|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Ranica i vodeni baloncici na guzi
30.9.2016 18:53:37   
idana_85
Pozdrav zenice,
Da li ima ovdje neki pedijatar ili dermatolog?
Maleni ima ranicu na guzi. U nedjelju smo se vratili sa puta bilo je kao bubuljica, odjednom je bila velika ranica. Mazala sam kremom od kantarionovog ulja, stavljala obloge od rivanola, stavljala bivacin ali nista,samo se siri. Jutros je iznad i ispod bila bubuljica, kao na prvoj slici. Odvela sam ga pedijatrici samo je malo bacila pogled rekla UH i propisala mi neki sprej za dezinfekciju i dala rivanol puder dva puta dnevno da mazem, a navece ovu kremu afloderm.
Otisli smo u setnju i kada smo se vratili, skinula sam ga da namazem i vidim da je gornja bubuljica prerasla u baloncic pun tecnosti. Dezinfikovala, namazala rivanol puderom i kad se osusilo obukla gacice. Maloprije je kakio, oprali se i vidim da je i donja mala bubuljica od tecnosti. Isto tako je jucer ispod oka imao malu bubuljicu koja je juce prestala. Jutros iznad oka koja se crveni okolo,vise izgleda kao ujed komarca i blago se to crvenilo siri. Sta da radim i sta je ovo?

user posted image

user posted image

user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Ranica i vodeni baloncici na guzi
2.10.2016 14:44:39   
Skvo RR
Vrlo zarazan, ovo je impetigo ili slatka krasta, odvedi opet pedijatru. 🤔




< Poruku je uredio Skvo RR -- 2.10.2016 14:45:09 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Ranica i vodeni baloncici na guzi
4.10.2016 15:51:48   
idana_85
U pravu si Skvo, bas podsjeca na to. Ove slike na google su strasne. On vjerovatno ima blazi bolik. Ove dvije i jos jedna ispod mu je pukla,bila je mala jedva vidljiva a ranica je prilicna. Ja dezinfikujem sprejem, zatim namazem puderom rivanola i tako dva puta dnevno. Nocu stavljam ovu kremu. Srednja je sada roza skoro je prestala i ove dvije se suse. Ne znam da li bih ga sada trebala voditi?
Zaista vodim racuna o higijeni, tretiram ih i ves mu obucem, sav bijeli ves otkuhavam,rukice peru obojica stalno...sreca pa nije se jos vise prosirilo :(

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Ranica i vodeni baloncici na guzi
4.10.2016 22:08:29   
Visnja RR
A šta je pedijatrica rekla? user posted image

Nadam se da će sve brzo proćiuser posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Ranica i vodeni baloncici na guzi
5.10.2016 11:51:04   
Skvo RR

IZVORNA PORUKA: idana_85

U pravu si Skvo, bas podsjeca na to. Ove slike na google su strasne. On vjerovatno ima blazi bolik. Ove dvije i jos jedna ispod mu je pukla,bila je mala jedva vidljiva a ranica je prilicna. Ja dezinfikujem sprejem, zatim namazem puderom rivanola i tako dva puta dnevno. Nocu stavljam ovu kremu. Srednja je sada roza skoro je prestala i ove dvije se suse. Ne znam da li bih ga sada trebala voditi?
Zaista vodim racuna o higijeni, tretiram ih i ves mu obucem, sav bijeli ves otkuhavam,rukice peru obojica stalno...sreca pa nije se jos vise prosirilo :(

Idana odvedi, mora antibiotik da pije, jer je bakterija u pitanju....:(...insistiraj na antibiotskoj kremi i oralno antibiotiku. Sretno...javi nam se.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Ranica i vodeni baloncici na guzi
11.10.2016 15:13:04   
idana_85
Nisam ga vodila :( HB povuklo se, samo se jos malo zna gdje su bile ranice, roskasto, on je super, niko vise nije stradao, nadam se da ce tako i ostati. Citala sam bas o ovoj bolesti i kazu da moze i sama od sebe proci ako je blazi oblik. Ja sam to redovno dezinfikovala mazala puderom rivanola i ovom kremom koju je dala pedijatrica i tako smo se izvukli hb

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 6
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *