|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Blago krvarenje u cetvrtom mjesecu trudnoce
24.1.2011 16:41:27   
Mom_Morticia
Zdravo svima,
trudna sam vec 17 sedmica i na naredni kontrolni pregled idem za 3 dana. Trenutno sam pod prehladom,uzasno kasljem i  lijecim se cajevima, limunadom, vocem, vitaminom C i sl. Jutros sam primijetila blago krvarenje i posto mi se ne ceka do pregleda pitam vas: da li je normalno da krvarim cak i u 4om mjesecu trudnoce???user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Blago krvarenje u cetvrtom mjesecu trudnoce
24.1.2011 17:36:44   
Simran
Draga Mom_Morticia moj ti je savijet da ne čekaš 3 dana već d odmah ujutro se javiš svom ginekologu jer 4 mjesec je već povelika trudnoća i nebi smjelo da ima krvarenja.Neželim da te plašim,ali ja sam tako u 15 nedelji imala spontani sa jednom bebom,ali trudnoća je bila blizanačka pa je jedna beba sada već veliki dječak od 5 godina.A sada opet je bio isti slučaj ali u 8 nedelji trudnoće i opet jedna bebica tu druga na žalost ne,i sada sam u 12 nedjelji ali da primjetim bilo kakvo krvarenje pa makar i tačkasto neznam da li bi mogla čekati i do jutra.Veliki pozz i da sa user posted image  bude sve ok.

(odgovor članu Mom_Morticia)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Blago krvarenje u cetvrtom mjesecu trudnoce
24.1.2011 19:38:00   
nikita
Draga ni ja ne bih cekala,
i ja sam krvarila s 12tj i to dobro al beba je bila u redu , nemoj se plasit al ipak otiđi da si mirna


_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu Simran)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Blago krvarenje u cetvrtom mjesecu trudnoce
24.1.2011 21:28:33   
balasgirl
U svakom slučaju javi se što prije ginekologu. I ja sam isto tako prokrvarila u trećem mjesecu nakon prehlade i kašljanja, primala progesteron u injekcijama i koristila utrogestan 14 dana. Hb sve se dobro završilo. Ne sekiraj se, biće to sve ok, vidjećeš.

_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Blago krvarenje u cetvrtom mjesecu trudnoce
24.1.2011 21:57:39   
sporty mamaa
I ja bih ti savjetovala da odmah odes lijecniku. Ja hvala Bogu nisam krvarila u trudnoci, ali sam dosta knjiga i casopisa citala, i sve kazu da svako krvarenje zahtjeva odlazak lijecniku.... Nemoj da te plasim, sve je ok, samo bolje neka ginic pogledauser posted image user posted image

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Blago krvarenje u cetvrtom mjesecu trudnoce
24.1.2011 22:28:10   
ivanak
idi doktoru.... ništa ne odgađaj. Kad si primjetila krvarenje? ujutro, popodne?
svakako ti je bolje da poe, samo se nervira ta je kako je...
poi rijei se misli, nevalja se da se nervira ma kako god bilo.
mogue ti je od kaljanja... naprezanje.
najvjerojatnije e ti dati kakve tablete nakon toga.


< Poruku je uredio ivanak -- 24.1.2011 22:30:19 >


_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Blago krvarenje u cetvrtom mjesecu trudnoce
24.1.2011 22:44:28   
Mom_Morticia
Jutros sam na gacicama vidjela flekicu velicine otiska prsta i od tada nije bilo niceg vise, tu je stalo. I bilo je jako svijetlo, roza, vise providno. Nazvacu sutra ujutro doktora, nadam se da ce me onda primiti odmah. hvala vam :D

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Blago krvarenje u cetvrtom mjesecu trudnoce
24.1.2011 22:48:30   
idacha
Kao i sve druge zenice, i ja ti savjetujem da ujutro odmah odes kod ginekologa.. ja sam u prvoj trudnoci vrlo blago prokrvarila u trecem mjesecu i odmah otisla i primila depoprogesteron injekciju.. nista vise sem toga, a dr mi je rekla da ''usporim tempo''...
sretno!


_____________________________

21.04.2010. rodila se moja ljubav, moj zivot, moje sve...Imran moj..
28.06.2011. docekasmo drugog princa.... :)

(odgovor članu Mom_Morticia)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Blago krvarenje u cetvrtom mjesecu trudnoce
25.1.2011 12:25:56   
Simran
Mom_Morticia jeli sve ok,jesi zvala liječnika,ajde javi se ako stigneš, u svakom slučaju nadam se da je sve uredu.

(odgovor članu idacha)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Blago krvarenje u cetvrtom mjesecu trudnoce
27.1.2011 21:48:50   
Mom_Morticia
Sve je ok, zao mi je sto tek sad javljam. Ono jutro sam zvala doktora - rekao mi je isto sto i jedna od vasih iskusnih forumasica, i to da sam u tom periodu trebala "dobiti" i da je doslovno ostatak menstruacije. Danas sam bila i na kontroli, beba je dobro i jako je zivahna, cak joj nisu mogli odrediti pol, nece da se smiri :D Hvala vam na pomoci!!!user posted image

(odgovor članu Simran)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Blago krvarenje u cetvrtom mjesecu trudnoce
5.2.2011 17:26:33   
N_N
Mom Morticia je moja zaova.....
Bolesna je, pisala sam na dr. temama, nadam se da će biti dobro user posted image user posted image  user posted image user posted image

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu Mom_Morticia)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Blago krvarenje u cetvrtom mjesecu trudnoce
17.8.2014 1:07:15   
milenium
žene pomoć! danas kad sam išla na wc sam primjetila blijedo smeđkast iscjedak i malo se prepala. uzmem bjelu čistu maramicu uradim bris da ponovim kad ništa sve čisto.zaključila sam da pretjerujem,da je ono običan iscjedak,možda mi se činio malo tamniji nego inače.kasnije se svakako nije ponavljalo. sad odem na wc i primjetim sluz krvavu,ovaj put baš krvavu,nije bilo vodno već baš sluz išarana crvenim.kao sluzavi čep.a ja još nisam ni blizu tek 20 tjedan. ne znam što da radimuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Blago krvarenje u cetvrtom mjesecu trudnoce
17.8.2014 3:13:21   
niki83
Millenium draga..nadam se da ste ti i bebica dobro..user posted image ipak je najbolje da se javis ljekaru sto prije!

_____________________________

N&N

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Blago krvarenje u cetvrtom mjesecu trudnoce
17.8.2014 9:58:01   
BebeLina
millenium, javi se doktoru. samo da se smiris.
krvarenje je ponekad i normalna pojava. i ja sam imala i ovakve i onakve iscjedke. jedino me smirivao pregled. tad bih znala na cemu sam..


_____________________________

11.07.2013. godine - missed ab (16. sedmica)
2.11.2013. godine - spontani (8. sedmica)


(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Blago krvarenje u cetvrtom mjesecu trudnoce
17.8.2014 11:49:42   
Medić*

IZVORNA PORUKA: milenium

žene pomoć! danas kad sam išla na wc sam primjetila blijedo smeđkast iscjedak i malo se prepala. uzmem bjelu čistu maramicu uradim bris da ponovim kad ništa sve čisto.zaključila sam da pretjerujem,da je ono običan iscjedak,možda mi se činio malo tamniji nego inače.kasnije se svakako nije ponavljalo. sad odem na wc i primjetim sluz krvavu,ovaj put baš krvavu,nije bilo vodno već baš sluz išarana crvenim.kao sluzavi čep.a ja još nisam ni blizu tek 20 tjedan. ne znam što da radimuser posted image user posted image user posted image


Oba puta sam i ja imala u 3 mj. Odmah sam isla na pregled. Dobila dobroston i injekciju. Malo smanjila aktivnost i sve bilo ok.
Idi dr. i bit ce aBg sve dobro :)

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Blago krvarenje u cetvrtom mjesecu trudnoce
27.8.2014 21:55:16   
niki83
Sta nam je sa millenium?? Nadam se da je dobro!

_____________________________

N&N

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Blago krvarenje u cetvrtom mjesecu trudnoce
29.8.2014 0:48:52   
milenium
nije mi propisan dabroston iako sam mislila da hoće.valjda nisko posteljica i da se pripazim. nije definirao što znači pripazit.a i mene zanima to. smijem li se vozit autom bar? čitam na nekim temama da neke trudnice s niskom posteljicom išle čak i u šetnju,a meni rečeno što manje na nogama?!user posted image

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Blago krvarenje u cetvrtom mjesecu trudnoce
3.9.2014 15:08:47   
Emancipirana
Moja poseteljica je bila niska,cijelu trudnocu sam prelezala a od toga par puta bila hospitalizirana.Krvarila sam i prvi i drugi trimestar i mirovala do poroda.Porodila sam s eprirodno jer se posteljica podignula 2 cm od usca ali i dalje se smatrala nisko lezecom posteljicom.Molim vas mirujte,mirujte i mirujte.Niska posteljica nije za zezanje,kod vas jos ima vremena da se podigne ako Bog da.Voznja autom je pogubna za niske posteljice kao i svaka druga aktivnost.Samo mirovanje dok se ne podigne,jer koliko vidim vi i krvarite.Necu vas plasiti ali ako sam ja mogla prelezati skoro devet mjeseci mozete i vi par nedjelja dok se ne vidi konacno stanje posteljice.Dijagnoza placente previe ili nisko lezece posteljice se konacno daje oko 27 sedmice,nadam se aBd da vi necete biti s tom dijagnozom.Molim vas jos jednom da mirujete,posebno jer beba sad raste i razvija se i jace pritisce posteljicu koja je ionako niska.Ako imate dodatnih pitanja slobodno se javite.Sretno uz Boziju pomoc...

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 18
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *