|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Inducirani porod
20.9.2012 23:52:39   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Mojoj drugarici su pritiskajuci nasilu, dripom, i inistiranjem na prirodnom porodu pokidali pupčanicu i ubili bebu. user posted image
I njoj nije bitna statistika uspješnosti takvih poroda.
Kad udjes u statistiku, tebi je uvijek 100 %.


a joooj, bas mi je zao. neke zene se ne mogu poroditi prirodno. ilise beba nece da spusti ili je konstrukcijamajke takva (imala sma jednu drugaricu koja se otvorila ali nije islo dalje pa su uradili CR ali i to je krvi njen ginekolog sto nije napisao da nece isci prirodno nego je samospomenuo pa cekao oni u radjaoni opet provjeriti) ali ako se indukcija koristi samo za otvaranje grlica i sve ostalo je u redu, ona nije los izbor.

neces sad dijete nazor istjerivati ako ne moze da izadje

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Inducirani porod
20.9.2012 23:53:34   
Alma_27
a pazi nas kao da smo nekakvi strucnjaci user posted image

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Inducirani porod
21.9.2012 0:03:38   
milenium
ja sam isto kao i hanabanana mišljenja da ako je pupčanik oko vrata da je to indikacija za cr.čemu riskirat?! ako mi nedaj Bože kažu i vide na uzv da je pupčana oko vrata nema šanse da ja idem na prirodno,prevrnula bi i bolnicu i doktore naopako. kad samo pomislim da može nešto bit...nosila ga 9 mj i sad da nešto bude...ma...

a nije mi jasno ni ono što je napisala jedna forumašica na prethodnoj strani 7 prstiju otvorena i dali joj indukciju?! pa stvarno... čemu?? koda nisu mogli pričekat i ta 3 prirodno?! ma...

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Inducirani porod
21.9.2012 1:01:02   
ajla86
IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: ajla86

bila na komisiji.....Lejla Imsirija mi fino rece kakav carski dies na indukciju vidi te kolika si vidi karlice....mozes ti to.
i tako da cu u ponedeljak navece leci a indukcija u utorak ujutru u 6 sati kad je i Nikulin dezurni.....
nista meni nije jasno....niti dal ja taj gel kupujjem ili ne...sta trebam ponjeti hmm bit ce mi veselo...


Ali čemu indukcija???
Nije mi jasno?
Koja si sedmica?




proso termin,posteljica 3 stepen manjak vode....grlic zatvoren..sta ja znam vise..jedan dan cr drugi ovo ma hajd ga znaj sta mi je bolje-lakse.
Nikulin mi je reko da sa ovim stanjem kakvo je do sad indukcija bilo razguljivanje i na zor poradzanje..ali Lejla nije dala danas progovoriti...uopste nije vidjela svrhe za cr sve kao taj neki gel moze rijesiti a ja sam krupna i imam cime gurati...


< Poruku je uredio ajla86 -- 21.9.2012 1:07:03 >

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Inducirani porod
21.9.2012 1:28:00   
milenium
pa kakva bi trebala bit nego zatvorena,kad se počmeš otvarat porod je već počeo. moja poznanica je prenijela 15 dana pa je prirodno rodila.samo išla češće provjeravat jel plodna voda zagađena.al sve ostalo ok.ionako se računa 2 tjedna +-40 je sve u terminu,znači od 38do 42 je sasvim ok.

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Inducirani porod
21.9.2012 6:56:31   
Miimy
evo da ja napisem svoje svjeze iskustvo ....
Ja sam u 40 sedmici legla u bolnicu zbog krupne bebe , procjena dr. je bila da ima preko 5kg i jako velik obim glavice, bila sam zabetonirana dole a termin na vratima.... a ja nikakvi bolova nista
Lezala 5 dana, svaki dan vaginalni pregledi vise dr. ultrazvuk ma cjela bolnica na nogama, posto sam jako krupna i imam dosta sala na stomaku carski rez je bio iskljucen , a svi dr. koji su me pregledali njih najmanje 5 dali su misljenje da sam dovolnjo elasticna dole, i siroka u kukovima i da imam dovoljno snage da rodim prirodno.... njihova odluka koja mi je saopcena je bila induciranje poroda gelom , i to dva gela kao zbog moje krupnoce malo je jedan.....
2.8 . u 22h navece mi je stavljen gel da kao pocne djelovati do ujutru jer su svi dr. trebali biti na porodu zbog moje specificne situacije.... nakon dva sata gel pocinje djelovati ja dobivam jake bolove, sat poslije puca mi vodenjak i otjece plodna voda.... dr. sokiran nemoze da vjerujem da je gel tako brzo djelovao, pregleda me nakon par sati ja ni prst nisam otvorena, i tako 12h bolova i nista, dolazi vizita brzinski pregled vaginalni. beba ugrozena ja zabetonirana i zavrsim na hitnom carskom rezu .... i eto ti procjene ljekara i govana da kazem .... jeste da sam se napatila sa ranom zbog sala jos uvijke mi curi al mislim da se odma trebalo djelovati carskim al sta je tu je.....
To je moje isksutvo , svi razliicito reagujemo na indukciju, nekose sa lakocom porodi sa gelom ili dripom a kod nekog ni nedjeluje..... u svakom slucaju Sretno svim zenicama i znajte to je jedina bol koja se najbrze zaboravi kad ugledate malog bebaca....

_____________________________

‎"Odluka o tome da ćeš imati dijete – izuzetno je važna. To znači da će tvoje srce zauvek koračati negdje izvan vlastitog tijela."

Nase malo Sunce doslo na svijet 3..8.2012. 9:10h

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Inducirani porod
21.9.2012 9:36:06   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: ajla86

IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: ajla86

bila na komisiji.....Lejla Imsirija mi fino rece kakav carski dies na indukciju vidi te kolika si vidi karlice....mozes ti to.
i tako da cu u ponedeljak navece leci a indukcija u utorak ujutru u 6 sati kad je i Nikulin dezurni.....
nista meni nije jasno....niti dal ja taj gel kupujjem ili ne...sta trebam ponjeti hmm bit ce mi veselo...


Ali čemu indukcija???
Nije mi jasno?
Koja si sedmica?




proso termin,posteljica 3 stepen manjak vode....grlic zatvoren..sta ja znam vise..jedan dan cr drugi ovo ma hajd ga znaj sta mi je bolje-lakse.
Nikulin mi je reko da sa ovim stanjem kakvo je do sad indukcija bilo razguljivanje i na zor poradzanje..ali Lejla nije dala danas progovoriti...uopste nije vidjela svrhe za cr sve kao taj neki gel moze rijesiti a ja sam krupna i imam cime gurati...



Jel tebe Boris vodi?!
Ako te vodi, ti se fino s njim dogovori, daj mu pare i nek ti kaže kad ćeš doći.
Možete te primiti pod " hitan carski rez "
AKo je posteljica III stepen zrelosti, i manjak plodne vode, a tebi beba stoji visoko, nema se o tome šta raspravljati.
kakvi gelovi i proizvodjenje vještačkih trudova.

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Inducirani porod
21.9.2012 11:23:03   
Mirkica
ajla i ja bih ti rekla daj pare i CR .

Milenium ja sam bila 8 cm otvorena , beba bila u kanalu tj. glava,vodenjak mi oni probili ali satima se nije nista desavalao nisam se otvarala dalje , takvo stanje u medicini se zove ne znam hocul tacno prevesti "mirovanje u porodu" i to je jedan razlog za CR .



_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Inducirani porod
21.9.2012 15:12:37   
ajla86
evo i danas sam bila na kontrolči upravo zbog p.vode i posteljice...i sutra opet cu....
gledo i ginekoloski....ma on kaze kakva indukcija...unistit cu te sa tim gelom,u ponedeljak opet komisija i svakako cu leci u ponedeljak navece a on je dezurni u utorak i vec cemo nesto uraditi.....

pare nisu problem,ja sam med.sestra i znamo se ja i Cile odlicno....znam kako to ide nije frka...i aj bi volila da die prirodno ali brate to sto oni iritiraju mi nedjeluje nimalo lijepo....
vidjet cemo sta bude...da se poroditi viseuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Inducirani porod
21.9.2012 15:37:42   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: ajla86

evo i danas sam bila na kontrolči upravo zbog p.vode i posteljice...i sutra opet cu....
gledo i ginekoloski....ma on kaze kakva indukcija...unistit cu te sa tim gelom,u ponedeljak opet komisija i svakako cu leci u ponedeljak navece a on je dezurni u utorak i vec cemo nesto uraditi.....

pare nisu problem,ja sam med.sestra i znamo se ja i Cile odlicno....znam kako to ide nije frka...i aj bi volila da die prirodno ali brate to sto oni iritiraju mi nedjeluje nimalo lijepo....
vidjet cemo sta bude...da se poroditi viseuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



ako je s plodovom vodom i pupcanikom sve ok, onda cekaj jos. neka udjes i u 42. moze preko noci poceti da omeksava grlic a beba se isto tako moze spustiti u zadnji tren

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Inducirani porod
21.9.2012 22:31:10   
milenium

IZVORNA PORUKA: MaminaBeba

Ma ja sam ti ženo mila već dobila 2 kg, a tek ušla u četvrti mjesec. Ma ja ne znam odakle dolaze ti kg, stvarno jedem potpuno isto kao i prije trudnoće, čak mnogo zdravije, integralno, lagano...


user posted image jesi ti dobila 2 kg ili 20kg?pa koliko bi trebala dobiti?
čak i prema tablici prirasta tjelesne težine u trudnoći ti imaš manje a znamo svi kako su te tablice stroge,većinom su sve do 12 kg. u prvom tromjesečju se preporučljivo i normalo udebljat do 2,5 kg.
koliko se se za 4 mj udebljale one koje su na kraju devetog mjeseca imale 20 kg više?!



(odgovor članu MaminaBeba)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Inducirani porod
22.9.2012 1:34:56   
MaminaBeba

IZVORNA PORUKA: milenium


IZVORNA PORUKA: MaminaBeba

Ma ja sam ti ženo mila već dobila 2 kg, a tek ušla u četvrti mjesec. Ma ja ne znam odakle dolaze ti kg, stvarno jedem potpuno isto kao i prije trudnoće, čak mnogo zdravije, integralno, lagano...


user posted image jesi ti dobila 2 kg ili 20kg?pa koliko bi trebala dobiti?
čak i prema tablici prirasta tjelesne težine u trudnoći ti imaš manje a znamo svi kako su te tablice stroge,većinom su sve do 12 kg. u prvom tromjesečju se preporučljivo i normalo udebljat do 2,5 kg.
koliko se se za 4 mj udebljale one koje su na kraju devetog mjeseca imale 20 kg više?!





Ja sam na kraju prve trudnoće imala +33 kg. Iz tog razloga se panično bojim previše kg u ovoj trudnoći. Sitne sam građe, a na kilaži sam toliko dobila, to je jedan od razloga zbog čega sam se jako teško porodila...

_____________________________

*07.08.2010*
Mamin i tatin princ, blagoslov, život!

*16.03.2013*
Mamina, tatina, bracina princeza, naša druga radost!

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Inducirani porod
23.9.2012 14:14:15   
ajla86
sutra idem opet na komisijumukoliko opet odustanu od cr i predloze da me otvore gelom da li ja kao pacijent imam pravo odbiti taj vid poroda i zahtjevati cr....
nije ni cr bajka ali u svakom slucaju sam cula pozitivnija iskustva od izazvanog poroda.
da znam sta mi je raditi sutra dal da se poklopim usima i pustim da rade sa mene sta hoce ili imam neka svoja prava....

(odgovor članu MaminaBeba)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Inducirani porod
23.9.2012 23:57:53   
milenium
mislim da se pacjentu nebi smijelo ništa raditti preko njegove volje.moja kolegica je zahtjevala carski samo iz razloga jer je imala nizak prag boli i nije mogla trpit bolove iako su to bili tek početni bolovi.odmah je rekla hoću carski i gotovo,na stol me možete samo puškom natjeratuser posted image ajla pa zar ti nisi medicinski djelatnik pa da to ne znaš?!ili sam ja nešto krivo shvatilauser posted image

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Inducirani porod
24.9.2012 0:03:58   
animagical

IZVORNA PORUKA: ajla86

sutra idem opet na komisijumukoliko opet odustanu od cr i predloze da me otvore gelom da li ja kao pacijent imam pravo odbiti taj vid poroda i zahtjevati cr....
nije ni cr bajka ali u svakom slucaju sam cula pozitivnija iskustva od izazvanog poroda.
da znam sta mi je raditi sutra dal da se poklopim usima i pustim da rade sa mene sta hoce ili imam neka svoja prava....

ovo nemoj...

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Inducirani porod
24.9.2012 1:12:22   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: ajla86

sutra idem opet na komisijumukoliko opet odustanu od cr i predloze da me otvore gelom da li ja kao pacijent imam pravo odbiti taj vid poroda i zahtjevati cr....
nije ni cr bajka ali u svakom slucaju sam cula pozitivnija iskustva od izazvanog poroda.
da znam sta mi je raditi sutra dal da se poklopim usima i pustim da rade sa mene sta hoce ili imam neka svoja prava....

ovo nemoj...



ajla, zatrazi strucno misljanje od ljekara kojem vjerujes i toga se drzi

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Inducirani porod
24.9.2012 11:07:07   
ajla86
evo obavljena druga komisija...Lejla Imsirija neda jednostavno neda carski....
Dekovic i Nikulin su joj govorili ali ona je digla tako i obrvu i glas na njih i na mene kako indukcija ce sve obaviti i da nema potrebe za carskim rezom.
ja kazem da nezelim na indukciju jer nisam niti otvorena niti ista kako cu to podnijeti,ona kaze da ce to ici za cas...da imam snage da imam odlicnu karlicu i da ce sve super ici....
a ja jesam sestra ali u na odjelu psiho-gerijatrije.slaba sam po pitanju akuserstva i ginekologije..a do sad sam cula milion prica da zene sebi plate cr da nezele da se pate....
ja nudila pare i jer smo kolege dva su mi dr odbila i rekli jer smo u zdravstvzu da ce me pripaziti a pocastiti cemo se poslije....
slagali me supci

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Inducirani porod
24.9.2012 11:15:03   
Amyla
ajla 86, ja sam ti vec pisala za moj indukovani porod, ne brini se, sve je u Bozijim rukama, istina da ja nisma bila narucena, tako kao ti, ali dosla sam na kontrolu, bez ikakvih bolova, ali apsolutno, on je rekao otvorena 3 prsta, kasnije kao 2 (zaboravio sta je rekao prethodno) i hvala Bogu sve proslo super, uopce nije strasno, ako ces iskreno boli, uzasno boli, ali boli svakako, ja nisam nikada cula niti od jedne zene da je rekla da je porod nije bolio, pa kako god da se porodila, doduse nakon carskog boli vise rana, a to je i logicno, ipak se sve kosti rastave, na to se pripremi. Tako da se ne trebas brinuti, sve nas je bolilo, sve smo to izdrzale i ti ces aBd. A mozda je tako i najbolje, samo dragi Bog zna. A mene da on nije indukovao, sigurno se ne bih porodila jos par dana. ne misli uopce na to, indukcija, prirodno, carski, to ti je ne bitno, boli svakako, najvaznije je da beba i ti budete dobro i zamisli: Sutra aBd cesa svoju malu mvicu imati u rukama, sa tim se nikakav bol na svijetu ne moze porediti. odmori se i ne zamaraj glupostima. user posted image

_____________________________

29.07.2011. Harun
30.10.2013. Rijad

“Život je plamen koji uvijek gori, ali se opet ponovo zapali svaki put kad se dijete rodi.”

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Inducirani porod
24.9.2012 11:26:09   
smajli80

IZVORNA PORUKA: ajla86

evo obavljena druga komisija...Lejla Imsirija neda jednostavno neda carski....
Dekovic i Nikulin su joj govorili ali ona je digla tako i obrvu i glas na njih i na mene kako indukcija ce sve obaviti i da nema potrebe za carskim rezom.
ja kazem da nezelim na indukciju jer nisam niti otvorena niti ista kako cu to podnijeti,ona kaze da ce to ici za cas...da imam snage da imam odlicnu karlicu i da ce sve super ici....
a ja jesam sestra ali u na odjelu psiho-gerijatrije.slaba sam po pitanju akuserstva i ginekologije..a do sad sam cula milion prica da zene sebi plate cr da nezele da se pate....
ja nudila pare i jer smo kolege dva su mi dr odbila i rekli jer smo u zdravstvzu da ce me pripaziti a pocastiti cemo se poslije....
slagali me supci


Ajla draga aj nemoj se sikirati zbog toga,šta ćeš sad,neda pa ne dauser posted image user posted image Izdražala je Ajla i goreuser posted image .Trebalo je jaaako puno hrabrosti i živaca preživjeti tako tešku trudnoću.Sad je ovo što bi Ameri rekli-PEACE OF CAKEuser posted image .Jeste da boli ali samo ravnomjerno diši jer će ti biti lakše.Nadam se da znaš kako treba.I Potrudi se da ne trošiš previše snagu na vrištanje(znači baš kad ti dođe da se roknešuser posted image onda jedno ili dvaput)trebaće ti snage za izgon.I slušaj ih šta ti govore-sarađuj.
Mila moja da mogu nekako da te držim za ruku da se ne bojiš.Mislićemo na tebe sviuser posted image user posted image

Nek ti dadne snagu činjenica da ćeš sutra nakon toliko muke,truda i proplakanih noći biti majka jedne male princezeuser posted image user posted image .I da ti je niko neće moći uzeti i biće samo tvoja.
AJ DRŽI MI SE MILA MOJA I SRETNOuser posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Inducirani porod
24.9.2012 11:45:30   
Mirkica
Ajla dao bog da uspijes roditi bez CR , iako ce biti tesko, tesko je i normalno ali isplaticese ako te ne budu rezali vjeruj mi , ja sam trpila trpila samod a rodim prirodno a bolilo je ko crni vrag a na kraju je opet CR jer nije islo kod mene (meni su i rekli da jednostavno nisam stvorena do rodim prirodno posebno ne toliku bebacu) eh s Bozijom pomoci da kod tebe bude drugacije i da rodis bez CR i onda ce ti biti drago jer nisi sjecena a bol je prosla zato sve od sebe kad vec trpis da ti se isplati , hrabrosti skupi i tiskaj ajla user posted image user posted image user posted image da izadje bebac , puno srece.

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Inducirani porod
24.9.2012 12:05:03   
ajla86
smajli to si upravu kad sam sve ovo izdrzala mogu i sutra taj porod....
9 mj bolova i strahova sta je u mjerilu sa jednom danom...nista....
hvala na velikim rijecima podrske....puno mi to znaci...
mnoge su zene to izdrzale pa valjda cu i ja....javim se sa svojom curom sutra samo da sve bude dobro sa bebom a moja kokara ce zarasti ako budu sjekli....

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Inducirani porod
25.4.2015 14:10:22   
mommyToBe
I ja sam skoro prosla kroz inducirani porod, ukljucen mi je drip da pokrene porod jer sam ostala bez plodne vode (sasvim asimptomatski). Bolovi jesu jaki, da li su jaci od prirodnih ne znam jer sam se orvi put poradjala; ucestalisu ,ne daju ti predaha ali mislim da je indukcija super stvar ako ima medicinsku indikaciju,kao u mom slucaju.Beba bi patila bez plodne vode. Samo iz tog razloga sam na to i pristala.

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 97
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *