i stavi malo kozijeg loja i pusti da vri malo.Kad se malo ohladi procijedis jer ostanu komadici loja i gutljaj po gutljaj pijes.Ja bi stavljala malo kafe,kakaa i sl radi smeka.Nemoj se toliko prepadati bice ti bolje.Najvaznije je da nemas temp ostalo nije strasno nistauser posted image


_____________________________

Blagost ne dotakne ni jednu stvar a da je ne ukrasi,a grubost ne dotakne ni jednu stvar a da je ne upropasti.Muhammed a.s

A 18.10.2010 mamin djecak
A10.08.2012 mamina cura

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: prehlada u trudnoci
22.7.2010 10:31:07   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: taurus

mene ovo drži već 5 dana
prvo me grlo bolilo, temperatura, bolovi u mišićima
sada je to prošlo, ali mi ostao ovaj suhi kašalj koji me ubi
strah me radi bebe jer me stomak boli od kašljanjauser posted image user posted image user posted image
ajnur imam smrznuti koziji loj i šta da uradim sa njim


pa nemoj mila toliko da se plašiši...
kašalj jeste naporan i sa niskom trudnoćom jako je nezgodno kad je intenzivan...ja sam imala osjećaj da će mi beba ispasti ali nije naravno. samo polako....
Ovo je prosto virusno i sva naša dejaca ovih nekoliko mjeseci po temema vidim prolazila su sev ovo...samo polako.
Možeš sebi malo olakšati i inahalacijom...
uđi u toalet skini se i sjedi a pusti vodu toplu da napari WC ovako tri puta dnevno po 5 minuta radi da ti malo pomogne. kada spavaš satvi dobro visok jastuk i spavaj na njemu da te ne iritira na kašalj jer najgore je navečer kad se spava neumoran je.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: prehlada u trudnoci
22.7.2010 10:32:16   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: taurus

mene ovo drži već 5 dana
prvo me grlo bolilo, temperatura, bolovi u mišićima
sada je to prošlo, ali mi ostao ovaj suhi kašalj koji me ubi
strah me radi bebe jer me stomak boli od kašljanjauser posted image user posted image user posted image
ajnur imam smrznuti koziji loj i šta da uradim sa njim


idi doktoru , ja mislim da ce ti on pomoci najbolje ,i to po mogucnosti otidji privatno jer vise si vremena uzmu, nadam se da ce te brzo proci.


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: prehlada u trudnoci
22.7.2010 10:32:35   
taurus
nisam znala da ne smije topao čaj, ja cijelu noć pila toplouser posted image user posted image user posted image
još mi je samo ostao sirup od lovora da probam i reći ću mm da mi kupi tahan jer ja od kašlja ne mogu da pričam a kamo li da izađem negdje i nešto kupimuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
hvala vam drage mojeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: prehlada u trudnoci
22.7.2010 10:35:07   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: taurus

nisam znala da ne smije topao čaj, ja cijelu noć pila toplouser posted image user posted image user posted image
još mi je samo ostao sirup od lovora da probam i reći ću mm da mi kupi tahan jer ja od kašlja ne mogu da pričam a kamo li da izađem negdje i nešto kupimuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
hvala vam drage mojeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

hajde polako...
sve će to ptoći za 1-2 dana...
malo se pričuvaj i ovih vrućina jer one su u ovoj fazi pogodne za laringitis pa da nam ne budeš promukla trudnica lijepauser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: prehlada u trudnoci
22.7.2010 10:58:54   
emma.L
I dr. Theis balzam od eukaliptusa koji staviš u šerpu vode i inhaliraš se umiruje kašalj i olakšava disanje. Ali pošto ne bi trebala udisati baš jako toplo, možeš to staviti pored glave i nasloniti se na par jastuka kad spavaš. Mojoj Emi je to pomoglo.
A i čaj od luka sa medom je dobar, mada mislim da je to za iskašljavanje, a ovdje mi nije jasno hoćeš li za umirenje kašlja ili za iskašljavanje.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: prehlada u trudnoci
22.7.2010 11:18:07   
taurus
za umirenje kašlja jer nemam šta iskašljati
a imam eukaliptus balzam pa ću i to probati

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: prehlada u trudnoci
13.10.2010 17:01:01   
pinki25
cao cure,mene grlo uzasno boli,hladno mi...izgleda prehlada,nazovem dr.a on kaze da uzmen aspirin protect...pa sad ne znam ,vidim da se svi slazu da nije dobro u trudnoci.ne znam sta da radim...

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: prehlada u trudnoci
13.10.2010 17:29:05   
mrkva
 Mislim da smiješ popiti paracetamol, bar ga je meni dr. propisivala, aza taj aspirin nisam baš sigurna, najbolje ti je prirodno, čajeve, C vitamin(U friskom kupusu ga imas najvise-naribaj sebi u zdjelu , posoli i navali), za grlo ako bas nije neka pretjerana upala sebi pravim  smjesu od tople vode, jabukova ili vinskog sirceta i soli, napravis tu smjesu i ispiras grlo koliko mozes, pokusaj malo zadrzati u grlu, ai ako malo progutas nista ti nece biti, i uvijek pravi drugu smjesu.
Ako nemas temperaturu smijes na vrat staviti i oblogu od loze, meda i bibera. eto sretno nadam se da ce ti ti biti bolje


(odgovor članu pinki25)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: prehlada u trudnoci
13.10.2010 17:35:27   
Amrino
Sirup Apipol (na bazi sljeza,  maticne mlijeci i jos necega).

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu mrkva)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: prehlada u trudnoci
13.10.2010 19:13:56   
pinki25
hvala vam curke,stvarno sam zabrinuta.pravo me strah,i ja sam cula da aspirin nije dobar,ne znam zasto je rekao da mogu piti.
hvala na savjetima,idem odmah da pripremim sta....ma osjecam se uzasno,u 21.sedmici sam pa me strah za bebicu,velika pusa

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: prehlada u trudnoci
13.10.2010 19:20:30   
pinki25
mrkva jel to obicni paracetamol,onaj od 500mg.ili ima neki drugi?

(odgovor članu pinki25)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: prehlada u trudnoci
13.10.2010 19:30:12   
naidica
pinki najbolje bi ti bilo paracetamol da uzmes,,jeste taj od 500 mg!!! valda bude bolje,,cuvaj se!!! a i ja sam 21 sedmicauser posted image user posted image user posted image !!! 

(odgovor članu pinki25)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: prehlada u trudnoci
13.10.2010 22:01:06   
mrkva
jeste obični paracetamol kako je i naidica rekla

(odgovor članu naidica)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: prehlada u trudnoci
13.10.2010 22:23:53   
pinki25
hvala,sta bih ja bez vas...nadam se da ce biti boljeuser posted image cujemo se i ljubim.....

(odgovor članu mrkva)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: prehlada u trudnoci
20.12.2010 20:30:15   
mala20
ej zene nek pomogne tko zna user posted image

imam vec sesti dan temperaturu 37,3 bila kod doktorice preslusala pluca al kaze da nema nista na njima user posted image
pravo me strah uhvatio jer nisam nikad imala ovako dugo temperaturu user posted image
nisam pila nista od lijekova jer imam jake kontrakcije pa ne smijem cak ni biljne tablete jer ih mogu izazvati user posted image
ako se neka od vas susrela sa ovim problemom ili ima neki savjet,pls javite se user posted image

(odgovor članu pinki25)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: prehlada u trudnoci
20.12.2010 20:47:30   
Skvo RR
Ja sam imala isto prehladu sa temperaturom u trudnoci. Obavezno uz doktora opste medicine, trebas otici i kod ginekologa koji ti vodi trudnocu.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu mala20)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *