|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Bebin Polozaj tokom spavanja!?
4.4.2015 21:14:33   
Vanja88
JA se unapred izvinjavam ako ova tema vec postoji,ja sasvim malo toga vidim na forumu od naslova pa uvjek mislim da nema i otvorim, user posted image
Ovo prosto moram da upitam,da podjelimo misljenje...

Imam djecaka od 4mjeseca (8og ce biti puna cetiri)
Od puna dva mjeseca on se poceo sam okretati na bok... Ajde dobro,vracala sam ga na ledja,i popustila sam...Strasno me brine nacin na koji spava zbog SIDS-a jer me ovdje izludise doktori time i kako je jednostavno na MORANJE da beba spava na ledjima... Doktor nije htjeo ni da cuje da ga pustim da spava na boku user posted image MEdjutim,poceo je on i da se na stomak okrece da spava.....Sinoc sam ga 3x ustajala i vracala na ledja,ne znam ni koliko je dugo spavao na stomaku dok ja nisam bukvalno skocila i otrcala u sobu..
MEni je drago da se moje dijete okrece,prevrce i stvarno zivahan je,ali mislila sam da to tek ide sa nekih 5,6mjeseci!?
Kakva su vasa misljenja i iskustva ?
Hvala
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Bebin Polozaj tokom spavanja!?
4.4.2015 21:25:40   
Visnja RR
moje dijete je vrlo brzo vec nakon 2 sedmice spavalo na stomačiću...i tako jako jako dugo.... par noci sam se plasila i budno posmatrala kako spava i da li okrece glavicu.... al sve bilo za 10... vazno je da nema jastuk i jako tvrd dušek ...
a pokusali smo da spava na boku....
na leđima nismo nikad probali


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Vanja88)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Bebin Polozaj tokom spavanja!?
4.4.2015 21:28:45   
Vanja88
Visnja hvala na brzom javljanju!
JA sam primjetila da je malo drugacije to kod nas nego ovdje,moja zaova,jetrva one su izrodile svoju djecu 07-08-09 i hvala Bogu ziva zdrava djecica,ali niko nije upucen u SIDS... Nije im jasno zasto treba da spava bas na ledjima
JA kad sam rodila N u bolnici mi dosla patronazna i podvukla sta i kako,znaci niti pokrivati,niti da je toplo previse,niti da spava nikako osim na ledjima.....
Ne znam
Zato pitam da podjelimo misljenja sa drugim mamama


_____________________________


2010: Andjeo 1 ..6w3d
2011: Andjeo 2 .. 8w0d
2013: Andjeo 3...12w4d
8.12.2014 u 10:57 rodio se ZIVOT.. NIKOLA<3
6.7.2015 Biohem. 5w5d

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Bebin Polozaj tokom spavanja!?
5.4.2015 9:49:41   
marinčii
VANCHII moj od prvog dana spavao na boku,nama tako reklo u porodilistu a iskreno mene bilo strah da je na ledjima posto jenprvi dana dosta bljucko...Sada spava na ledjima al glavu uvijek okrene na stranu(neznam jel to ok),valjda jeste..
Vec sam ti govorila da i moj stariji sin jebod mjesec dana spavao na stomacicu i sve bilo ok.
I ovo za pokrivanje mi cudno ,nama podvukla pedijatrica da bebicama mora biti toplo ppgotovo onih prvi dana ,vala svigdje druga prica nije ni cudno sto smo mi roditelji zbunjeni...

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Vanja88)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Bebin Polozaj tokom spavanja!?
6.4.2015 9:50:52   
MicoTico
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

moje dijete je vrlo brzo vec nakon 2 sedmice spavalo na stomačiću...i tako jako jako dugo....

i moji isto, oboje

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Bebin Polozaj tokom spavanja!?
6.4.2015 9:52:18   
MicoTico
IZVORNA PORUKA: Vanja88
Imam djecaka od 4mjeseca (8og ce biti puna cetiri)
Od puna dva mjeseca on se poceo sam okretati na bok... Ajde dobro,vracala sam ga na ledja,i popustila sam...Strasno me brine nacin na koji spava zbog SIDS-a jer me ovdje izludise doktori time i kako je jednostavno na MORANJE da beba spava na ledjima...

kod nas baš savjetuju da se spava na boku, u slučaju da bljucne, da se sadržaj ne vrati nego izbaci.
I baš nam sugerišu da nikako ne spavaju na leđima.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Vanja88)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Bebin Polozaj tokom spavanja!?
6.4.2015 13:15:32   
aidana

IZVORNA PORUKA: MicoTico
kod nas baš savjetuju da se spava na boku, u slučaju da bljucne, da se sadržaj ne vrati nego izbaci.
I baš nam sugerišu da nikako ne spavaju na leđima.


Da, moj je spavao od prvog dana na boku, po preporuci. I to smo ga stalno okretali lijevo-desno, da mu se ne bi glava spljostila s jedne strane user posted image Pa se nasekiramo ako nismo sigurni kako je lezao i kako ga trebamo spustitiuser posted image

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Bebin Polozaj tokom spavanja!?
6.4.2015 13:31:49   
sara123
Nama su isto rekli da spava na boku(kao u porodilistu) i tako sam je i stavljala, mijenjala stranr radi iblika glave. Kad su nas grcici mucili beba se smirivala kad bi spavala na stomaku i tako sam je i stavljala skoro do sest mjeseci..otprilike.

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Bebin Polozaj tokom spavanja!?
7.4.2015 16:57:09   
irenaSA
Oboje djece spavalo na boku, možda prvih 14 dana..kasnije se sama okretala na leđa..puštala da spavaju kako se namjeste..pretežno su voljeli na leđima a glavicu lijevo, desno...sada S spava na stomaku...ali je to velika curica..a bebi još uvijek na leđima...

_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu sara123)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Bebin Polozaj tokom spavanja!?
15.4.2015 4:52:32   
Vanja88
Hvala svima na odgovoru
isla sam na kontrolu sa bebom prosle sedmice i usput pitala za spavanje....rekao mi je da ga pustim i da ga ne vracam, eh sad se on sam okrece na stomak i tako hoce da spava i bome sastavi po 8-9h u komadu


_____________________________


2010: Andjeo 1 ..6w3d
2011: Andjeo 2 .. 8w0d
2013: Andjeo 3...12w4d
8.12.2014 u 10:57 rodio se ZIVOT.. NIKOLA<3
6.7.2015 Biohem. 5w5d

(odgovor članu irenaSA)
Neposredna veza do poruke: 10
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *