|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 9 10 [11]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Histerosalpingografija/HSG
11.5.2016 0:11:13   
Minnaq
zdravo draga,citala sam tvoje iskustvo pa i mene ceka isto i bas sam uplasena oko postupka i svega pa bih te molila ako mozes da mi detaljnije opises sve..i ja treba da se narucim u Hrasnu,preporuke iz bahcecija..pa ako mozes detaljisati kako i sta,koja je cijena itd..hvala ti unaprijed

(odgovor članu serendipity)
Neposredna veza do poruke: 251
   RE: Histerosalpingografija/HSG
11.5.2016 22:34:25   
serendipity
Imas na prethodnim stranama (1-2 unazad) prilicno detaljno opisano, pa iscitaj, s obzirom na to da izgleda da postoje poprilicne razlike u pripremi, zakazivanju i terapiji poslije pretrage. Ja sam radila u bolnici u Banjaluci, na uputnicu, sa detaljnim pretragama i brisevima prije, ali sam procitala da se u Sarajevu radi u domovima zdravlja bez priprema. Tako da je najbolje da ti nazoves, raspitas se i zakazes.

(odgovor članu Minnaq)
Neposredna veza do poruke: 252
   RE: Histerosalpingografija/HSG
20.6.2016 17:45:55   
amiyca
Drage trudilice, evo samo da se prijavim i ja... Danas bila na HSGu kod dr Muminbasica u Suncu. Nista nije boljelo. Samo malo neugodan osjecaj i pritisak, koji i dalje traje i blago krvarenje ili je ovo curenje kontrasta. Uglavnom, sve pohvale... I nalaz je hB u redu...

_____________________________

Sunce mamino 20.04.2012

(odgovor članu serendipity)
Neposredna veza do poruke: 253
   RE: Histerosalpingografija/HSG
21.11.2016 19:52:23   
shenolmaji
drage moje, ako koja moze da mi kaze koliko kosta hsg u privatnim poliklinikama, i moze li se raditi u Opcoj bolnici Abdulah Nakas

(odgovor članu amiyca)
Neposredna veza do poruke: 254
   RE: Histerosalpingografija/HSG
21.11.2016 20:10:59   
shenolmaji

Korisnici na ovoj temi: shenolmaji

pozz da li si sta platila kad si radila hsg

(odgovor članu serendipity)
Neposredna veza do poruke: 255
   RE: Histerosalpingografija/HSG
11.12.2016 20:22:54   
hope1207
Da napisem i ja svoje iskustvo sa HSG-om. Radila sam u Banja Luci na Kliničkom centru na uputnicu. Radila mi je dr Rodić. Sam proces traje jako kratko,boli mnogo ali brzo prodje. Ostala sam jos dva sata u bolnici i nakon toga kuci,jos me je bolilo do kraja dana i proslo. Sutradan sam dobila otpusno pismo u kojem je pisalo da su tube prohodne.

(odgovor članu Minnaq)
Neposredna veza do poruke: 256
   RE: Histerosalpingografija/HSG
12.12.2016 14:47:31   
Galicia
Mene nista bolilo nije, ni osjetila nisam.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu hope1207)
Neposredna veza do poruke: 257
   RE: Histerosalpingografija/HSG
20.12.2016 9:25:31   
ceculica
Jutrooo buduce majke user posted image evo da se i ja javim na ovu temu. Ja sam nedavno radila HSG kod doktora Karahasana u Zenici. Sama procedura je bolna, ali bol traje par sekundi. Kod mene su obicno takvi i menstrualni bolovi, tako da nije tolika trauma. Kod njega sam nalaz kosta 320 KM. Mozda je malo skuplji od ostalih, ali je doktor pozitiva prava i to je ono sto me i privuklo njemu. Imam 34 godine, i do sad mi je svaki ginekolog rekao i da sam stara i da moram prestati pusiti i preokrenuti zivot, medjutim svaka od nas zna da to bas i nije tako lako. DR. Karahasan ide step by step i to mi se svidja. Pratio je vec dva ciklusa, u oba bila ovulacija, HSG uredan, a sada cekamouser posted image ili user posted image . Ukoliko user posted image dodje onda je muzek na redu, pa bum vidjeli. Bez Bozije volje hajra nema, ali insan treba da uradi sve sto je do njega. Puno srece svima zelim.

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 258
   RE: Histerosalpingografija/HSG
3.1.2017 11:41:45   
bimba
I mene takodjer interesuje da li je moguce uraditi HSG u drzavnoj bolniciuser posted image Znam da ima privatno, u poliklinici Sunce i kosta 370KM ali ako postoji opcija na teret zdrastvenog osiguranja isla bih na to, jer mi je muka vise od placanja testova.
Bila bih zahvalna za svaku informaciju.

(odgovor članu ceculica)
Neposredna veza do poruke: 259
   RE: Histerosalpingografija/HSG
10.1.2017 17:32:35   
hope1207
Bimba.ne znam iz kojeg si grada,ali vjerujem da svaka bolnica na odjelu za ginekologiju ima mogućnosti za HSG.Ja sam radila u Banjaluci na kliničkom centru,na uputnicu,nisam nista platila. I moram dodati da nakon toga nisam dočekalauser posted image negouser posted image . (dr mi je u šali savjetoala da se narednih 48sati nakon hsg aktiviramuser posted image ).

(odgovor članu bimba)
Neposredna veza do poruke: 260
   RE: Histerosalpingografija/HSG
24.1.2017 22:56:07   
shenolmaji
ja sam iz Sarajeva, i koliko sam se uspjela informisati u drzavnoj bolnici nema mogucnosti da se uradi hsg, zalosno, jer neko ima platu 380 KM, koliko inace kosta u privatnim klinikama hsg,

(odgovor članu bimba)
Neposredna veza do poruke: 261
   RE: Histerosalpingografija/HSG
25.1.2017 9:39:33   
bimba
To je cijena u privatnoj poliklinici. U Vojnoj bolnici i na GAK-u imaju samo hsg operacionim putem ne i rtg hsg-a. Znam i sama san zgrozena cijenama, jer sto je previse previse je.

(odgovor članu shenolmaji)
Neposredna veza do poruke: 262
   RE: Histerosalpingografija/HSG
3.2.2017 15:14:31   
cokolin_a
Pozdrav,

Ja sam nova ovdje. Znam da je cesto tesko naci korisne informacije. Poslala sam brojne upite gdje se moze uraditi rtg hsg u Sarajevu i izgleda da samo poliklinika Sunce i Radioloski centar u Hrasnom rade ove analize. Cijena u radioloskom centru je 300 KM. Sunce nisam kontaktirala jer su mi neke poznanice rekle da je skuplje :(



< Poruku je uredio cokolin_a -- 3.2.2017 15:16:09 >

(odgovor članu bimba)
Neposredna veza do poruke: 263
   RE: Histerosalpingografija/HSG
20.2.2017 13:24:12   
Mala83
Poz.drage moje nova sam ovdje i zanima me zene koje su radile hsg kod.dr Devlete Balic jer i ja vec duze vrijeme idem kod nje.Sta vam je radila prije hsg-a i sta je za taj postupak trazila..

(odgovor članu cokolin_a)
Neposredna veza do poruke: 264
   RE: Histerosalpingografija/HSG
20.3.2017 18:29:52   
bojana87
Pozdrav svima...
Moje iskustvo sa HSG-om je sljedeće.
Neko vrijeme pokusavam da zatrudnim, bezuspjesno. Imala sam ureaplazu i dr mi je zbog toga preporucio hsg.
Otisla sam da ga uradim privatno. Drugi dr kod kojeg sam dosla mi je rekao da je hsg zastarjela metoda, koja daje 30% laznih nalaza.
Ali sam ipak odlucila da uradim. Nalaz poražavajuci, oba jajovoda zacepljena, dijagnoza obostrani hidrosalpinix. Isti dr koji je rekao da ne radim hsg savjetovao mi je da uradio laparoskopiju, jer je to jedino pouzdano.
Uradila sam prosle sedmice i ispostavilo se da je hsg bio lazan, i da su jajovodi u savrsenom stanju, čak ni priraslica nema.
Iskreno, da sam to znala, nikada ga ne bih ni uradila.
Ako se već odlučite da ga uradite i nalazi ne budu ohrabrujuci, sjetite se ovoga i ne odustajte.
pozdrav svima i srećno!user posted image

(odgovor članu Mala83)
Neposredna veza do poruke: 265
   RE: Histerosalpingografija/HSG
25.4.2017 14:41:28   
Mala83
Jesi li hsg radila sa ili bez anestezije? Koliko te je kostalo?

(odgovor članu bojana87)
Neposredna veza do poruke: 266
   RE: Histerosalpingografija/HSG
25.4.2017 19:45:02   
Galicia
HSG se radi bez anestezije.
Ja ni osjetila nisam.
Cjene ne znam.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Mala83)
Neposredna veza do poruke: 267
   RE: Histerosalpingografija/HSG
6.5.2017 11:29:19   
baby_girl
Pozdrav svima na forumu!!
Ja sam juce radila hsg, bez anestezije. Bolelo je ali nista nepodnosljivo, kao jaca menstrualna bol....
Ono sto me zanima da li je neka od vas imala iskustva sa krvarenjem nakon hsg-a?? Doktorka mi je rekla da mogu da ocekujem sukrvicu ali ja od jutros izbacujem bukvalno komade sukrvice.
Da li je neka od vas imala ove simptome nakon hsg-a??
Hvala!

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 268
   RE: Histerosalpingografija/HSG
10.5.2017 20:14:38   
Jejushka
Pozdrav svima!
I ja sam nova ovdje, želim da podijelim svoje iskustvo. Radila sam HSG 27.aprila. Nikad u životu me nešto nije tako boljelo!!! Upravo se ispostavilo da je istina ono da boli ako su zapušeni. Ispostavilo se da su oba 100% zapušena i da sam sterilna ale-totale. Predloženi su dijagnostička laparoskopija ili VTO. Na laparoskopiju sam naručena odmah 8.maja (neki dan). Doktor je uspio da otčepi jedan, drugi je ostao zapušen. Interesuje me, kakve su mi šanse za prirodno začeće? Da li je neko imao slična iskustva?

(odgovor članu baby_girl)
Neposredna veza do poruke: 269
   RE: Histerosalpingografija/HSG
14.7.2017 21:49:01   
Tirkizna
Pozdrav svima... Da li je nekome, nakon RTG HSGa, konstatovan hidrosalpings (tecnost u jajovodu), te sta vam je preporuceno, odstranjivanje jajovoda ili....?

(odgovor članu Jejushka)
Neposredna veza do poruke: 270
   RE: Histerosalpingografija/HSG
20.10.2018 8:39:43   
L e n a
Pozdrav svima, nova sam na forumu i bas sam imala potrebu da napisem moje iskustvo. Imam 36 god i vec dugo vremena se borim sa neplodnoscu. Svi govore u redi je sve ali nistaaa. 2015 god sam imala gnojnu infekciju jajnika nakon cega sam radila briseve i nadjena je ureaplasma. Dugo sam je lijecila ali uspjela i na svoju ruku trazila hsg da radim jer me niko nije uputio. Brisevi moraju biti sterilni i nalaz krvi je potreban. Narucila se kod dr. Balica i ne bih nikom preporucila. Grozno iskustvo! Dijagnoza zacepljena oba jajovoda. Predlazu odstanjivanje oba jajovoda i IVF. Narucim se u Bahceci na preporuku doktorice koja tu radi. Sad bih znaci smjela ponovo raditi. Ta doktorica mi je i radila hsg i preporuka ko god treba. Jeste 350KM ali dobiješ injekciju i radi se rtg hsg. Bol je podnoslive i sve jako kratko traje. Ljubaznost koja se ne moze opisati. Kod mene jeste potvrdjeno da moram odstraniti oba jajovoda i idem za 2 dana. Pitajte da bih pisala jos kilometar ako mogu pomoci😀

(odgovor članu Tirkizna)
Neposredna veza do poruke: 271
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 9 10 [11]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 9 10 [11]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *