|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori u očekivanju beba - oktobar 2018
25.10.2018 16:40:33   
Visnja RR
bravo...

tufnica raste user posted image user posted image

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Thana85)
Neposredna veza do poruke: 101
25.10.2018 22:43:26   
vortex RR

IZVORNA PORUKA: MinaJas

Za sad sam ok iako imam kao menstrualnu bol pomalo ali uzimam magnezij tablete pa do pregleda tako se borim sa mislima. Ne znam dali da vec idem na bolovanje jer sam ranije imala kriticne trudnoce ili da izdrzim bar do 12.te nedjelje pa onda? Sa sinom sam bila podvezana u 16.toj nedelji mi je radjen cerklage. 

Draga, ja ti od srca preporucujem da za sve slusas najvise svoj unutrasnji glas i osjecaj. Svacije savjete saslusaj, googlaj itd. ali samo sebe poslusaj na kraju. Iskreno, ako bas nikako ne mozes na bolovanje, onda pokusaj odmarati sto vise i cesce. Bolje da si "razmazena" trudnica nego da se pitas sta bi bilo da si postupila drugacije. Drago mi je i predivno je kada cujem za savrseno uredne trudnoce, trudnice bez velikih tegoba i trudnocu kao normalno, prirodno, fiziolosko stanje. Nazalost, to se sve rjedje moze cuti. Malo trudnica poznajem koje nisu na apaurinima, duphastonima, i sl. Da li iz stvarne potrebe ili nekog novog trenda doktora, ne znam, ali sve je vise mirovanja i bolovanja.

Slusaj svoje tijelo i stavi sebe, bebu i vase zdravlje na prvo mjesto. Bice i posla i svega. Sretno!

(odgovor članu MinaJas)
Neposredna veza do poruke: 102
25.10.2018 22:47:53   
vortex RR

IZVORNA PORUKA: Thana85

Dobar dan, evo završavam s poslom pa kući.
Da se javim ,jučer isla na kontrolu. Sve je uredu, user posted image dječak ima vec 700 gr i napredniji smo za sedmicu dana. Po UZV 24 inače 23.user posted image
Mjere odgovaraju sedmicama, kaze sve je uredu.
Ja manje kasljem, ali opet kasljem.Antibiotik imam jos do subote ispiti.
Pozz svima

user posted image user posted image mis maleni, veci od dvije velike milke :) Molim te nastavi se cuvati i nakon sto popijes antibiotik, nemoj se opustiti pa ponovo da te uhvati. Zdravija prehrana i san su cudo.

(odgovor članu Thana85)
Neposredna veza do poruke: 103
25.10.2018 23:43:29   
Amelaa RR
Hvala svima na lijepim zeljama, koliko sam ja borbi ispratila na RR..i hvala Bogu trudnoca... i evo i mene na tom putu hab.Minajas dobro nam dosla, bit ce to sve aBd dobro ..sto vortex kaze slusaj sebe..Ja pratim pritisak i hB dobar je.Ljubim vas sve

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 104
26.10.2018 1:08:46   
MinaJas
Cao svima Ja sam evo oko 5 sedmica trudna i osjecam kao zatezanje ili ziganje u donjem dijelu stomaka. Isto tako imala sam znaci prije nego što sam trebala dobiti menstruaciju na 10 dana blago krvarenje skroz blago jednu 4 dana. Dali je neko od vas to imao?Hvala vam unaprijed na odgovoru. 

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 105
26.10.2018 1:12:18   
MinaJas
Vortex i Amelaa hvala vam od srca.Jeste odlucila sam se staviti na bolovanje jer ionako komplikovane trudnoce sam imala i nebih se igrala. Cekam ovo skoro 6 godina i evo napokon hvala Bogu desilo se. 

(odgovor članu MinaJas)
Neposredna veza do poruke: 106
26.10.2018 3:30:01   
vortex RR
Amelaa doslo vasih 5 minuta hvala Bogu, a kada se upoznate i pomiriset_e prvi put sve kockice velike puzle ce se sklopiti i znat ces zasto je sve prije bas tako moralo biti.
Da li negdje u domu zdravlja mjeris pritisak ili kuci samostalno? S obzirom na to kako si ostala u drugom stanju da li ti preporucuju cesce kontrole ili mjesecno i da li je uvijek ultrazvuk? Kako se generalno osjecas?

MinaJas znam dosta zena koje su imale neke hematome u tako ranoj trudnoci, krvarile i dobile mirovanje i duphaston i od njih svih je samo jedna do kraja trudnoce ostala na bolovanju jer je beba bila bas nisko sve vrijeme.
Drago mi je da si se odlucila za bolovanje. Uvijek se mozes vratiti cim se budes osjecala bolje. Kazem ti, trudnoca je prirodno stanje, nije bolest, ali zena ne treba po mom misljenju da ide van svojih mogucnosti i da se opterecuje drugim stvarima ako se ne osjeca najbolje, posebno uz neke prethodne dijagnoze, godine steriliteta, vecu starosnu dob porodilje, strah itd. Danas, vise nego ikada je toliko izazova pri zacecu od svjesnih poput finansijske situacije, do zdravstvenih ili emotivnih zbog trauma iz bolnica, da ne mozes da se istinski ne obradujes kad saznas da je neko uspio da zatrudni.... budi zahvalna za cudo u sebi i pazi vas 2 prije svega
Misli pozitivno i osluskuj svoje tijelo

(odgovor članu MinaJas)
Neposredna veza do poruke: 107
26.10.2018 9:55:04   
Visnja RR
jutro

moje drage trudnjačice noćne ptice user posted image

takva sam i ja bila...nikad zaspati prije 3....zato je i Asja noćna ptica user posted image

03.04.`08

Neposredna veza do poruke: 108
26.10.2018 12:58:35   
Thana85
Jutroo..
Bom Višnja ja nisam , ja moram leći do 23h. A u 22h je najidealnije user posted image
Inače sutradan nisam nizašta
Već se polako spremamo za 5-ti rodjendan dječaka mog, već velikog..kad prođe brže,pa na RR sam ga dočekivala i dočekala hvala Bogu user posted image user posted image
Napolju se oblači..kiša će za vikend user posted image

mamina ljubav ~~~22.11.2013~~~

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 109
28.10.2018 8:10:11   
mina23
Cao cure ja sam se bila ponovo prijavila kao MINAJAS jer sam bila izgubila ovu sifru staru. Ali sam odavno sa vama. Danas sam 5 +0 sedmica po kalendaru trudnoce. Cekali smo ovo 5 godina i evo napokon. Pozdrav za sve vas

Sunce mamino stiglo 23.01. 2010 nas mali Saim, Volimo ga puuuuno!

(odgovor članu Thana85)
Neposredna veza do poruke: 110
28.10.2018 8:13:17   
mina23
Ps. Kako promjeniti email adresu?

Sunce mamino stiglo 23.01. 2010 nas mali Saim, Volimo ga puuuuno!

(odgovor članu mina23)
Neposredna veza do poruke: 111
28.10.2018 11:01:10   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: mina23

Ps. Kako promjeniti email adresu?

to možeš samo preko desktopa (dakle ne preko mobitela)...
ideš na Moja Ringeraja pa Podešavanje pa Moj profil i tamo ćeš vidjeti gdje piše sadašnji tvoj mail koji možeš promjeniti..

03.04.`08

(odgovor članu mina23)
Neposredna veza do poruke: 112
28.10.2018 11:03:50   
mina23
Vazi hvala puno. Jeste mi se naspavale? Ja sam smikasala spinat, banane , zitarice i mlijeko za dorucak. Pa eto danas malo lijencarim. 

Neposredna veza do poruke: 113
30.10.2018 10:41:21   
Vodolija0602
Mahanjac svimauser posted image user posted image

Nadam se da ste dobro, I da su nam bebice superiski user posted image Ja sam krenula na vjezbice za trudnice, I super je, bas mi se svidja, bolje je nego sto sam ocekivala user posted image

Torba mi je stigla I moram priznati da je prva liga, nisam se ni sekunde pokajala, I jedva cekam da je pronosamuser posted image tako da sve preporuke!

Pisala sam na temi krevetic, pa niko nista ne pise, zato cu probati ovdje pitati. Mi cemo srediti krevetic od muza kada je on bio beba jer je to njegova zelja I sad se moramo baciti u fazu sredjivanja. Malo sam gledala madrace u Nobilu. Imate li prijedlog gdje jos da pogledam, na sta da obratim paznju? Da li neko ima iskustva sa farbanjem krevetica, koje boje ste koristili (sigurna sam da se mora obratiti velika paznja na boju, jer ce mali glodari kad tad zubicima grickati krevetic, a I zbog udisanja naravno)?

user posted image

(odgovor članu mina23)
Neposredna veza do poruke: 114
30.10.2018 16:59:57   
vortex RR

IZVORNA PORUKA: Vodolija0602

Mahanjac svimauser posted image user posted image

Nadam se da ste dobro, I da su nam bebice superiski user posted image Ja sam krenula na vjezbice za trudnice, I super je, bas mi se svidja, bolje je nego sto sam ocekivala user posted image

Torba mi je stigla I moram priznati da je prva liga, nisam se ni sekunde pokajala, I jedva cekam da je pronosamuser posted image tako da sve preporuke!

Pisala sam na temi krevetic, pa niko nista ne pise, zato cu probati ovdje pitati. Mi cemo srediti krevetic od muza kada je on bio beba jer je to njegova zelja I sad se moramo baciti u fazu sredjivanja. Malo sam gledala madrace u Nobilu. Imate li prijedlog gdje jos da pogledam, na sta da obratim paznju? Da li neko ima iskustva sa farbanjem krevetica, koje boje ste koristili (sigurna sam da se mora obratiti velika paznja na boju, jer ce mali glodari kad tad zubicima grickati krevetic, a I zbog udisanja naravno)?

user posted image

Vjezbice su zakon ko moze stici od obaveza. I moze se ici na bilo koji lokalitet i bilo koji termin. Upoznaju se fine zenice, nauci nesto korisno, izadje iz kuce ko miruje i vjezba, ma super!
Meni jos rusak nije stigao ☹ nadam se da ce uskoro. Ne zato sto mi hitno treba vec zato sto mi je presladak hahaha.
Nobil ima najjeftinije madrace ako gledas mij san, dormeo itd. U FISu i slicnim radnjama se mogu naci i povoljniji no name brendovi. Zavisi kako cesto planiras mijenjati. Ako ces za godinu, dvije uzimati novi moj savjet ne bacaj mnogo novca, lagana je beba da bi joj kicmi smetale opruge i slicno sto govore prodavaci kada prodaju te skuplje modele. Ako je madrac na duze staze mozda i vrijedi uloziti vise...
Sto se tice boje tu nista ne znam, ali zbog isparavanja ne brini, to ce za maximalno 7 dana izlapiti... e sad zbog grickanja... pitaj u obiju, penny-ju ili tako tim radnjama za preporuku. Divna mi je ideja rekonstrukcije starog namjestaja, posebno u vasem slucaju uz vecu sentimentalnu vrijednost. Predivno stvarno

(odgovor članu Vodolija0602)
Neposredna veza do poruke: 115
26.12.2018 23:55:03   
AnU_
Pozdrav drage dame, odavno vas pratim 😊 imala sam spontani krajem Januara i evo sinoc ugledah + na testu 😁 e sad malo pitanjce, imam i jucer i danas bolove u stomaku, nisko dole, ne znam sta mi je raditi, kad se najaviti doktoru!? Ako ima ko iz Sarajeva, kojeg doktora preporucujete!? Hvalaaaa velikaaaa

Neposredna veza do poruke: 116
27.12.2018 0:10:19   
Visnja RR
AnU_ dobrodošla user posted image
čestitke za plusić

da li misliš ići privatno ili?

u svakom slučaju dobro je otići čim prije do doktora kako bi mogla krenuti i s potrebnim vitaminčićima i šta sve doktor misli da trebe da piješ za vrijeme trudnoće

03.04.`08

(odgovor članu AnU_)
Neposredna veza do poruke: 117
27.12.2018 0:48:32   
AnU_
Hvalaaaa 😊 pa radje bi privatno, jer sam to prije spontanog isla ambulantno pa mi je malo "kao na traci" to sve bilo 🙄 Ne znam da li ima potrebe raditi beta hcg ili mogu se doktoru i bez toga najaviti!? 

Neposredna veza do poruke: 118
27.12.2018 0:52:02   
Visnja RR
ako je bio plusić onda je to to....naravno da je dovoljno samo da kažeš doktoru da je test pokazao plus...

ne znam koga da ti preporučim...

ja idem samo jednoj a to je dr. Nejra Pašić kod Bosmala

03.04.`08

(odgovor članu AnU_)
Neposredna veza do poruke: 119
27.12.2018 0:57:22   
AnU_
E super, ionako imam take vene, pa mi je zlo kad moram krv vaditi, vazda budem modra poslije 🤣 hvalaa velika na savjetima, samo se nadam da ce aBd ovaj put biti sve dobro. Malo me brine sto me stomak nisko boli, kao neka tupa bol, al prestane, nije konstantno, pa se tjesim da je to normalno 🙄

Neposredna veza do poruke: 120
29.12.2018 6:18:16   
vortex RR
Draga Anu, cestitke za +, drzimo fige i nadamo se najboljem ishodu kod doktora, ocekujemo te na temi decembar/ januar. Samo pozitivne misli!

(odgovor članu AnU_)
Neposredna veza do poruke: 121
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Idi na:

Anketa

Izbori 2010
sporty mamaa

Hocete li izaci na izbore 3.10.?

Ne (24%)

Da (63%)

Ne pada mi na pamet (5%)

Ionako ce sve biti isto.... (8%)

Broj svih glasova: 142

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *