|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Iscjedak u trudnoci
27.6.2009 14:16:35   
Anoniman
Imam jedno pitanje.. Trenutno sam 27. sedmica trudnoce, i od samog pocetka imam neki svijetlo zuti iscjedak (prilicno neugudnog mirisa). Medjutim nisam nikad osjecala bolove ili pecenje.
Da li se nekoj od vas slicno desavalo? Ovo nisam spominjala ginek. jer sam mislila da je bezopasno i normalno, ali kako sam pretrazivala po forumima, svi savjetuju da se ovo obavezno prijavi ljekaru..
user posted image
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Iscjedak u trudnoci
27.6.2009 18:27:05   
nikita
Nije sigurno nista strasno al na sljedecem pregledu reci dr-u !

P.S. Zasto si anonimna , ne bi da je neka tabu tema ?


_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Iscjedak u trudnoci
27.6.2009 18:30:29   
liebevoll
Anonimna, i ja se slazem sa Nikitom, ja od pocetka trudnoce imam iscjedak, nekako kiselkastog mirisa, svijetlo zuti. Taj iscjedak ustvari stiti bebu od infekcije, tako da mislim da ne bi trebala da brines. Ipak, ako promjeni boju ili miris, svakako reci ljekaru, ja sam svojoj doktorici probila glavu s njim, ali sve dok je normalne boje i mirisa, nije nista strasno.

_____________________________

"Ti si zelja iza koje druge zelje nema..."
24.8.2009.

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Iscjedak u trudnoci
28.6.2009 15:41:27   
amarilis
Mene moj doc svaki put pita za iscjedak, sada sam u 26 tjednu trudnoće i pojavio mi se rijedak mliječno bijel, malo obilniji iscjedak, ništa me ne pecka niti svrbi, slatkastog mirisa. Doc mi je dao vaginalete, 1x dnevno tokom 7 dana...
I tebi Anonimna preporučujem da pitaš svog doktora, on će ti dati adekvatnu terapiju...

(odgovor članu liebevoll)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Iscjedak u trudnoci
29.6.2009 12:49:22   
Anoniman
Hvala na savjetima. Jos me zanima jedna stvar. Da li se vrsi neki pregled ili bris, kako bi se ustanovilo o cemu se radi, ili doktor tek "samo onako" daje recept za vaginalete?

(odgovor članu amarilis)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Iscjedak u trudnoci
29.6.2009 12:54:11   
nikita
Mene je moj gledao vaginalno pa mi onda dao vaginalete.

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Iscjedak u trudnoci
30.6.2009 10:53:20   
Junior
Ja od samog pocetka imam taj iscjedak....sada msam 32a sedmica i obilniji je, ali kazu dok god ne pece i nema neugodan miris ok je...meni je dr dao 3 vaginalete poligynaxa i super mi je pomoglo...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Iscjedak u trudnoci
8.6.2010 14:31:59   
cvijetmali
drage moje...ovako nesto me muci ovih dana..sad sam kraj 11 sedmica trudnoce i imam pojacan iscjedak ,nema mirisa i bijel je...ali mene opet nesto strah...tek sljedecu srijedu idem kod dr na kontrolu..pa ne znam sta da radim..imate li mi vi dati neki savjeti..citala sam negdje da se dobro ispirati cajem od parsuna...ako neko ima savjet i neku utjehu nek pise...prva mi je trudnoca na koju sam cekala 4,5 godine, pa me nesto strah...ljubim vas, super ste!!!!!!!

(odgovor članu Junior)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Iscjedak u trudnoci
17.9.2012 19:55:31   
Marija13
Zar niko nema iscjedak u trudnoci user posted image pa se javljam prva u zadnje dvije godine. Ja sam u 29.sedmici, imam pojacan iscjedak toliko da mi dnevni ulozak ne moze pomoci vec moram promjeniti ves, vise je vodenast i malko bjelicast, nema mirisa i svrbeza. Ja se nadam da nije plodna voda? user posted image

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu cvijetmali)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Iscjedak u trudnoci
17.9.2012 20:06:59   
visnjica1
Ja cijelu trudnocu imam taj neki iscjedak,i jak miris, ni meni dnevno ne mogu biti jedne gacice user posted image dvoje eventualno troje nekada stavim dnevni a nekada ne jer mi smeta, uglavnom 31 nedelja sam i tako mi je cijelu trudnocu, a ti se ne sikiraj nije plodna voda nego vjerovatno neka upalica

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Iscjedak u trudnoci
28.9.2012 16:50:16   
AzraZe
Evo jedne korisne informacije za sve cure koji imaju vodenast iscjedak i boje sa da im mozda ne curi plodna voda. Naime, meni je tako vec nekoliko dana, a 24.sedmice sam trudna i u svojoj panici pocnem cackati po netu i malo pomalo dodjem do informacije da postoji test AmniSense. Test sam nasla u apoteci Dina u Sarajevu na Cengic Vili. Skup je, 59 KM, ali vrijedi da se rijesite brige. Nazalost, upute za test su samo na engleskom, pa onim curama koje ne znaju engleski, saljem objasnjenje kako se to radi.
Uzmete stapic sa vatom na vrhu i stavite oko 5 cm u vaginu te protrljate okolo 1 minut. Onda taj stapic stavite u bocicu sa rastvorom i okrecete ga u njemu 1 minut.
Izvadite stapic i u taj rastvor sad stavite trakicu sa strelicama prema dole. Nakon nekoliko minuta se pojavi rezultat. Jedna crta -nema plodne vode. Dvije crte - curi plodna voda. Nijedna crta - test nije pravilno uradjen. Jednostavno, a mene rijesilo mojih nocnih mora.
Nadam se da sam nekom pomogla. Puno, puno lijepih zelja svim trudnicama out there.


_____________________________

AzraZe

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Iscjedak u trudnoci
27.10.2012 16:04:56   
bozijidar
Drage trudnice,
16-a sam nedjelja trudnoce i imam zuckasti iscjedak. Ne pece me i ne svrbi. Voljela bih cuti da li je ko od vas imao licna iskustva?

(odgovor članu AzraZe)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Iscjedak u trudnoci
27.10.2012 17:00:17   
sretna sam jako
Ja ga imam od pocetka sad sam 18 tj. Isto ne pece ne svrbi i nije neugodnog mirisa. Doktor kaze da se podrazumjeva u trudnoci imati iscjedak...

(odgovor članu bozijidar)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Iscjedak u trudnoci
28.10.2012 10:05:42   
bozijidar
Je li isto zuckaste boje? Kazu da je bijel sasvim OK, dok promjena boje sugerise na neku bakteriju. Ja ne osjecam bilo kakav svrab i peckanje.

(odgovor članu sretna sam jako)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Iscjedak u trudnoci
28.10.2012 10:16:20   
sretna sam jako
Onako cini mi se zuckast al kad ga bas stavim pod svjetlo bjel je...meni ne stvara nikakve probleme...

(odgovor članu bozijidar)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Iscjedak u trudnoći
4.6.2014 16:08:58   
malena27 RR

IZVORNA PORUKA: Taanjaa

Da li je vaginalni sekret normalna pojava u trudnoci? Ja sam na pocetku trudnoce i ide mi sekret a ponekada je nelagodnog mirisa,nije strasno ali ga ja ipak osjetim


IZVORNA PORUKA: Mjeseceva Pratilja


IZVORNA PORUKA: Taanjaa

Da li je vaginalni sekret normalna pojava u trudnoci? Ja sam na pocetku trudnoce i ide mi sekret a ponekada je nelagodnog mirisa,nije strasno ali ga ja ipak osjetim


Da.
Prati kolicinu, boju i miris.

Na narednom pregledu spomeni doktoru.

Cestitke. user posted image



IZVORNA PORUKA: Taanjaa

Sada mi je lakse user posted image Meni je ovo prva trudnoca pa me sve brine da li je ovo u redu da li ovo nije, pa sama sebe onda iznerviram :)
Hvala vam :)



IZVORNA PORUKA: Makk

e draga i ja sam ti na pocetku trudnoce i prva mi je imam isti problem...kazu da je to normalno...ali ne u svakom slucaju ako ima neku bju ili neugodan miris...vec sta ti jedes..meni muka od svega...imas li ti taj problema..




IZVORNA PORUKA: lovepower


IZVORNA PORUKA: Taanjaa

Da li je vaginalni sekret normalna pojava u trudnoci? Ja sam na pocetku trudnoce i ide mi sekret a ponekada je nelagodnog mirisa,nije strasno ali ga ja ipak osjetim

normalan je ukoliko te ne boli,ne pece,ne svrbi nije cudne boje i cudnog mirisa,kiselkasti miris je normalan,svi znamo kako miris ima vaginalni sekret i ako bas nije obilan
ja sam 24 sedmica,imam ga od prvog dana,mjenjam gacice da nisam mokra,sad sam koristila neke vaginalete kao popravilo se stanje ali daj Bozeuser posted image
kad budes vadila nalaze urin ce ti pokazati imas li kakvu gadnu baju ili ne



IZVORNA PORUKA: Taanjaa

Nista me ne pece samo eto sto ide u malo vecoj kolicini...danas se vec miris i ne osjeti :)





_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu sretna sam jako)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Iscjedak u trudnoći
26.7.2014 14:27:26   
Rita sara
Pozz! Ja imam pitanje vezano za bakterije u urinu tj. moj nalaz urina kaze broj bakterija 10 na 3 saprofitni koki u 34 sam tj trudnoce i zanima me dal se to lijeci atibiotikom??

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Iscjedak u trudnoći
27.7.2014 8:38:41   
AAvalon
10 na 3 bakterija je vjerovala ili ne jako mali broj bakterija i to nije infekcija, vec nestos to se zove kolonizacija. Generalno, kolonizacije se ne lijece, jer se uglavnom sam organizam i imuni sistem pobrinu za to. U principu, svi mi s vremena na vrijeme imamo neki odredjeni broj bakterija u urinu, ali ni ne znamo za to jer ne provjeravamo stalno urinokulturu. U vecini slucajeva, nikad za to ni ne saznamo jer se organizam sam izbori sa tim bakterijama. U trudnoci je potrebno malo vise obratiti paznju na to s obzirom da je imuni sistem svakako supresiran, pa treba samo pratiti da kolonizacija ne predje u infekciju.

I ja sam u trudnoci imala kolonizaciju u jednom momentu. S obzirom da sam mikrobiolog i znam ovo sto znam, sacekala sam sedmicu dana i ponovila urinokulturu, koja je bila potpuno uredna, sto sam i ocekivala. Ja licno ne bih odmah posezala za antibioticima, ali obavezno ponovi za sedmicu urinokulturu jer se infekcija ne smije zapustiti ni u kojem stadiju trudnoce.

Sretno!

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu Rita sara)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Iscjedak u trudnoći
30.9.2014 9:36:31   
pinky_cujica
Pa drage moje, zar niko nema problema sa iscjedkom u trudnoci? user posted image Za par godinaa je napisano svega nekoliko postova, sto me malo buni user posted image
Ja sam u 11-oj sedmici i borim se od samog pocetka sa, prvo svijetlo smedjim, a onda zuckastim iscjedkom, za koji moja dr. kaze da je sasvim normalan, i da je razlog- HORMONI! Ja sam radila sve nalaze od urina, krvi, urinokulture, i sve je bilo ok, nema patogenih bakterija, krv bez povisenih leukocita itd... Ja i pored svega toga, muku mucim da saznam, da nisam jedini peh koji ima, ovu, tako neugodnu pojavu, pa danima listam forume, ali... user posted image SVAKA POMOC JE DOBRO DOSLA! user posted image

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Iscjedak u trudnoći
30.9.2014 22:46:41   
Andy_Bec23

IZVORNA PORUKA: pinky_cujica

Pa drage moje, zar niko nema problema sa iscjedkom u trudnoci? user posted image Za par godinaa je napisano svega nekoliko postova, sto me malo buni user posted image
Ja sam u 11-oj sedmici i borim se od samog pocetka sa, prvo svijetlo smedjim, a onda zuckastim iscjedkom, za koji moja dr. kaze da je sasvim normalan, i da je razlog- HORMONI! Ja sam radila sve nalaze od urina, krvi, urinokulture, i sve je bilo ok, nema patogenih bakterija, krv bez povisenih leukocita itd... Ja i pored svega toga, muku mucim da saznam, da nisam jedini peh koji ima, ovu, tako neugodnu pojavu, pa danima listam forume, ali... user posted image SVAKA POMOC JE DOBRO DOSLA! user posted image


Draga moja nemoj listat forume .. Ja sam krvarila u 6+3 i u 9+5 i svaki put nakon toga tamno zuti iscjedsk koji jos uvijek imam tu i tamo... Svi nalazi uredni ;)
Isckedsk i to puno vise od normalnog je u redu u trudnoci ... Nebrini se i uzivaj u trudnoci ;)

_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu pinky_cujica)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Iscjedak u trudnoći
30.9.2014 23:49:47   
pinky_cujica
hvala ti mila moja, bas si me utjesila user posted image A ja gotovo da pomislim, kako sam stvarno peh.. i sama sam ti imala smedjkasto i rozi iscjedak na pocetku kad jos nisam ni znala da sam trudna (jer je bilo za vrijeme mjesecnice) ali iskreno, vise me bunio ovaj zuti iscjedak jer sam procitala kako je taj za vrijeme user posted image normalan, ali iscjedak u boji poput zute ili zelenkaste nije, pa sam se bila pravo zabrinula user posted image Lakse je kad znas da nisi sam.. ti si trudna jos uvijek ili? Svako dobro ti zelim od srca <3 user posted image

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Iscjedak u trudnoći
12.11.2016 20:46:43   
medoli
Drage mame nadam se da ima neka zena raspolozena da Mi odgovori.. naime, danas Mi je Termin za porodjaj ..bila sam na kontroli prije dva dana , imam nesto bakterija pa sam dobila da pijem NIFURAN medjutim ova dva dana kako ga koristim ja ne Mogu da kontrolisem svrab vagine i OBILAN UZAS AN ZUTI ISCJEDAK.. Sta mislite je li od toga

(odgovor članu pinky_cujica)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Iscjedak u trudnoći
26.1.2017 7:47:14   
Mely_89
Pozdrav drage moje,tek sam se uclanila na forum,vidim većina vas je imala iscjedak u trudnoći,pa i ja.U 12-oj sam sedmici trudnoće,imam iscjedak jak,a smeta mi neugodan miris,sto se tiče lične higijene jako vodim računa o njoj.Inace trece mi je dijete,ali sa prvo dvoje nisam imala ovakav problem.Tek iduće sedmice idem ginekologu,pa me zanima da li je neko imao ovakav problem,jer miris sekreta je bas neugodan,imate li kakav savjet

(odgovor članu medoli)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Iscjedak u trudnoći
26.1.2017 7:59:31   
manuela RR
Iscjedak ne bi trebao imati nikakav miris pogotovo neugodan.
Moze biti neka upala da li bakterijska ili gljivicna ali uputit ce te ginekolog na dalje pretrage vjerovatno briseve pa ces znati sta je uzrok... Premda ponekad moze i od sintetickog vesa da se pojavi neugodan miris.

(odgovor članu Mely_89)
Neposredna veza do poruke: 24
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *