|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: dijete i dijabetes
14.1.2012 17:12:16   
Dida79
Na Jezeru

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: dijete i dijabetes
15.1.2012 0:33:01   
Rabi
pa sta se toliko cekauser posted image Je li se nalazi salju negdje na analizu ili ih analiziraju gore na J.
Odi gore licno i trazi ...
mislim dok ne zagalamis....nema fajdeuser posted image
Njima se moze desiti da i nalaze zagube....
Ko ce im ga znatiuser posted image



_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: dijete i dijabetes
18.1.2012 23:26:33   
Dida79
Mi smo juce konacno nalaze dobili nalazi svi ok.Dr kaze da ne mogu biti bolji user posted image
Gore mu mjere secer 7,0 je bio i tako se uvijek krece ali jeste mozda na jedan sat prije toga jeo tako da dr nije na to bas reagovala.
Ja sam zbunjena savjetovali su mi da mu dajem manje a cesce obroke i da poslije svakog obroka ako ne mozemo napolje da makar pretrci par krugova po kuci da bi pokrenuo svoj organizamuser posted image

Uglavnom sad jedino sto mozemo je to da drzimo fige da ovako ostane, da vodimo racuna o ishrani i da mu nastavim davati medexovu maticnu mlijec jer sam joj rekla da vidim napredak od kako mu je dajem

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: dijete i dijabetes
18.1.2012 23:30:51   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dida79

Mi smo juce konacno nalaze dobili nalazi svi ok.Dr kaze da ne mogu biti bolji user posted image
Gore mu mjere secer 7,0 je bio i tako se uvijek krece ali jeste mozda na jedan sat prije toga jeo tako da dr nije na to bas reagovala.
Ja sam zbunjena savjetovali su mi da mu dajem manje a cesce obroke i da poslije svakog obroka ako ne mozemo napolje da makar pretrci par krugova po kuci da bi pokrenuo svoj organizamuser posted image

Uglavnom sad jedino sto mozemo je to da drzimo fige da ovako ostane, da vodimo racuna o ishrani i da mu nastavim davati medexovu maticnu mlijec jer sam joj rekla da vidim napredak od kako mu je dajem
Hvala Bogu dragomuser posted image Mogu misliti koji ti je kamen sa srca paouser posted image

(odgovor članu Dida79)
  Neposredna veza do poruke: 154
   RE: dijete i dijabetes
18.1.2012 23:31:32   
Medić*
Dido hvala dragom Bogu, bas mi je drago sto su nalazi dobro user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: dijete i dijabetes
18.1.2012 23:37:08   
Dida79
Jeste zaista mi je laknulo ali ne toliko da bi bila potpuno mirnauser posted image

Moj maleni se zaista cudno ponasa s vremena na vrijeme.Osvane mu dan kad dijete jede mete sve pred sobom a ti su dani zaista rijetki u poredjnju sa ovim kad apsolutno nista ne jede i tad je malaksao,neraspolozen ma ima masa toga.
Cure hvala vam na podrzci zaista u onim danima pa cak i sad mi puno znaci user posted image

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: dijete i dijabetes
18.1.2012 23:46:46   
dinaa
E draga bas mi je drago sto su nalazi dobri,ipak si mirnija sadauser posted image
user posted image user posted image za djecaka dragog.


_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: dijete i dijabetes
19.1.2012 0:30:41   
Anoniman
dido, ljubac veliki hrabom djecaku a i tebiuser posted image

(odgovor članu dinaa)
  Neposredna veza do poruke: 158
   RE: dijete i dijabetes
19.1.2012 8:27:12   
juni
Dido, i ja sam odahnula kad sam procitala tvoj post, bas mi je drago ga su nalazi ok. Ma lazna uzbuna, kazem ti na pocetku user posted image

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: dijete i dijabetes
19.1.2012 9:02:22   
Mala Selma
Dido bas mi je drago za nalze, hvala Bogu da je sve OKuser posted image user posted image

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 28.04.2009.


(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: dijete i dijabetes
19.1.2012 10:50:36   
taurus
dido user posted image za nalaze, baš si me obradovala

jeste najbolje da jede male obroke ali često (npr. svaka 3-3,5 sata) da bi se ubrzao metabolizam a time se ubrza i "sagorijevanje" šećera u organizmu
fizička aktivnost je jako važna jer se i na taj način takođe snižava nivo glukoze u krvi

(odgovor članu Mala Selma)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: dijete i dijabetes
23.1.2012 16:24:57   
Rabi
IZVORNA PORUKA: Dida79

Jeste zaista mi je laknulo ali ne toliko da bi bila potpuno mirnauser posted image

Moj maleni se zaista cudno ponasa s vremena na vrijeme.Osvane mu dan kad dijete jede mete sve pred sobom a ti su dani zaista rijetki u poredjnju sa ovim kad apsolutno nista ne jede i tad je malaksao,neraspolozen ma ima masa toga.
Cure hvala vam na podrzci zaista u onim danima pa cak i sad mi puno znaci user posted image



ma dido draga, ma ni nama svaki dan nije istiuser posted image Pa jel tako?
Ne mozemo savaki dan biti isto raspolozeni za jelo, spavanje, pricanje, smijanje.....
Ne brini se vise! Hvala dragom Bogu da su ovi nalazi OK i da je tvoj djecak ZDRAV!!!
A moguce da mu organizam tako funkcionise!
Samo nek su zdravi, ostalo je sve lakouser posted image user posted image user posted image


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: dijete i dijabetes
26.11.2013 10:57:31   
Ogooglali
Možda bude korisna informacija:

Postoji nova web stranica Saveza udruženja dijabetičara FBiH http://dijabetes-fbih.ba/ sa forumom za članove.

Pozdrav.

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: dijete i dijabetes
16.12.2016 10:20:50   
HanaBana
Odavno se nisam javila, a zaista imam potrebu da podijelim nalaze koje sam jucer dobila za kcerku i koji nisu bas najbolji...
Kaze dr ima 10 kg u odnosu na prosjek :(
Fruktozamin 302 (RV: 187-287) :(
Inzulin 197 (RV: 16-164) :(
Holesterol 3,35 (RV: manje od 3) :(

Dobili smo dijetu ali ni do sada nismo nesta drugacije se hranili u odnosu na nju.
Mora se vise kretati a inace trenira gimnastiku i to intezivno 3 puta sedmicno, pa je i dr bilo cudno otkud onda ovakvi nalazi a u porodici niko nema ovakvih problema. Terapiju jos nemamo HB jer treba pokusati ovo regulisati na neke druge nacine. Kontrola za 6 mjeseci da vidimo jesmo li se imalo pomjerili sa mjesta. Ne smijem ni misliti sta ako budu isti :( neutjesna sam bas.
Trazim nekog ko se bas bavi sa djecom nekog nutricionitu...cula sam da Dami ima to ali niko mi se ne javlja :(
AKo imate ikakav savjet pls pomozite :(


_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu Ogooglali)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: dijete i dijabetes
16.12.2016 11:41:26   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: HanaBana

Odavno se nisam javila, a zaista imam potrebu da podijelim nalaze koje sam jucer dobila za kcerku i koji nisu bas najbolji...
Kaze dr ima 10 kg u odnosu na prosjek :(
Fruktozamin 302 (RV: 187-287) :(
Inzulin 197 (RV: 16-164) :(
Holesterol 3,35 (RV: manje od 3) :(

Dobili smo dijetu ali ni do sada nismo nesta drugacije se hranili u odnosu na nju.
Mora se vise kretati a inace trenira gimnastiku i to intezivno 3 puta sedmicno, pa je i dr bilo cudno otkud onda ovakvi nalazi a u porodici niko nema ovakvih problema. Terapiju jos nemamo HB jer treba pokusati ovo regulisati na neke druge nacine. Kontrola za 6 mjeseci da vidimo jesmo li se imalo pomjerili sa mjesta. Ne smijem ni misliti sta ako budu isti :( neutjesna sam bas.
Trazim nekog ko se bas bavi sa djecom nekog nutricionitu...cula sam da Dami ima to ali niko mi se ne javlja :(
AKo imate ikakav savjet pls pomozite :(




Mama hanabana je dobila instrukcije putem telefona, ali zaostale mame da znate prirodni sagorijevač(ali doslovno), insulina je grejp, crveni grejp iscjeđen sa svim onim svojim vlaknima i kašika meda, jednom na dan popiti, najbolje na taše, a može pred spavanje. To topi insulin, ja znam jer na žalost moj je u ponekad dosezao i 2000 hiljade, a vidite granicu 164.

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: djete i dijabetes
12.12.2017 11:18:36   
ivana1989
Moj klinac od 6 godina isto boluje od dijabetesa. Pored redovne terapije strogo se pridrzavamo saveta o ishrani. Ako ce nekome biti korisno evo jedan glycemic index chart gde mozete naci glikemijske indekse velikog broja namirnica.
srdacan pozdrav
Ivana

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 166
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *