|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori u očekivanju beba -juni 2018
12.6.2018 8:53:50   
Irinea
Pozdravcic i od mene nadam se da ste sve dobro.ja juce se vratila s.mora joj jest mi tesko palo.toliko sam se iskupala toliko mi je prijalo nije mi se vracalo kuci nikako.radim do kraja juna i kraj.jos jedna.kontrola iduce sedmice i onda u julu slatko iscekivanje.moram vidjeti kako ide sa kontrolama u bolnici sve sam pozaboravljalauser posted image

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Razgovori u očekivanju beba -juni 2018
13.6.2018 9:37:05   
vortex RR
Jao zene, pa svaka cast, putovanja i to prilicno duga a vec odmakla trudnoca. Jeste trazile savjet doktora ili "na svoju ruku"? Kako ste odmarale usput?

Kako podnosite ove vrucine?

(odgovor članu Irinea)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Razgovori u očekivanju beba -juni 2018
13.6.2018 13:39:08   
Innes
Drage zene, sta znaci kad se stomak stvrdnjava ?
Zadnjih evo par sati samo mi se stvrdne dolje nisko i nekako jak pritisak i zaboli me u donjoj kicmi (nije jaka bol)
Pusti nakon minut, mozda i manje.
Nikako ne mogu skontati jel se to beba nekako okrece pa pritisne ili se stomak stvrdne “sam od sebe “
Imam kontrolu za 5.dana, inace ostalo sve ok.
Danas opet idem na neki kurs, i takoo.
Oh i ja bih na moree, ili do Bosne ^^ ali nema mi nigdje mozda do sl.godine ako Bog da.

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Razgovori u očekivanju beba -juni 2018
13.6.2018 14:10:18   
Irinea
Pa ja sam svojoj dr samo rekla da bih isla na more a isla sam i u prosloj samo mi nije bio ovoliko stomakuser posted image i opet bih isla sve dok je sa trudnocom sve ok i kad se trudnica dobro osjeca sto da ne
Ines moguce da su ti to oni laznjaci tj pripremne kontrakcije samo prati koliko cesto se javljalu ne bi trebale biti u kontinuitetu.svakako.ides na kontrolu pa to spomeni.meni je tako bilo kad sam usla u deveti mj prosli put

(odgovor članu Innes)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Razgovori u očekivanju beba -juni 2018
17.6.2018 15:48:16   
vortex RR
Drage zenice kako ste, zamire nam tema user posted image

Mene muce grcevi i bolovi u stomaku, nadam se da je to od rasta bebice. Kako biste vi opisale vase bolove/ grceve/ probadanja od 18-20 sedmice trudnoce?


(odgovor članu Irinea)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Razgovori u očekivanju beba -juni 2018
18.6.2018 12:09:08   
Irinea
zaista, neko zatisje na temi.
pa za grceve i probadanja ne bi trebalo da ti je ista jako i bolno, ja sam imala one probavne smetnje ali ista jako nije bilo, eventualno to rastezanje maternice i slicno.
sad pred kraj evo kad me necim negdje probode osjetim da je bolno ali odmah prodje cim promijeni polozaj.

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Razgovori u očekivanju beba -juni 2018
19.6.2018 8:24:02   
ijaa
Ja se naravno javljam cesce ali smo sada ns odmoru ....pa evo sad sam 8 mjesec zagazila i 15h u komadu smo putovalo...kad se budemo vracali svratit cu kod sestre ona je na pola puta i odmoriti...ne znam sta bi vam rekla stvarno se super osjecam...kad ssm tek dosla kicma me je boljela u dnu ali to je od sjedenja...naravno da sam pricala sa doktoricom....ja sve radim normalno kao i do sad...ali ne zalijecem se potegnuti nesto kao prije muz mi pomaze M nikako ne nosam i ona je to vec shvatila pa babija sttalno zove...nadam se da ste sve ok

(odgovor članu Irinea)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Razgovori u očekivanju beba -juni 2018
19.6.2018 14:00:32   
amised
Ijaa uzivaj u odmoru.
Ja sam bila prosle sedmice na kontroli, sve je uredu, cura prednjaci jednu sedmicu. Malo mi je željezo nisko pa dobila sam terapiju.
Vortex ja sam 18-ta sedmica i imam ponekad bolove ispod stomaka, prema nozi, pa malo legnem i uglavnom prođe. Nisu bas jaki bolovi.

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Razgovori u očekivanju beba -juni 2018
19.6.2018 18:25:34   
Innes
Evo i mene, jucer bila na kontroli. Sve je dobro hvala Bogu.
Od sad pa na dalje mi gledaju “cvrstinu” bebine glave.
Unako udahnem pa izdahnem jako i onda babica jace stisne dolje nisko na stomak i osjeti da li se glavica jos ljulja ili je stabilna.
Ako je stabilna i cvrsta znaci porod se blizi.
_____
Vortex ja se ne sjecam detaljno svojih tih probadanja u tom periodu, ali uglavnom znam da su svi bolovi koji su se javljali tokom cijele trudnoce bili najslicniji onim blazim menstrualnim.

Mene sad u ovom periodu 8/9.mjesec zanima da li je neka imala tako neke ostre zigove/bolove dolje skroz nisko, cak nize i od jajnika?
Na desnoj strani i stvarno imam osjecaj da me nesto probode bas “dolje”.
Kako mi je babica jucer opisala polozaj bebe, na tom mjestu budu bebine ruke. I eto ja bi to opisala kao da beba digne ruke iznad glave pa me bode prstima ili cak nokticima (ako je to tako moguce) To mi se desava uglavnom kad je beba aktivna i kad je osjecam po cijelom stomaku da se mice.
I naravno sad pitam vas, jer ova trudnicka pamet mi nije dala da jucer pitam babicu haha

(odgovor članu amised)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Razgovori u očekivanju beba -juni 2018
20.6.2018 1:41:46   
Innes
Ja sad malo pogledala ovaj spisak, i vidim da je danas termin clanici Isa user posted image ali nije nam se javljala nikako u junu :((
Nadam se da je sve dobro i da ce nam se javiti sa lijepim vjestima user posted image

(odgovor članu Innes)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Razgovori u očekivanju beba -juni 2018
20.6.2018 9:11:38   
boombar
Pozz trudnjace drage, evo i ja da se javim nakon duze pauze. Kod nas se svasta desavalo pa me odvuklo od svega, pa i dopisivanja s vama. Sto se bolova tice, ja sam imala tako negdje na sredini trudnoce te bolove kroz pubicnu kost i prepone kad god hodam. Tad mi se to cinilo rano jer su u prethodnim teudnocama ti bolovi bilo prisutni tek u devetom mjesecu. A evo sad ulazim u deveti mjesec i nista slicno ne osjecam! Zadnjih dana imam jak pritisak na mjehur kao da trebam non stop na wc, a ponekad dok hodam me ostro i probode. Ali sve mislim da je to do polozaja bebe jer je od pocetka trudnoce jako nisko. Za koji dan kontrola pa cu vidjeti sta ce mi dr reci. Inace, mislim da minje ovo zadnja ili predzadnja kontrola privatno i da cu dalje morati na Jezero 😞
Kako se svasta desavalo, nisam stigla ni razmisljati puno, a neki dan skontam da imam najvise tri tjedna do poroda i sad kontam vakat mi je spremiti torbu. Bebi krevetic je spreman i posteljina oprana, ali ostaju mi jos odjecica i tetra pelene za oprati i ispeglati. Nadam se samo da nece pozuriti i krenuti ranije. Umirio se zadnjih dana, samo ga popodne i predvece osjecam ono "bas" Ne znam sta radi tad, ali osjecam ga po cijelom stomaku, a kad je miran preko dana tek s ponekim slabim pokretom, odmah panicim!

(odgovor članu Innes)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Razgovori u očekivanju beba -juni 2018
22.6.2018 9:45:34   
ijaa
Jutro nadam se da ste dobro kod nas sinoc ludilo...prokrvarila poslije odnosa! Trci u bolnicu....hb sve je uredu samo bez odnosa do daljnjeg i da mirujem znate sta bila sam i prosla ....kaze doktorica da je komplet beba naprednija i da jest glavica malo veca, ali da se tijelo raste zajedno...

(odgovor članu boombar)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Razgovori u očekivanju beba -juni 2018
23.6.2018 4:57:59   
vortex RR
Drage zenice, sretno vam do kraja, dosta vas je u finalnom trimestru, bas se veselim vasim poodmaklim trudnocama.

Ja od nesanice i grceva (i u stomaku i u nogama) ne znam sta da radim. Glupo mi je moliti dr da mi zbog toga otvori bolovanje, ali ja jedva imam snage za bilo sta.

Pokusala sam mijenjati poze u kojima spavam, kamilica, med, mlijeko, magnezij, lagana muzika, bez mobitela i tv-a pred spavanje i uzalud sve. U najboljim danima naberem do 5 sati sna dnevno sto mi ni u prvom stanju ni blizu nije dovoljno, a ne u drugom...

Kontrola mi je u srijedu (taman cu uci u 20 sedmicu trudnoce) i vidjet cu ako ne prestane da zamolim bolovanje iako pretpostavljam da to nije nikakva indikacija za bolovanje i da dr moze misliti da se izvlacim....

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Razgovori u očekivanju beba -juni 2018
23.6.2018 7:31:32   
ziel
Vortex neka misli ko sta hoce. user posted image Bitno je da se ti odmaras kuci sa svojim pupom. A vjerujem da ti niko nista nece smjeti reci jer si trudnica. Ja sam u prvoj trudnoci otisla na bolovanje u 7.mjesecu a u drugoj u 6.mjesecu user posted image A jedva i do tad izdrzala. To sve sto kazes... nesanica, umor, malaksalost...

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Razgovori u očekivanju beba -juni 2018
23.6.2018 15:01:24   
boombar
Ijaa zeno, bas mi je zao da si taj stres morala proci! Srecom sve je dobro proslo, ali cuvaj se dalje! Posebno jos u putu nazad, odmarajte, namjesti se sto udobnije!
Vortex moras promijeniti nacin razmisljanja! Nek misli ko sta hoce, nisi sama, sad je i beba tu! Ako ti tijelo porucuje da je umorno, daj mu malo oduska! Kad ces ako neces sad 😉 .. Rece zena koja je evo upravo stala da odmori od generalke koju sam opalila po stanu .. definitivno me uhvatio "gnjezditis" Dobro se osjecam, samo se nadam da cemo izgurati bar jos dva tjedna 😊

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Razgovori u očekivanju beba -juni 2018
24.6.2018 18:13:50   
Innes
Haha “gnjezditis” i mene je uhvatio...samo nikako da se zgnijezdim pa da odmorim :D kao da se vrtim u krug. Najvise bi voljela da sve pocistim i onda ovo do kraja odselim negdje da se vise stan ne prlja i ne koristi haha.
A na to sve, sad sam usporeni snimak, jel se sagnem nesto jel se izvrnem pozada.
Nedostajat ce mi stomak ali cu se sigurno i olaksati bez njega.
Jos nisam spremila sve stvari za bebu, tek krevetic od ponedjeljka trebam ici kupiti.
Nadam se da cemo ostati 2 u 1 jos jednu sedmicu a onda poslije bujrum ^^

Vortex , kao sto su ti rekle i druge- misli na sebe i bebu. Sad ste samo vas dvoje bitni.

(odgovor članu boombar)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Razgovori u očekivanju beba -juni 2018
25.6.2018 11:22:58   
Isha
Zene, dosao i moj smotuljak 24.06., 4 dana iza termina, 3150 i 51 cm, dobro smo oboje, a prosla sam super ovaj put hvala Bogu.

(odgovor članu Innes)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Razgovori u očekivanju beba -juni 2018
25.6.2018 12:23:27   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: Isha

Zene, dosao i moj smotuljak 24.06., 4 dana iza termina, 3150 i 51 cm, dobro smo oboje, a prosla sam super ovaj put hvala Bogu.


čestitam od user posted image

user posted image user posted image

< Poruku je uredio Visnja RR -- 25.6.2018 12:24:31 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Razgovori u očekivanju beba -juni 2018
25.6.2018 18:17:16   
boombar
Cestitam Isha! Od srca sve najbolje tebi i bebi ❤️

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Razgovori u očekivanju beba -juni 2018
25.6.2018 19:37:59   
vortex RR
Isha user posted image user posted image
Cestitam od srca na bebici, da se brzo oporavis, a beba bude zdrava i napredna.


(odgovor članu boombar)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Razgovori u očekivanju beba -juni 2018
27.6.2018 11:09:00   
Isha
Hvala na cestitkama zene, a one koje ocekujete i odbrojavate zelim da prodjete kao i ja user posted image .

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Razgovori u očekivanju beba -juni 2018
27.6.2018 12:39:37   
amised
Isha čestitam user posted image Uživaj sa bebicom. Brz oporavak tebi, a bebi želim da bude zdrava i sretna zajedno sa vama.


(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Razgovori u očekivanju beba -juni 2018
29.6.2018 9:03:37   
Vodolija0602
Draga Isha, cestitke od srca, uzivajte!user posted image

Kako su ostale drugarice forumasice? Ja muku mucim sa gastritisom, uzasna vrelina u zeludcu, ne mogu udahnuti niti se ispraviti. Bila sam na kontroli, sve je uredu hvala Bogu, 9.sedmica po ZM, a po velicini ploda 10.sedmica. Doktorica ima novi UZ pa smo bebicu vidjeli u 4D user posted image

Ima li neko kakav savjet za ovu vrelinu u zeludcu, razara meuser posted image

(odgovor članu amised)
Neposredna veza do poruke: 48
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *