|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Leukemija
25.6.2013 14:32:19   
Nedi
I ja imam druga koji se izlijecio...to je ovaj sa pocetka priceuser posted image

Zelim ti svu srecu svijeta i saljem bezbroj zagrljajauser posted image

< Poruku je uredio Nedi -- 25.6.2013 14:33:11 >


_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu EEDITH)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Leukemija
1.8.2014 15:19:55   
bebana12
Saznala sam da mi mama boluje od akutne mijeloidne leukemije-sekundarne leukemije.Doktorica mi je rekla da su prognoze lose ali ja ipak mislim da ce joj dragi Allah pomoci i da ce ozdraviti.Da li neko ima iskustva sa ovom bolesti na netu slabo ima znacilo bi mi svako iskustvo.hvala

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Leukemija
1.8.2014 20:50:20   
Galicia
Zao mi je bebana. user posted image
Imas na internetu dosta tekstova o ovoj bolesti.
Nasla sam neke tekstove na nasem, nadam se da ce ti pomoci.

http://www.simptomi.rs/index.php/bolesti/17-tumori-i-maligne-bolesti/695-akutna-mijeloblastna-leukemija-rak-kostane-kostne-srzi-simptomi-bolesti-dijagnoza-uzrok-posledica-lecenje-beograd-srbija

http://www.lekarinfo.com/bolesti-krvi/akutne-leukemije-leukaemiae-acutae

Zelim joj sve najbolje.

(odgovor članu bebana12)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Leukemija
1.8.2014 21:45:26   
Hanady RR
oh..žao mi je bebanauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Leukemija
1.8.2014 21:49:23   
saritaa

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

oh..žao mi je bebanauser posted image


user posted image

_____________________________

Ako te jednog dana sustigne bijeda, ti ne govori Stvoritelju o tome kako imas jako veliki problem.Okreni se svojoj bijedi i reci joj da ti imas jako mocnog Stvoritelja.

mamina princeza 25.02.2008.
mamin princ 01.10.2011


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Leukemija
1.8.2014 21:53:34   
ziki
bebana user posted image user posted image

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu saritaa)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Leukemija
1.8.2014 23:11:00   
Mjeseceva Pratilja
Bebana, moj rodak je bolovao. Nisam sigurna koja vrsta leukemije je bila posrijedi.

Prvi put je bio izlijecen i bolesti nije bilo traga. Znam da su mu mnogo radili na podizanju imuniteta, jeo je samo zdravu hranu, kuhanu, svjeze voce, povrce i cijedene sokove, med, mlijecne proizvode i curekotovo ulje. Obavezno peglanje odjece, nosenje maske i izolacija od ljudi. Taj zdravi period je trajao par mjeseci..Ne znam koliko tacno..

On se nakon toga opustio..Misleci kako je zdrav i kako se bolest nece vratiti.
Stanje se pogorsalo. U Sarajevu, na Kosevu, cini mi se, je bio smjesten okomjesec dana i preselio je na bolji svijet.

Ne zelim da te ova prica razocara. Nade svakako ima, a borba je teska. Mnogo strpljenja, vjere i jake psihe ce svima trebati.

Svakako, imas pozitivnih primjera u nasoj Bosni gdje ljudi zive normalno s ovom dijagnozom ali koji se lijece, cuvaju.


_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Leukemija
4.8.2014 11:27:52   
bebana12
Od srca vam hvala svima na rijecima podrske.Danas ce najvjerovatnije preci na kemoterapije,kaze doktorica da je najbitnije kako ce joj organizam prihvatiti a nista dok ne vide nakon prve..Da lii iko zna nesto o ovoj sekundarnoj leukemiji kaze da je teze izlijeciti i da prognoze nisu dobre ali mi se opet najboljem nadamo..Mogu vam svima savjetovati da cuvate svoje majke jer cesto nismo ni svjesni sta nam znace dok se sta ne desi.Moj se citav svijet srusio kad sam saznala dusa me moja boli ali jos vise sto moram biti jaka pred njom jer nju ubjedujem da ce se aBd izlijeciti i da kemoterapije joj nece biti jake...Sama iskusenja na ovom svijetu...lp za sve

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Leukemija
7.8.2014 0:20:16   
Mamica24
Hajde hajde gore glavu nema predaje nikakve... Ima i tezih bolesti pa dragi Bog da da se covjek izlijeci.. Sad se fokusiraj na to kako joj pomoci i sa medicinske str ali i sa ljudske. Budi jaka mila i kad te mama vidi reci joj ma daj mama pa izvukli se ljudi i iz gorih stanja uostalom mesicina je sad napredovala da se leuk efikasno lijeci..
Ne znam jeai li kupila one tabl stalno ih spominju Imuno AHCC stalno govore da se efikasnw kod kemoterapija. Ako Bog Da bice to svw kako je najbolje.

Vidi donekle znam kako ti je jer mi je mama dva puta isla na operacije prilicno teske. Znam koliko sam se kidala i sikirala...
Niko draga ne zna od cega ce umrijeti neko od obicne gripe neko od jos tezih bolesti i nemoj se tim zamarati. Covjek danas mora viti spreman na sve ali se treba boriti jer nikad se ne zna sta mu moze pomoci.

Znam dvoje koji su se iscupali leukemiji i danas zive pa mpgu reci normalno.
Zato glavu gore i ne gubi nadu bez obzira na ikakve statistike smrtnosti i sl.

Zelim vam.svu srecu svijeta.

< Poruku je uredio Mamica24 -- 7.8.2014 0:21:30 >


_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu bebana12)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Leukemija
7.8.2014 0:25:29   
Galicia
Izvini a koja je to gora bolest od raka?

< Poruku je uredio Galicia -- 7.8.2014 0:26:38 >

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Leukemija
7.8.2014 7:49:19   
Just smile
Draga bebana 12,
ono što ti ja mogu reći je da svaki slobodan trenutak budeš uz majku. Obavezno je vodi na zrak, planinu, čim bude bolje od kemoterapija. Prvih par dana će biti loše ali onda će se pridići aBd i vodi je na zrak. Imunitet joj dižite konstantno. To je jedina borba koju možete uz kemoterapiju. Djumbir, sjemenke lana, košpice kajsije, kokice.. Mojoj mami je mnogo pomogla terapija dr. Amre F. iz Hadžića. Njoj smo otišli odmah nakon što se bolest dijagnosticirala i do unazad dva mjeseca, dok je mogla, koristila je njenu terapiju- Pravi je na osnovu doktorskih nalaza. prirodni sirupi, čajevi.. Kod ovakvih vrsta bolesti nikad se ne zna koliko ko... Kako je dragi Allah odredio biće. Budite jaki i pokušavajte uvijek da budete optimistični i nasmijani. Biće dana kada nećete moći ali udahnite i iditite dalje. Slobodno piši ako šta budem mogla pomoći. Moja mama je prije 7 dana preselila od karcinoma pluća...
Inna Lillahi ve inna ilejhi Radzi'un

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Leukemija
7.8.2014 9:41:37   
Mamica24

IZVORNA PORUKA: Galicia

Izvini a koja je to gora bolest od raka?


Pa ne moras se izvinjavati :-) al Hvala Bogu rak se danas uspijesno lijeci a evo moja drugarica kako je znam kuburi sa psorijazom znaci pati je do ludila upali joj sve organe od krajnika do noznog prsta pa je popusti ma uzas... I sl bolesti koje covjek vuce cijeli zivot i bori se.. Bolest je svaka teska ali ne mora znaciti da je za svakog smrtonosna.. Pa ljudi se bude ppsle dugogodisnjih koma..

Znam kad su mojoj mami rekli da mora da povadi sav reproduktivni sistem od jajnika do materice itd mi smo mislili da je to kraj ja se kidala od sikiracije dobila aritmiju.. Al Hvala Bogu kako smo mi mislili sve se dobro zavrsilo.. Pila je terapiju mjesecima nije mogla hodati al Hvala Bogu na kraju je ustala..

Nazalost rak je takav kakav je pogan i prgav ali ne treba ga uzimati kao presudu.. Nije kraj .. Masa ljudi se izlijecila pa ce Ako Bog Da i njena mama...


_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Leukemija
13.8.2014 11:31:53   
bebana12
Hvala svima na savjetima,kemo je prosla trajala 5 dana sad cemo vidjet sta dalje.Tokom primanja nije imala nikakvih nus pojava dr kaze da ce sad krenut nakon terapija.Ona se dobro osjeca,tako bi voljela stupit u kontakt sa nekim ko je bio u dodiru sa ovom bolesti da mi da informacije bolje tako da ako znate ikoga da mi moze pomoci bila bih vam zahvalna.Da li neko zna da li se moguce izlijeciti nakon kemo sa auto transplatacijom...lp

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 38
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *