|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  63 64 65 [66] 67   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: prvi znaci trudnoce
23.8.2019 0:21:10   
zadd1
Zenice ja sam prije 8mj.imala drugi spontani u 4sedm.i od Marta 2019god.radimo na bebi... Prije 2mjeseca sam bila kod gin.koji je po svim mojim urednim nalazima rekao ako Zelim da malo,,poguramo,, trudnocu da pocnem piti ELlova (mino-inozilot-folna kiselina)...i poslusala sam ga. S obzirom da se pije jedna vrećica ujutru jedna navece kutija moze biti 15 dana.  Pocela sam ih piti i nakon treće kutije,menstruacija kasni,ja na moru sa muzem i nista mu ne govorim,cekam da dodjemo kuci 🤣🤣 Pri povratku kuci mi vec kasni 4dana i prvo jutro kada smo dosli ustajem ranije idem do apoteke i kupujem test,dolazim kuci i mojoj sreci nigdje kraja Test pozitivan hvala dragom Bogu. Budim ga ko luda i masem testom iznad glave,covjek ne zna sta has je snaslo...hhehehee...eto zene moje meni je izgleda ELlova pomogla.kod gin.sam bila prije 2dana.trudnoca potvrdjena 5sedmica. Napomenem ga da sam pila ellovu i on mi kaze kako sam ja sedma zena u zadnjih 6mj.koja mu je dosla sa pozitivnim rezultatom poslije ellove....Zenice moje drage guglajte o ellovi pokušajte i vi ako zelite... Ja sam imala potrebu da vam prenesem svoje iskustvo,voljela bih kad bi jos nekome bilo od korosti.l sto je najvaznije nema nikakvih nuspojava jer je na biljnoj bazi. Sretno!!!


(odgovor članu Zer92)
Neposredna veza do poruke: 1626
   RE: prvi znaci trudnoce
26.8.2019 16:28:50   
Maly90
Pozz drage 😊 Ja sam nedavno, odnosno tacnije negdje oko 9.8 saznala da sam trudna i to dosta prije nego sto mi je i pocela kasniti M. Test urina pokazao a i beta hcg. Ono sto me natjeralo da se testiram tako rano( nisam jos obavila ni prvi ginekoloski pregled) , a po kalendaru mi je tek 5+4, jeste uzasna uzasna nervozna koju imam. Ja vama ne mogu opisat koja je to kolicina nervoze, nezadovoljstva , depresije, da ja to jedva podnosim 😢😢 svasta mi pada na pamet, da se ocistim, da cu dobiti spontani, da ce mi se nesto desiti 😖 grozno se osjecam kako je pocela T. Sa muzem se stalno svadjam i stalno mu prigovaram za sve, a toliko se trudi da mi ugodi, da meni bude dobro ali meni to sve uzasno smeta, sve me pogadja i sve me nervira. Sada mi M kasni vec 10ak dana i imam i ostale simptome, kao mucina kroz cijeli dan, dojke vec dugooo bolne i izrazene zile . Nista mi to nije problem kao ova nervoza. Ne znam zasto toliko jer me stvarno preko noci spopalo sve to, tj taj dan kad se i ''uhvatilo''. Osjetila sam preokret totalni. Grozno mi je za popizdit 😣😣


(odgovor članu zadd1)
Neposredna veza do poruke: 1627
   RE: prvi znaci trudnoce
27.8.2019 17:08:12   
zadd1
Ja od trudnickih simptoma trenutno jedino imam bol u grudima,bas jaku osjetljivost na dodir i primjetno je da rastu 😂😂😂 a što se tiče straha-strah imam od spontanog jer sam već dva preživjela i samo Boga molim da ovu trudnoću iznesem do kraja i da mi se beba rodi živa i zdrava.... Ponekad mi se pojavi nešto malo smedje,3,4kapi na ulosku,ako se više krecem,ništa puno to i je to... Samo se nadam da to nije ništa za zabrinuti se?!


(odgovor članu Maly90)
Neposredna veza do poruke: 1628
   RE: prvi znaci trudnoce
27.8.2019 18:16:42   
Maly90
I mene grudi bole bas za poludit. Pocele su me boliti jos na sami dan ovulacije i sad sve vise i vise. Grudnjak ne skidam nikako jer mi tako lakse da ih nesto drzi aa da se puno i ne otegnu jer su bas ogromne 😔 ali  neprestana nervoza i ove grozne promjene pa sad i mucnine su mi najveci problem 😢😢😢😢 ludim jednostavno 


(odgovor članu zadd1)
Neposredna veza do poruke: 1629
   RE: prvi znaci trudnoce
27.8.2019 18:18:46   
Maly90
E da... ja nisam imala nikakvo krvarenje pa najbolje da ti provjeris kod ginekologa za svaki slucaj ❤


(odgovor članu Maly90)
Neposredna veza do poruke: 1630
   RE: prvi znaci trudnoce
14.9.2019 10:11:50   
Narena
Jucer sam trebala dobiti menstruaciju, ali imam neke neobicne simptome koje ranije nisam imala. Prije dva dana sam imala smeđi sekret nalik onom zadnji dan menstruacije, a to ranije nikad nisam imala. Tri puta mi je kratko curila krv iz nosa, citala sam da je to neki specifican simptom, pa me zanima da li je jos neka zena imala taj simptom? Uz to boli me stomak u donjem dijelu i grudi su mi teške i bole me. Menstruacija mi je redovna i tacna u dan, trenutno sam na moru pa cu sacekati još koji dan da uradim test. Posljednji mjesec danas smo pratili plodne dane, 6mj smo u braku i željeli bi bebu. Molim vaša mišljenja i iskustva? Hvala i pozdrav.


(odgovor članu Maly90)
Neposredna veza do poruke: 1631
   RE: prvi znaci trudnoce
16.9.2019 7:23:13   
zadd1
Isto mi bilo,teške i bolne grudi,smedji iscjedak takodje bila na moru i prvi dan mi je trebala početi mens.i hvala Bogu nije. 😂😂 Pri povratku kući sam u prvoj apoteci koju sam vidjela kupila dva testa. Prvo jutro kod kuće uradim test i pokaže skroz blijedo roza liniju.... Sacekam dva dana ponovo uradim test i taj je pokazao jaču roze liniju... Otišla gin.potvrdio trudnoću od 5sedmica..... Tako da ti držim fige da ti bude kao kod mene 😀😀😀

(odgovor članu Narena)
Neposredna veza do poruke: 1632
   RE: prvi znaci trudnoce
16.9.2019 9:35:46   
Narena
Sinoc sam dosla s mora i uradila test. Dobila sam plusić, bas vidjljiv. Sacekat cu malo vremena pa cu kod ginekologa. 😁😁

(odgovor članu zadd1)
Neposredna veza do poruke: 1633
   RE: prvi znaci trudnoce
16.9.2019 10:41:47   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: Narena

Sinoc sam dosla s mora i uradila test. Dobila sam plusić, bas vidjljiv. Sacekat cu malo vremena pa cu kod ginekologa. 😁😁


user posted image user posted image čekamo potvrdu user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Narena)
Neposredna veza do poruke: 1634
   RE: prvi znaci trudnoce
16.9.2019 20:14:31   
zadd1
Čestitam draga bas mi je drago zbog tebe 😍😍😍😍


(odgovor članu Narena)
Neposredna veza do poruke: 1635
   RE: prvi znaci trudnoce
2.12.2019 12:15:03   
tajchy_93
Drage moje, meni je trudnoca potvrdjena prije par dana, 6 nedelja. Hm, moj prvi simptom je bio izostanak M (kasnila mi je 12 dana, prije nego sam uradila test, koji je pokazao user posted image :), grudi su me bas boljele i sad me bole, znaci na stomaku nema sanse da spavam, a sad vec osjecam i mucninu. Jos uvijek mi se nista ne gadi neka hrana,ili mirisi, ali je blaga mucnina prisuta od jutra do mraka.

Malo me strah, jer sam imala spontani u martu, pa bilo gdje da me zigne ja se odmah sjetim toga, ali nadam se da će sada sve biti ok.

Za sada je doktorica rekla da je uredu sve.

user posted image

(odgovor članu zadd1)
Neposredna veza do poruke: 1636
   RE: prvi znaci trudnoce
2.12.2019 15:55:33   
zadd1
Bit će to aBd uredu. Ja imala dva spontana,drugi bio u novembru prošle god. A evo sad hvala Bogu 20-ta sedmica,sve je uredu,beba raste i svaki dan čekam kad ću je osjetiti 😂😂😂 


(odgovor članu tajchy_93)
Neposredna veza do poruke: 1637
   RE: prvi znaci trudnoce
2.12.2019 16:49:45   
Amelaa RR
Draga moja prije svega sve cestitke na najljepsem stanju u zivotu, i sama sam puno puta prosla kao i ti spontani, ali trudi se mislit pozitivno i sto manje se opterecivat a sto ovo a sto ono..i da, nemoj googlat previse..cuvaj se i sve ce to biti dobro.



_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu zadd1)
Neposredna veza do poruke: 1638
   RE: prvi znaci trudnoce
3.12.2019 13:27:40   
tajchy_93
zadd1 takodje ti zelim sve najbolje.

Hvala vam na savjetima. Hahaha Amelaa RR upravu si googlanje definitivno NEE. :)

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 1639
   RE: prvi znaci trudnoce
5.12.2019 8:34:56   
vortex RR

IZVORNA PORUKA: tajchy_93

Drage moje, meni je trudnoca potvrdjena prije par dana, 6 nedelja. Hm, moj prvi simptom je bio izostanak M (kasnila mi je 12 dana, prije nego sam uradila test, koji je pokazao user posted image :), grudi su me bas boljele i sad me bole, znaci na stomaku nema sanse da spavam, a sad vec osjecam i mucninu. Jos uvijek mi se nista ne gadi neka hrana,ili mirisi, ali je blaga mucnina prisuta od jutra do mraka.

Malo me strah, jer sam imala spontani u martu, pa bilo gdje da me zigne ja se odmah sjetim toga, ali nadam se da će sada sve biti ok.

Za sada je doktorica rekla da je uredu sve.

user posted image


Iskrene cestitke! Pokusaj da se odmaras vise, pijes vode vise da ne zakacis upalu mokracnih kanala, jedes zdravije i pokusaj ono najteze a to je da se opustis, prepustis i uzivas.

Ja sam zbog straha od prethodnog spontanog svoju uspjesnu trudnocu prosla u grcu, jos je bilo od starta strogo mirovanje i hiljadu konlmplikacija pa sam bas muku mucila da se opustim. Znam.da je lako reci opusti se i ne misli... zato ne forsiraj to opustanje, naravno da ce ti proci i crne.misli... Naoruzaj se knjigama, pozitivnim ljudima, najdrazim emisijama, filmovima i uzivaj u tom malom cudu koje kreira tvoje tijelo.

(odgovor članu tajchy_93)
Neposredna veza do poruke: 1640
   RE: prvi znaci trudnoce
13.1.2020 13:32:47   
tajchy_93

IZVORNA PORUKA: vortex RR


IZVORNA PORUKA: tajchy_93

Drage moje, meni je trudnoca potvrdjena prije par dana, 6 nedelja. Hm, moj prvi simptom je bio izostanak M (kasnila mi je 12 dana, prije nego sam uradila test, koji je pokazao user posted image :), grudi su me bas boljele i sad me bole, znaci na stomaku nema sanse da spavam, a sad vec osjecam i mucninu. Jos uvijek mi se nista ne gadi neka hrana,ili mirisi, ali je blaga mucnina prisuta od jutra do mraka.

Malo me strah, jer sam imala spontani u martu, pa bilo gdje da me zigne ja se odmah sjetim toga, ali nadam se da će sada sve biti ok.

Za sada je doktorica rekla da je uredu sve.

user posted image


Iskrene cestitke! Pokusaj da se odmaras vise, pijes vode vise da ne zakacis upalu mokracnih kanala, jedes zdravije i pokusaj ono najteze a to je da se opustis, prepustis i uzivas.

Ja sam zbog straha od prethodnog spontanog svoju uspjesnu trudnocu prosla u grcu, jos je bilo od starta strogo mirovanje i hiljadu konlmplikacija pa sam bas muku mucila da se opustim. Znam.da je lako reci opusti se i ne misli... zato ne forsiraj to opustanje, naravno da ce ti proci i crne.misli... Naoruzaj se knjigama, pozitivnim ljudima, najdrazim emisijama, filmovima i uzivaj u tom malom cudu koje kreira tvoje tijelo.


Hvala votrex RR.

To sam vec uvela, zdrava ishrana, utopljavanje, mnogo vode. Jedino mi je problem sad kako izbjeci prehladu, jer radim bas direktno sa ljudima, ali valjda ce se i ovo prevazici.
Za sada fino napredujemo , napunili smo puna 3 mjeseca, doktorica je zadovoljna.
Što se tice mene, fino sve podnosim, prisutne su mucnine ali to nije strasno i da se ne moze izdrzati.

user posted image user posted image

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 1641
   RE: prvi znaci trudnoce
13.1.2020 22:34:09   
Visnja RR

Draga, tajchy_93

unosi što više vitamina al ja nekako vjerujem da su trudnice jače u borbi protiv virusa...jer se zdravije hrane ... user posted image
Piši nam češće user posted image i pomazi tibu za nas user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu tajchy_93)
Neposredna veza do poruke: 1642
   RE: prvi znaci trudnoce
13.1.2020 22:57:10   
Visnja RR
tajchy_93
prijavi nam se na spisak trudnica user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


SPISAK TERMINA PORODA NASIH TRUDNICA i njihov mali dnevnik obavljenih kontrola

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 1643
   RE: prvi znaci trudnoce
14.1.2020 17:19:14   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: tajchy_93


IZVORNA PORUKA: vortex RR


IZVORNA PORUKA: tajchy_93

Drage moje, meni je trudnoca potvrdjena prije par dana, 6 nedelja. Hm, moj prvi simptom je bio izostanak M (kasnila mi je 12 dana, prije nego sam uradila test, koji je pokazao user posted image :), grudi su me bas boljele i sad me bole, znaci na stomaku nema sanse da spavam, a sad vec osjecam i mucninu. Jos uvijek mi se nista ne gadi neka hrana,ili mirisi, ali je blaga mucnina prisuta od jutra do mraka.

Malo me strah, jer sam imala spontani u martu, pa bilo gdje da me zigne ja se odmah sjetim toga, ali nadam se da će sada sve biti ok.

Za sada je doktorica rekla da je uredu sve.

user posted image


Iskrene cestitke! Pokusaj da se odmaras vise, pijes vode vise da ne zakacis upalu mokracnih kanala, jedes zdravije i pokusaj ono najteze a to je da se opustis, prepustis i uzivas.

Ja sam zbog straha od prethodnog spontanog svoju uspjesnu trudnocu prosla u grcu, jos je bilo od starta strogo mirovanje i hiljadu konlmplikacija pa sam bas muku mucila da se opustim. Znam.da je lako reci opusti se i ne misli... zato ne forsiraj to opustanje, naravno da ce ti proci i crne.misli... Naoruzaj se knjigama, pozitivnim ljudima, najdrazim emisijama, filmovima i uzivaj u tom malom cudu koje kreira tvoje tijelo.


Hvala votrex RR.

To sam vec uvela, zdrava ishrana, utopljavanje, mnogo vode. Jedino mi je problem sad kako izbjeci prehladu, jer radim bas direktno sa ljudima, ali valjda ce se i ovo prevazici.
Za sada fino napredujemo , napunili smo puna 3 mjeseca, doktorica je zadovoljna.
Što se tice mene, fino sve podnosim, prisutne su mucnine ali to nije strasno i da se ne moze izdrzati.

user posted image user posted image



Evo i zanimljiv tekst o prehadi i prevenciji

Trudnice i prehlada

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu tajchy_93)
Neposredna veza do poruke: 1644
   RE: prvi znaci trudnoce
15.1.2020 8:58:37   
tajchy_93

IZVORNA PORUKA: Visnja RR


IZVORNA PORUKA: tajchy_93


IZVORNA PORUKA: vortex RR


IZVORNA PORUKA: tajchy_93

Drage moje, meni je trudnoca potvrdjena prije par dana, 6 nedelja. Hm, moj prvi simptom je bio izostanak M (kasnila mi je 12 dana, prije nego sam uradila test, koji je pokazao user posted image :), grudi su me bas boljele i sad me bole, znaci na stomaku nema sanse da spavam, a sad vec osjecam i mucninu. Jos uvijek mi se nista ne gadi neka hrana,ili mirisi, ali je blaga mucnina prisuta od jutra do mraka.

Malo me strah, jer sam imala spontani u martu, pa bilo gdje da me zigne ja se odmah sjetim toga, ali nadam se da će sada sve biti ok.

Za sada je doktorica rekla da je uredu sve.

user posted image


Iskrene cestitke! Pokusaj da se odmaras vise, pijes vode vise da ne zakacis upalu mokracnih kanala, jedes zdravije i pokusaj ono najteze a to je da se opustis, prepustis i uzivas.

Ja sam zbog straha od prethodnog spontanog svoju uspjesnu trudnocu prosla u grcu, jos je bilo od starta strogo mirovanje i hiljadu konlmplikacija pa sam bas muku mucila da se opustim. Znam.da je lako reci opusti se i ne misli... zato ne forsiraj to opustanje, naravno da ce ti proci i crne.misli... Naoruzaj se knjigama, pozitivnim ljudima, najdrazim emisijama, filmovima i uzivaj u tom malom cudu koje kreira tvoje tijelo.


Hvala votrex RR.

To sam vec uvela, zdrava ishrana, utopljavanje, mnogo vode. Jedino mi je problem sad kako izbjeci prehladu, jer radim bas direktno sa ljudima, ali valjda ce se i ovo prevazici.
Za sada fino napredujemo , napunili smo puna 3 mjeseca, doktorica je zadovoljna.
Što se tice mene, fino sve podnosim, prisutne su mucnine ali to nije strasno i da se ne moze izdrzati.

user posted image user posted image



Evo i zanimljiv tekst o prehadi i prevenciji

Trudnice i prehlada

Hvala Visnja user posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 1645
   RE: prvi znaci trudnoce
22.1.2020 23:23:38   
Visnja RR
Trudnice me četo na pp pitaju o prentalanom testu

A imamo mnogo tekstova o tome

evo zadnjeg

https://www.ringeraja.ba/clanak/koje-su-prednosti-nifty-prenatalnog-testa_3182.html

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu tajchy_93)
Neposredna veza do poruke: 1646
   RE: prvi znaci trudnoce
14.4.2020 20:44:03   
Pufnicaa
Pozdrav svima..Vidim da je malo zastarila tema ali ipak cu pisati u nadi da ce neko ipak imati savjet. Dakle stanje je ovako imala sam jake bolove kao jace menstrulane jedan dan i oar dana nakon toga grceve isti dan se javila temp 37 i lagano bolne grudi ali nista strasno.To sve je bilo 6 dana nakon ovulacije znaci traje vec 2 sedmice danas je 2 dan kako mi kasni ciklus a temp je svaki dan 37-37.1 test radila na dan ocekivane M i negativan je ali mene taj neki osjecaj i dalje kopka da sam mozda rano uradila test.Osim toga nemam simptoma jedino često idem u wc cak ustajem i navece bar jednom.



_____________________________

All I ever wanted
Was to see you smiling

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 1647
   RE: prvi znaci trudnoce
14.4.2020 22:48:11   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: Pufnicaa

Pozdrav svima..Vidim da je malo zastarila tema ali ipak cu pisati u nadi da ce neko ipak imati savjet. Dakle stanje je ovako imala sam jake bolove kao jace menstrulane jedan dan i oar dana nakon toga grceve isti dan se javila temp 37 i lagano bolne grudi ali nista strasno.To sve je bilo 6 dana nakon ovulacije znaci traje vec 2 sedmice danas je 2 dan kako mi kasni ciklus a temp je svaki dan 37-37.1 test radila na dan ocekivane M i negativan je ali mene taj neki osjecaj i dalje kopka da sam mozda rano uradila test.Osim toga nemam simptoma jedino često idem u wc cak ustajem i navece bar jednom.




Draga Pufnicaa, meni to sve djeluje kao neki pad imuniteta pa da ti je organizam oslabio.
Ako ćeš biti mirnija uradi test za 7 dana ali vjerujem da ćeš do tada biti ok...

user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Pufnicaa)
Neposredna veza do poruke: 1648
   RE: prvi znaci trudnoce
14.4.2020 22:57:56   
Pufnicaa
Hvala ti na odgovoru.Ja se ipak  nekako nadam da je trudnoca imam sina od 4god i taman bi nam dobro dosao braco ili seka.A i u prvoj trudnoci sam imala temp 37.Ne bi trebao biti pad imuniteta jer kako je ovo krenulo s Coronom pila sam jake vitamine Orthomol Immun kako bi ojacala Imunitet.Ali nije isključeno i da je neka upala..U svakom slucaju hvala ti ako budem imala neke vijesti svakako cu da javim 😊😘



_____________________________

All I ever wanted
Was to see you smiling

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 1649
   RE: prvi znaci trudnoce
14.4.2020 23:45:52   
Visnja RR
Orthomol je extra ...i mi ga pijemo user posted image

javi nam obavezno....od srca želim da je bebica ...
ipak svoje tijelo najbolje poznaješ posebno jer si već bila trudna user posted image
Navijamo za user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Pufnicaa)
Neposredna veza do poruke: 1650
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  63 64 65 [66] 67   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  63 64 65 [66] 67   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *