|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
[Anketa]

ANKETA: Maticne celije???


DA
  87% (68)
NE
  12% (10)


Ukupno glasova: 78


(Posljednji glas : 2.12.2014 0:59:15)
(Glasanje traje do: -- )
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   ANKETA: Maticne celije???
4.11.2009 17:44:20   
Visnja RR
Kako znamo da u BiH nema banke za pohranjivanje maticnih celija zanima me koliko je vas zainteresovano tj ko sve zeli da izvrsi pohranjivanje istih preko predstavnika u BiH ili nekih drugih iz susjednih zemalja?...
molim da odgovorite da li zelite, zasto i kome?
Hvala?



< Poruku je uredio Visnja RR -- 4.11.2009 18:57:46 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Maticne celije???
4.11.2009 17:47:29   
teta berta
Zasto da ne... Samo nisam cula da se to moze kod nas u BiH... A sacuvala bih iz razloga sto se pomocu maticnih celija mogu izljeciti mnoge bolesti, bar kako sam ja informirana...

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Maticne celije???
4.11.2009 17:51:48   
Private
Visnja,mislim da mnoge zene neznaju za sta su te maticne celije,a nije sramota pitati.Mislim da bi neko ko se bolje razumije trebao malo vise o tome napisati.U SLO ima banka za pohranjivanje maticnih celija,koje mislim da se uzimaju pri rodenju sa pupka.Nisam sigurna,izvinut cete ako sam pogrijesila,jer sam taj prospekt vidjela nedavno u bolnici kad sam isla na prvu kontrolu poslije poroda.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Maticne celije???
4.11.2009 17:56:31   
Visnja RR
postoji predstavnistvo u BiH koje to odnedavno radi na zalost u BiH samo oni ...
u drugim zemljama po nekoliko i po nekoliko banaka za pohranjivanje...
dakle trebam ozbiljne odgovore... i komentare user posted image
Hvala!

< Poruku je uredio Visnja RR -- 5.11.2009 17:10:37 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 4
   ANKETA: Maticne celije???
4.11.2009 17:58:55   
Visnja RR
Draga Private
o maticnim celijama se vec pisalo na nasem forumu
a trenutno se borim da ostvarim nesto po tom pitanju kod nas u suradnji sa osobama koje to rade... zato mi i treba ova anketa ...
trebam sve roditelje koje su zainteresovani za pohranjivanje...
jos jednom hvala!

< Poruku je uredio Visnja RR -- 4.11.2009 18:58:07 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   ANKETA: Maticne celije???
4.11.2009 19:02:30   
Ela78
Koliko sam ja upućena kod nas u BiH je moguće pohraniti matične ćelije samo preko Family Plusa-a koji su predstavnici Evropske banke matičnih ćelija Cryo Save.
DA u svakom slučaju sam za ovo i uradiću to bez razmišljanja, sa zadovoljstvom.
Zašto: Mislim da ne trebam puno obrazlagati ovaj svoj stav. Znam da matične ćelije nisu ¸¸sveta vodica¸¸ odnosno neki čudotvoran lijek koji liječi sve bolesti ali dovoljno mi je to da se uz pomoć matičnih ćelija može izliječiti više od 75 do sada teških i neizliječivih bolesti među kojima su neka vrsta malignih oboljenja i leukemija. Dalje čak četiri generacije iz jedne porodice mogu da se liječe ćelijama novorođenčeta i što je još najvažnije ova metoda liječenja je relativnio mlada, koristi se možda tek 25 godina i vjerujem da budućnost medicine leži baš u mat. ćelijama.
Kome: Ako Bog da uradila bih to preko Family Plusa-a jer razgovarala sam sa gospodinom Sanelom koji mi je detaljno objasnio kako to funkcioniše. U principu sve uplate idu direktno preko računa Cryo Save. Prvi dio novca (manji) se uplaćuje odmah i donosi se na paket medicinske opreme pomoću koje se uzima uzorak i transportuje mislim za Belgiju. Tamo se vrši odvajanje matičnih ćelija i ispituje kvalitet. Tek kada se od njih dobije potvrda o ispravnosti mat. ćelija uplaćuje se drugi dio novca i to opet na račun Cryo Save-a.
Oni mi djeluju kao ozbiljna organizacija (mislim na Family Plus) i ovakvim postupkom mislim da nema mjesta za neke malverzacije zato bi se odlučila preko njih....
Eto nadam se da sam ti pomogla i da sam bila dovoljno ozbiljna sa komentarom user posted image


< Poruku je uredio Visnja RR -- 4.11.2009 19:32:34 >


_____________________________

U braku 3 prelijepe godine
JA 31 - ok
MM 32 - oligospermia
2 IUI - 0

********************************************



(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: ANKETA: Maticne celije???
4.11.2009 19:50:01   
Anoniman
Mislim da je to prava stvar. Nekad davno sa citala o jednoj gospodji iz Hrvatske koja je otisla u Madjarsku da se porodi da bi uzela maticne celije. Tad to jos nije bilo u Hrvatskoj. Njen otac je umro od karcinoma, i na taj nacin je zeljela da napravi prvi korak preventive za svoje dijete.

Svakako sam za to, i mislim da treba jos vise uputit stanovnistvo o tome, jer dosta ljudi je neupuceno.

(odgovor članu Ela78)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: ANKETA: Maticne celije???
4.11.2009 19:52:32   
Leva
Na jednom drugom forumu sam procitala da je zena iz BiH u BiH sacuvala maticne stanice za svoje dijete. Navedene su cak i cijene. Ne znam koliko je primjereno da prekopiram dio tog tekstauser posted image
Ako Bog da ja cu za svoje sunasce sacuvati maticne stanice...

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: ANKETA: Maticne celije???
5.11.2009 11:51:52   
bebacha
Sacuvala bi bez razmisljanja.Razloga je mnogo.Samo mislim da je to nedostizno za vecinu ljudi jer je skupo

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: ANKETA: Maticne celije???
5.11.2009 12:05:22   
mišur
I ja bih sačuvala i već sam negdje pisala na ovu temu...
Sačuvala bih iz razloga što se na ovaj način može izliječiti ili pospiješiti liječenje mnogih bolesti, posebno leukemije...
I način uzimanja istih odmah nakon presjecanja pupčane vrpce je bezbolan, tako da ni tu ne postoji neka prepreka...

Odnedavno u Banja Luci postoji mogućnost pohranjivanja matičnih čelija, i ja sam prva bila presretna kad sam čula ovu vijest...
Nažalost, razočarala sam se kad sam čula cijenu..Negdje oko 2000e, zaboravila sam tačan iznos...
Nisam očekivala da će biti jeftino i dostupno širim narodnim masama, ali mi je ovo prilično skupo...
Kad bih se odlučila na ovaj korak, jedini način bi bio da podignem kredituser posted image
Nisam još odustala od te ideje, jer pokušavam mm ubijediti, a i druga bebica aBd stiže, pa ćemo, nadam se, ipak imati priliku da sačuvamo naše matične ćelijeuser posted image

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: ANKETA: Maticne celije???
5.11.2009 12:08:05   
mamina cura
Bas sam citala tekst
http://www.gugu.ba/novost/536/matine-elije-mogue-je-uvati-i-u-bih

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: ANKETA: Maticne celije???
5.11.2009 12:17:13   
Ela78
Prvi dio koji se uplaćuje je 210 eura (odnosi se na paket medicinske opreme)
Tek kada se ispita kvalitet i dobije potvrda o ispravnosti matičnih ćelija uplaćuje se drugi dio novca od 1770 eura i to se odnosi na narednih 20 godina znači plaćeno je čuvanje u bankama za 20 godina uz obavezu ako NE DAJ BOŽE zatreba dužni su da u roku od 48 sati dostave ćelije u medicinsku ustanovu.
Dugoročno kad posmatram ovo po meni nije uopšte skupo. 4000 maraka plaćam za narednih 20 godina, znam da je teško odjednom odvojiti toliku sumu novca i dati ali po meni isplati se i dići kredit ako treba.


_____________________________

U braku 3 prelijepe godine
JA 31 - ok
MM 32 - oligospermia
2 IUI - 0

********************************************



(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: ANKETA: Maticne celije???
5.11.2009 12:17:57   
M kao Mama
Apsolutno sa ZA

(odgovor članu Ela78)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: ANKETA: Maticne celije???
5.11.2009 12:22:41   
Leva
Ako mene pitate ovo uopste nije skupo jer nista manje ne kosta ni dobar set skijaske opreme pa ga kupujemo user posted image
Tako sam sretna sto je ovo i kod nas konacno krenulo user posted image user posted image user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu Ela78)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: ANKETA: Maticne celije???
5.11.2009 12:26:57   
teta berta
Moze jedno pitanje ako mozda nije glupo??? Je li se tim celijama lijece samo bolesti kod djece ili.... Nesto mi to nije jasno... A naravno da sam za, ako budem radala ponovo nebi zalila ni kredita za to...

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: ANKETA: Maticne celije???
5.11.2009 12:29:45   
M kao Mama
Pa. Leva da nije skupo, jeste skupo je, i ne skijamo svi, ali ako bi kada došla u situaciju morala bih kredit podiči, nema druge, ali za zdravlje nije ništa puno.

Teta berta liječi se oko 75 bolesti, tu su i ove kancerogene, leukemija i slično, a mogu djeca, a za srodnike nisam baš sigurna, ja sam samo čula za djecu

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: ANKETA: Maticne celije???
5.11.2009 12:34:49   
teta berta
Hvala mama alma... Mene je zanimalo mogu li i odraslima pomoci te celije,recimo najblizoj rodbini. malo mi to nije jasno...

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: ANKETA: Maticne celije???
5.11.2009 12:40:14   
Ela78
Teta berta: Utvrdili su da čak četiri generacije iz jedne porodice mogu da se liječe matičnim ćelijama novorođenčeta. Sa njima se mogu liječiti i najbliži srodnici, roditelji, braća, sestre i potomci.

_____________________________

U braku 3 prelijepe godine
JA 31 - ok
MM 32 - oligospermia
2 IUI - 0

********************************************



(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: ANKETA: Maticne celije???
5.11.2009 12:46:24   
Visnja RR
skupo jeste... al kad bi ljudi razmisljali unaprijed i ostavljali novac "sa strane" za tu priliku, bilo bi sve lako... a vjerujte mi ja bih digla kredit za tako nesto jer nakon rodjenja djete ioanko dobija "pod jastuk" pa bih sve fino brzo nadoknadila...
meni je jako zao sto nisam za to znala prije ... normalno da bih to uradila kad sam radjala Asju... meni sad kasno... user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Ela78)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: ANKETA: Maticne celije???
5.11.2009 13:10:04   
Leva
Mama alma slazem se ja da 4000 jeste cifra ali na 20 godina je prava sitnica, jos kada se tome doda znacaj maticnih stanica za djecu...evo me ko sa Mastercard reklame : neprocjenjivo user posted image
Sa druge strane pogledajte nas trudilice koje dajemo do 8 000 KM mjesecno za postupke. Nije ni to jednostavno odvojiti ali odvajamo bez obzira sto nam niko ne moze garantovati da ce taj postupak uspjeti.
Sorry sto vas ugnjavih, morala sam se nekome iskukati zbog lose situacije neplodnih parova u BiH.

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: ANKETA: Maticne celije???
5.11.2009 13:32:21   
Happy
Mene interesuje, kada to treba da se vidi i s kim i koliko prije poroda??? Imam namjeru aBd u Opcoj bolnici da se porodim, sada sam 31 sedmica i ja sam jako zainteresovana a ovo... I posudila bih novac, ali kada je zdravlje u pitanju nije mi zao... Da bog da one nikome ne trebale, ali eto neka stoje...

_____________________________

Gospodaru moj,
kad ja zaboravim Tebe,
nemoj Ti zaboraviti mene.


Naš dječak je došao 04.01.2010.

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: ANKETA: Maticne celije???
5.11.2009 13:39:00   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

skupo jeste... al kad bi ljudi razmisljali unaprijed i ostavljali novac "sa strane" za tu priliku, bilo bi sve lako... a vjerujte mi ja bih digla kredit za tako nesto jer nakon rodjenja djete ioanko dobija "pod jastuk" pa bih sve fino brzo nadoknadila...
meni je jako zao sto nisam za to znala prije ... normalno da bih to uradila kad sam radjala Asju... meni sad kasno... user posted image


potpisujem, kasno mi je sad

I dajte ko zna nek da upute kako i na koji način se može "odraditi" pohranjivanje maticnih celija u BIH, kome se javiti i sl????
kad se javiti?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: ANKETA: Maticne celije???
5.11.2009 14:12:58   
Visnja RR
uskoro cemo dobiti sve potrebne informacije od family plus...radim na tome...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: ANKETA: Maticne celije???
5.11.2009 14:13:37   
Visnja RR
veeseelaa tebi nije kasno ...ako Bog da jos ces ti djecice da imas...user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: ANKETA: Maticne celije???
5.11.2009 14:19:55   
Leva

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

uskoro cemo dobiti sve potrebne informacije od family plus...radim na tome...

Hvala Visnja user posted image user posted image user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *