|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 9 10 [11]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
15.3.2014 0:42:24   
hanabanana
A da probate prvo razgovarati kao odrasli ljudi?

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 251
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
15.3.2014 1:20:41   
Anoniman
Nemoj zajebavat..user posted image Da, tako bi to trebalo funkcionisati sa normalnim covjekom, sto on ocigledno nije- ne znam ni gdje je, niti mu imam broj telefona. On ne zeli nikakav kontakt, mislim da se sad nakon svega i boji susresti sa mnom. . Pokusavala sam stupiti u kontakt u pocetku,kao sto rekoh- ne mislim ga moliti, mamu mu zvati i slicno. Ja imam svoje dijete i obaveze, i ne mogu provoditi dane moleci ga da sa mnom prica. Nakon svega cak sta vise mislim da je i pozeljno da se ovako ponasa, jer ako mu bude naumpalo da pokusa uzeti dijete, imam crno na vijelo da nije uzimao kontakt niti pitao za dijete. Voljela sam ja njega,,ali moje dijete je meni sve, i sad mi je prioritet da skontam kako da njemu bude najbolje- i da ostane uz mene. Da postoji nacin da civilizovano pricam sa muzem, ne bih ovdje pitala za pravni savjet, jel tako?

(odgovor članu hanabanana)
  Neposredna veza do poruke: 252
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
15.3.2014 11:32:29   
hanabanana
Jesam li ja dobro shvatila: on je pokusao ubijediti tvoju mamu da te smjesti u bolnicu?!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 253
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
16.3.2014 13:20:07   
Anoniman
Upravo tako. Mama je upucena u situaciju, srecom. Pokusao je stupiti u kontakt da navodno vidi diejte, ja sampristala, ali na drugi dan. Poslije toga se nije javio, pa sumnjam da je poslao poruku ocekujuci da cu napisati da ne moze vidjeti dijete , pa da moze koristiti to protiv mene, jer nakon mog odobravanja se samo usutio,. uvijek je mene mrzio vise nego sto je volio dijete (psovao pred njim, is to sam vise molila "nemoj pred djetetom". je sve vise namjerno radio ono sto ga zamolim da ne radi (zakopcaj mu jaknu molim te, " e sad namjerno necu " i slicnoo) hahaha zvuci kao jedno fantasticno bice, znam user posted image

(odgovor članu hanabanana)
  Neposredna veza do poruke: 254
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
27.3.2014 16:01:41   
koka i po
opet jauser posted image hoce me ove pravne stvariuser posted image
evo o cemu se radi...odradila sam pet mjeseci rada pod ugovorom o djelu..posteno i momacki.
plate mi isplatili nisu...standardno....ali interesuje me nesto drugo.
ponudjen mi je produzetak ugovora o djelu(cula sam da je zakonski zabranjen ovakav vid rada u obrazovanju...elem rad na crno).s obzirom da putnih troskova nema ja sam odbila iz razloga sto nemam odakle da izdvajam 200 km mjesecno za put jer nemam nikakvih prihoda.sve bi to bilo nekako podnosljivo da nam nisu rekli da niko ne zna kada ce plate biti..direktorica mi je rekla da moram potpisati izjavu da odbijam rad.rekla sam samo pod uslovom da obrazlozim svoje razloge zasto necu...tj...da radim na crno,da mi nisu isplacene cetiri plate od pet radnih mjeseci i da nemam odakle izdvajati novce za putne troskove.kada sam malo bolje razmislila ja ne moram nista potpisivati jer ja nisam njihov radnik(nisam prijavljena legalno) i da bi samo takva moja izjava mogla da mi nasteti u daljem potencijalnom radu.elem...mene interesuje ....s pravne strane dali postoji ikakav zakon po kome se radnik koji radi pod ugovorom o djelu moze prisiliti na takav jedan cinuser posted image ako nije regularni radnik ustanove? i dali je uopste ugovor o radu validan(jer sam cula da od prosle godine spada pod ilegalni cin)? s obzirom da me firma ne terezi preko biroa za zaposljavanje(jer da trazi nebih radila na crno vec bi bila prijavljena) mogu li imati kakvih problema tipa ukidanja zdravstvenog osiguranja sa biroa? meni ovo sve zvuci cudno i pomalo se osjecam glupa jer mi je sve nelogiccno pa bih voljela da me kakav prvnik prosvijetli.hvala.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 255
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
27.3.2014 16:07:47   
Nedi
Ugovor o djelu je nazalost dozvoljen kao vid rada u svim drz sluzbama u nasem kantonu i u obrazovanju. Mozes biti na ugovoru o djelu milion godinauser posted image

Plate kasne i ti z nas da nece biti isplaceno dok ne dodje na red taj mjesec...ja sam platu za august dobila 03.03.

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 256
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
27.3.2014 16:08:36   
koka i po
nema to veze sa ministarstvom .to neko drugi finansira.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 257
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
27.3.2014 16:13:51   
Hanady RR
Ugovor o djelu niej ilegalan on je legalan ali pod svojim uvjetima. Naime onaj ko primi lice po ugovoru o djelu mora navesti tačno vrijeme od -do trajanja toga ugovora, nadalje taj ugovor moa biti za poslove, odnosno za rad i izvšenje neke aktivnosti kod toga poslopdavca a da taj isti nema radno mjesto na kome je planiran radnik u radnom odnosu. Inspekcija kada bi se domogla taklvoga ugovora gledala bi koji konkretno posao obavlja fizičko lice...ukoliko utvrde da je to rad za koji je predviđeno radno mjesti, odnosno, da je rad iz djelatnosti poslodavca, a ne “djelo” (u smislu Zakona o obligacionim odnosima, koji ga reguliše) mogu poslodvac kazniti za zapošljavanje na „crno“ i tada on po kazni mora će platiti sve poreze i doprinose koji se plaćaju kada zaposlite radnika u radni odnos.

Meni nije jasno zašto tebi traži izjavu...
Izjavu o neporduženja Ugovora o djelu.
Takva vrsta Izjave se daje do strane fizičkoga lica koje nije izvršilo ugovoreni posao prethodnim ugovorom za koji je uredno isplećan.
Ti to nisi, a posao propisan prethodnim ugovorm o djelu si obavila.

POrezi na Ugovor o djelu nisu dorpinosi nego postotak koji se plaća državi u odnosu na cifru koja se iplaćuje za navedeni rad. Svaki Ugovor o djelu mora imati i cifru radi tig poreza koji se uplaćuju.

Što bi tebe dirali sa biroa kada se s anjima nikada nisi odjavila da se prijaviš u radni odnos, to do tebe nije poslodavca tražio za kojega si ti obavljala određeno ''djelo''.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 258
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
27.3.2014 16:17:13   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: koka i po

nema to veze sa ministarstvom .to neko drugi finansira.

kako nema...
ko plaća plaće u obrazovanju?



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 259
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
27.3.2014 16:18:09   
koka i po
Meni nije jasno zašto tebi traži izjavu...


ovo je i meni cudno....da me j...u mom zitu cini mi se.
znaci...po tome ona nerma pravo po zakonu da to trazi od mene.
mah...znas sa kime imam posla Hanady....ja to necu potpisati jer bi to mogla iskoristiti ako bi se kada primao radnik u regularni radni odnos jeli tako?

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 260
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
27.3.2014 16:19:18   
koka i po

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: koka i po

nema to veze sa ministarstvom .to neko drugi finansira.

kako nema...
ko plaća plaće u obrazovanju?





rad je pod nadzorom ministarstva a finansijer je neko drugi.


_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 261
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
27.3.2014 16:21:33   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: koka i po

Meni nije jasno zašto tebi traži izjavu...


ovo je i meni cudno....da me j...u mom zitu cini mi se.
znaci...po tome ona nerma pravo po zakonu da to trazi od mene.
mah...znas sa kime imam posla Hanady....ja to necu potpisati jer bi to mogla iskoristiti ako bi se kada primao radnik u regularni radni odnos jeli tako?


Koko tvoj Ugovor o djelu gladi od tog datuma to tog datuma...
Ona tebi sada nudi novi, jer ti imaš prednost na isti u ndosu na sve druge ..
Ako ga ti ne potpiše potpisat će ga neko drugi, ti ko bi se sutra žalila što tebi nije naredni ponuđen jer si prethodni korekto odradila ona bi izvadila tu izjavu i rekla '' odbila si'' i nemaš pravo žalbe...
Iz toga razloga ja joj Izjavu ne bih potpisala...

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 262
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
27.3.2014 16:23:10   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: koka i po


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: koka i po

nema to veze sa ministarstvom .to neko drugi finansira.

kako nema...
ko plaća plaće u obrazovanju?





rad je pod nadzorom ministarstva a finansijer je neko drugi.



al novac ide preko ministarstva, finansijer daje minitsatvu ono rapoređeuje po porjektu

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 263
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
27.3.2014 16:25:51   
koka i po
ona bi izvadila tu izjavu i rekla '' odbila si'' i nemaš pravo žalbe...


isto razmisljamo ...ali htjela sam da cujem odgovor sa pravne strane.
ono sto bi potpisala(a sto ne trebam) sam bi mi moglo nastetiti jeli tako? i ako bi primala radnika u regularni radni odnos ova izjava bi me mogla ukopati...hm.....nista me to od nje ne cudi.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 264
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
27.3.2014 16:28:04   
mama75

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Imam pitanje u vezi razvoda, vidjanja djeteta i slicno. Muz nas je ostavio prije 3 sedmice (nisam besana user posted image ) nakon jednog jako loseg braka. Ne trazim savjet u vezi braka, nego me zanima sta dalje konkretno. On je otisao kao u filmu, po cigare, i nije se vratio. Mislila sam da treba da otpuse, ali su tada pocele stizati poruke od mamice, kako je dosao kraj MOM teroru (necu u detalje, ali moj muz je poznat po svom temperamentu) i onda tako par prijetnji. Pricala je kako sam ga "OTELA" od njegove majke i sestara (da, punoljetan je, u 30 im godinama..) I tako.. Ja ga nisam zivkala, misleci da mu treba vremena, ali ne znam gdje je, nemam mu broj teleffona (ovaj telefon je ostavio ovdje, pretpostavljam da je promjenio broj, a ne pada mi napamet zivkati mu mater) Nazvala sam je dvaput, dan nakon odlaska, i njenih prijetnji, tad je bila odvratna, onda sam je nazvala dva dana poslije, jer je dijete plakalo i htjelo da vidi oca, pa sam iz ocaja nazvala da pitam jel se on mislio javiti (tad mi rece da se ona nece mjesati, a cudno da se zeli mjesati kad nas treba posvadjati, a kad treba da pricamo, onda se sirota ne mjesa..) ELEM. On se nije javljao nikako, i sad u nedelju proslu mi napise poruku od mame i kaze da zeli vidjeti dijete, i pita ima li sanse sutradan. Dijete je bilo bolesno, pa nisam htjela rizikovati, i napisala da bi petak odgovarao. Nisam dobila nikakav odgovor na to, i evo petak bio i prosao, nista. Sreca pa djetetu nisam nista rekla ni obecala. Ionako je jadno istrgano, place, postaje agresivno, ima nocne more, doziva oca.. Ja ne znam gdje mu mama zivi, jer se nedavno preselila, a nismo je stigli posjetiti. Nije mi doslo nista sa suda, ne znam da li je podnio zahtjev za razvod braka, nemam pojma sta se desava. nakon sto je otisao je pokusao da me proglasi ludom, otisao psihologu pri domu zdravlja i nalagao svasta, u pokusaju da me zatvore i njemu daju dijete. Mamu je pokusao nagovoriti da me ostave na odjelu za dusevne bolesnike, ali je mama srecom sa mnom pricala 15 minuta ranije pa je znala da laze. Dijete MORA ostati sa mnom, uvela bi bez tog osmijeha, i mislim da on nije primjeran otac (samo to da se nije javio 3 sedmice da pita za dijete i da nije ostavio nikakav kontakt telefon user posted image ) jer je ocigledno vaznije izlaziti, ici s rajom kojekud, ipokusavati mene strpati u ludnicu vaznije od djeteta, tako da mislim da nema sanse da dijete pripadne njemu, ali ne znam.. Kakva su moja prava, njegova..? Sta dalje, ima li on pravo recimo odvesti dijete ako mu napokon padne na pamet da se vidi s djetetom? Ja ne zelim da ih sprijecavam da se vide, to ne bih uradial nikad, ali ne znam da li se usudjujem da ih pstavim same, a nemam vecu zelju da s njim provodim vrijeme. Sta on smije i ne smije po zakonu, sta ja smijem i ne smijem? Kako da se zastitim? Ne znam sta planira,ocigledno je prolupao skroz. Nalagao se toliko da je strasno, rekao da ne hranim dijete i tako dalje. Ja sam u soku, naravno, ovo je covjek kojeg sam voljela, kojem sam vjerovala, ali pored soka, razocarenja, traume, ipak mi ostaje najvaznije da skontam kako dalje kako dijete ne bi bilo na steti, ne bi imalo traume i sl. Potrazila sam strucnupomoc i pricam sa psihologom, ali sad se pitam da lii to moze upotreijebiti protiv mene ako sazna? Tako se osjecam izgubljena i nemocna.. bar eto da znam sta pravno mogu, ne mogu, i kako da ga sprijecim ako nastavi sa ovim nebulozama.. Unaprijed hvala

Sta bi s ovom zenom? E svakakvih likova user posted image Nadam se da je dijete jos uvijek s njom.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 265
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
27.3.2014 16:30:00   
koka i po
hanady imas pp.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 266
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
27.3.2014 19:18:26   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: koka i po

ona bi izvadila tu izjavu i rekla '' odbila si'' i nemaš pravo žalbe...


isto razmisljamo ...ali htjela sam da cujem odgovor sa pravne strane.
ono sto bi potpisala(a sto ne trebam) sam bi mi moglo nastetiti jeli tako? i ako bi primala radnika u regularni radni odnos ova izjava bi me mogla ukopati...hm.....nista me to od nje ne cudi.

upravo...
zakonski ti tu izjavu nisi obavezna potpisati...
potpisivanjem iste ona kao poslodavaca štiti sebe


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 267
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
28.3.2014 8:22:16   
henna ze
koko..
sve donacije i svi projekti se uplaćuju na račun ZDK...!!
koji onda uplaćuje dalje

nema šanse da neko može uplatiti novac na racun neke ustanove..npr...unze..škole..vrtića...direktno..

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 268
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
28.3.2014 8:41:21   
Bambi09
Hanady ti je sve objasnila. Ja ne bih potpisivala nikakve izjave.

_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 269
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
29.3.2014 15:08:35   
adna denis
imam problem u neisplacivanju alimentacije za maloljetnu kcerku.na sudu se vodi parnica od njenjog treceg mjeseca zivota.na pocetku isplata alimentacije je iznosila 100 km koja nije uplacivana a nakon toga i nekog izvjesnog vremena moj bivsi muz je otisao u Italiju na rad.po tome je sam dao izjavu da placa 200 km mjesecne alimentacije s tim sto je sud na rocistu dao 250 km.do sada svota nije uplacivana tako da je ukupan iznos neisplacene alimentacije dostigao svotu od 8500 km.na sudu se vodi parnica u kojoj je obuhvaceno da za dvije god mora uplatiti 6000 km koje nije uplatio.uplatio je svega 1300 km a dalji dug koji treba isplatiti za 2012g. je odgodjen za placanje do kraja 2014 god u decembru mjesecu.nadlezni sudija je rekao da se posavjetujem sa pravnim licem zato sto je receno da mora a i ne mora isplatiti ovaj iznos koji duguje.
molim za savjet.

(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 270
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
30.3.2014 13:23:00   
adna denis

IZVORNA PORUKA: adna denis

imam problem u neisplacivanju alimentacije za maloljetnu kcerku.na sudu se vodi parnica od njenjog treceg mjeseca zivota.na pocetku isplata alimentacije je iznosila 100 km koja nije uplacivana a nakon toga i nekog izvjesnog vremena moj bivsi muz je otisao u Italiju na rad.po tome je sam dao izjavu da placa 200 km mjesecne alimentacije s tim sto je sud na rocistu dao 250 km.do sada svota nije uplacivana tako da je ukupan iznos neisplacene alimentacije dostigao svotu od 8500 km.na sudu se vodi parnica u kojoj je obuhvaceno da za dvije god mora uplatiti 6000 km koje nije uplatio.uplatio je svega 1300 km a dalji dug koji treba isplatiti za 2012g. je odgodjen za placanje do kraja 2014 god u decembru mjesecu.nadlezni sudija je rekao da se posavjetujem sa pravnim licem zato sto je receno da mora a i ne mora isplatiti ovaj iznos koji duguje.
molim za savjet.



molim vas za savjet.

(odgovor članu adna denis)
Neposredna veza do poruke: 271
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
30.3.2014 21:59:08   
Hanady RR
zato sto je receno da mora a i ne mora isplatiti ovaj iznos koji duguje.

meni ovaj dio nije jasan...
jeste vi radili tužbu za neisplaćene alimenatcije i dokazali da isti može plaćati istu i da ima odakle...
kako može i ne mora da plati...
on je dužan po rješenju o alimentaciji i po tužbi za neisplaćene za dio koji ste utužili da isplati zakonsku obavezu...
na što se odnosi ovo može i ne mora da platiuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu adna denis)
Neposredna veza do poruke: 272
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
17.4.2014 5:27:07   
Anoniman
Jeste mila, dijete jejos samnom i svaki dan zahvaljujem svim silama univerzuma na njegovom prisustvu.Muz se jos nije javio, i evo 2 mjeseca nije pitao za dijete. Polako skupljam snagu i idem dalje u zivotu, i uzivam, jer nema vise niko da me vrijedja, ponizava, ismijava i prijeti kako ce otici. Moje uzasno zdravlje se znatno popravilo, i radim na ispunjavanju sebe, i volim svoj zivot. Odgovara mi sto seon nikako ne javlja, ali se ujedno i pitam da li grijesim sto ga ne najem i urgiram da vidje svoje dijete?! Da li on po zakonu mora da ga vidja? A dok se ne razvedemo nita od alimentacije pretpostavljam.. Zao mi je djeteta nekad, kad se igra uvijek govori ovo mama, ovo ja, ovo tata user posted image i tad mi se svijet srusi.. Ja se pravim da pricam na telefon, pa kao pricam s tatom, i on kao govori kako ga voli.. Cak sam nasla i neki snimak gdje ovaj govori volim te puno srce tatino, snimila na telefon, i sad mu dam da kao prica s tatom..Sve kako bi osjecalo dijete da je voljeno,al dzaba, opet nekidan kaze: gdje je onaj tata, zatto on mene otavio, zato tata mene otishoo, kad cehe on mene dodjee?" user posted image A sestrinu djevu voda po treninzima, i na fejsbuku ga taguju po kojekakvim rupama... a sestra- dabogda ona svoju djecu morala thesiti kao ja svoje dijete, umjesto da ga posavjetuje, kaze da pita za svoje dijete, ona ga je angazovala kao potrcka ocigledno, kad je nazvao moju mamu da je ubjedi da sam ja luda, pa mu mama napokon rekla da niko nije idiot, i da se ona nagledala mojih modrica, ali je sutila, on je zenu koja ga je 3 godine hranila i oblacila (nije imao posao tokom 3 godine braka, a ja sam bila na lijecenju vecinu vremena, pa je moja mama slala pare,njegova ih je TRAZILA iako nismo nekad imali ni djetetu da kupimo osnovne stvari..) napao, i rekao da nema vremena da prica s njom jer od sestre djecu mora da vodi U SKOLU I U VRTIC.Ta sestra mi je poseban trn u oku,mlda, ima svvoju porodicu, djecu, tetka je momdjetetu, i da mi se ne sjeti reci " mozda bi trebao vidjeti svoje dijete " ali se sjeti da mu zada radne obaveze oko njene djece... Fuj. i DA , poslusao bi nju, jer mu je ona Bog.. on ne vjeruje u Boga, ali njena rijec je amin,pa ZNAM da mu nista slicno nije rekla. A i da jeste, kakav covjek treba podsticaj drugih da bi htio svoje rodjeno dijeye da vidi.. A opet, ne mogu da se ne pitam da li grijesim sto ga ne pritiscem da vidi svoje dijete, kako znati sta je najbolje za moje zlato? Volim svoje dijete vise od zivota, zato sami trpila 3 godine, jer eto,da ne ostane poslijedica.. I sad gledam da minimaliziram stetu, al kako? uh

(odgovor članu mama75)
  Neposredna veza do poruke: 273
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 9 10 [11]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 9 10 [11]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *